dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 115 z 158
Pokaż wyniki od 2.281 do 2.300 z 3147
  1. #2281
    ELITA FORUM (min. 1000)
    noc

    Zarejestrowany
    Feb 2011
    Skąd
    z.góra
    Kod pocztowy
    65-340
    Posty
    1.407

    Domyślnie

    Cytat Napisał PaRa Zobacz post
    W wczoraj dostałem wycenę mojego tarasu na kwotę około 10 tyś. za 30 m2 i doszedłem do wniosku, że chyba sam go zrobię ( fotohobby - w innym wątku wszedł mi na ambicje ).

    Mam zamiar zrobić taras wzdłuż domu, od południa. I tak się zastanawiam czy to dobry pomysł, drewno nie będzie zadaszone i dlatego narażone na opady i mocne słońce, czy nie będzie pracować zbyt mocno ? Zamierzam zastosować modrzew syberyjski, nie wiem jaką grubość i klasę deski polecacie ?


    Zamierzam zagęszczonym piaskiem uzyskać odpowiedni poziom, położyć ażurowe płyty ( tam gdzie mają być legary ) i na nich oprzeć konstrukcję. Na tym filmiku zrobili podobnie.


    ]
    Cena 10 tys zł za 30m2 tarasu w modrzewiu to na pewno nie jest okazja.
    Wykonałem sam 36m2 tarasu w egzotyku, legary z bangkirai, deski massaranduba, system ukrytego montażu. Z 10 tys zł zostało jeszcze na letnią, kilkudniową wycieczkę, warto samemu to zrobić. Jeśli ten taras na razie nie będzie zadaszony, to tym bardziej pomyśl o egzotyku. Pomyśl także nad jakimś zadaszeniem przy najbliższej okazji, przebywanie na tarasie oświetlonym letnim słońcem nie należy do przyjemności. Do wypoczynku na nim pozostaną Ci pochmurne dni oraz wieczory i ewentualnie poranki.

  2. #2282
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar PaRa
    Zarejestrowany
    Apr 2014
    Skąd
    Góra Kalwaria
    Kod pocztowy
    05-530
    Posty
    1.775
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    6

    Domyślnie

    Cytat Napisał noc Zobacz post
    Cena 10 tys zł za 30m2 tarasu w modrzewiu to na pewno nie jest okazja.
    Wykonałem sam 36m2 tarasu w egzotyku, legary z bangkirai, deski massaranduba, system ukrytego montażu. Z 10 tys zł zostało jeszcze na letnią, kilkudniową wycieczkę, warto samemu to zrobić. Jeśli ten taras na razie nie będzie zadaszony, to tym bardziej pomyśl o egzotyku. Pomyśl także nad jakimś zadaszeniem przy najbliższej okazji, przebywanie na tarasie oświetlonym letnim słońcem nie należy do przyjemności. Do wypoczynku na nim pozostaną Ci pochmurne dni oraz wieczory i ewentualnie poranki.
    A możesz podać link do systemu ukrytego montażu ? Rozumiem że jesteś z niego zadowolony. Taras będzie nie zadaszony, ewentualnie jakiś żagiel namiot lub w ostateczności pergola, zależy mi na jasnym kolorze tarasu i dlatego wybór padł ma modrzew syberyjski.

    Dziękuję za rady
    Mój dziennik budowy

    http://forum.muratordom.pl/showthread.php?244304-Zx100

    Parterówka 175m2, ogrzewanie 135m2 podłogówka + drabinka w łazience, garaż 40m2 nie ogrzewany.
    OZE - 7696 kWh/rok, 57,3 kWh/(m2·rok), Projektowe obciążenie cieplne budynku 4563 W
    Pompa Panasonic Aquarea SDC 7KW + CWU Hewalex HP250, rekuperator AirPack 300
    Płyta fundamentowa - 0,12, ściany - 0, 14 , dach - 0,12

  3. #2283
    ELITA FORUM (min. 1000)
    noc

    Zarejestrowany
    Feb 2011
    Skąd
    z.góra
    Kod pocztowy
    65-340
    Posty
    1.407

    Domyślnie

    Cytat Napisał PaRa Zobacz post
    A możesz podać link do systemu ukrytego montażu ? Rozumiem że jesteś z niego zadowolony. Taras będzie nie zadaszony, ewentualnie jakiś żagiel namiot lub w ostateczności pergola, zależy mi na jasnym kolorze tarasu i dlatego wybór padł ma modrzew syberyjski.

    Dziękuję za rady
    Ja kupowałem u siebie na miejscu, o tutaj http://allegro.pl/taras-ukryty-monta...s_socket_id=16 .
    Żadnych problemów z materiałami, nic nie pękało i wykonanie nieskomplikowane. Nie przyjrzałem się dokładnie montowanym deskom. W czasie montażu było bardzo wilgotno (marzec-kwiecień), pęknięcie na 1 desce było praktycznie niewidoczne. Po wyschnięciu w letnie upalne dni z tej deski sterczały drzazgi. Skleiłem to przed paroma dniami na wikol i przy okazji przeszlifuję to na gładko. Nie chce mi się rozbierać kilku m2 desek by wymienić 1 felerną, a montować na widoczne wkręty po wymianie, to już w ogóle nie biorę pod uwagę.
    A z tego drewna jestem zadowolony, choć to pierwszy sezon. Masz także inne egzotyki w jasnym kolorze, nie musi to być modrzew. Choć ten jasny kolor to zachowasz tylko na początku, przy wysokiej dbałości o drewno. A nie warto tak chuchać i dmuchać, to ma służyć chyba do wypoczynku na luzie, nie do podziwiania. Przynajmniej mnie przyświecała taka idea. Ten jasny,czy ciemny kolor jaki by nie był, to i tak szybko zszarzeje, tym bardziej w pełnym słońcu. Kolor zachowa dłużej wyłącznie pod zadaszeniem, słońce jest bezlitosne.

  4. #2284
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar PaRa
    Zarejestrowany
    Apr 2014
    Skąd
    Góra Kalwaria
    Kod pocztowy
    05-530
    Posty
    1.775
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    6

    Domyślnie

    Cytat Napisał noc Zobacz post
    Ja kupowałem u siebie na miejscu, o tutaj http://allegro.pl/taras-ukryty-monta...s_socket_id=16 .
    Żadnych problemów z materiałami, nic nie pękało i wykonanie nieskomplikowane. Nie przyjrzałem się dokładnie montowanym deskom. W czasie montażu było bardzo wilgotno (marzec-kwiecień), pęknięcie na 1 desce było praktycznie niewidoczne. Po wyschnięciu w letnie upalne dni z tej deski sterczały drzazgi. Skleiłem to przed paroma dniami na wikol i przy okazji przeszlifuję to na gładko. Nie chce mi się rozbierać kilku m2 desek by wymienić 1 felerną, a montować na widoczne wkręty po wymianie, to już w ogóle nie biorę pod uwagę.
    A z tego drewna jestem zadowolony, choć to pierwszy sezon. Masz także inne egzotyki w jasnym kolorze, nie musi to być modrzew. Choć ten jasny kolor to zachowasz tylko na początku, przy wysokiej dbałości o drewno. A nie warto tak chuchać i dmuchać, to ma służyć chyba do wypoczynku na luzie, nie do podziwiania. Przynajmniej mnie przyświecała taka idea. Ten jasny,czy ciemny kolor jaki by nie był, to i tak szybko zszarzeje, tym bardziej w pełnym słońcu. Kolor zachowa dłużej wyłącznie pod zadaszeniem, słońce jest bezlitosne.
    Tak właśnie myślałem, więc na razie taras spadł w moim harmonogramie na dalszy plan. Od wtorku ruszają prace brukarskie i czekam na wycenę elewacji i zadaszenia drewnianego przy drzwiach wejściowych.

    Zastanawiam się czy jest jakiś drewno które nie wygląda żle pomimo tarasu bez zadaszenia od południa.
    Mój dziennik budowy

    http://forum.muratordom.pl/showthread.php?244304-Zx100

    Parterówka 175m2, ogrzewanie 135m2 podłogówka + drabinka w łazience, garaż 40m2 nie ogrzewany.
    OZE - 7696 kWh/rok, 57,3 kWh/(m2·rok), Projektowe obciążenie cieplne budynku 4563 W
    Pompa Panasonic Aquarea SDC 7KW + CWU Hewalex HP250, rekuperator AirPack 300
    Płyta fundamentowa - 0,12, ściany - 0, 14 , dach - 0,12

  5. #2285
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.607
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Modrzew szarzeje, egzotyk szarzeje.... Przy czym egzotyk gorzej pije olej, żeby tą szarość zamaskować.
    Są środki do rozjaśniania zszarzałego drewna. Na ile skuteczne - nie wiem.
    Wiem natomiast, że bardzo skuteczna i szybka jest szlifierka oscylacyjna z drobnoziarnistym papierem.
    Tyle, że trzeba miec wtedy szerokie, płaskie ryfle.
    parterówka, płyta fundamentowa, 10cm XPS pod i 10cm EPS na płycie, silikat 18cm, 20 cm grafitowego EPS na ścianach, 5cm wełny i 30 cm celulozy na stropie. Rekuperator Kinetic 250, kocioł kondensacyjny Immergas Victrix 12kW, PV 4,27kWp na SolarEdge

  6. #2286
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar PaRa
    Zarejestrowany
    Apr 2014
    Skąd
    Góra Kalwaria
    Kod pocztowy
    05-530
    Posty
    1.775
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    6

    Domyślnie

    Cytat Napisał fotohobby Zobacz post
    Wiem natomiast, że bardzo skuteczna i szybka jest szlifierka oscylacyjna z drobnoziarnistym papierem.
    Tyle, że trzeba miec wtedy szerokie, płaskie ryfle.
    Czyli muszę kupić grubą deskę ( 28 mm ) z modrzewia na taras i szlifierka w pakiecie.
    Dobrze, że zostało mi z dachu trochę membrany EPDE, to będę miał na przekładki.
    Mój dziennik budowy

    http://forum.muratordom.pl/showthread.php?244304-Zx100

    Parterówka 175m2, ogrzewanie 135m2 podłogówka + drabinka w łazience, garaż 40m2 nie ogrzewany.
    OZE - 7696 kWh/rok, 57,3 kWh/(m2·rok), Projektowe obciążenie cieplne budynku 4563 W
    Pompa Panasonic Aquarea SDC 7KW + CWU Hewalex HP250, rekuperator AirPack 300
    Płyta fundamentowa - 0,12, ściany - 0, 14 , dach - 0,12

  7. #2287
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.607
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Ważniejsze są ryfle, niż grubość. Przekładek nie stosowałem.
    parterówka, płyta fundamentowa, 10cm XPS pod i 10cm EPS na płycie, silikat 18cm, 20 cm grafitowego EPS na ścianach, 5cm wełny i 30 cm celulozy na stropie. Rekuperator Kinetic 250, kocioł kondensacyjny Immergas Victrix 12kW, PV 4,27kWp na SolarEdge

  8. #2288

    Domyślnie

    Witam,
    Spróbuję ponowić swoje pytania

    Cytat Napisał kapraI Zobacz post
    Witam,

    Planuje zabrać się za zrobienie tarasu. Teren jest dobrze zagęszczony, deptany przez ponad 20 lat.
    Wymiar 6m x 3m. Zastanawiałem się nad kotwami wbijanymi w ziemie (zamiast betonowych bloków), na to legary/dźwigary:
    http://www.leroymerlin.pl/architektu...4079,l313.html

    Czy takie rozwiązanie ma sens? Jak gęsto powinny montowane legary/kontrlegary i jaki rozmiar powinny mieć (z tym mam największą zagwozdkę)?

    Większych imprez na tarasie nie będzie, raczej chillout - stół, krzesła, leżaki, taras zadaszony.

    Pozdrawiam

  9. #2289
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar q-bis
    Zarejestrowany
    Feb 2008
    Skąd
    Dobra
    Kod pocztowy
    72-003
    Posty
    1.951

    Domyślnie

    Hey
    wiesz ja to mam taras betonowy to doświadczenia w tym temacie nie mam..
    Ale w innym wątku pisałem jak zbudowałem drewutnię, tam też użyłem kotew ale jednak osadzonych w betonie a nie bezpośrednio w podłożu. Moim zdaniem taki kotwy są za słabe, obawiałbym się tego, że jedna się zagłębi lub wysadzi [mróz - głębokość przemarzania] i cały taras będzie felerny. Tak więc nie zależy to tylko od tego czy będziesz tańczył na tarasie.
    Ale to tylko moje przemyślenia, nie jestem fachowcem
    WARTO? WARTO!

  10. #2290

    Domyślnie

    z moich uwag (mam taras z modrzewia europejskiego) - lepiej grubszym ryflem do góry, tak jak fotohobby. ja mam cieńszy i ma większą tendencję do zabrudzeń niż deska bez ryfla czy z grubszym ryflem. poza tym cieńsze ryflowanie to większa podatność na uszkodzenia (a nie tylko zarysowania). ale generalnie jestem zadowolony. drewno szarzeje i ciemnieje, ale na to trzeba się nastawić decydując się na taras drewniany. dziecko przynajmniej z salonu może wyjść na boso, czasem rozkładamy jakiś cienki kocyk i mała może na takim tarasie przesiadywać z zabawkami. wg mnie nie ma lepszego materiału.

    ale od południa wymaga zacienienia - nie ze względu na drewno, ale użytkowników. latem po prostu jest jak na patelni.
    grzane 123 m2 || 3,2 kW || bez urządzeń dymiących || COP 1 || PV

    NIE DLA WĘGLA W NOWYCH DOMACH || ZDECYDOWANIE NIE POLECAM KALORYFERÓW REGULUS

  11. #2291

    Domyślnie

    Cytat Napisał q-bis Zobacz post
    Hey
    wiesz ja to mam taras betonowy to doświadczenia w tym temacie nie mam..
    Ale w innym wątku pisałem jak zbudowałem drewutnię, tam też użyłem kotew ale jednak osadzonych w betonie a nie bezpośrednio w podłożu. Moim zdaniem taki kotwy są za słabe, obawiałbym się tego, że jedna się zagłębi lub wysadzi [mróz - głębokość przemarzania] i cały taras będzie felerny. Tak więc nie zależy to tylko od tego czy będziesz tańczył na tarasie.
    Ale to tylko moje przemyślenia, nie jestem fachowcem
    Hmm, czytając cały wątek znalazłem gdzieś informację, że jak teren jest dobrze utwardzony to można pomyśleć o takich kotwach - dlatego o tym pomyślałem. Ale mimo wszystko wolę się upewnić od bardziej doświadczonych. Tak czy inaczej dzięki, każda opinia będzie pomocna

  12. #2292

    Domyślnie

    Oddaje honor @fotohobby, te wkręty są ok.... wziąłem od ojca wkrętarko wiertarkę i na jakieś 350-400 wkrętów jeden się urwał, ale to przez moją żonę bo mnie zdenerwowała

    Po zakończeniu tej "przygody" nie podjął bym się jeszcze raz tego, nie w takich warunkach, nie bez sprzętu.... jak przypomnę sobie rozrabianie betonu w wiadrze czy poziomowanie bloczków fundamentowych to aż mi się przekleństwa na usta cisną. Stolarka byłą już ok, ale że miałem piłę ukośnicę to musiałem wszystko dokładnie wymierzyć a i tak potem okazało się, że piła jest jest jakoś super dokładna i trzeba było co 5 deskę "prostować". Wkręcanie to też nie było jakieś przyjemne zajęcie, a cholernie czasochłonne...

    Tak w ogóle to dzięki wszystkim za porady.

    Zostało mi tak naprawdę tylko poolejować połowę tarasu i zrobić boki.... chcę zrobić tak, że deski boczne mają zakrywać front tych położonych na tarasie, ale w takim przypadku muszę chyba te deski przykręcić do desek. Niby kupiłem mniejsze wkręty 45 mm i powinno być ok.

  13. #2293

    Domyślnie

    A ja skończyłem pierwszy (większy) taras. Teraz jeszcze do zrobienia drugi mniejszy jako wejście do domu...

    W zasadzie to skończyłem 2,5 tygodnia temu, ale nie miałem kiedy zgrać fotek z telefonu.

    Na fotkach trochę burde... ale przez robotę z tarasem nie miałem nawet kiedy trawnika ogarnąć

    teraz dodatkowo przed tarasem jest jeszcze pergola i kratki na róże.
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	20160903_092555.jpg
Wyświetleń:	466
Rozmiar:	101,6 KB
ID:	367961   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	20160903_092605.jpg
Wyświetleń:	454
Rozmiar:	102,0 KB
ID:	367962   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	20160903_092731.jpg
Wyświetleń:	444
Rozmiar:	99,3 KB
ID:	367963   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	20160903_092905.jpg
Wyświetleń:	360
Rozmiar:	101,7 KB
ID:	367964   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	20160903_092812.jpg
Wyświetleń:	348
Rozmiar:	101,1 KB
ID:	367965  


  14. #2294
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar f.5
    Zarejestrowany
    Jul 2008
    Posty
    3.226
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Czym olejowałeś ?
    Powierzchnia użytkowa 200 m2 .Dom budowany przez Dewelopera, BK Ytong 30cm / Styro 12 cm !!!!!! KABE THERM NV / Dach ocieplony wełną około 20 cm , 2 okna dachowe / Podłogówka na dole co 10 cm na górze tylko przedpokój , garderoba , łazienka / 3 Pokoje ne górze grzejniki / okna profil Rehau z pakietem 3 szybowym / Kocioł Viessmann Vitodens 343 F 3.8-19 Kw / Kominek Spartherm Varia Bh + nasada wodna około 4kW /Reku Thessla Green AirPack 500H Enthalpy. CleanBox XL.

  15. #2295

    Domyślnie

    Cytat Napisał f.5 Zobacz post
    Czym olejowałeś ?
    Sadolin superdeck - mahoń

    jeszcze będę dokładał po obwodzie na dole jedną deskę, tak żeby ograniczyć wpadanie śmieci pod taras.

    Pierwszą imprezę już przeżył 10 dorosłych + 6 dzieci

  16. #2296

    Domyślnie

    Cytat Napisał MasterCheat Zobacz post
    Sadolin superdeck - mahoń
    Z czasem ten kolor mocno się zmieni. Mam modrzewia po 2 latach i chyba łącznie 4 warstwach oleju, obecnie wygląda jak ciemna czerwień. Niezależnie od lekkiego ciemnienia, z każdym malowaniem się mocniej nasycał. Jakbyś nie chciał iść w stronę czerwieni, to może teak będzie lepszy?
    Z8 z pracowni Z500. Mieszkamy od października 2014. Ściany: Ytong+20cm TO 032. Podłoga: 15cm TO grafit. Strop: 17-33cm regranulatu styropianu + 20cm wełny. 100% podłogówka. Kocioł: Immergass Victrix 24kW dwufunkcyjny z wbudowanym zasobnikiem 45l. Wentylacja: PE na skrzynkach + Luna.
    Dziennik budowy: www.budowa-domu.info

  17. #2297

    Domyślnie

    Cytat Napisał gorbag Zobacz post
    Z czasem ten kolor mocno się zmieni. Mam modrzewia po 2 latach i chyba łącznie 4 warstwach oleju, obecnie wygląda jak ciemna czerwień. Niezależnie od lekkiego ciemnienia, z każdym malowaniem się mocniej nasycał. Jakbyś nie chciał iść w stronę czerwieni, to może teak będzie lepszy?
    Tak właściwie to kolor na tą chwilę jest dla mnie za jasny. Myślałem, że po dwóch warstwach będzie taki jak kolor słupów (które są pomalowane też Sadolinem Machoń, ale impregnatem a nie olejem)

    Tak więc mam nadzieję że po kolejnych olejowaniach pójdzie ten kolor właśnie w taką stronę (taki brąz wpadający w burgund).

    Inna sprawa, że zdjęcia tez nie do końca oddają kolory, a przez te ryfle taras z każdej strony i w zależności od słońca wygląda nieco inaczej.

  18. #2298

    Domyślnie

    Witam,
    Bardzo dawno mnie tu nie było...i to mój błąd
    Mam kilka pytań do osób choć trochę znających się na robieniu tarasu z desek modrzewiowych ryflowanych. Taras betonowy, od strony południowej, częściowo zadaszony. Nie pytam czy należy równo docinać deski, ale czy:
    -należy dawać kamienie na folię między legary?
    -spękane sęki smarować silikonem?
    -deski impregnować (olejować) z każdej strony, czy tylko po skończeniu z góry?
    -robić podkładki między legarami, a deskami z kawałków (resztek) desek i pianki?

    Pozdrawiam
    komentarze i takie tam
    NAJMNIEJSZY KROK W STRONĘ CELU JEST WIĘCEJ WART NIŻ MARATON DOBRYCH CHĘCI

  19. #2299
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar q-bis
    Zarejestrowany
    Feb 2008
    Skąd
    Dobra
    Kod pocztowy
    72-003
    Posty
    1.951

    Domyślnie

    Hey
    tego o foli nie bardzo przyswajam..
    - nie używałbym silikonu, po czasie będzie marny efekt;
    - impregnować z każdej strony;
    - podkładki to raczej pod legar, żeby nie leżały w wilgoci na betonie np. po deszczu i chyba nie z pianki bo ona się degraduje...
    WARTO? WARTO!

  20. #2300

    Domyślnie

    Cytat Napisał q-bis Zobacz post
    Hey
    tego o foli nie bardzo przyswajam..
    - nie używałbym silikonu, po czasie będzie marny efekt;
    - impregnować z każdej strony;
    - podkładki to raczej pod legar, żeby nie leżały w wilgoci na betonie np. po deszczu i chyba nie z pianki bo ona się degraduje...
    Dziękuję za odpowiedź

    Folia jest na betonie, a na niej kamyki...co do podkładek, to faktycznie pod legarem, ale czy stosować gumowe? czy drewniane resztki są ok.?
    Jak dogadać się z kimś, kto wykonuje ci taras za pieniądze i wbrew wszystkiemu mówi.."ale ja tak robię"...
    komentarze i takie tam
    NAJMNIEJSZY KROK W STRONĘ CELU JEST WIĘCEJ WART NIŻ MARATON DOBRYCH CHĘCI

Strona 115 z 158

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony