dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 28 z 158
Pokaż wyniki od 541 do 560 z 3147
  1. #541

    Domyślnie

    Cytat Napisał brachol
    Cytat Napisał tomjot
    Cytat Napisał brachol
    Cytat Napisał tomjot
    Choć szukałem - nie udało mi się kupić w Poznaniu deske z modrzewia syberyjskiego, kupiłem natomiast deski ryflowane z krajowego modrzewia (myślę że wytrzymają dłużej niż sosnowe) - cena 36zł/m2.
    a mozna wiedziec gdzie kupowales?
    jasne - www.jawor.com.pl - Poznań, ul. Obornicka.

    t;
    dzieki
    Wczoraj widziałem dwustronnie ryflowaną deskę z modrzewia europejskiego w Castoramie w Poznaniu - cena ok. 78zł/m2
    Już mieszkamy i... odpoczywamy po budowie

  2. #542

    Domyślnie

    Cytat Napisał KiZ
    Mnie ciekawi praktyczna strona wyciągania wszelakich drobiazgów wpadających w spore przecież szpary między deskami tarasu
    mnie też - powoli robi się kolekcja przedmiotów, które spadły albo zostały wyrzucone przez dzieci między deski..
    Już mieszkamy i... odpoczywamy po budowie

  3. #543
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar sylvia1
    Zarejestrowany
    Oct 2004
    Posty
    5.914
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    215

    Domyślnie

    czy mogę prosić o instrukcje jak tak taras oddylatować od domu i jak go zakotwić w ziemi?

  4. #544
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar Redwald
    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Posty
    548
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    20

    Domyślnie

    W ubiegłym roku zrobiłem własnoręcznie drewniany taras o ok.12mkw powierzchni - w związku z tym kilka podpowiedzi.
    1. Całe drewno (deski i kantówka) kupione w tartaku po tzw. grubościówce, przeszlifowałem na gładko i pomalowałem trzy razy ciemnozielonym Sadolinem Classic - efekt super! koszty niewielkie ok. 300zł
    2. Fundamenty betonowe punktowe 9 szt. (taras 3,5m na 3,5m) na głebokość ok. 50-60cm, około 5 cm wystające ponad grunt, umieszczone symetrycznie w planie kwadratu, w każdy zatopiłem kotwę taką jak do murłat, na wierzchu papa.
    3. Na funadmentach pionowe słupki z kantówki drewnianej 12 cm na 12 cm osadzone kotwach
    4. Na słupkach zrobiona rama w formie kraty z kantówki 12cm na 8cm, łączona na kątowniki budowlane i śruby M12 z gwintem metrycznym
    5. Podłoga tarasu zrobiona z desek 1,5 calowych - legary (rama) wyszły mi co około 1 metr, jak masz drewno suche to układaj podłogę ze szparami między deskami po ok. 0,5cm-1cm, jak masz mokre (ja tak miałem) to ściskaj jedna do drugiej - jak wyschną to się rozejdą (tu mogą ci się przydać pasy do paneli - jak masz krzywe deski)
    6.Używaj wkrętów tych czarnych oksydowanych do k-g i MOCNEJ min.14V wkrętarki - wolę takie rozwiązanie od "ordynardych" gwoździ
    To ty było na tyle - mi sie udało, taras stoi i przetrwał zimę bez szwanku, jest mocny, a najważniejszy dużo bardziej "przyjazny" od takiego z gresem czy terakotą, ciemny kolor przyciąga promienie słoneczne więc gdy tylko trochę słoneczko poświeci można chodzić na bosaka
    Aha - jeszcze jedno bardzo polecam daszek nad takim tarasem - oczywiście na drewnianym "ruszcie" i kryty przezroczystym pleksi lub poliwęglanem - rewelacja!
    Pozdrawiam!
    To jest opis, który mam zamiar wykorzystać. Opisał to ktoś na Forum. Wg mnie bardzo konkretny i ze wszystkimi szczegółami.
    Niestety nie napisałem sobie kto to zrobił - może się zgłosi .

  5. #545

    Domyślnie

    Czy ktoś ma jakieś doświadczenie/pomysł z tarasem z jodły? Pamietam jak swgo czasu starzy górale mówili, że na dyliny (belki podłogowe w boksach dla koni) nadają się tylko jodłowe kloce. Nie muszę chyba pisać na co była narażona taka podłoga

  6. #546

    Domyślnie

    Cytat Napisał KiZ
    Czy ktoś ma jakieś doświadczenie/pomysł z tarasem z jodły? Pamietam jak swgo czasu starzy górale mówili, że na dyliny (belki podłogowe w boksach dla koni) nadają się tylko jodłowe kloce. Nie muszę chyba pisać na co była narażona taka podłoga
    Sam się domyślam - jak takie coś wyleci spod ogona to w najtwardszej egzotyce wydłubie dziurę !

  7. #547
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar Yossarian
    Zarejestrowany
    Jan 2005
    Posty
    83
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    13

    Domyślnie

    czy ktos robil taras z ryflowanych desek sosnowych?
    znajomy ma juz 2 lata i sobie chwali. chcialbym poznac jeszcze inne opinie

  8. #548
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    Andrzej L

    Zarejestrowany
    Jul 2007
    Posty
    4

    Domyślnie

    Dzięki za zainteresowanie.Narazie walczę ze

  9. #549
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    Andrzej L

    Zarejestrowany
    Jul 2007
    Posty
    4

    Domyślnie

    Sorki niechcący się kliknęło.Walczę ze scianą przy której będzie taras.Poleciało okno w miejsce którego wstawilem podwojne drzwi balkonowe,wymiana okna na większe i elewacja z cegiełki.Powoli zbliżam się do konstrukcji tarasu.Za jakis czas się odezwę.

  10. #550

    Domyślnie deski w Łodzi

    Witam
    kochani forumowicze, czy ktoś może dać namiar na skład, tartak, sklep gdzie mozna kupić deski modrzewiowe lub sosnowe. Chcę zrobić barierki tarasowe, podłogę może później, na początek chcę pobawić się z barierkami.

    Pozdrawiam

  11. #551

    Domyślnie

    aha jeszcze jedno:
    czy są jakieś standardowe grubości, długości i szerokości desek, czy to wszystko zależy od zamówienia.

  12. #552

    Domyślnie Taras drewniany a opaska

    W ostatnim tygodniu sierpnia ruszamy z układaniem opaski i budową tarasu. Teraz wygląda to tak że jest okno tarasowe i z niego jest bezpośrednio zeskok na ziemię. W projekcie jest nasyp ziemny ale my zdecydowaliśmy się na drewnianą platformę - drewniana konstrukcja obita deskami. Równocześnie będziemy robić opaskę z kostki.
    I teraz mam dylemat - jak to ze sobą połączyć? I co z kawałkiem ziemi pod tarasem? Teraz rośnie tam trawa.
    Chyba nie będzie dobrze zostawiać jej - kosiarką tam nie wjadę.
    Wyłożyć całość kostką - trochę droga inwestycja na niewidoczny kawałek.
    A może wylać betonem a dokoła tarasu zrobić opaskę z kostki? Podobno pod betonem lubią mieszkać szczury.
    Poradźcie coś proszę
    Pozdrawiam

  13. #553

    Domyślnie

    podbijam...może dziś ktoś odpowie

  14. #554
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Barbossa
    Zarejestrowany
    Dec 2006
    Skąd
    Allenstein - niestety tylko duszą
    Dzielnica
    a może jeszcze nr buta, co :-/
    Posty
    11.187

    Domyślnie

    -opaskę rób jakby tarasu nie było
    -zielsko potraktuj randapem, tuż pod pow. ziemi zakop grubą folię budowlaną, zielsko nie powinno się przebić
    -na szczury kup wiatrówkę: siądziesz sobie na tarasie i będziesz polować, albo obejżyj film pt. Szczurołap - tam znajdziesz instrukcje co się ze szczurami robi
    albo c..., albo jesteś c..., nie ma innej możliwości

  15. #555

    Domyślnie

    deska modrzew syberyjski tartak w Zagwiżdziu za Murowem

  16. #556

  17. #557

    Domyślnie

    a ja mam pytanie takie:

    Mam taras wylany z betonu praktycznie pod płytki nie mam natomiast jeszcze drzwi tarasowych. Więc byłoby jeszcze niewielkie pole manewru...

    Jaka byłaby minimalna wysokość od powierzchni tarasu do górnej powierzchni drewnianego tarsu?

    Czy możnaby deski położyć na tym betonowym tarasie tylko na jakiś łatach? np 3,5x6cm? Tak żeby uzyskać 3,5+2,5(deska) = +6cm? (docelowa wysokość powierzchni tarasu wzgl płyty betonowej)

  18. #558
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    kroyena

    Zarejestrowany
    Jun 2004
    Posty
    8.113
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    84

    Domyślnie

    Pewnie można, tylko pytanie jak je ułożysz.
    Woda pod konstrukcją musi spływać, a nie stać. Muszisz więc zapodać jakiś spadek. Spadek ten nie moze byc przegrodzony łatami, bo inaczj łaty będziesz zmieniał co kilka lat. A i zarówno łaty, jak i deski powinny mieć kapinosy, żeby wilgoś nie zachodziła pod spód.
    I tak do piachu, i tak do piachu, tylko pytanie w jakim stylu?
    legendus
    legendus komentarium

  19. #559

    Domyślnie

    no właśnie...

    dobrze byłoby żeby deski były ryflowaniem do ogrodu ( i spadek do ogrodu) ale wtedy łaty byłyby w poprzek czyli czyli blokowałyby spływającą po betonie (pod tarasem) wodę

    chyba żeby łaty pomocować na takich specjalnych uchwytach które się stosuje chyba w kalenicy takie U na nóżce.

    Nawiercić płytę betonową (mam 15cm B20 i wbić te uchwyty a potem to zasmarować żeby woda tam nie wciekała i mróz nie rozsadził)

    wtedy te łaty będą sobie wisieć nad betonem okolo 1cm np.

    ale to podniesie mi taras o kolejny 1cm

    ewentualnie pójść na całość i dać jakieś stalowe płaskowniki o grubości 1cm przymocowane do betonu i na to położyć i przymocować do tego łaty...

    z mocowaniem nie byłoby problemu bo umiem spawać i mógłbym dospawać do tego uchwyty cięte z ceownika w które wchodziłaby łata...

  20. #560

    Domyślnie

    Czyli tak: budowa samego podestu mamy nieżle opracowaną
    a może coś teraz o zadaszeniu:

    znalazłem

    http://gardenplanet.pl/wiaty-galeria,d290.html

    nieżle wygląda zadaszenie lekko wygięte - ale cena 7 tys. ...
    Mam pytanie jak samodzielnie cos takiego wykonać ?

Strona 28 z 158

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony