dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 120 z 158
Pokaż wyniki od 2.381 do 2.400 z 3147
  1. #2381
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.606
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Na początku, po położeniu, przeciągnąłem dwukrotnie olejem Bona - za pierwszym razem w proporcji 75% Teak, 25% Neutral, za drugim razem w proporcji 50-50.
    Po roku szlifowanie papierem o ziarnistości 100, i jednokrotne malowanie tymi samymi olejami w proporcjach 50-50%

    Za rok nie będę szlifował, o ile żywica nie wyjdzie - na razie nie wychodzi.

    Te zdjecia powyżej, to to spody. Spody olejowałem dwukrotnie przed położeniem, ale nie Boną, tylko jakim tanszym olejem z Casto, też s kolorze Teak
    Ostatnio edytowane przez fotohobby ; 13-06-2017 o 10:13
    parterówka, płyta fundamentowa, 10cm XPS pod i 10cm EPS na płycie, silikat 18cm, 20 cm grafitowego EPS na ścianach, 5cm wełny i 30 cm celulozy na stropie. Rekuperator Kinetic 250, kocioł kondensacyjny Immergas Victrix 12kW, PV 4,27kWp na SolarEdge

  2. #2382

    Domyślnie

    Dzięki.

    No to może napiszę jak ja robiłem - raczej błędnie.

    Na początek 2 razy impregnat + 2 razy olej Elit Traolja Beckers. Po roku olej, w następnym roku też olej.
    I mam wrażenie, że tego oleju drewno nie chłonęło. W niektórych miejscach zrobił się grzyb/nalot/szarość (nie wiem) jakby właśnie na tym oleju. Aktualnie szarość widzę, szarość

    Plan jest by zjechać to lancą obrotową myjką, albo ja Ty, szlifierką (choć ona nie weźmie rowków), ew. piaskowanie zlecone - się zobaczy. A później sam impregnat. Mam tak na słupach drewnianych, które też szarzały - rok temu poszła szlifierka, impregnat i jest od roku OK - żadnej szarości.

    Przyznam, że szlifowanie nawet co 2, 3 lata, to nie był mój pierwotny pomysł. Miałoby raczej bezobsługowo - tylko olejowanie.
    Może miałem jakiś trefny olej?

  3. #2383

    Domyślnie

    może głupie pytanie ale czy te rowki i szczeliny między deskami są stabilnym podłożem pod stół, krzesła? nic się nie chwieje? Bardzo rysuje się deska od krzeseł i stołu?
    Projekt Nugat4, p.u. 150m2, Podłoga-14cm EPS100, ściany-20cm 0.031, strop-36cm EPS80, Okna: U=0,7-1,2, skosy betonowe - 22cm EPS, 100% podłogówki + 2 drabinki, WM Kinetic 250, GZ50-Immergas Victrix 12 TT

  4. #2384
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.606
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Cytat Napisał budowlany_laik Zobacz post

    Przyznam, że szlifowanie nawet co 2, 3 lata, to nie był mój pierwotny pomysł. Miałoby raczej bezobsługowo - tylko olejowanie.
    Może miałem jakiś trefny olej?

    Niektóre mają jakieś blokery UV, może jedne lepsze, inne gorsze.

    W ogóle to najpierw rozważalem szary olej - kupiłem nawet próbkę Osmo. Ale deski po pomalowaniu nim wyglądały "plastikowo"
    W deskach olejowanych rok do roku po 3,4 latach, nawet jeśli nie zszarzeją, zanika rysunek drewna i wyglądają trochę jak pomalowane farbą olejną - sąsiad olejuje co rok tym olejem, którym ja malowałem spody i tak właśnie ten taras wygląda.
    Dlatego, ja mieszam kolor z bezbarwnym, żeby nie "zamalować" rysunku drewna.

    Cytat Napisał hektor80 Zobacz post
    może głupie pytanie ale czy te rowki i szczeliny między deskami są stabilnym podłożem pod stół, krzesła? nic się nie chwieje? Bardzo rysuje się deska od krzeseł i stołu?
    Wszystko stoi stabilnie. Szuranie krzesłami powoduje drobne rysy, które znikają po kolejnym olejowaniu ale można użyć silikonowych podkładek, które redukują to ryzyko
    Ostatnio edytowane przez fotohobby ; 13-06-2017 o 10:57
    parterówka, płyta fundamentowa, 10cm XPS pod i 10cm EPS na płycie, silikat 18cm, 20 cm grafitowego EPS na ścianach, 5cm wełny i 30 cm celulozy na stropie. Rekuperator Kinetic 250, kocioł kondensacyjny Immergas Victrix 12kW, PV 4,27kWp na SolarEdge

  5. #2385
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Aneta101

    Zarejestrowany
    Dec 2014
    Skąd
    Sosnowiec
    Kod pocztowy
    41-200
    Posty
    27

    Domyślnie

    Oglądaliśmy dziś ładną deskę modrzewiową o szerokości 15 cm, grubość 28 mm, jaki odstęp zrobić?

  6. #2386
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    pawelkleczew

    Zarejestrowany
    Mar 2016
    Skąd
    Poznan
    Kod pocztowy
    60-687
    Posty
    5

    Domyślnie

    Witam,

    Jestem w trakcie przygotować do budowy tarasu 3x7 m. Bloczki betonowe co 0,5 m, lagery 40x75, deska modrzew euro 30 mm.

    Po przeczytaniu na prawdę wielu postów nie jestem pewien jak zabezpieczyć drewno, czy dać sam olej 2 warstwy przed położeniem i 1 po. Czy pod olej zastosować jakiś impregnat ?

    Jaki olej zastosować, myślałem o 3v3, sadolin superdeck oraz Beckers Traolja Elite, kolor teak.
    Czy lagery potraktować też olejem czy jakimś impregnatem ?

    Pozdrawiam

  7. #2387
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.606
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Impregnat - np Sadolin Base - na to olej.
    Zarówno na legary, jak i deski.
    parterówka, płyta fundamentowa, 10cm XPS pod i 10cm EPS na płycie, silikat 18cm, 20 cm grafitowego EPS na ścianach, 5cm wełny i 30 cm celulozy na stropie. Rekuperator Kinetic 250, kocioł kondensacyjny Immergas Victrix 12kW, PV 4,27kWp na SolarEdge

  8. #2388

    Domyślnie

    Jakiś burak z góry pochlapał mi taras z modrzewia syberyjskiego (deski ryflowane) farbą olejną.... pytanko jak tego najlepiej się pozbyć? Przychodzą mi do głowy dwa pomysły, darcie tego papierem ściernym (co może być mocno utrudnione ze względu na ryfle) oraz rozpuszczalnik, ale tutaj boje się jak on zareaguje z drewnem? Może ktoś podpowie mi jakiś pomysł....

  9. #2389
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.606
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Drewnu rozpuszczalnik nic nie zrobi. Spróbuj na niewielkiej powierzchni
    parterówka, płyta fundamentowa, 10cm XPS pod i 10cm EPS na płycie, silikat 18cm, 20 cm grafitowego EPS na ścianach, 5cm wełny i 30 cm celulozy na stropie. Rekuperator Kinetic 250, kocioł kondensacyjny Immergas Victrix 12kW, PV 4,27kWp na SolarEdge

  10. #2390
    Banned
    Emillka

    Zarejestrowany
    Jun 2017
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    00-669
    Posty
    4

    Domyślnie

    Jakich zabiegów pielęgnacyjnych wymaga taki taras i jak często ? Powiedzmy że zadaszony . Co sądzi Pan o deskach kompozytowych? Zwolennicy twierdzą, że wymaga znacznie mniej pracy a wizualnie też jest niezły. Osobiście uwielbiam drewno i marzy mi się taki taras, ale nie chciałabym się zachetać

  11. #2391
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.606
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Raz w roku olejuję (3h), raz na cztery lata planuje przeszlifowac (2h)
    parterówka, płyta fundamentowa, 10cm XPS pod i 10cm EPS na płycie, silikat 18cm, 20 cm grafitowego EPS na ścianach, 5cm wełny i 30 cm celulozy na stropie. Rekuperator Kinetic 250, kocioł kondensacyjny Immergas Victrix 12kW, PV 4,27kWp na SolarEdge

  12. #2392
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar PaRa
    Zarejestrowany
    Apr 2014
    Skąd
    Góra Kalwaria
    Kod pocztowy
    05-530
    Posty
    1.775
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    6

    Domyślnie

    Do końca wakacji zamierzam wykonać taras, w tym momencie mam w następujący sposób przygotowane miejsce, taras będzie od południa.



    Planuję następujące zakupy :

    - Bona Decking Oil neutralny do impregnacji i zabezpieczenia drewna - czy ten jeden środek wystarczy ?
    - podkładki pod legary, polecacie jakieś konkretne ( SPAX ) czy nie ma to dużego wpływu, myślę raczej o tych grubszych, np. 8-10 mm
    - legary z modrzewia 45x70 klasa ABC, czy warto dopłacać za klasę AB 2 zł za mb ?
    - taśma ochronna SPAX pomiędzy legary a deskę
    - deska ryflowana modrzew syberyjski 24 x 142 klasa AB
    - wkręty Spax
    Zastanawiam się czy muszę kupić jakiś zestaw do montażu, np. SPAX lub WOLFCRAFT ? Po zrobieniu tarasu raczej się nie przyda a nie wiem czy łatwo sie sprzeda.


    Na co musze jeszcze zwrócić uwagę ?
    -
    Mój dziennik budowy

    http://forum.muratordom.pl/showthread.php?244304-Zx100

    Parterówka 175m2, ogrzewanie 135m2 podłogówka + drabinka w łazience, garaż 40m2 nie ogrzewany.
    OZE - 7696 kWh/rok, 57,3 kWh/(m2·rok), Projektowe obciążenie cieplne budynku 4563 W
    Pompa Panasonic Aquarea SDC 7KW + CWU Hewalex HP250, rekuperator AirPack 300
    Płyta fundamentowa - 0,12, ściany - 0, 14 , dach - 0,12

  13. #2393
    STAŁY BYWALEC (min. 300) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    jedrek244

    Zarejestrowany
    Jul 2012
    Posty
    313

    Domyślnie

    hej, zestaw możesz sobie darowac, mozna do tego wykorzystac pasy transportowe i jakies dystanse (ja uzywalem 6mm miedzy deskami, od scian 8mm)
    legary wazne zeby trzymaly wymiar (4 stronnie strugane, suszone)

  14. #2394
    STAŁY BYWALEC (min. 300) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    jedrek244

    Zarejestrowany
    Jul 2012
    Posty
    313

    Domyślnie

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_20170702_133557.jpg
Wyświetleń:	161
Rozmiar:	99,6 KB
ID:	392226

  15. #2395
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.606
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Tasma miedzy legary a deski też niepotrzeba.
    A przydalby sie impregnat np Sadolin Base, ktory przy tym nieco redukuje zuzycie oleju.
    parterówka, płyta fundamentowa, 10cm XPS pod i 10cm EPS na płycie, silikat 18cm, 20 cm grafitowego EPS na ścianach, 5cm wełny i 30 cm celulozy na stropie. Rekuperator Kinetic 250, kocioł kondensacyjny Immergas Victrix 12kW, PV 4,27kWp na SolarEdge

  16. #2396
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar PaRa
    Zarejestrowany
    Apr 2014
    Skąd
    Góra Kalwaria
    Kod pocztowy
    05-530
    Posty
    1.775
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    6

    Domyślnie

    Cytat Napisał jedrek244 Zobacz post
    hej, zestaw możesz sobie darowac, mozna do tego wykorzystac pasy transportowe i jakies dystanse (ja uzywalem 6mm miedzy deskami, od scian 8mm)
    legary wazne zeby trzymaly wymiar (4 stronnie strugane, suszone)
    Mam znajomego stolarza, mam nadzieję, że mi pożyczy jakiś sprzęt do montażu. zakupy chcę robić w tej firmie
    http://www.niedrogo.net/cennik/deska-tarasowa
    za jakiś czas otwierają punkt jakieś 12 km od mojego domu. Jakimi środkami zabezpieczałeś swój taras ?

    Cytat Napisał fotohobby Zobacz post
    Tasma miedzy legary a deski też niepotrzeba.
    A przydalby sie impregnat np Sadolin Base, ktory przy tym nieco redukuje zuzycie oleju.
    Doczytałem, że jeden produkt nie wyklucza drugiego, myslałem że sam olej załatwi sprawę.
    Mój dziennik budowy

    http://forum.muratordom.pl/showthread.php?244304-Zx100

    Parterówka 175m2, ogrzewanie 135m2 podłogówka + drabinka w łazience, garaż 40m2 nie ogrzewany.
    OZE - 7696 kWh/rok, 57,3 kWh/(m2·rok), Projektowe obciążenie cieplne budynku 4563 W
    Pompa Panasonic Aquarea SDC 7KW + CWU Hewalex HP250, rekuperator AirPack 300
    Płyta fundamentowa - 0,12, ściany - 0, 14 , dach - 0,12

  17. #2397
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.606
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    I polecam grubym ryflem w górę
    parterówka, płyta fundamentowa, 10cm XPS pod i 10cm EPS na płycie, silikat 18cm, 20 cm grafitowego EPS na ścianach, 5cm wełny i 30 cm celulozy na stropie. Rekuperator Kinetic 250, kocioł kondensacyjny Immergas Victrix 12kW, PV 4,27kWp na SolarEdge

  18. #2398
    STAŁY BYWALEC (min. 300) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    jedrek244

    Zarejestrowany
    Jul 2012
    Posty
    313

    Domyślnie

    Impregnat bezbarwny Altax, na legary olej Saturator, na deski Flugger Impredur x2 kolor Light Teak (U-605)
    akurat mialem go w dobrej cenie

  19. #2399
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Aneta101

    Zarejestrowany
    Dec 2014
    Skąd
    Sosnowiec
    Kod pocztowy
    41-200
    Posty
    27

    Domyślnie

    Pytanie do fotohobby, czy sadolin base niweluje w jakimś stopniu szarzenie drewna? I co daje jego zastosowanie?
    Przedstawiciel Bony, który również montuje tarasy twierdzi że podkład jest zbędny wystarczy tylko olej.
    I jeszcze jedno czy legary mocujecie do każdego punktowego fundamentu?
    Z góry dziękuję

  20. #2400
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.606
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Sadolin to impregnat, opóźnia korozje biologiczną drewna
    Poza tym zmniejsza jego chłonnośc, więc i zużycie oleju, co niekoniecznie jest na rękę przedstawicielowi Bony

    Ja uwazam, ze na legary, spodnią stronę desek impregnat jedt nieodzowny, a i na wierzch się przydaje.

    Drugiego pytania za bardzo nie rozumiem....
    parterówka, płyta fundamentowa, 10cm XPS pod i 10cm EPS na płycie, silikat 18cm, 20 cm grafitowego EPS na ścianach, 5cm wełny i 30 cm celulozy na stropie. Rekuperator Kinetic 250, kocioł kondensacyjny Immergas Victrix 12kW, PV 4,27kWp na SolarEdge

Strona 120 z 158

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony