dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 34 z 158
Pokaż wyniki od 661 do 680 z 3147
  1. #661
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    Wito2008

    Zarejestrowany
    Feb 2008
    Posty
    406
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Cytat Napisał wisia30
    Gdzie mogę zakupić takie podkładki pod legary? Rozumiem, że te podkładki mają legary lekko unieść, żeby był odpływ wody. Czy nie uważacie że deska ryflowana na tej części górnej będzie bardziej podatna na uszkodzenia? Czy do takich normalnych desek nieryflowanych (ewentualnie z kapinosem na spodniej części) są jakieś systemy montażu żeby nie było widać tych gwoździ? Sprawdzałam w hipermarketach budowlanych i nic tam nie mają. Nabijanie od spodu myślę że jest trochę niewykonalne u mnie bo taras jest w literę L, łącznie 32 metry. Ja wiem że ludzie mają więcej, ale jakoś nie potrafię sobie wyobrazić jak to później miałoby być posadowione, chyba dźwigiem.

    poczytaj tu http://www.deck-dry.com/

    wkręty od dołu

  2. #662

    Domyślnie taras- deski tarasowe, czy ktos robił sam?

    Cześć,

    mam do zrobienia dosyć dużo powierzni tarasowych z drewna.
    Pomyslałem że nie ma sensu płacić po 150 zł/M2 jeśli można zrobić samemu takie deski z fakturą ryflowaną .

    Czy to jest trudne?
    Jakie drewno?
    jakim urządzeniem zrobić taką fakturę? (tzn taką, aby woda się nie gromadziła)

    slawek

  3. #663

    Domyślnie

    Trudne to nie jest.
    Ale mało kto ma maszynę do robienia tego, my przynajmniej jeszcze nie znaleźliśmy takiego tartaku.
    A szukamy drewna sosonowego przepuszczonego przez taką maszynkę - cena 40-50zł/m2 miała by sens.
    To ryflowanie praktycznie całkowicie eliminuje skręcanie się desek - a przy dzisiejszej chemii - na taras sosna wystarczy.
    Potrzebujemy 65m2.

  4. #664
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar BigPiotr
    Zarejestrowany
    Aug 2007
    Skąd
    Jaworzno
    Kod pocztowy
    43-600
    Dzielnica
    Stara Huta
    Posty
    435

    Domyślnie

    Ryflowanie kojarzy mi się z frezarką. Przy tej ilości można by się pokusić o frezowanie ręczne, ale trochę by to zeszło, no i wprawy by trzeba było nabrać.
    Samemu mi to chodzi po głowie (jak zobaczyłem ceny desek na taras).

  5. #665

    Domyślnie

    A sosna to nie bedzie za miekka??
    c126 vis a vis

  6. #666

    Domyślnie

    Firma z Warszawy sprzedaje świerk impregnowany i ryflowany http://www.dombal.com.pl/content/view/582/175/
    robiłem z nich taras - troche krzywe, sporo sęków ale wyszło całkiem fajnie.

  7. #667

    Domyślnie

    Cytat Napisał alpejczyk
    A sosna to nie bedzie za miekka??
    Może bardziej świerk - ale cały urok w tym, żeby chodzić po tym tarasie boso.

  8. #668

    Domyślnie

    A ja zrobiłem taras z desek ryflowyanych kompozytowych kupionych w Castoramie.Polecam.Trwałe ( 30 laty gwarancji ) i łatwe w montażu.

  9. #669

    Domyślnie

    Cytat Napisał androzek
    A ja zrobiłem taras z desek ryflowyanych kompozytowych kupionych w Castoramie.Polecam.Trwałe ( 30 laty gwarancji ) i łatwe w montażu.
    Ale jaka cena,Ja mam 60m2 tarasu
    c126 vis a vis

  10. #670

    Domyślnie

    No to kiszka...same dechy 64 zł/sztukę a na m2 wchodzą 3 dechy...

  11. #671
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar agnieszkakusi
    Zarejestrowany
    Mar 2006
    Skąd
    Toruń
    Posty
    9.025
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    77

    Domyślnie jakie drzewo na taras?

    Planujemy zrobić drewniane tarasy. Dzwoniłam właśnie do tartatku. Dąb 2200zł/ m3, brzoza 950 zł/ m3, modrzew (deski specjalnie na taras, ryflowane) 1400 zł/ m3. Co wybrać?

  12. #672

    Domyślnie

    Deski kompozytowe, nawet moga być z CASTORAMY.

  13. #673
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar agnieszkakusi
    Zarejestrowany
    Mar 2006
    Skąd
    Toruń
    Posty
    9.025
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    77

    Domyślnie

    masz je u siebie?

  14. #674

    Domyślnie

    Po długich rozważanaich wykonałem taras z kompozytu.Deski nie pracują,nie odkształcają się,nie gniją,miłe w dotyku i można je ułożyć samemu..Każdego gościa pytam z czego jest taras - zawsze odpowiedź jest " z drewna" .Postawiłem na trwałość i brak "obsługi" wczoraj myłem je "karcherem".Deski są firmy Sedpa czy coś w tym raodzaju ,ja mam w kolorze "teak"

  15. #675

    Domyślnie

    jakie drzewo na taras?

    może palmę albo bonzai...
    ładnie wygląda na tarasie z drewna...

  16. #676
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar agnieszkakusi
    Zarejestrowany
    Mar 2006
    Skąd
    Toruń
    Posty
    9.025
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    77

    Domyślnie

    Androżek, a ile płaciłeś za metr? Wczoraj dzwoniłam do firmy z Poznania i zaśpiewali 280 zł za mkw. Duuuuuuuuuuużo.............

  17. #677

    Domyślnie

    Może system moco.pl (www.holzverbundwerkstoffe.de ). Co sądzicie ?
    cena ok. 250 PLN/m2.

  18. #678

    Domyślnie bezgwożdziowe systemy do tarasów

    uwaga na klipsy łączniki oraz wszelkie inne bajery do montażu desek tarasowych jest niewiele gatunków drewna które nie pracują (przykurcz rozkurcz) w naszym klimacie co powoduje wyskakiwanie desek efekt tragiczny
    ponadto wiele z klipsów nie posiada certyfikatów (ściągane na lewo) ogólnie lipa
    Montaż na wkręty jest the best a i wkręt powinien być niebanalny (odpowiednia twardość i klasa antykorozyjności)
    No i właściwa konfiguracja legar poddeskowy deska aby naprężenia nie kolidowały

    wiele wykonawców sprzedawców tarasów boryka się z problemami cudują kombinują łączą systemy (klips wkręt od spodu i jeszcze klej do tego )
    i tak lipa

  19. #679
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Sloneczko
    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    północ Krakowa
    Posty
    6.732

    Domyślnie

    A co myślisz o tym:
    http://www.allegro.pl/item436691508_...199_zl_m2.html,
    boś zdaje się fachowcem jest w tej dziedzinie

  20. #680
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar jea
    Zarejestrowany
    Aug 2006
    Posty
    15.548

    Domyślnie

    to na allegro dobre?
    Urodziłem się zmęczony-więc żyję by odpocząć

Strona 34 z 158

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony