dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 127 z 158
Pokaż wyniki od 2.521 do 2.540 z 3147
  1. #2521
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.633
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Cytat Napisał dwiecegly Zobacz post
    Też mi sie tak właśnie zdaje ogladając sporo tarasów, że miedzy 2gim a trzecim rokiem drzewo traci "na kolorze" najbardziej. Niezależnie czym się go pokryje.
    Ponoc po roku-dwóch jest siwy, więc co ma tracić ?

    Cytat Napisał dwiecegly Zobacz post
    Nie ma zdjęc bo kazdy drewniany taraz po roku lub dwóch jest już siwy/siny. e.

    No dobra, wrzucę zdjęcia za rok
    parterówka, płyta fundamentowa, 10cm XPS pod i 10cm EPS na płycie, silikat 18cm, 20 cm grafitowego EPS na ścianach, 5cm wełny i 30 cm celulozy na stropie. Rekuperator Kinetic 250, kocioł kondensacyjny Immergas Victrix 12kW, PV 4,27kWp na SolarEdge

  2. #2522
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.633
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Cytat Napisał budowlany_laik Zobacz post
    Zbudowaliśmy taras w 2013 r. Na początku kolor miodowy (modrzew + impregnat Sadolin Base + olej bezbarwny Beckers).
    Olejowany na wiosnę i jesień co roku.

    Po roku piękny.
    Po 2 - zaczął ciemnieć i tracić brąz.
    Po 3 - szare deski, a słupy jasnobrązowe (traciły ciemny brąz).
    Po 4 - poszła myjka z lancą obrotową i zdarłem prawie do żywego cały ten olej z brudem. Pokazał się kolor brązowy, ale dużo jaśniejszy niż pierwotnie (słońce działa). Na to tylko impregnat (2017 r.)

    I zobaczymy jak będzie. Na razie z oleju jestem wyleczony. Może było go za dużo.

    Trzeba mieć na uwadze z której strony świata mamy taras. U mnie wystawiony na południe bez żadnego zadaszenia. Słońce wybiela deski.

    I tak nie zamieniłbym go na inną nawierzchnię.
    Bez oleju znow wkrotce bedziesz miał szarosc.
    Ja ( poza pierwszym sezonem, zaraz po polozeniu) olejuję olejem bezbarwnym i teak, rozmieszanymi w proporcji 3:1.
    Kolor jest żywszy, ale nie zakrywa struktury drewna
    parterówka, płyta fundamentowa, 10cm XPS pod i 10cm EPS na płycie, silikat 18cm, 20 cm grafitowego EPS na ścianach, 5cm wełny i 30 cm celulozy na stropie. Rekuperator Kinetic 250, kocioł kondensacyjny Immergas Victrix 12kW, PV 4,27kWp na SolarEdge

  3. #2523

    Domyślnie

    Cytat Napisał fotohobby Zobacz post
    Dziwne, ze mój nadal zachowal kolor teak i rysunek słojow. Jak zrobi sie cieplej goi umyję, to zrobię zdjecie

    Po kolejnym roku sciemniał, ale na pewno nie jest siny.
    Ale dodaj, że szlifowałeś wszystkie deski po roku. Czyli jakby był nowy, a nie roczny W rowkach jest ciemniejszy.

  4. #2524
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.633
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Ale nie siny
    Poza tym tym, przy grubym ryflu i glebokim, wąskim rowku on zawsze bedzie ciemniejszy, bo zbiera wiecej oleju, a potem zanieczyszczen.
    Natomiast szlifowalem glownie po go, by pozbyc sie plam i grudek po zywicy, która wyplynęła na powierzchnię. Kolor został. Zreszta bocznych, pionowych desek nie szlifowsłem, a nie odbiegają kolorem.
    W tym roku śladó2 zywicy juz nie ma, wiec nic, poza jednokrotnym olejowaniem nie robię.
    Ostatnio edytowane przez fotohobby ; 02-02-2018 o 10:13
    parterówka, płyta fundamentowa, 10cm XPS pod i 10cm EPS na płycie, silikat 18cm, 20 cm grafitowego EPS na ścianach, 5cm wełny i 30 cm celulozy na stropie. Rekuperator Kinetic 250, kocioł kondensacyjny Immergas Victrix 12kW, PV 4,27kWp na SolarEdge

  5. #2525

    Domyślnie

    Masz spore drzewo dające cień, u mnie zero cienia.

    Też nie widzę Twojego zdjęcia...

  6. #2526
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.633
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4
    parterówka, płyta fundamentowa, 10cm XPS pod i 10cm EPS na płycie, silikat 18cm, 20 cm grafitowego EPS na ścianach, 5cm wełny i 30 cm celulozy na stropie. Rekuperator Kinetic 250, kocioł kondensacyjny Immergas Victrix 12kW, PV 4,27kWp na SolarEdge

  7. #2527

    Domyślnie

    Część zadaszona. Daszek nad 1/3 tarasu.
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_2542.jpg
Wyświetleń:	637
Rozmiar:	100,0 KB
ID:	406400

    Część zadaszona.
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_2541.jpg
Wyświetleń:	636
Rozmiar:	105,0 KB
ID:	406401

    Część niezadaszona, po prawej.
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_2540.jpg
Wyświetleń:	639
Rozmiar:	102,5 KB
ID:	406402

    W trakcie wykonywania, w 2013 r. Impregnat bezbarwny, olej bezbarwny.
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	photo 031.jpg
Wyświetleń:	642
Rozmiar:	94,8 KB
ID:	406403

    Mam nadzieję, że foty widać teraz?
    Ostatnio edytowane przez budowlany_laik ; 02-02-2018 o 12:32

  8. #2528
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.633
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Zdjecia sie nie otwieraja


    403. That’s an error.

    Your client does not have permission to get URL /ttlLFpI8Tr18nyJnjPAI8k99zjD5-jSP_0BQCUDWlv0KUfNy68sQTQC25TzHSs0vD3YlFnX4F94XERo 9Fe-2=w1920-h876 from this server. (Client IP address: 188.146.195.76)
    parterówka, płyta fundamentowa, 10cm XPS pod i 10cm EPS na płycie, silikat 18cm, 20 cm grafitowego EPS na ścianach, 5cm wełny i 30 cm celulozy na stropie. Rekuperator Kinetic 250, kocioł kondensacyjny Immergas Victrix 12kW, PV 4,27kWp na SolarEdge

  9. #2529
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    arekiewa

    Zarejestrowany
    Jan 2018
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    92-015
    Posty
    34

    Domyślnie

    A na jakiś kolor malowałeś czy olej bezbarwny?

  10. #2530
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    arekiewa

    Zarejestrowany
    Jan 2018
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    92-015
    Posty
    34

    Domyślnie

    Czy słyszał ktoś coś o deskach z drzewa Amargosa?

  11. #2531
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    arekiewa

    Zarejestrowany
    Jan 2018
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    92-015
    Posty
    34

    Domyślnie

    Jestem laikiem więc proszę o wyrozumiałość.
    Oceńcie pomysł ukrytego montażu desek tarasowych.
    1. Najpierw deski odwracamy i do spodniej powierzchni na wysokości legara przykręcamy łączniki metalowe np takie 40x120x2 za 1.40zł.
    (na zdjęciu zaznaczono"1" Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	0e82c29248fea9f4051effb76aba.jpg
Wyświetleń:	31
Rozmiar:	11,3 KB
ID:	406427
    2.Do drugiej odwróconej deski przykręcamy łącznik jak na zdjęciu (zaznaczono "2")
    3.Pierwszą deskę odwracamy i przykręcamy łączniki do legara (zaznaczono na zielono
    4. drugą deskę odwracamy i wsuwamy wystający łącznik pod (pierwszą przykręcona deska blokuje podniesienie się drugiej deski) zaznaczone na niebiesko
    5 Drugą deskę przykręcamy do legara ( w zielonych miejscach) itd.
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Przechwytywanie.PNG11.png12.jpg
Wyświetleń:	89
Rozmiar:	18,0 KB
ID:	406428

  12. #2532

    Domyślnie

    Cytat Napisał fotohobby Zobacz post
    Zdjecia sie nie otwieraja
    Twoje też nie - zakaz wjazdu

  13. #2533
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    arekiewa

    Zarejestrowany
    Jan 2018
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    92-015
    Posty
    34

    Domyślnie

    Ja wszystkie widzę

  14. #2534
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar przemo1
    Zarejestrowany
    Mar 2011
    Skąd
    Opole
    Kod pocztowy
    45-940
    Posty
    2.823

    Domyślnie

    Ostatnio są jakieś wybiórcze problemy ze zdjęciami na Forum - też się dziwnie czułem w którymś wątku, jak wszyscy komentowali coś, co u mnie się nie wyświetlało. Ale na następny dzień już było OK.
    Tylko spokój może nas uratować (tak mawiał mój dziadek)
    Dom wg projektu Z95, 168 m2 pow. użytk., 460m3 kubatury, ogrzewany gazem, podłogówka (100m2)+grzejniki+kominek Zibi. Ocieplony 15cm styr. na ścianach z porothermu, 10cm styr. w podłodze, dach 18+15 cm wełny, okna 3-szybowe.
    Jeśli uważasz, że Ci pomogłem - możesz kliknąć "Podziękuj!".

  15. #2535
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    Michaloman

    Zarejestrowany
    Feb 2018
    Skąd
    Poznań
    Kod pocztowy
    60-114
    Posty
    3

    Domyślnie amargosa

    Cytat Napisał arekiewa Zobacz post
    Czy słyszał ktoś coś o deskach z drzewa Amargosa?
    Owszem, gatunek dosyć trwały.
    Jego zaletą jest niski skurcz promieniowy,
    wadą według mnie miękkość w stosunku do innych egzotyków oraz jak dostanie słońca tworzy się szorstka powierzchnia.
    Jak już chcesz działać na tym gatunku zalecam deskę gładką nie ryflowaną - patrząc w przyszłość oczywiście.
    Tak czy inaczej do biodegradacji znacznie lepsze wyniki niż modrzew syberyjski.

  16. #2536
    Lider FORUM (min. 2800)
    Pytajnick

    Zarejestrowany
    Jan 2018
    Skąd
    Lubuskie Lasy
    Posty
    2.936

    Domyślnie

    Siwy a siny ...robi różnicę.
    Siwy - drewno poddane działaniom słońca ale ZDROWE.
    Siny - drewno zainfekowane, chore, najczęściej niedosuszone przed zastosowaniem.

  17. #2537
    ELITA FORUM (min. 1000)
    noc

    Zarejestrowany
    Feb 2011
    Skąd
    z.góra
    Kod pocztowy
    65-340
    Posty
    1.407

    Domyślnie

    U mnie taras wykonany z massaranduby? lub mukulungu? dokładnie nie pamiętam, dwa lata temu. Olejowany tylko raz, bezpośrednio po wykonaniu. Ułożyłem drewno na wylewce gruzowo-betonowej, spadek uzyskałem pod legary z bangkiraia układając kostki brukowe na odpowiedniej grubości warstwie betonu. Do montażu użyłem niewidocznego systemu mocowania-super rozwiązanie.
    Taras jest w większej części zadaszony, tam drewno (z grubym ryflem) wygląda jak nowe. Natomiast wystawione na słońce, jest praktycznie szare. Co nie znaczy złe, też się nieźle prezentuje. By zachować kolor, nawet egzotyk trzeba byłoby zadaszyć. Może ewentualnie 2x w roku olejowanie by pomogło? Choć wątpię, chyba tylko dach ratuje.
    Mnie szarość nie przeszkadza, użytkuję praktycznie tylko część zadaszoną.

  18. #2538
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    arekiewa

    Zarejestrowany
    Jan 2018
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    92-015
    Posty
    34

    Domyślnie

    Sądzę że odłoże jeszcze trochę kasy i dołożę do drzewa egzotycznego, które z biegiem lat będzie wyglądało chyba lepiej.

  19. #2539
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    Michaloman

    Zarejestrowany
    Feb 2018
    Skąd
    Poznań
    Kod pocztowy
    60-114
    Posty
    3

    Domyślnie

    Witaj, jeżeli chodzi o szarość to zależy jakiego oleju użyjesz.
    osobiście zabezpieczam bangkiraia od 5 lat ze swoimi przekonaniami i szary się nie robi, a wykonuje tą czynność co rok.
    Wszystko kwestia oleju oraz początku twojego drewna na tarasie.
    Deski powinny być niezabezpieczone po montażu na pół roku aby sobie odetcheły, a po 6 msc odszarzacz i olej.
    Warto ten okres przeczekać, drewno się wtedy otworzy i wpije dużo większą ilość oleju.
    Da się zachowac taras w pierwotnym wyglądzie bez względu na zadaszenie.

  20. #2540
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    arekiewa

    Zarejestrowany
    Jan 2018
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    92-015
    Posty
    34

    Domyślnie

    Cytat Napisał Michaloman Zobacz post
    Witaj, jeżeli chodzi o szarość to zależy jakiego oleju użyjesz.
    osobiście zabezpieczam bangkiraia od 5 lat ze swoimi przekonaniami i szary się nie robi, a wykonuje tą czynność co rok.
    Wszystko kwestia oleju oraz początku twojego drewna na tarasie.
    Deski powinny być niezabezpieczone po montażu na pół roku aby sobie odetcheły, a po 6 msc odszarzacz i olej.
    Warto ten okres przeczekać, drewno się wtedy otworzy i wpije dużo większą ilość oleju.
    Da się zachowac taras w pierwotnym wyglądzie bez względu na zadaszenie.
    Teraz rozważam deskę Kempas. czy dobrze zrozumiałem że przez sezon nie olejowałeś deski wcale?
    Jeżeli deskę kupię teraz to raczej będzie to deska z z roku 2017 , u mnie też będzie czekać na położenie do wiosny. Czy to nie wystarczający czas na odetchnięcie deski?

Strona 127 z 158

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony