dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 27 z 158
Pokaż wyniki od 521 do 540 z 3147
  1. #521
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    ark

    Zarejestrowany
    Nov 2006
    Posty
    5

    Domyślnie Drewniany taras - Kraków

    Może ktoś zna dobrą firmę z Krakowa (lub okolic) która robi drewniane tarasy? Będę wdzięczny za wszelkie namiary. Pozdrawiam

  2. #522

    Domyślnie

    Pan krzysiek Domanski - stolarz tel. 696 70 34 24. Mi robil - jest okej

  3. #523
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    ark

    Zarejestrowany
    Nov 2006
    Posty
    5

    Domyślnie

    dzięki

  4. #524
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania Avatar Eskulap
    Zarejestrowany
    Jun 2007
    Posty
    7

    Domyślnie Mój tarasik

    Ja zastanawiałem się nad lakierem jachtowym na warstwę zewnętrzną, ale może być trochę za ślisko na taras. Ostatecznie chyba wybiorę Bondex lazura, bo prawie nie tworzy powłoki (sprawdzałem) i nie jest taki matowy jak Sadolin. Po tarasie i tak nie będę chodził w butach

    Co Wy na to?

  5. #525

    Domyślnie

    Cytat Napisał tomjot
    Cytat Napisał wiorek
    Cytat Napisał tomjot
    Mam taki taras od kilku dni - z ryflowanego, krajowego modrzewia - jak się będzie sprawował będę mógł powiedzieć dopiero za jakiś czas; cena w porównaniu z egzotykiem - moim zdaniem rewelacja - ok. 36zł/m2
    Cena rzeczywiście super. Gdzie kupiłeś deski ? I czy będziesz je czymś zabezpieczał, czy są impregnowane ciśnieniowo ?
    deski kupowałem w składzie drzewnym w Poznaniu, były wysuszone ale chyba nie impregnowane; pociagnąłem je kilkakrotnie olejem Beckersa (Traojla bodajże)
    Tomjot - możesz podać namiary na ten skład w Poznaniu i cenę? Może być na priva. Z góry dziękuję
    Inwestor to brzmi dumnie....

  6. #526

    Domyślnie

    Cytat Napisał KaiM
    Cytat Napisał tomjot
    Cytat Napisał wiorek
    Cytat Napisał tomjot
    Mam taki taras od kilku dni - z ryflowanego, krajowego modrzewia - jak się będzie sprawował będę mógł powiedzieć dopiero za jakiś czas; cena w porównaniu z egzotykiem - moim zdaniem rewelacja - ok. 36zł/m2
    Cena rzeczywiście super. Gdzie kupiłeś deski ? I czy będziesz je czymś zabezpieczał, czy są impregnowane ciśnieniowo ?
    deski kupowałem w składzie drzewnym w Poznaniu, były wysuszone ale chyba nie impregnowane; pociagnąłem je kilkakrotnie olejem Beckersa (Traojla bodajże)
    Tomjot - możesz podać namiary na ten skład w Poznaniu i cenę? Może być na priva. Z góry dziękuję
    To żadna tajemnica - Jawor, ul. Lutycka 113 - zresztą masz to tutaj: http://www.jawor.com.pl/
    Już mieszkamy i... odpoczywamy po budowie

  7. #527

    Domyślnie

    Bardzo dziękuję - w piątek sobie do nich podskoczę
    Inwestor to brzmi dumnie....

  8. #528

    Domyślnie

    Cytat Napisał KaiM
    Bardzo dziękuję - w piątek sobie do nich podskoczę
    Najpierw zadzwoń - proponuję; ten modrzew to trafił mi się chyba dość okazyjnie - mają go tylko od czasu do czasu.
    Już mieszkamy i... odpoczywamy po budowie

  9. #529
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Sloneczko
    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    północ Krakowa
    Posty
    6.732

    Domyślnie

    Tomjot, czy masz gdzieś zdjęcia ze swojej budowy?

    Jak potraktowany Traojlem modrzew zmienił kolor?

  10. #530

    Domyślnie

    Cytat Napisał Sloneczko
    Tomjot, czy masz gdzieś zdjęcia ze swojej budowy?

    Jak potraktowany Traojlem modrzew zmienił kolor?
    Na razie nie mam - w wolnej chwili jak coś pstryknę - to wrzucę na net
    Już mieszkamy i... odpoczywamy po budowie

  11. #531
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Nefer
    Zarejestrowany
    Dec 2005
    Posty
    35.721
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    2772

    Domyślnie

    dobra - trochę inspiracji Kochani :











    albo można sobie na środku trawnika pierdyknąć :


    i wyobraźcie sobie taki komineczek-kozunię na tym drewienku - pięknie



    Dziennik
    Kołmentarze,
    Nalewki - nowe hobby
    Suma inteligencji na świecie jest stała, ale liczba ludności ciągle rośnie.

  12. #532
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Nefer
    Zarejestrowany
    Dec 2005
    Posty
    35.721
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    2772

    Domyślnie

    i znalazłam jeszcze orientalny parasol:

    Dziennik
    Kołmentarze,
    Nalewki - nowe hobby
    Suma inteligencji na świecie jest stała, ale liczba ludności ciągle rośnie.

  13. #533
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Nefer
    Zarejestrowany
    Dec 2005
    Posty
    35.721
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    2772

    Domyślnie







    Dziennik
    Kołmentarze,
    Nalewki - nowe hobby
    Suma inteligencji na świecie jest stała, ale liczba ludności ciągle rośnie.

  14. #534

    Domyślnie

    Mnie ciekawi praktyczna strona wyciągania wszelakich drobiazgów wpadających w spore przecież szpary między deskami tarasu

  15. #535

    Domyślnie

    Cytat Napisał KiZ
    Mnie ciekawi praktyczna strona wyciągania wszelakich drobiazgów wpadających w spore przecież szpary między deskami tarasu
    Mała tresowana myszka załatwia sprawę.

    A co do powyższych - niewątpliwie pięknych i inspirujących - zdjęć to mam to samo pytanie, co gdy oglądam Ogrody albo inne piękne pisma: czy którekolwiek z nich zrobiono w Polsce? A jeśli nie to dlaczego? Cena, warunki, obyczaje?

    Myciek - posiadacz (od niedawna) drewnianego tarasu.

  16. #536

    Domyślnie

    Przyłączam się do pytania Mephista.
    Ile może kosztować zrobienie tarasu z drewna egzotycznego-ok. 50m2.
    Zastanawiam się cz starczy ok. 10 000zł?

    Pisaliście wczesniej o innych firmach sprzedających deski tarasowe ( nie tylko DLH), gdzie powinnam jeszcze popytać?
    Wysokośc do drzwi tarasowych jest ok 50cm. Jak to zrobić żeby ten tars nie wisiał w powietrzu tylko łączył się łągodnie z trawą?
    Jak rozwiązać wejście od strony kuchni po 3 schodkach?
    Może te schodki zrobić z kostki ( tak jakby ciągłość alejki) i połączyć to z drewnem na tarasie?

    Bardzo bym chciała mieć taki taras jak Lagerfld czy Maxi - są na prawdę przepiękne i takie ciepłe.
    Ubezpieczenia

  17. #537

    Domyślnie

    witam
    Cytat Napisał 2112wojtek
    Cytat Napisał lagerfeld
    Cytat Napisał Annja
    Aha, powiedzcie mi jeszcze proszę z czego są te legary pod deski?
    legary powinny być z tego samego bądź podobnego materiału co deski tarasowe. chodzi tu o podobne właściwości czyli twardość, chłonność wody itp. ja np. legary mam ryflowane (podobnie jak deski).
    z tego co usłyszałem to na legarach raczej nie można oszczędzić dając np. sosnowe pod deskę bangkirai czy masarandubę. taras mógłby siąść
    Nie wiem skad masz te wiadomosci ? Sprobuj kupic teakowe legary w Polsce, chetnie od Ciebie je odkupie.
    Beleczka 60x60 jaka mozna dostac w skladach nie jest legarem
    Legar to belka konstrukcyjna i moze byc zrobiony nie tylko z sosny ale i z miekkiego swierku. Tarasy na legarach uklada sie tam gdzie nie ma posadzki, z oszczednosci i dla poprawy stabilnosci konstrukcji stawia sie je na slupach.Ale nie koniecznie, mozna go takze polozyc
    Oczywiscie legar musi byc zabezpieczony przed wilgocia nawet ten betonowy czy stalowy. Nie wiele ma tez do rzeczy twardosc konstrukcji zblizona do podlogi. Legary mozna zrobic nawet z zelbetonu. Zapewniam Cie , ze taras z masaranduby na sosnowych legarach nie siadzie jesli bedzie zrobiony poprawnie.
    z doswiadczenia stwierdzę iż tatajuba (tataszuba) potrafi poluzować 8 cm wkręt w legarze świerkowym 10x10 ... siąść nie siadło ale się podniosła deseczka.... co egzotyk to egzotyk

    pozdrawiam
    ... Jarek

  18. #538
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    Andrzej L

    Zarejestrowany
    Jul 2007
    Posty
    4

    Domyślnie

    Witam.Jestem nowym użytkownikiem forum.Śledzę stronkę ponieważ też zachorowałem na tarasik z drewna.Planuję zrobić konstrukcję stalową,a na górę legary i deski.Chciałbym aby mocowanie desek nie było widoczne więc proszę o jakąś podpowiedź.Chętnie się dowiem jak rozwiązaliście taki problem budując swoje tarasiki.Nie ukrywam że interesują mnie rozwiązania podobne do podanych wyżej firmowych patentów ale wykonane we własnym zakresie

  19. #539

    Domyślnie

    Cytat Napisał duduś
    deska obustronnie ryflowana , i nie trzeba konsewować - można nadać sam kolor
    duduś gdzie kupie w opolskim tą deskę???.

  20. #540

    Domyślnie

    Ja mam właśnie konstrukcję stalową. Na dwuteownikach będą leżały legary przykręcone z boku do przyspawanych kątowników. W moim dzienniku sa jakieś zdjęcia, gdzie już widac konstrukcję. Jutro bądż pojutrze będziemy układać deski. Wkleję fotki do dziennika.

Strona 27 z 158

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony