dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 128 z 158
Pokaż wyniki od 2.541 do 2.560 z 3147
  1. #2541
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    arekiewa

    Zarejestrowany
    Jan 2018
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    92-015
    Posty
    34

    Domyślnie

    czy ktoś może coś powiedzieć o desce Kempas?

  2. #2542
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    arekiewa

    Zarejestrowany
    Jan 2018
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    92-015
    Posty
    34

    Domyślnie

    Niestety sprzedawcy nas klientów nadal traktują lekceważąco.
    Od jakiegoś czasu szukam informacji o deskach tarasowych.
    Zacząłem od kompozytów, potem był modrzew a teraz chyba stanęło na egzotyku.
    Wielu sprzedawców prosiłem o zrobienie wyceny. Między innymi korespondowałem z firmą WoodMarket.pl z panem Łukaszem M.
    Jedna z ofert wydawała mi się dość dobra, więc poprosiłem o zdjęcie desek z magazynu aby zobaczyć czy nie zszarzały tym bardziej że zapewne są to deski z zeszłego sezonu i że będę zamawiał z dostawą więc nie będę miał możliwości obejrzenia ich. Pan oczywiście przesłał mi zdjęcie . Jakież było moje zdziwienie gdy zobaczyłem te same zdjęcia w internecie na innych stronach w tym na stronie jednej z konkurencyjnych dużych firm z Polski.
    Mieli klienta który zamierzał zostawić u nich ponad 5 tyś, ale przez swoje lekceważenie na pewno u nich nie kupię.
    Opisałem im całą sytuację, ale już nie uzyskałem odpowiedzi.
    Ostatnio edytowane przez arekiewa ; 08-02-2018 o 19:19

  3. #2543
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar PaRa
    Zarejestrowany
    Apr 2014
    Skąd
    Góra Kalwaria
    Kod pocztowy
    05-530
    Posty
    1.775
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    6

    Domyślnie

    Cytat Napisał arekiewa Zobacz post
    Niestety sprzedawcy nas klientów nadal traktują lekceważąco.
    Od jakiegoś czasu szukam informacji o deskach tarasowych.
    Zacząłem od kompozytów, potem był modrzew a teraz chyba stanęło na egzotyku.
    Wielu sprzedawców prosiłem o zrobienie wyceny. Między innymi korespondowałem z firmą WoodMarket.pl z panem Łukaszem M.
    Jedna z ofert wydawała mi się dość dobra, więc poprosiłem o zdjęcie desek z magazynu aby zobaczyć czy nie zszarzały tym bardziej że zapewne są to deski z zeszłego sezonu i że będę zamawiał z dostawą więc nie będę miał możliwości obejrzenia ich. Pan oczywiście przesłał mi zdjęcie . Jakież było moje zdziwienie gdy zobaczyłem te same zdjęcia w internecie na innych stronach w tym na stronie jednej z konkurencyjnych dużych firm z Polski.
    Mieli klienta który zamierzał zostawić u nich ponad 5 tyś, ale przez swoje lekceważenie na pewno u nich nie kupię.
    Opisałem im całą sytuację, ale już nie uzyskałem odpowiedzi.
    Dla Ciebie może 5 tyś. to dużo, a dla innych to drobne. Myślę, że dla pana Łukasza M. wysłane zdjęcia nie było priorytetem, bo w tym czasie miał dużo innych zajęć, może sprzedał deski jakiemuś developerowi za 500 tyś. W takiej sytuacji, nie powinien nic wysyłać tylko zaprosić do osobistej oceny desek.
    Mój dziennik budowy

    http://forum.muratordom.pl/showthread.php?244304-Zx100

    Parterówka 175m2, ogrzewanie 135m2 podłogówka + drabinka w łazience, garaż 40m2 nie ogrzewany.
    OZE - 7696 kWh/rok, 57,3 kWh/(m2·rok), Projektowe obciążenie cieplne budynku 4563 W
    Pompa Panasonic Aquarea SDC 7KW + CWU Hewalex HP250, rekuperator AirPack 300
    Płyta fundamentowa - 0,12, ściany - 0, 14 , dach - 0,12

  4. #2544
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar malka
    Zarejestrowany
    Jul 2008
    Posty
    23.610
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    81

    Domyślnie

    Cytat Napisał arekiewa Zobacz post
    A czy możecie wstawić zdjęcia , jak się prezentuje po więcej niż jednym sezonie?
    Mój, po 3 sezonie.
    Modrzew syberyjski, impregnowany olejem "osmo" w kolorze "modrzew".

    Zdjęcie robione w wrześniu 2017.

    Tak wiem, szczeliny między deskami powinny być większe.




    Taras nie jest zadaszony.

  5. #2545
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    arekiewa

    Zarejestrowany
    Jan 2018
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    92-015
    Posty
    34

    Domyślnie

    Bardzo ładnie się prezentuje.
    A ile razy w sezonie impregnujesz?
    Jak kładłeś deski to jakie przerwy robiłeś?

  6. #2546

    Domyślnie

    malka, czy taras masz od południa - wystawiony na słońce?
    Możesz napisać ile razy był olejowany od położenia i czy wcześniej był impregnat?

    Bardzo ładnie wygląda.

  7. #2547
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar f.5
    Zarejestrowany
    Jul 2008
    Posty
    3.226
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Moj taras jest połowicznie zadaszony i mocno wykorzystywany zimą i latem.
    Zresztą na filmie doskonale widać róznicę pomiędzy tymi miejscami.
    https://www.youtube.com/watch?v=e82INp4UTMM

    materiał najtańszy modrzew , barwiony pod kolor deski w pomieszczeniu olejowany w listopadzie.
    na początku wyglądał świetnie teraz na niego nie patrzę ....
    https://photos.google.com/share/AF1Q...hJT0N5TUVEdmxn
    Powierzchnia użytkowa 200 m2 .Dom budowany przez Dewelopera, BK Ytong 30cm / Styro 12 cm !!!!!! KABE THERM NV / Dach ocieplony wełną około 20 cm , 2 okna dachowe / Podłogówka na dole co 10 cm na górze tylko przedpokój , garderoba , łazienka / 3 Pokoje ne górze grzejniki / okna profil Rehau z pakietem 3 szybowym / Kocioł Viessmann Vitodens 343 F 3.8-19 Kw / Kominek Spartherm Varia Bh + nasada wodna około 4kW /Reku Thessla Green AirPack 500H Enthalpy. CleanBox XL.

  8. #2548
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    arekiewa

    Zarejestrowany
    Jan 2018
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    92-015
    Posty
    34

    Domyślnie

    Po tym filmiku cieszę się ze będę robił zadaszenie.

  9. #2549
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    pawel.majkarex

    Zarejestrowany
    Feb 2018
    Skąd
    Lubliniec
    Kod pocztowy
    42-700
    Posty
    62

    Domyślnie

    Cytat Napisał f.5 Zobacz post
    materiał najtańszy modrzew , barwiony pod kolor deski w pomieszczeniu olejowany w listopadzie.
    na początku wyglądał świetnie teraz na niego nie patrzę ....
    https://photos.google.com/share/AF1Q...hJT0N5TUVEdmxn
    Witam,
    Jestem tu nowy, założyłem specjalnie konto na forum ponieważ za miesiąc, góra 2 zaczynam samodzielną budowe tarasu przeleciałem wszystkie 128 stron, wiem już prawie wszystko więc pytań jako takich nie mam ewentualnie zdam fotorelację z mojej inwestycji bo widzę dużo ludzi pyta i każda kolejna jest bardzo pomocna, a ja każdy etap domu / ogrodu mam uwieczniony na wielu zdjęciach.
    Chciałbym tylko zapytać użytkownika f.5 o taras, także chcę wykonać z modrzewia, niestety na droższe dechy nie mam środków. Pisze Pan że olejował w listopadzie a film jest z lutego, czyli dobrze rozumiem minęły 4 miesiące od olejowania a taras w części niezadaszonej wygląda tak.. "źle"? wydawało mi się że olejowanie na dłużej pomaga utrzymać chociażby kolor. Szczerze mówiąc jestem przerazony tymi deskami w części niezadaszonej, u mnie taras w 100% będzie właśnie niezadaszony.

  10. #2550
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar PaRa
    Zarejestrowany
    Apr 2014
    Skąd
    Góra Kalwaria
    Kod pocztowy
    05-530
    Posty
    1.775
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    6

    Domyślnie

    Planuję wykonać taras z deski modrzewiowej gładkiej, podobno łatwiej ją utrzymać w czystości i konserwować. Minus takiego rozwiązania to śliska powierzchnia, czy widzicie jeszcze jakieś problemy z zastosowania takiej deski ?
    Mój dziennik budowy

    http://forum.muratordom.pl/showthread.php?244304-Zx100

    Parterówka 175m2, ogrzewanie 135m2 podłogówka + drabinka w łazience, garaż 40m2 nie ogrzewany.
    OZE - 7696 kWh/rok, 57,3 kWh/(m2·rok), Projektowe obciążenie cieplne budynku 4563 W
    Pompa Panasonic Aquarea SDC 7KW + CWU Hewalex HP250, rekuperator AirPack 300
    Płyta fundamentowa - 0,12, ściany - 0, 14 , dach - 0,12

  11. #2551
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar f.5
    Zarejestrowany
    Jul 2008
    Posty
    3.226
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Cytat Napisał pawel.majkarex Zobacz post
    Chciałbym tylko zapytać użytkownika f.5 o taras, także chcę wykonać z modrzewia, niestety na droższe dechy nie mam środków. Pisze Pan że olejował w listopadzie a film jest z lutego, czyli dobrze rozumiem minęły 4 miesiące od olejowania a taras w części niezadaszonej wygląda tak.. "źle"? wydawało mi się że olejowanie na dłużej pomaga utrzymać chociażby kolor. Szczerze mówiąc jestem przerazony tymi deskami w części niezadaszonej, u mnie taras w 100% będzie właśnie niezadaszony.
    Więc w telegraficznym skrócie :
    na początku listopad 2012 roku taras został wykonany.



    był zdecydowanie za jasny w stosunku do koloru okien jak i podłogi drewnianej w pomieszczeniu.
    Po roku w listopadzie 2013 taras został przyciemniony środkiem Remmers nie pamiętam nazwy ale mam jeszcze gdzieś puszkę (juz nieistotne)


    kilka zdjec po tym zabiegu z kwietnia 2014 roku



    Od tego czasu przez parę lat raczej nic z nim nie robiłem oprócz jego dewastacji czyli.
    - Imprezy w buciorach
    - parę razy rozlane wino i inne wyskokowe trunki , sałatki na deskach jak to w życiu bywa
    - rozlany olej przy olejowaniu blatu stołu
    - przesuwanie mebli ogrodowych po deskach widać rysy.

    Ostatnie olejowanie było jak pisałem w listopadzie zupełnie przez przypadek.
    Człowiek który zajmuje się pielęgnacją ogrodu wykonywał ten taras i przy okazji jesiennego sprzątania ogrodu przemył pod cisnieniem taraz i zaolejował go.
    (tak czy siak to mu nie pomogło) Przestałem na niego patrzeć a zacząłem go używać.
    Na początku myslałem ze będzie to przejsciowy taras : był tani - docelowo miał być z bangiraia i własnie z bangiraia mam legary ale nie mam ochoty w tej chwili inwestować kasy w coś co trzeba przynajmniej 2 x do roku myć olejować.
    Jesli taras to najmniej obsługowy i taki jest chyba kompozyt.
    Tak samo z oknami miałem ochotę na drewniane ale jak widziałem jak wykonawcy buciorami łażą po ramach to wiedziałem ze plastik to jedyny słuszny wybór.
    Powierzchnia użytkowa 200 m2 .Dom budowany przez Dewelopera, BK Ytong 30cm / Styro 12 cm !!!!!! KABE THERM NV / Dach ocieplony wełną około 20 cm , 2 okna dachowe / Podłogówka na dole co 10 cm na górze tylko przedpokój , garderoba , łazienka / 3 Pokoje ne górze grzejniki / okna profil Rehau z pakietem 3 szybowym / Kocioł Viessmann Vitodens 343 F 3.8-19 Kw / Kominek Spartherm Varia Bh + nasada wodna około 4kW /Reku Thessla Green AirPack 500H Enthalpy. CleanBox XL.

  12. #2552
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar M.A.G.
    Zarejestrowany
    Jan 2012
    Kod pocztowy
    36-100
    Posty
    1.410

    Domyślnie

    Cytat Napisał PaRa Zobacz post
    Planuję wykonać taras z deski modrzewiowej gładkiej, podobno łatwiej ją utrzymać w czystości i konserwować. Minus takiego rozwiązania to śliska powierzchnia, czy widzicie jeszcze jakieś problemy z zastosowania takiej deski ?
    Gładka deska wcale nie jest śliska. Swój taras mam gładki i kilka innych u klientów również. Nikt nie zgłasza żeby było ślisko. Ryflowanej używamy bardzo sporadycznie, bo chodząc na bosaka wrzyna się w stopy po dłuższej chwili, gorzej się czyści i moim zdaniem jest mniej estetyczna... Minusem gładkiej deski jest jednak to że wymaga dużej dokładności przy układaniu bo na ryflowanej ewentualne różnice wysokości poszczeególnych desek giną a przy gładkiej to widać szczególnie kiedy krawędzie deski są zfazowane z bardziej ostrym łukiem.
    ECO House <--- link do dziennika budowy

    Dom: 207 m2 - 167 m2 + garaż: 40 m2 w bryle, indywidualny z pł. dachem; płyta fund. Izodom 25cm PERIPOR, kubatura 601,1 m3, ściany pustak styro. Izodom 45cm U=0,10 W/m2K, stropy monolit. 14cm-16cm, Dach 30cm EPS, Okna alu. 3 szyby LowE, pakiet 6 szyb bez ramy U=0,28 W/m2K, kable grzejne ELEKTRA 6KW, rurowe GWC+WM, solary do WM, CO i CWU, demonstracyjny system nawadniania, POŚ, n50=0,48, OZC= tu zdania są podzielone

  13. #2553
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar M.A.G.
    Zarejestrowany
    Jan 2012
    Kod pocztowy
    36-100
    Posty
    1.410

    Domyślnie

    Cytat Napisał f.5 Zobacz post
    Jesli taras to najmniej obsługowy i taki jest chyba kompozyt.
    Powszechna i dość częsta opinia - ale nie do końca prawdziwa. O kompozyt również trzeba dbać. Myślę że w podobnym stopniu jak o drewno. To tak z doświadczenia przez kilka popełnionych tarasów z kompozytu
    ECO House <--- link do dziennika budowy

    Dom: 207 m2 - 167 m2 + garaż: 40 m2 w bryle, indywidualny z pł. dachem; płyta fund. Izodom 25cm PERIPOR, kubatura 601,1 m3, ściany pustak styro. Izodom 45cm U=0,10 W/m2K, stropy monolit. 14cm-16cm, Dach 30cm EPS, Okna alu. 3 szyby LowE, pakiet 6 szyb bez ramy U=0,28 W/m2K, kable grzejne ELEKTRA 6KW, rurowe GWC+WM, solary do WM, CO i CWU, demonstracyjny system nawadniania, POŚ, n50=0,48, OZC= tu zdania są podzielone

  14. #2554
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar f.5
    Zarejestrowany
    Jul 2008
    Posty
    3.226
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Przyznam się że nie zgłębiałem tematu co do kompozytu - cena spowodowała że odpuściłem temat.
    Natomiast zapomniałem dodać że taras jest od południa i przychodzą tam spore temperatury.
    Po zmianie koloru na ciemniejszy bywa że nie można na nim ustać gołą stopą dlatego rok temu pojawiła się regulowana pergola aby na tym tarasie mozna było wogole siedzieć latem.
    Czyli doszła kolejna rzecz która powinna być impregnowana a jak znam życie nie będę miał na to czasu.


    Domek też wymaga pomalowania.


    Może w tym roku - Tak mówię co roku....
    Powierzchnia użytkowa 200 m2 .Dom budowany przez Dewelopera, BK Ytong 30cm / Styro 12 cm !!!!!! KABE THERM NV / Dach ocieplony wełną około 20 cm , 2 okna dachowe / Podłogówka na dole co 10 cm na górze tylko przedpokój , garderoba , łazienka / 3 Pokoje ne górze grzejniki / okna profil Rehau z pakietem 3 szybowym / Kocioł Viessmann Vitodens 343 F 3.8-19 Kw / Kominek Spartherm Varia Bh + nasada wodna około 4kW /Reku Thessla Green AirPack 500H Enthalpy. CleanBox XL.

  15. #2555
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.637
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Jak przez trzy lata nie byl olejowany, to ten kolor nie jest niczym dziwnym.
    parterówka, płyta fundamentowa, 10cm XPS pod i 10cm EPS na płycie, silikat 18cm, 20 cm grafitowego EPS na ścianach, 5cm wełny i 30 cm celulozy na stropie. Rekuperator Kinetic 250, kocioł kondensacyjny Immergas Victrix 12kW, PV 4,27kWp na SolarEdge

  16. #2556
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    Mac.

    Zarejestrowany
    Oct 2016
    Skąd
    Łask
    Kod pocztowy
    98-100
    Posty
    6

    Domyślnie

    [QUOTE=PaRa;7614256]Planuję wykonać taras z deski modrzewiowej gładkiej, podobno łatwiej ją utrzymać w czystości i konserwować. Minus takiego rozwiązania to śliska powierzchnia, czy widzicie jeszcze jakieś problemy z zastosowania takiej deski ?[/QUOTE
    Faktycznie,gładką deskę łatwiej czyścić i nie jest dużo bardziej śliska od ryflowanej.
    Przy wyborze desek zwróć uwagę na ich jakość,na gładkiej będzie widać wszystkie niedokładności,natomiast drobny ryfel wiele z nich tuszuje.

  17. #2557
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    pawel.majkarex

    Zarejestrowany
    Feb 2018
    Skąd
    Lubliniec
    Kod pocztowy
    42-700
    Posty
    62

    Domyślnie

    Cytat Napisał fotohobby Zobacz post
    Jak przez trzy lata nie byl olejowany, to ten kolor nie jest niczym dziwnym.
    Zgadza się, teraz jak użytkownik f.5 opisał historię to się wszystko wyjaśniło, we wcześniejszym wpisie była tylko informacja że olejowany w listopadzie więc myślałem że 2017 rok. Jestem trochę spokojniejszy, jadę w piątek po dechy i byłem cały w stresie że tak może taras wyglądać po 4 miesiącach, chociaż z 2 strony wydawało mi się to bardzo dziwne, dlatego wolałem zapytać.
    P.S. mam deski modrzewiowe na bramie wjazdowej, pomalowane 1 raz impregnatem bazowym i 3 razy altaxem teak, muszę powiedzieć że efekt super, deski super, jestem ciekaw ile wytrzymają, zakładanie były na jesieni więc dopiero pół roku im minęło
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_20171125_132311.jpg
Wyświetleń:	107
Rozmiar:	97,5 KB
ID:	407218
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_20171125_132330.jpg
Wyświetleń:	75
Rozmiar:	99,4 KB
ID:	407219

  18. #2558
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.637
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Ja teez wybralem modrzew na deski bramy, impregnowane impregnatem bazowym Tikkurili i impregnatem Tikkurili z dodatkiem wosku - teak
    Troche za jasna wyszla w porownaniudo elenentow drewnopodobnych na elewacji i do tarasu, wiec wręcz licze, ze troche zszarzeje
    parterówka, płyta fundamentowa, 10cm XPS pod i 10cm EPS na płycie, silikat 18cm, 20 cm grafitowego EPS na ścianach, 5cm wełny i 30 cm celulozy na stropie. Rekuperator Kinetic 250, kocioł kondensacyjny Immergas Victrix 12kW, PV 4,27kWp na SolarEdge

  19. #2559
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    pawel.majkarex

    Zarejestrowany
    Feb 2018
    Skąd
    Lubliniec
    Kod pocztowy
    42-700
    Posty
    62

    Domyślnie

    U mnie wszystko w teaku począwszy od dachu, skończywszy na wiacie na śmieci, upodobałem sobie bardzo ten kolor i spasował się z oknami złoty dąb, dach wygląda prawie jak okna a o to mi najbardziej chodziło. Brama (modrzew) trochę za jasno wyszła ale trudno, ważne że teak kolor zbliżony do dachu chcę uzyskać na tarasie, nie wiem jeszcze jaki olej wybiore, przeglądając te 128 stron tego wątku dostałem zawrotu głowy, tyle tych nazw było wymienianych, połowy nie zapisałem, nie pamiętam ale już nie będę wracał. Wczoraj byłem na jakimś blogu o ogrodzie i tam bardzo polecali Olej do drewna HOUTOLIE, Koopmans, widzę bardzo duży wybór kolorów, cena też ok, dość ciekawa propozycja.
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_20160506_171513.jpg
Wyświetleń:	61
Rozmiar:	101,8 KB
ID:	407239
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_20161023_103148.jpg
Wyświetleń:	76
Rozmiar:	99,3 KB
ID:	407240
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_20170817_181211.jpg
Wyświetleń:	66
Rozmiar:	96,7 KB
ID:	407241

  20. #2560
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    pawel.majkarex

    Zarejestrowany
    Feb 2018
    Skąd
    Lubliniec
    Kod pocztowy
    42-700
    Posty
    62

    Domyślnie

    Witam,
    wiem że temat wkrętów do desek był tu poruszany, nie za bardzo się na nim skupiłem ale powoli zaczynam. Kojarzę że ktoś tu pisał o wkrętach ESSVE

    http://essve.pl/webcatalogue/wkrety/...nych-corrseal/

    ja znalazłem dzisiaj taką firmę:

    https://www.sukces-zamocowania.pl/ak...-sklep-oferta-

    czy takie wkręty mogą być, ktoś ma z nimi doświadczenie?

    edit:
    szukając dalej znalazłem takie wkręty:
    http://allegro.pl/nierdzewne-wkrety-...472877976.html
    wyglądają jak Spax ale są 2x tańsze, wydaje mi się że to najlepsza opcja, ktoś takich używał? warto kupić?
    Ostatnio edytowane przez pawel.majkarex ; 15-02-2018 o 07:53 Powód: dodanie informacji

Strona 128 z 158

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony