dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 118 z 158
Pokaż wyniki od 2.341 do 2.360 z 3147
  1. #2341
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    monic167

    Zarejestrowany
    Jun 2015
    Skąd
    Tarnowskie Góry
    Kod pocztowy
    42-600
    Posty
    19

    Domyślnie

    podbijam wątek .posiadamy od roku taras o wym 6x4 m wykonany z modrzewia europejskiego.
    niestety obawiamy sie wpływu warunków atmosferycznych na materiał, poza tym zaczęło nam zależeć na zadaszeniu.
    czy ktoś z Was ma doświadcznie w temacie?
    rozpatrujemy poliwęglan komorowy ( najtańsza opcja jednak wygląd mnie nie przekonuje)- chciałabym uzyskać efekt tafli szkła jednak z plastiku ze względu na ciężar. rozpatrujemy zatem poliwęglan lity- jednak nie wiem jakiej grubości brać pod uwagę .Dach ma spadek 2%. posiadamy zamontowane 6legarów.
    martwi mnie trochę też problem śniegu zalegającego na dachu zimą...

  2. #2342

    Domyślnie

    Cytat Napisał monic167 Zobacz post
    podbijam wątek .posiadamy od roku taras o wym 6x4 m wykonany z modrzewia europejskiego.
    niestety obawiamy sie wpływu warunków atmosferycznych na materiał, poza tym zaczęło nam zależeć na zadaszeniu.
    czy ktoś z Was ma doświadcznie w temacie?
    rozpatrujemy poliwęglan komorowy ( najtańsza opcja jednak wygląd mnie nie przekonuje)- chciałabym uzyskać efekt tafli szkła jednak z plastiku ze względu na ciężar. rozpatrujemy zatem poliwęglan lity- jednak nie wiem jakiej grubości brać pod uwagę .Dach ma spadek 2%. posiadamy zamontowane 6legarów.
    martwi mnie trochę też problem śniegu zalegającego na dachu zimą...
    Przerabiałem temat parę lat temu.
    Taras mam z modrzewia. Poliwęglan odpadł po wszelkich za i przeciw
    Mam blachę i podbitką drewnianą od spodu. Mnie się to bardziej podoba, wcale nie jest ciemno.

    Nie będę przekonywał do tego rozwiązania choć wg mnie poliwęglan nie jest super rozwiązaniem - brudzi się i wymaga czyszczenia ponoć , co przy np. gradzie? dla mnie nie jest to trwałe rozwiązanie...

  3. #2343
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    DziadekT

    Zarejestrowany
    Mar 2015
    Skąd
    Racibory
    Kod pocztowy
    05-505
    Posty
    294

    Domyślnie

    Memu bratu grad załatwił poliwęglan lity (falisty) na amen. Był to co prawda ekstremalny grad (blacha na samochodzie też nieźle ucierpiała), ale i takie się zdarzają

  4. #2344
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar Teska
    Zarejestrowany
    Oct 2002
    Skąd
    Berlin
    Posty
    22.094
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    561

    Domyślnie

    znajomi mają szkło super to wyglada takie zadaszenie. z myciem też nie mają problemu...

  5. #2345
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    monic167

    Zarejestrowany
    Jun 2015
    Skąd
    Tarnowskie Góry
    Kod pocztowy
    42-600
    Posty
    19

    Domyślnie

    Dziekuje Wam za odzew.
    Co do poliwęglanu- domniemam że kwestia trwałości zależna jest w dużej mierze od jego grubości i ilości komór.
    Wiem,może nie jest to estetycznie piękne,ale pod samą taflą poliwęglanu będą montowane płótna dodające uroku całemu wykończeniu.

  6. #2346
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    monic167

    Zarejestrowany
    Jun 2015
    Skąd
    Tarnowskie Góry
    Kod pocztowy
    42-600
    Posty
    19

    Domyślnie

    Cytat Napisał Teska Zobacz post
    znajomi mają szkło super to wyglada takie zadaszenie. z myciem też nie mają problemu...
    szkło bardzo mi się podoba. jednak obawiam się ciężaru, już nie mówiąc o tym ,że koszt jest pewnie z 3razy większy

  7. #2347
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    monic167

    Zarejestrowany
    Jun 2015
    Skąd
    Tarnowskie Góry
    Kod pocztowy
    42-600
    Posty
    19

    Domyślnie

    Cytat Napisał bartus01 Zobacz post
    Przerabiałem temat parę lat temu.
    Taras mam z modrzewia. Poliwęglan odpadł po wszelkich za i przeciw
    Mam blachę i podbitką drewnianą od spodu. Mnie się to bardziej podoba, wcale nie jest ciemno.

    Nie będę przekonywał do tego rozwiązania choć wg mnie poliwęglan nie jest super rozwiązaniem - brudzi się i wymaga czyszczenia ponoć , co przy np. gradzie? dla mnie nie jest to trwałe rozwiązanie...
    zgodzę się, poliwęglan zwłaszcza komorowy będzie magazynował kurz, ale myślimy same otwory "zamknąć" bezbarwnym silikonem.
    mam do zadaszenia 25mkw. na naszym dachu oryginalnie mamy papę, przeciągnięcie takiego pokrycia na sam taras zupełnie odbiega od pomysłu, niestety

  8. #2348
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar PaRa
    Zarejestrowany
    Apr 2014
    Skąd
    Góra Kalwaria
    Kod pocztowy
    05-530
    Posty
    1.775
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    6

    Domyślnie

    Cytat Napisał monic167 Zobacz post
    zgodzę się, poliwęglan zwłaszcza komorowy będzie magazynował kurz, ale myślimy same otwory "zamknąć" bezbarwnym silikonem.
    mam do zadaszenia 25mkw. na naszym dachu oryginalnie mamy papę, przeciągnięcie takiego pokrycia na sam taras zupełnie odbiega od pomysłu, niestety
    Jest jeszcze poliweglan lity, i to jest alternatywa dla szkła ( masa, cena i estetyka ) poliweglan lity nie wygląda estetycznie.
    Mój dziennik budowy

    http://forum.muratordom.pl/showthread.php?244304-Zx100

    Parterówka 175m2, ogrzewanie 135m2 podłogówka + drabinka w łazience, garaż 40m2 nie ogrzewany.
    OZE - 7696 kWh/rok, 57,3 kWh/(m2·rok), Projektowe obciążenie cieplne budynku 4563 W
    Pompa Panasonic Aquarea SDC 7KW + CWU Hewalex HP250, rekuperator AirPack 300
    Płyta fundamentowa - 0,12, ściany - 0, 14 , dach - 0,12

  9. #2349
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    monic167

    Zarejestrowany
    Jun 2015
    Skąd
    Tarnowskie Góry
    Kod pocztowy
    42-600
    Posty
    19

    Domyślnie

    Cytat Napisał PaRa Zobacz post
    Jest jeszcze poliweglan lity, i to jest alternatywa dla szkła ( masa, cena i estetyka ) poliweglan lity nie wygląda estetycznie.
    tak zgodzę się że wygląda znacznie lepie niż komorowy, ale ma tez bardzo ograniczone formaty w których jest sprzedawany - potrzebuje tami długi na minimum 4metry, a takiego nie produkują.

  10. #2350

    Domyślnie

    Witam wszystkich,

    Mam pytanie w kwestii przygotowania drzewa.

    Chcę w tym roku wykonać taras 65m2 na wylewce betonowej około 1,8m nad ziemią.
    Na tym chcę położyć drzewo - konkretnie modrzew syberyjski.

    drzewo zakupione u dostawcy będzie ciśnieniowo impregnowana na kolor brązowy.
    Pani w tym sklepie twierdzi, że takie drzewo nadaje się od razu do kładzenia na taras i wystarczy tylko zaolejować z wierzchu zaraz po skończeniu budowy.

    I co do tego mam pewne wątpliwości, bo jak czytałem materiały o budowie tarasu drewnianego to zawsze było napisane że przed ułożeniem desek należy je zaolejować z każdej strony (żeby spód desek też był zabezpieczony).

    Czy olejowanie przed układaniem jest konieczne czy skoro drzewo będzie impregnowane ciśnieniowo to można pominąć ten etap i olejować tylko z góry po ułożeniu?

    GB

  11. #2351
    STAŁY BYWALEC (min. 300) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    jedrek244

    Zarejestrowany
    Jul 2012
    Posty
    313

    Domyślnie

    Witam,

    Czy kantowka strugana swierkowa 10/10 na legar i 5/7 na kontrlegar bedzie ok
    pod deski z modrzewia europejskiego? Czy musi być modrzew lub ewentualnie sosna?

    Rozstaw slupkow betonowych okolo 1mx1m

    Dzięki za odp.

  12. #2352

    Domyślnie

    Witam,

    niestety u mnie pojawiły się czarne plamy na modrzewiowym tarasie. Drewno zaimpregnowane i zaolejowane markowymi (niemarketowymi) specyfikami.

    Po 2 (!) dniach i pierwszym deszczu wyszły plamy takie jak na zdjęciach. Macie może jakieś pomysły, dlaczego tak się stało i co z tym zrobić?

    Uważałem na opiłki przy dokręcaniu śrub, nic na nim nie przycinałem.

    Jestem przed 2 warstwa oleju (do zrobienia został mi jeszcze schodek). Zastanawiam się nad zmiana koloru na najciemniejszy.

    Z góry dzięki za odpowiedź.

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	image1.jpg
Wyświetleń:	160
Rozmiar:	20,0 KB
ID:	388368
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	image2.jpg
Wyświetleń:	147
Rozmiar:	20,3 KB
ID:	388369
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	image3.jpg
Wyświetleń:	130
Rozmiar:	19,8 KB
ID:	388370
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	image5.jpg
Wyświetleń:	112
Rozmiar:	18,0 KB
ID:	388371

  13. #2353
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar przemo1
    Zarejestrowany
    Mar 2011
    Skąd
    Opole
    Kod pocztowy
    45-940
    Posty
    2.823

    Domyślnie

    Wygląda na normalne przebarwienia przy drewnie klasy 1/2 lub 2. Nie stresuj się i dokończ drugą warstwę - z czasem i tak całość ściemnieje od słońca - a kolor przyciemnić zawsze możesz przy kolejnym olejowaniu.
    Tylko spokój może nas uratować (tak mawiał mój dziadek)
    Dom wg projektu Z95, 168 m2 pow. użytk., 460m3 kubatury, ogrzewany gazem, podłogówka (100m2)+grzejniki+kominek Zibi. Ocieplony 15cm styr. na ścianach z porothermu, 10cm styr. w podłodze, dach 18+15 cm wełny, okna 3-szybowe.
    Jeśli uważasz, że Ci pomogłem - możesz kliknąć "Podziękuj!".

  14. #2354
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar przemo1
    Zarejestrowany
    Mar 2011
    Skąd
    Opole
    Kod pocztowy
    45-940
    Posty
    2.823

    Domyślnie

    Cytat Napisał jedrek244 Zobacz post
    Witam,

    Czy kantowka strugana swierkowa 10/10 na legar i 5/7 na kontrlegar bedzie ok
    pod deski z modrzewia europejskiego? Czy musi być modrzew lub ewentualnie sosna?

    Rozstaw slupkow betonowych okolo 1mx1m

    Dzięki za odp.
    10/10 to raczej niepotrzebne (to słupki). Lepszą sztywność uzyskasz przy prostokącie np 6/12 (ew.5/10 jeśli zachowanie wysokości jest istotne). Sosna/świerk mogą być - tylko dobrze zakonserwuj.
    Tylko spokój może nas uratować (tak mawiał mój dziadek)
    Dom wg projektu Z95, 168 m2 pow. użytk., 460m3 kubatury, ogrzewany gazem, podłogówka (100m2)+grzejniki+kominek Zibi. Ocieplony 15cm styr. na ścianach z porothermu, 10cm styr. w podłodze, dach 18+15 cm wełny, okna 3-szybowe.
    Jeśli uważasz, że Ci pomogłem - możesz kliknąć "Podziękuj!".

  15. #2355

    Domyślnie

    Taras z modrzewia syberyjskiego zbudowany w tamtym roku, między innymi dzięki Waszym postom (ukłony w stronę tych, którzy pomogli!), ale teraz dochodzi pielęgnacja.... wreszcie zrobiło się ciepło i poolejowałbym taras lecz mam lekki zgryz czym.

    Pierwszy raz olejowałem Sadolinem, teraz myślę, czy nie pójść trochę wyżej i nie wziąć Remmersa czy jednak zejść do Altaxa. Co radzicie?

    Dodam, że deski i tak mi poszarzały ale jeszcze w tym roku dam bezbarwny, może za rok, za dwa wejdę w jakiś olej z kolorem.

  16. #2356
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar przemo1
    Zarejestrowany
    Mar 2011
    Skąd
    Opole
    Kod pocztowy
    45-940
    Posty
    2.823

    Domyślnie

    Ja używam Altaxa i jak dla mnie jest OK, ale nie mam porównania z innymi.
    Tylko spokój może nas uratować (tak mawiał mój dziadek)
    Dom wg projektu Z95, 168 m2 pow. użytk., 460m3 kubatury, ogrzewany gazem, podłogówka (100m2)+grzejniki+kominek Zibi. Ocieplony 15cm styr. na ścianach z porothermu, 10cm styr. w podłodze, dach 18+15 cm wełny, okna 3-szybowe.
    Jeśli uważasz, że Ci pomogłem - możesz kliknąć "Podziękuj!".

  17. #2357
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar PaRa
    Zarejestrowany
    Apr 2014
    Skąd
    Góra Kalwaria
    Kod pocztowy
    05-530
    Posty
    1.775
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    6

    Domyślnie

    Przymierzam się do wykonania tarasu drewnianego, na zdjęciu widać przygotowane na taras miejsce



    U mnie szerokość pomiędzy ścianą a palisadą to 116 cm, na zagęszczony grunt chcę położyć bloczki fundamentowe na to podkładki i legary. cały taras będzie wykonany z modrzewia syberyjskiego. Zastanawiam się czy wystarczy dać 2 legary równolegle do domu i deski grubości 24 mm ? czy odległość pomiędzy legarami

    Mam pytanie, jakie macie szerokości pomiędzy legarami ? W moim przypadku potrzebne będą chyba 3 legary, chyba że wystarczy opcja 2 legary i grubsza deska 27 mm ?

    Sugerowałem się tym filmem
    Ostatnio edytowane przez PaRa ; 18-05-2017 o 13:19
    Mój dziennik budowy

    http://forum.muratordom.pl/showthread.php?244304-Zx100

    Parterówka 175m2, ogrzewanie 135m2 podłogówka + drabinka w łazience, garaż 40m2 nie ogrzewany.
    OZE - 7696 kWh/rok, 57,3 kWh/(m2·rok), Projektowe obciążenie cieplne budynku 4563 W
    Pompa Panasonic Aquarea SDC 7KW + CWU Hewalex HP250, rekuperator AirPack 300
    Płyta fundamentowa - 0,12, ściany - 0, 14 , dach - 0,12

  18. #2358
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Aneta101

    Zarejestrowany
    Dec 2014
    Skąd
    Sosnowiec
    Kod pocztowy
    41-200
    Posty
    27

    Domyślnie

    Witam, właśnie robimy taras, miał być krajowy modrzew, ale pojawił się dylemat, w jednym składzie polecono nam deskę ryflowaną 28 mm sosnę szwecką, deski ładnie wykonanę podobno super wysuszone, wg sprzedawcy to deski są porównywalne do krajowego modrzewia pod względem trwałości ale ich jakość wykonania jest o niebo lepsza niż desek z krajowych tartaków. Cena około 70 zł m2 surowej, za impregnowaną ciśnieniowo około 100 zł.
    Może ma ktoś taras z takiej deski?
    Proszę o opinię doświadczonych w temacie, czy temat jest warty rozważenia, czy jednak zostać przy modrzewiu????

  19. #2359
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.618
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Sosna nie będzie tak samo trwała, poza tym to bardziej miekkie drewno, co bedzie oznaczać ślady od typowej eksploatacji (stoły, krzesła itp)...
    parterówka, płyta fundamentowa, 10cm XPS pod i 10cm EPS na płycie, silikat 18cm, 20 cm grafitowego EPS na ścianach, 5cm wełny i 30 cm celulozy na stropie. Rekuperator Kinetic 250, kocioł kondensacyjny Immergas Victrix 12kW, PV 4,27kWp na SolarEdge

  20. #2360
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Aneta101

    Zarejestrowany
    Dec 2014
    Skąd
    Sosnowiec
    Kod pocztowy
    41-200
    Posty
    27

    Domyślnie

    Dziękuję fotohobby za opinię.
    Co do modrzewia to obawiam się żywicy. To taras przy samym domu, od strony południowej, połowa pod dachem, połowa odkryta, więc pewnie często będziemy wychodzić w kapciach, czy na bosaka.
    Proszę o wypowiedź użytkowników tarasów z modrzewia krajowego jak wygląda to w praktyce, czy żywicy jest dużo, czy jest to bardzo uciążliwe?
    Czy jest jakiś sposób, żeby ograniczyć jej wypływ? Czy modrzew krajowy i syberyjski jest tak samo żywiczny? Będę wdzięczna za Wasze opinie ,
    bo już sami nie wiemy co wybrać , niestety egzotyk ze względów finansowych jest poza konkurencją.

Strona 118 z 158

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony