dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 43 z 158
Pokaż wyniki od 841 do 860 z 3145
  1. #841

    Domyślnie

    Co myslicie o tarasie zrobionego z prfabrykatu - podestow tarasowych? Moga byc z sosny, swierka, bangkirai czy czegokolwiek innego. Wymiary 50x50 badz 100x100 cm.
    Zastanawiam sie nad takim rozwiazaniem, betonu wylanego jeszcze nie mam i nie zamierzam go wylewac na razie. Kladzie sie je na plastikowych podstawkach zeby ulatwic odprowadzanie wody. Cena atrakcyjna, wychodzi 100 zl/m2 z bangkirai, sosba ok 30 zl/m2!!!
    Zamierzam sobie taki strzelic - duuuzo taniej niz taras z deski tarasowej.

  2. #842
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar piu
    Zarejestrowany
    Mar 2007
    Posty
    4.633

    Domyślnie

    płytki imitujące drewo - jak dla mnie genialne !


  3. #843
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar piu
    Zarejestrowany
    Mar 2007
    Posty
    4.633

    Domyślnie


  4. #844

    Domyślnie

    Do tego jeszcze drewno imitujące płytki i pełnia szczęścia!
    Precz z reklamami na Forum! Zagłosuj...

  5. #845
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar piu
    Zarejestrowany
    Mar 2007
    Posty
    4.633

    Domyślnie

    na takim i takim poranna kawa smakuje

  6. #846

    Domyślnie

    Podbijam temat... Czy uważacie, że koniecznym jest wykonanie spadku na tarasie drewnianym (konstrukcja na slupakach betonowych). Taras będzie pewnie z ryflowanego bangikarii. Problem polega na tym, że taras będzie miał kształt litery L i nie wiemy jak rozwiązać sprawę zlicowania połączenia dwóch plaszczyzn.

  7. #847
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar joan
    Zarejestrowany
    Apr 2005
    Posty
    2.366
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    26

    Domyślnie

    ja nie miałam spadku i taras też w kształcie litery L . Jak mocno napadało i nie zdążyło wyparować (czyli b. rzadko) "zmiatałam" wodę wzdłuż ryfli na zewn. tarasu szczotką ze sztywnym włosiem ,na kiju. przy tej okazji oczyszczalam taras z piasku czy błotnistych śladów
    nie zauważyłam żeby robiły się jakieś trwałe kałuże - szczeliny pomiedzy deskami , chłonność drewna, ciepłota tarasu sprawialy że woda szybko z niego znikała
    Czasem trzeba skoczyć z mostu zanim rozwiną się skrzydła.

  8. #848
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar mayland
    Zarejestrowany
    Jan 2007
    Skąd
    Nibylandia
    Posty
    14.334

    Domyślnie

    To ja może odpowiem
    Boczny panel ma nas od słońca zasłonic ale też od deszczu i wiatru. Sprawdza się. Na panel pójdzie hedera-dwa kolory. To południowo zachodnia strona. Cały dzięń jest bardzo dużo słońca w salonie.
    Cały taras jest z modrzewia. Kolor oleju jest z mieszalnika.
    I cieszę sie bardzo, że sie spodobał nasz taras
    Wiesz Prosiaczku,miłość jest wtedy kiedy lubimy kogoś za bardzo...

  9. #849

    Domyślnie

    Dzięki joan..
    Jeszcze zapytam czy koniecznym jest stosowanie metalowych podciągów. Zbudowaliśmy słupki z bloczkow betonowych jako konstrukcję nośną i planujemy oprzeć legary na tych bloczkach stosując tylko cienkie gumowe podkładki ...Pzdr.

  10. #850
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar anirac
    Zarejestrowany
    Feb 2007
    Posty
    385
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    45

    Domyślnie Taras drewniany - uszczelnienie szczelin :)

    Witam serdecznie
    Chciałam Wam wyłuszczyc mój problem i zapytać co z tym fantem zrobić.
    Mam piekny drewniany taras - a właściwie balkon. Dosyć długi - jakieś 11 m, w jednej części szerszy - na 2 m, w pozostałej wąski na 1 m. Wspiera się na drewnianych legarach, deski to modrzew syberyjski, szczeliny pomiędzy to ok. 2 mm.
    No i teraz problem: pode mną są sąsiedzi, którzy najpierw nie chcieli się zgodzić na pełny balkon, że niby im światło zabiorę, do tego ja się obawiałam obciążenia legarów wylewką i płytkami, do tego problem z oryynnowaniem ustrojstwa. Więc stanęło na deskach, przez które światło będzie sie przesączać do sąsiadów, deszcz też się będzie rozkładać. No ale - jest do d... Sąsiedzi mają pretensje (i się im nie dziwię), że im leci z pomiędzy desek, ja sama nie mogę spokojnie zamieść balkonu bo mam stresa, że nabrudzę sąsiadom, itd. Dostałam nawet wezwanie w sprawie uszczelnienia tarasu. No i teraz co z tym zrobić??
    Najbardziej mi zależy by nie narażać drewnianych legarów na zbytnią wilgoć, więc przybicie czegoś od spodu raczej odpada, zresztą znów ten nieszczęsny problem z rynną. Położenie płytek na deskach - no żal, bo to podwójne koszty.
    No i wymyśliłam, że jakbym dała taki sznurek jak górale wpychają między swoje domy z bali i pociągnęła to brązowym elestycznym sylikonem - to czy takie uszczelnienie się utrzyma? i czy będzie wystarczająca wentylacja by same deski mi nie gniły?
    Co o tym myślicie?
    Bardzo czekam na Wasze opinie...

  11. #851
    Guest

    Domyślnie Re: Taras drewniany - uszczelnienie szczelin :)

    Cytat Napisał anirac
    ...Dostałam nawet wezwanie w sprawie uszczelnienia tarasu. No i teraz co z tym zrobić??...
    ja oderwałbym deski, wezwał gościa ze strugiem elektrycznym z funkcja felcowania i zafelcował deski /lub frezarką sfrezowac/
    po zsunięciu - przybić

  12. #852
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar anirac
    Zarejestrowany
    Feb 2007
    Posty
    385
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    45

    Domyślnie

    Jak balkon nie jest zadaszony - drewno nie będzie gnić?
    No jest to jakaś myśl - tylko trochę się obawiam pęcznienia drewna i wtedy będzie pękać

  13. #853
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar Xiff
    Zarejestrowany
    Mar 2007
    Skąd
    Königshütte
    Posty
    437

    Domyślnie

    ja u siebie w domu mam szczeliny 8mm. zastanawialem sie czy je zostawic czy nie.. nie chcialem ich paprac wiorami z lakierem (stara metoda) bo sie balem ze za grube szczeliny i popekaja. Nie znalazlem zadnego innego dobrego pomyslu wiec szpary zostaly, maja swoj urok bo dechy sa strasznie stare.

    Po calej robocie gdzies wyczytalem, ze mozna wyfrezować szczeliny na grubosc ok 10mm i wkleic tam wysuszone listwy z jakiegos innego rodzaju drzewa, na koniec przeszlifowac i zalakierowac.. podobno fajny efekt. Napewno bym wyprobowal gdyby nie to ze znalazlem to po skonczeniu roboty
    Xiff..

  14. #854
    Guest

    Domyślnie

    Cytat Napisał anirac
    Jak balkon nie jest zadaszony - drewno nie będzie gnić?
    będzie gnić /bez względu czy zafelcowane czy nie/ bo drewno tak ma, ze po jakimś czasie gnije
    /zaimpregnowane wolniej, niezaimpregnowane szybciej, zadaszone wolniej, niezadaszone szybciej, dębowe wolniej, lipowe szybciej, itd./
    Cytat Napisał anirac
    No jest to jakaś myśl - tylko trochę się obawiam pęcznienia drewna i wtedy będzie pękać
    wiec felc zrobic na wszelki wypadek głębszy a zsunąć z luzem ale bez prześwitu

  15. #855
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    zbigmor

    Zarejestrowany
    Jun 2006
    Posty
    5.542

    Domyślnie

    Cytat Napisał brzoza
    Cytat Napisał anirac
    Jak balkon nie jest zadaszony - drewno nie będzie gnić?
    będzie gnić /bez względu czy zafelcowane czy nie/ bo drewno tak ma, ze po jakimś czasie gnije
    /zaimpregnowane wolniej, niezaimpregnowane szybciej, zadaszone wolniej, niezadaszone szybciej, dębowe wolniej, lipowe szybciej, itd./
    Cytat Napisał anirac
    No jest to jakaś myśl - tylko trochę się obawiam pęcznienia drewna i wtedy będzie pękać
    wiec felc zrobic na wszelki wypadek głębszy a zsunąć z luzem ale bez prześwitu

    Gnić będzie, to fakt. Problem ten jednak nie musi dotyczyć autorki wątku.Drewno zaimpregnowane i wentylowane może wytrzymać dłużej niż inwestorka. Domy drewniane też mają po 100 lat i więcej i nadal stoją bez konieczności wymiany całego drewna użytego do budowy.
    Lepiej oczywiście zadaszyć.

  16. #856
    Banned
    niktspecjalny

    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Lublin
    Kod pocztowy
    20-247
    Dzielnica
    Konkretna
    Posty
    15.683
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    18

    Domyślnie

    Odświeżę temat.

    Zrezygnowałem z takiego rozwiązania bo bardzo drogo.Interesuje mnie czy ktoś z forowiczów skorzystał z ich oferty i czy jest zadowolony.

    http://www.panelepcv.pl/index.php?cat_id=82

    Wróciłem do desek.Zagruntowałem beton i zastanawiam się nad jakimś czernidłem albo może jakaś folia w płynie na zew.Coś takiego ażeby pod wpływem wys. temp nie capiło spod podestów jak z murzyńskiej chaty.
    pzdr.

  17. #857
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar TS147
    Zarejestrowany
    May 2006
    Posty
    1.036
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    38

    Domyślnie

    Cytat Napisał joola
    U mnie jest kompromis między drewnem a kaflami. Czyli trochę tego trochę tego



    Śliczne połączenie drewna i płytek - mam pytanie w jaki sposób zgrałaś wysokość wylewki pod drewno i pod płytkę? Czy drewno jest na stelażu jakimś z desek, czy bezpośrednio na wylewce?

    Pzdr

  18. #858
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    agata39

    Zarejestrowany
    Nov 2007
    Posty
    530

    Domyślnie

    Też mnie to interesuje

  19. #859
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    agata39

    Zarejestrowany
    Nov 2007
    Posty
    530

    Domyślnie

    Zaznaczę sobie na przyszłość

  20. #860
    It****
    Guest
    It****

    Domyślnie deski kompozytowe

    a co myślicie o deskach kompozytowych? jakoś nie mogę znaleźć opinii osób, które był już użytkowały taras z takich desek ...

Strona 43 z 158

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony