dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 42 z 158
Pokaż wyniki od 821 do 840 z 3147
  1. #821

    Domyślnie

    Cytat Napisał anetabo
    2,5cm jest po heblowaniu, czy było przed? Czy deski są z felcem (pióro-wpust)? Jak gęsto łaty pod deskami?
    Czy nie jest ślisko?
    Można prosić o więcej zdjęć odkrytej części?

    Twój taras jest PIĘKNY. Budujemy równie duży i rozległy tylko bez zadaszenia.
    Witam! Wszystko pomierzyłem

    - deski są grubości 3 cm po heblowaniu,
    - szerokość desek 14cm,
    - odstępy pomiędzy deskami ok. 0,5cm
    - legary rozstawione co 60cm.

    Załączam też poglądowo zdjęcia niewykończonego tarasu tuż po ułożeniu.


  2. #822
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    LAMP

    Zarejestrowany
    Mar 2008
    Skąd
    Bytom
    Posty
    238

    Domyślnie

    Też przymierzam się do tarasu (ok. 30m2) ale boje się drewna sosnowego. Aczkolwiek jest ono bardzo ekonomicznie uzasadnione . Nie wiem jak będzie sprawowało się po kilku latach. Taras będzie niezadaszony. Co z konserwacją?? Ma ktoś jakieś dłuższe doświadczenia w tym temacie??

    Pozdrawiam
    Lech

  3. #823

    Domyślnie

    Cytat Napisał Hubik_1975
    ...
    Witam! Wszystko pomierzyłem
    ...
    Dzięki. 3cm po oheblowaniu to solidna podłoga w odniesieniu do popularnych calówek po szalunkach używanych na duże tarasy po ich wcześniejszym brutalnym wykorzystaniu.

  4. #824

    Domyślnie

    Hello!
    to ja tez sie podpinam pod temat i zapytam:
    a jak mam taras wylany z betonu a marzy mi sie na tym drewienko to da sie jeszcze cos wyczarowac czy juz tylko umarl w butach ?!

  5. #825
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar hojnorek
    Zarejestrowany
    Oct 2008
    Skąd
    Św. Katarzyna
    Posty
    353
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    30

    Domyślnie

    w jakiej odległości od siebie dawaliście słupy nośne?
    dziennik:
    I. Stan Surowy Zamknięty[x]
    III.1 Poddasze [x]
    III.2 Wykończenie [ ]

    komentarze

  6. #826

    Domyślnie

    Cytat Napisał Anielica
    Hello!
    to ja tez sie podpinam pod temat i zapytam:
    a jak mam taras wylany z betonu a marzy mi sie na tym drewienko to da sie jeszcze cos wyczarowac czy juz tylko umarl w butach ?!
    Witaj, to co widać na zdjęciach jest osadzone na tarasie betonowym - rok zastanawialiśmy się czy płytki czy deski... i wybraliśmy drewno właśnie Legary kręcisz do betonu, za izolację robiły profile ocynkowane a na to deski i już

    Czytam powyżej pytanie o trwałość drewna - cóż za mną pierwszy rok użytkowania, myślę jednak że nie będzie problemów w kolejnych sezonach. Drewno zaimpregnowane, następnie pomalowane lakierobejcą praktycznie nie zmieniło się po deszczach i śniegach zimowych. Czytałem wiele na temat konserwacji - cuda, wianki, olejowania... Tymczasem po roku lakierobejca sprawdza się idealnie, podobnie jak na ogrodzeniu frontowym (klinkier plus sztachety drewniane bejcowane V33) gdzie 3 rok nic a nic się nie dzieje.

  7. #827
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar Beata i Rafał
    Zarejestrowany
    Aug 2007
    Posty
    530
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    75

    Domyślnie

    Piękny taras!!!!! Również marzy mi się drewno na tarasie. Myślę, że jak już będzie w środku jakoś urządzone to przystąpię do tarasu. Jest zadaszony i ma 24m2. Czy belki mocujące zadaszenie tarasu też macie zrobione lakierobejcą? U mnie jest położony drewnochron - jest to w matowym kolorze i w takim kolorze jest też wykończenie dachu.

  8. #828
    Banned
    niktspecjalny

    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Lublin
    Kod pocztowy
    20-247
    Dzielnica
    Konkretna
    Posty
    15.683
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    18

    Domyślnie

    Cytat Napisał ghost34
    czego nie ponial po kolei
    Pomysł z drewnianym tarasem super. Co byś mi zaproponował jeżeli mój taras jest wylany betonem i mogę położyć coś nie grubszego jak 8cm.Jak go mocować?Chodzi mi po głowie coś podobnego do podestu takiego jak przy np tokarce.Rodzaj drzewa już wybrany .Impregnat również.Zostaje wymiar desek i sposób montażu na betonie.Jakieś podpowiedzi?

    z góry dziękuję i pzdr.

  9. #829
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    chris-5

    Zarejestrowany
    Sep 2003
    Posty
    6

    Domyślnie

    Witam! Wszystko pomierzyłem

    - deski są grubości 3 cm po heblowaniu,
    - szerokość desek 14cm,
    - odstępy pomiędzy deskami ok. 0,5cm
    - legary rozstawione co 60cm.

    ..a ja jeszcze pozwolę się zapytać, jak masz wymiar tarasu, który jest schowany pod dachem oraz słupów podtrzymujących ten dach nad tarasem? (właśnie jestem na etapie budowy czegoś podobnego;- ))

  10. #830

    Domyślnie taras

    Witam,
    prosze link z naszego forum moze duzo pomoc mysle...
    http://forum.muratordom.pl/drewniany...ighlight=taras

    Ja mam z sosny ryflowanej i po zimie myje tylko karczerem jest jak nowy...
    Pozdrawiam
    Marek

  11. #831
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Sloneczko
    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    północ Krakowa
    Posty
    6.732

  12. #832
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar mayland
    Zarejestrowany
    Jan 2007
    Skąd
    Nibylandia
    Posty
    14.334

    Domyślnie

    Mój taras
    Wiesz Prosiaczku,miłość jest wtedy kiedy lubimy kogoś za bardzo...

  13. #833
    ELITA FORUM (min. 1000)
    ANNNJA

    Zarejestrowany
    Feb 2007
    Posty
    2.075
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    212

    Domyślnie a

    Mayland:
    CUDNY TARAS!!! ale chciałam dodać iż nie tylko same deski są piękne, ale całość masz niesamowicie urzekająca.....! przeuroczy ale nie przelandrynkowany, bardzo mi się u Ciebie podoba.

    a ta kratka drewniana to dla osłony przed wiatrem czy podpora dla pnączy??- jakich?, a nie jest przez nią ciemniej w salonie-bo masz naprzeciwko duże okna tarasowe.
    Proszę o komentarze w dzienniku..

  14. #834
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar josephine
    Zarejestrowany
    Jan 2008
    Posty
    1.460
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    301

    Domyślnie

    mayland czym te dechy są pomalowane (i co to za drewno?) - piękny kolor, też taki chcę.

  15. #835

    Domyślnie Taras z drewna na wylewce

    Proszę o radę czym zaizolować wylewkę tarasu. chcę na nim położyć legary i na tym impregnowaną drewnianą podłogę. w castorami i obi wydziałem jakieś masy do izolacji, ale co waszym zdaniem najlepsze?
    chałupka

  16. #836
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Trociu

    Zarejestrowany
    Oct 2007
    Posty
    7.907

    Domyślnie

    a od czego chciałbyś zaizolować tą wylewkę?

  17. #837

    Domyślnie

    Po pierwsze i najważniejsze nie izoluj masami smołowymi bo będzie ci w upały na tarasie śmierdzieć smołą. Zrób wylewkę z dodatkiem plastyfikatora nie przepuszczającego wody, a potem pomaluj kilka razy folią w płynie.
    Po drugie legary zawsze dawaj na dystansach tak żeby leżały jakieś 1-1,5 cm nad powierzchnią wylewki, inaczej szybko zgniją.

  18. #838

    Domyślnie

    pomaluj 2x folia w plynie.
    pod legary daj 2x pape (troche szerszy pasek niz legary)
    no i oczywiscie porzadnie zaimpregnuj legary

  19. #839

    Domyślnie

    Mam pytanie do osób mających drewniane tarasy - czy zastrzały podtrzymujące słupy macie grubości słupa czy raczej węższe ? Cieśla proponuje mi 8/14 a ja upieram się przy kwadratowym 14/ 14 - słupy mam 18/18 Jakbęzie ładniej?

  20. #840

    Domyślnie

    MAREK S czy jak polozyliscie swoj taras to mocno sie do niego kleiliscie? Chodzi mi o zywicę. Pozwiedziano nam, że sosna(żywica sosnowa) mocno sie wydziela i troche nas to odstraszyło. Czy slusznie? Czy jest to do wytrzymania?

Strona 42 z 158

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony