dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 124 z 158
Pokaż wyniki od 2.461 do 2.480 z 3145
  1. #2461
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar PaRa
    Zarejestrowany
    Apr 2014
    Skąd
    Góra Kalwaria
    Kod pocztowy
    05-530
    Posty
    1.775
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    6

    Domyślnie

    Cytat Napisał Gawith Zobacz post
    Witam,
    planuje wykonanie tarasu pod balkonem (4x3m) na bloczkach betonowych. Legary 5x10 cm. Jaki powinny być odległości pomiędzy bloczkami pod legarami o takim wymiarze żeby konstrukcja była stabilna?
    Drugie pytanie odnośnie mocowania legarów do bloczków. Planowałem podłożyć pod legary gumę EPDM 8mm, a legary do bloczków przymocować za pomocą złączy kątowych. Po jednym złączu na bloczek. Gdzieś w internecie znalazłem, że można przymocować legar do bloczka przy pomocy dwóch złączy kątowych, tak, że legar znajduje się nad bloczkiem. Pytanie który sposób jest lepszy?
    Pozdrawiam
    U mnie z bloczków wykonano coś takiego



    Bloczki miały być co 1 metr ale ekipa zrobiła je gęściej, na pewno nie zaszkodzi. Planuje legary z modrzewia 45x70 rozstaw co 50, 60 cm, mocowane do bloczków za pomocą kątowników, co 2,3 bloczek, wyjdzie w praniu, legary na podkładkach ( tak jest łatwiej ).

    zastanawiam się tylko czy jest sens robić to w tym roku, czy spokojnie zrobić zimą zakupy, zająć się impregnacją drewna i ruszyć z pracą wiosną.
    Ostatnio edytowane przez PaRa ; 20-08-2017 o 12:04
    Mój dziennik budowy

    http://forum.muratordom.pl/showthread.php?244304-Zx100

    Parterówka 175m2, ogrzewanie 135m2 podłogówka + drabinka w łazience, garaż 40m2 nie ogrzewany.
    OZE - 7696 kWh/rok, 57,3 kWh/(m2·rok), Projektowe obciążenie cieplne budynku 4563 W
    Pompa Panasonic Aquarea SDC 7KW + CWU Hewalex HP250, rekuperator AirPack 300
    Płyta fundamentowa - 0,12, ściany - 0, 14 , dach - 0,12

  2. #2462

    Domyślnie

    Cytat Napisał Gawith Zobacz post
    Gdzieś w internecie znalazłem, że można przymocować legar do bloczka przy pomocy dwóch złączy kątowych, tak, że legar znajduje się nad bloczkiem.
    To byłaby ciekawa opcja gdyby użyć kątówników "z regulacją" (z podłużnymi otworami) - wtedy możnaby regulować wysokość legara nad bloczkiem. Nie wiem tylko czy by się potem to nie zsuwało przy tańcach na tarasie - nawet jakby mocno skręcone. Te kątowniki chyba by musiałby mieć poprzeczne karby żeby się klinowało po skręceniu.

    Jest też pytanie o stabilność dwóch kontowników skręconych w "C" (albo co gorsza w "Z"). Pewno trzebaby je monotwać naprzemiennie raz z jednej, a raz z drugiej strony legara.

  3. #2463

    Domyślnie

    potrzebuje zrobić 5 schodków z tarasu na dół na ogród,
    wysokość to będzie ok 110 cm.

    1). zbrojenie schodów tarasowych jest konieczne?
    2) jak wykonać ewentualne zbrojenie?

  4. #2464

    Domyślnie

    Cytat Napisał bajcik Zobacz post
    Nie napotkałem na wyczerpujący wykład o wkrętach tarasowych.
    Czy takie by się nadawały, czy tylko spax? Do modrzewia krajowego 27mm
    http://www.jula.pl/catalog/artykuly-...rasowe-000755/
    - czy trzeba nawiercać wiertłem, czy od razu w deche (ryzykując może ułamanie wkręta i rozszczepienie deski)?
    - jakaś fazkę na główkę wkręta wypada zrobić?
    Ja robiłem spaxem i w egzotycznym, ale może ci sie przyda....
    Drewno twarde, więc nawiercanie było konieczne, ale dzięki temu wkręt dużo łatwiej wchodził. I nie ma drobnych pęknięć koło wkręta. Fazkę na główkę robiłem - ładnie się wkręt chowa. Są specjalne wiertła co robią i nawiertkę, i fazkę. Ja jednak robiłem tak: Jedna wiertarka z wiertłem do robienia otworu, druga wiertarka z wiertłem do zrobienia fazki na łebek (dzięki temu nie musiałem przekładać wierteł) i wkrętarka do wkręcania wkrętów. I szło błyskawicznie.

  5. #2465

    Domyślnie

    Cytat Napisał mercik Zobacz post
    I nie ma drobnych pęknięć koło wkręta. Fazkę na główkę robiłem - ładnie się wkręt chowa. Są specjalne wiertła co robią i nawiertkę, i fazkę. Ja jednak robiłem tak: Jedna wiertarka z wiertłem do robienia otworu, druga wiertarka z wiertłem do zrobienia fazki na łebek (dzięki temu nie musiałem przekładać wierteł) i wkrętarka do wkręcania wkrętów. I szło błyskawicznie.
    W 100% też tak robiłem: 2 wiertarki + wkrętarka. Jednak nie tylko ja mam takie pomysły

  6. #2466

    Domyślnie

    W końcu kupiłem te Spaxy plus jakiś frezik co nawierca i fazuje na główkę. Będzie jedna wiertarka mniej
    Spodziwam się roboty podobnej jak przy meblach kuchennych: jedno narzędzie z wiertłem do konfirmatów a drugie z imbusem - używane naprzemiennie.
    I podobnie jak tam - spodziwam się że będzie z tym więcej roboty niż się to zawczasu może wydawać

  7. #2467
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    domator222

    Zarejestrowany
    Sep 2017
    Skąd
    sda
    Kod pocztowy
    77-999
    Posty
    17

    Domyślnie

    Dzień dobry.
    Mam balkon 3x6m w bloku i chciałbym zrobić na nim drewnianą podłoge. Zastanawiam się co mogę położyć na betonową posadzkę.
    Myśłałem nad gotowymi podestami drewnianymi. Są łatwe w montażu i stosunkowo tanie. 0,5m x 1m kosztuje ok 30zł.
    Myśłąłem też nad deskami tarasowymi/kompozytowymi ale je trzeba kłaść na legarach prawda? Liczyłem koszt takiego tarasu i przy deskach wychodzi ponad 3000zł więc trochę dużo.
    Którą opcje wybrać? Czy może jest jakiś inny sposób?

  8. #2468
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar q-bis
    Zarejestrowany
    Feb 2008
    Skąd
    Dobra
    Kod pocztowy
    72-003
    Posty
    1.951

    Domyślnie

    Zdecydowanie podesty. Poza niższą ceną będzie łatwo je zdemontować jeśli balkon będzie zasypywany śniegiem. Demontaż na okres zimowy przedłuży ich żywotność. A deski i legary podniosą wysokość podłogi - nie będzie się ciężko wchodziło na balkon ? No i przepisy - jest wyznaczona wysokość barierek a przy tym systemie obniży się znacznie [podłoga podniesie]. W budynkach wielorodzinnych minimalna wysokość takiej barierki to chyba 110cm. Chociaż, kto ci tam zmierzy...
    WARTO? WARTO!

  9. #2469
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    domator222

    Zarejestrowany
    Sep 2017
    Skąd
    sda
    Kod pocztowy
    77-999
    Posty
    17

    Domyślnie

    No dokładnie.
    Taras to żeby być bardziej precyzyjnym loggia, osłonięty od lewej strony ścianą betonową a z prawej siątką metalową (od strony sąsiada). Od góry w całości jest zasłonięta więc śnieg nie powinien padać do środka. Podesty wydają się najfajniejsze ale chciałbym uzyskać efekt "długich desek" a nie takich małych kwadratów 30cm x 30cm...Mało jest innych rozmiarów. A jak z ich montażem? montuje się je do betonu wkrętami?

  10. #2470
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    zygi72

    Zarejestrowany
    Sep 2010
    Skąd
    ostróda
    Kod pocztowy
    14-100
    Posty
    265

    Domyślnie

    Odradzam wkręty Norskwood. Kupiłem takie w sklepie Polskie-drewno. Masakra. po 2 miesiącach rdza na wkrętach, a na deskach ciemne smugi wokół wkrętów. Gdy zadzwoniłem do sprzedawcy zaczęło się wymyślanie. Najpierw, że olej nieodpowiedni - gdy powiedziałem, że nie mam tych które wymieniał sprzedawca to padło na uszkodzenie wkręta zużytym bitem. Powiedziałem, że absolutnie niemożliwe bo nowe bity to następnym powodem była uszkodzona lub źle wyregulowana wkrętarka. na koniec Pan powiedział, że on nie bierze odpowiedzialności, bo jest tylko sprzedawcą, a nieproducentem.
    Podsumowując. Chciałem zaoszczędzić i mam za swoje. Wkręty nie nadają się zupełnie do tarasu. Mój jest zadaszony więc deszcz może tylko zacinać. Nie wyobrażam sobie co było by przy odkrytym. Nie mam pojęcia co z tym teraz robić. Poczekam chyba do wiosny i podejmę decyzję czy trzeba będzie odkręcać deski i wymieniać na wkręty które się do tego nadają.
    Nie polecam ani wkrętów NORSKWOOD ani sprzedawcy POLSKIE-DREWNO. Na stronie sklepu opis wkrętów super w rzeczywistości szajs nie nadający się do niczego.

  11. #2471
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    zygi72

    Zarejestrowany
    Sep 2010
    Skąd
    ostróda
    Kod pocztowy
    14-100
    Posty
    265

    Domyślnie

    Muszę sprostować. Sprzedawca już nie ma wkrętów w ofercie - szybko zniknęły. 2 dni temu dzwoniłem i były w ofercie. Widać jednak jest coś na rzeczy. Zdjęcia porobione i rzeczoznawca umówiony więc zobaczymy co z tego będzie. Swoją drogą to zastanawiam się jak można zajmować się handlem i nie znać praw konsumenta. Sprzedawca w rozmowie ze mną po prostu umywał rece i odsyłał mnie do producenta. Na moją uwagę że konsument ma prawo korzystać z gwarancji lub rękojmi i niezgodności towaru z umową - nie wiedział o czym mówię.
    Podsumowując sprzedawcy nie poleca za podejscie do klienta oraz znajomość sprzedawanych produktów.

  12. #2472
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.568
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Ja też stosowalem te wkrety, drugi rok sa w wystawionym na slonce/deszcz tarasie. Czy zardzewialy - nie wiem, bo mam taras w kolorze teak, wiec nie wyrózniaja sie specjalnie. Przygladne się temu
    Na pewno drewno wokól nich nie zmienilo odcienia.

    Bedziesz mial problem, by je wykrecic, bo drewno bedzie trzymac je tak mozno, ze moga ukrecać się łby.
    parterówka, płyta fundamentowa, 10cm XPS pod i 10cm EPS na płycie, silikat 18cm, 20 cm grafitowego EPS na ścianach, 5cm wełny i 30 cm celulozy na stropie. Rekuperator Kinetic 250, kocioł kondensacyjny Immergas Victrix 12kW, PV 4,27kWp na SolarEdge

  13. #2473

    Domyślnie

    Apropos rdzy - drugi raz użyłbym nierdzewnych prętów gwintowanych do fundamentu punktowego.
    Mam takie u siebie, legary tylko nałożone (nieprzykręcone od góry), troche popadało i jedna sztuka się ruda zrobiła na odcinku w drewnie.
    Teraz pytanie mam: czy warto otwór w legarze wypełnić jakimś tawotem na przykład?

    A przy okazji, status u mnie:
    - łapę złamałem na lato i miałem obsuwę
    - kontrlegary (? no te górne) zamówiłem w takiej długości że nie schodza się na legarze (tym dolnym), a w powietrzu. Musiałem jedną belkę domówić i dorobić rządek fundamentów.
    - ta dodatkowa belka szła mi chyba ze 2 miesiące, sprzedawca (ten sam co do reszty drewna, drewpol4 z allegro)
    - czekam na pogodę, i może we weekend zacznę składanie

  14. #2474

    Domyślnie

    Budowę tarasu przeciągam na następny sezon. Kratownica zrobiona, jeszcze deski przykręcić.
    Jak przezimować deski? Może wystarczy położyć je na kratownicy i przykryć pandeką?
    Alternatywnie, mogę je zawieść do stodoły znajomego, żeby już mi garażu nie zastawiało.

  15. #2475

    Domyślnie

    Deski musisz spiąć mocno pasami transportowymi albo taśmami do palet. Inaczej się pokrzywią.

  16. #2476

    Domyślnie

    Ja mam taras drewniany, zadaszony. Muszę go co roku impregnować, bo bliżej jesieni wygląda już bardzo brzydko. Mieszkam dopiero 3 sezony. Drugi raz nie zdecydowałbym się na takie rozwiązanie.
    Zadając ranę drugiemu,samemu odnosi się rany.

  17. #2477
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar przemo1
    Zarejestrowany
    Mar 2011
    Skąd
    Opole
    Kod pocztowy
    45-940
    Posty
    2.823

    Domyślnie

    Cytat Napisał juzer7 Zobacz post
    Ja mam taras drewniany, zadaszony. Muszę go co roku impregnować, bo bliżej jesieni wygląda już bardzo brzydko. Mieszkam dopiero 3 sezony. Drugi raz nie zdecydowałbym się na takie rozwiązanie.
    A to już raczej kwestia użytego drewna, przygotowania/zabezpieczenia początkowego i środków do konserwacji - lepiej zrobić raz drożej i mieć spokój na dłużej - oczywiście przy modrzewiu nie uniknie się cyklicznej konserwacji, ale coroczna nie jest obligatoryjna.
    Tylko spokój może nas uratować (tak mawiał mój dziadek)
    Dom wg projektu Z95, 168 m2 pow. użytk., 460m3 kubatury, ogrzewany gazem, podłogówka (100m2)+grzejniki+kominek Zibi. Ocieplony 15cm styr. na ścianach z porothermu, 10cm styr. w podłodze, dach 18+15 cm wełny, okna 3-szybowe.
    Jeśli uważasz, że Ci pomogłem - możesz kliknąć "Podziękuj!".

  18. #2478
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.568
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Cytat Napisał przemo1 Zobacz post
    A to już raczej kwestia użytego drewna, przygotowania/zabezpieczenia początkowego i środków do konserwacji - lepiej zrobić raz drożej i mieć spokój na dłużej - oczywiście przy modrzewiu nie uniknie się cyklicznej konserwacji, ale coroczna nie jest obligatoryjna.
    Ja zdecydowałem się na taras z modrzewia z pełną świadomośćią potrzeby jego konserwacji - i robię to co rok.
    I większość sezonu "tarasowego" wygląda efektownie.
    parterówka, płyta fundamentowa, 10cm XPS pod i 10cm EPS na płycie, silikat 18cm, 20 cm grafitowego EPS na ścianach, 5cm wełny i 30 cm celulozy na stropie. Rekuperator Kinetic 250, kocioł kondensacyjny Immergas Victrix 12kW, PV 4,27kWp na SolarEdge

  19. #2479
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar przemo1
    Zarejestrowany
    Mar 2011
    Skąd
    Opole
    Kod pocztowy
    45-940
    Posty
    2.823

    Domyślnie

    Cytat Napisał fotohobby Zobacz post
    Ja zdecydowałem się na taras z modrzewia z pełną świadomośćią potrzeby jego konserwacji - i robię to co rok.
    I większość sezonu "tarasowego" wygląda efektownie.
    Ja też - ale konserwuję co 2 lata.
    Tylko spokój może nas uratować (tak mawiał mój dziadek)
    Dom wg projektu Z95, 168 m2 pow. użytk., 460m3 kubatury, ogrzewany gazem, podłogówka (100m2)+grzejniki+kominek Zibi. Ocieplony 15cm styr. na ścianach z porothermu, 10cm styr. w podłodze, dach 18+15 cm wełny, okna 3-szybowe.
    Jeśli uważasz, że Ci pomogłem - możesz kliknąć "Podziękuj!".

  20. #2480

    Domyślnie

    Mam pytanie, czy przy budowie tarasu drewnianego na betonowych słupkach można użyć drewna świerkowego lub sosnowego na legary i kontrlegary, a deski zrobić z modrzewia.

Strona 124 z 158

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony