dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 47 z 158
Pokaż wyniki od 921 do 940 z 3147
  1. #921
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    djan

    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Posty
    93
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    3

    Domyślnie

    przedstawiam mój własnoręcznie wykonany taras przy domu z bali

  2. #922
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    djan

    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Posty
    93
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    3

    Domyślnie

    nie wiem dlaczego nie widać obrazu

  3. #923

    Domyślnie

    Cytat Napisał olika
    A ja w sobote bylam u producenta deski modrzewiowej , wygladala ok, facet ma suszarnie wiec suszy do odpowiedniej wilgotnosci, drewno zdrowe.
    Zaplacilam zaliczke i za miesiac mysle wstawie tu zdjecia z modrzewia europejskiego bo syberyjski jest za drogi.
    A mogłabyś podać cenę za metr kwadratowy takiej deski i jej wymiary (grubość, szerokość), chyba to nie tajemnica a ja miałbym jakiś odnośnik

  4. #924

    Domyślnie

    58 netto , 28mm grubosc i 14 cm szerokosc, dludosc desek na 3,5 metra- 4m

    do tego legary z modrzewia , w m3 1300 zl , mnie wyjdzie na 60 m2 taraow okolo 0,35 m3 a wiec zaplace za legary okolo 400-500 zl
    wszystko po suszarni

    a jaka Ty masz cene?

  5. #925

  6. #926

    Domyślnie

    kaba to sa deski surowe , a takich wlasnie nie chcialam ,musze je klasc na taras zaraz a nie czekac az sie wysezonuja
    poza tym deski surowe traca na wymiarze takze kupujac takie, iles procent od razu musisz sobie odjac plus wszelkie deformacje ktore powstaja w procesie sezonowania
    Jak pisalam wyzej nie wysuszonych desek tarasowych nigdy bym nie kupila ....

  7. #927
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Sloneczko
    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    północ Krakowa
    Posty
    6.732

    Domyślnie

    Cytat Napisał djan
    nie wiem dlaczego nie widać obrazu
    Musisz wybrać ten adres, w którym jest na końcu 'jpg'.

  8. #928

    Domyślnie

    Cytat Napisał olika
    58 netto , 28mm grubosc i 14 cm szerokosc, dludosc desek na 3,5 metra- 4m

    do tego legary z modrzewia , w m3 1300 zl , mnie wyjdzie na 60 m2 taraow okolo 0,35 m3 a wiec zaplace za legary okolo 400-500 zl
    wszystko po suszarni

    a jaka Ty masz cene?
    Dzięki, ja jeszcze nie mam upatrzonych desek tylko przeglądam oferty i rozbieżność jest dosyć spora od 50 nawet do 100 za m2.
    Wg. mnie to Twoja cena nie jest wysoka jak za suche deski, sam jakbym znalazł jakiegoś sprawdzonego sprzedawcę w takiej cenie to też bym kupił

  9. #929
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar sure
    Zarejestrowany
    Nov 2007
    Posty
    8.500
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    499

    Domyślnie

    Cytat Napisał olika
    A ja w sobote bylam u producenta deski modrzewiowej , wygladala ok, facet ma suszarnie wiec suszy do odpowiedniej wilgotnosci, drewno zdrowe.
    Zaplacilam zaliczke i za miesiac mysle wstawie tu zdjecia z modrzewia europejskiego bo syberyjski jest za drogi.


    B.Art ja bym nie ryzykowala mokrych desek, sprobuj jednak choc zainwetsowac w deske po suszarni

    Czym teraz zaimpregnowac te moja deske modrzewiowa? mozecie polecic jakis olej?
    Miesiąc jeszcze nie minął, ale może już zbadałas temat impregnatów do modrzewia? Dziś dowiedziałam się, że materiał jaki zakupili mi na taras nie jest impregnowany, trzeba coś sensownego wymyślić. Możesz/możecie podzielic się wiedzą, co dobrze się sprawdzi? Czy pod olej jest jeszcze impregnat, czy sam olej jest impregnatem?
    pozdrawiam, Agata
    k
    d

  10. #930

    Domyślnie

    mam pytanie do posiadaczy tarasów drewnianych które nie sa zadaszone...jak zabezpieczacie je na zimę?
    czy czymś to przykryć? folia może? boje się o te dechy...mamy modrzew, w planie jeszcze olejowanie przed zimą...

  11. #931

    Domyślnie

    niczym nie przykrywaj bo nie bedzie przewiewu (woda i wilgoć i tak sie dostaną pod folie) koniecznie daj ten olej przed deszczami jeszce i nic modrzewia nie ruszy .Ja w zimie tylko dsniezam ,pamietaj tylko zeby z lopaty do odsniezania wywalic to metalowe okucie.
    Na wiosne jeszcze raz olej (juz idzie go bardzo mało) i masz taras jak nowy

  12. #932

    Domyślnie

    a co myślicie do schodach zewnętrznych z drewna?

    ja się wlasnie nad takim rozwiązaniem zastanawiam i chciałbym się dowiedzieć czy drewno nie robi się szare, oraz czy nie widać przetarć od zwykłego użytkowania - np chodzenia

    z gory thx za odpowiedzi

  13. #933

    Domyślnie

    Widzę często takie schody do sklepu z parkietami i deskami tarasowymi - są z jakiegoś egzotyku - jak na taras. Na wiosnę je odnawiają olejem, wyglądają OK, jak taras. Myślę, że powinno być to jakieś dość twarde drewno, twardsze nawet niz na przeciętny taras.

  14. #934

    Domyślnie

    Cytat Napisał olika
    58 netto , 28mm grubosc i 14 cm szerokosc, dludosc desek na 3,5 metra- 4m

    do tego legary z modrzewia , w m3 1300 zl , mnie wyjdzie na 60 m2 taraow okolo 0,35 m3 a wiec zaplace za legary okolo 400-500 zl
    wszystko po suszarni

    a jaka Ty masz cene?


    Olika czy mogłabyś podać namiary na producenta?
    Pozdrawiam,
    Aga

  15. #935

    Domyślnie

    to moj tarasik
    jeszcze nie jest skonczony - nie ma przykreconych wszystkich czolowek i zamontowanej czesci "pomostowej" prowadzacej nad oczko wodne

    taras jest z modrzewia, zaolejowany "bezbarwnie" ma łącznie 40 m2
    do czesci tarasu dojdzie lekka pergolka

    w zaleznosci od tego jak mu zaswieci slonce ma inny kolor







  16. #936
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar sure
    Zarejestrowany
    Nov 2007
    Posty
    8.500
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    499

    Domyślnie

    piękny ten modrzewiowy taras... ...czym olejowany, że ma taką cieplutką barwę?
    pozdrawiam, Agata
    k
    d

  17. #937

  18. #938
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Sloneczko
    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    północ Krakowa
    Posty
    6.732

    Domyślnie

    Duduś, włóż adres zdjęcia między [img] i [/img]:


  19. #939

    Domyślnie

    Cytat Napisał sure
    piękny ten modrzewiowy taras... ...czym olejowany, że ma taką cieplutką barwę?
    dziekuje
    olej nazywa sie 3v3 - bezbarwny

  20. #940

Strona 47 z 158

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony