dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 158
Pokaż wyniki od 21 do 40 z 3145
  1. #21

    Domyślnie

    Tylko drewno, mieszkam w USA i jeszcze tarasu z betonu nie widzialem. Tylko dobry impregnat i masz spokoj kilkadziesiat lat. Dzisjaj po takim chodzilem- dom ma okolo 40 i deck tez.
    Pozdrawiam

  2. #22
    Guest

    Domyślnie

    Buduję dom z tarasem ,który będzie zadaszony.Chciałabym podłogę tarasu wyłożyć drewnem.Jakiego drewna użyć i jak je zabezpieczyć,żeby taras długo nie wymagał specjalnych zabiegów?

  3. #23
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Agacka
    Zarejestrowany
    Oct 2002
    Posty
    9.875

    Domyślnie

    Najlepiej sugeruję twarde drewno egzotyczne dobrze(cisnieniowo)zaimpregnowane! Powodzenia1 Aga
    A i jeszcze nie zapomnij że po deszczu będzie bardzo ślisko!

  4. #24
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    guslar

    Zarejestrowany
    Jun 2003
    Posty
    4

    Domyślnie drewno na taras

    planuję drewniany taras.z jakiego drzewa go zrobić żeby był trwały

  5. #25

  6. #26

    Domyślnie

    Moj taras, (zadaszony) wykonany jest chyba z sosnowego. Bylo ono dobrze zaimpregnowane i deseczki (waskie) maja takie wzdlozne anyposlizgowe rowki,

  7. #27
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) KSIĄŻNICZKA FORUM:-) Avatar Maluszek
    Zarejestrowany
    Jul 2002
    Posty
    12.329

    Domyślnie TARAS DREWNIANY - jak zbudować? jakie drewno? jak pielęgnować? co polecacie?

    Chciałabym wyłożyć taras (częściowo zadaszony) drewnem. Tylko nie wiem jakie drewno się do tego nadaje. Jak o nie potem dbać? Jakiej grubości powinny być deski? Czy ktoś z Was ma taki taras i mógłby podzielić się swoim doświadczeniem w użytkowaniu
    Dzięki

  8. #28

    Domyślnie

    Trochę to austrackie gadabie, ale za to najlepsze co jest:

    http://www.keplinger.at/bangkirai.asp#bangkirai

  9. #29

    Domyślnie

    Fajna ta stronka,
    ja przeczytałem posta Maluszka też od razu przypomniały mi się "karbowane" mosty i podłogi tarasów w Niemczech. Jedną z podstawowych zalet jest to, że nie są takie śliskie kiedy wilgotne. W dodatku zauważyłem, że często są pomiedzy i pod deskami pozostawione szpary, aby nadmiar wody, np. podczas deszczu mógł swobodnie odpłynąć. Ciekawe tylko, czy w kraju można takie deski kupić?
    Pozdrowienia

  10. #30

    Domyślnie

    Od maja przyszłego roku nie będzie miało znaczenia "w kraju czy nie w kraju".
    Ja zamierzam z tego skorzystać właśnie w tym przypadku.

  11. #31

  12. #32

    Domyślnie

    oczywiscie ze takie drewno (nie wiem czy np cedry ale karbowane i przygotowywane pod tarasy) mozna kupic w polsce. sluze namiarami w okolicach Poznania.

  13. #33

    Domyślnie

    ja mam zamiar ruszyc z tarasem wiosna zaraz po polozeniu tynkow

  14. #34
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) KSIĄŻNICZKA FORUM:-) Avatar Maluszek
    Zarejestrowany
    Jul 2002
    Posty
    12.329

    Domyślnie

    Właśnie coś takiego chciałabym mieć na tarasie Szkoda, że ta strona jest tylko po niemiecku Ciekawa jestem czy można takie drewno u nas kupić?
    Jak na razie mamy częściowo wylany taras, który teraz będziemy podnosić do wysokości okna tarasowego, ale musimy zostawić miejsce na legary i deski. Nasz wykonawca twierdzi, że legary mają jakieś 2 cm + 3 cm deski. Czy to nie za mało?

  15. #35
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) KSIĄŻNICZKA FORUM:-) Avatar Maluszek
    Zarejestrowany
    Jul 2002
    Posty
    12.329

    Domyślnie

    Tom Soyer - czy możesz podać namiary na to drewno? Może Ty wiesz ile trzeba zostawić miejsca na legary i deski?

  16. #36

    Domyślnie

    niestety nie pamietam dokladnie. deski maja grubosc bodaj 17mm. Dlugosc to najczesciej wielokrotnosc 600. Widzialem taki taras zbudowany na konstrukcji drewnianej (wysokosci okolo 1m) opartej na lawach betonowych. Odstep miedzy deskami to okolo 1cm. Ja bede remontowal taras. Bede skuwal stara wylewke. Zrobie nowa izolacje z opierzeniem i legary poloze na tym (dach garazu). Wysokosc bede musial dopasowac do progu drzwi balkonowych. Bede mial okolo 7cm i mam nadzieje ze to wystarczy. Postaram sie aby drewno nie mialo kontaktu z izolacja/ woda i zastanawiam sie nad legarami z aluminum albo malowanej proszkowo stali.

  17. #37
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) KSIĄŻNICZKA FORUM:-) Avatar Maluszek
    Zarejestrowany
    Jul 2002
    Posty
    12.329

    Domyślnie

    Tom - u nas teraz taras jest wylany jakieś 10 cm poniżej progu drzw balkonowych - z tego co mówisz to może już nie trzeba go podnosić tylko dać grubsze lagary?
    Czy możesz podać namiary na to drewno - dzięki

  18. #38
    Guest

    Domyślnie


  19. #39
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) KSIĄŻNICZKA FORUM:-) Avatar Maluszek
    Zarejestrowany
    Jul 2002
    Posty
    12.329

    Domyślnie

    Kochani - jeszcze jedno pytanie. Jakie drewno jest najlepsze do położenia go na tarasie? Nasz wykonawca twierdzi, że świerk (albo sosna) norweska. Co Wy na to?

  20. #40
    Guest

    Domyślnie drewno na taras

    Jakie jest najlepsze drewno na taras?

Strona 2 z 158

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony