dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 48 z 158
Pokaż wyniki od 941 do 960 z 3147
  1. #941

    Domyślnie

    mkkafe - macie może zdjęcia jak zagospodorowaliście waszą skarpę???/

  2. #942
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Sloneczko
    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    północ Krakowa
    Posty
    6.732

    Domyślnie

    Cytat Napisał duduś
    Duduś, chcesz to usunę Twoją fotkę z mojego posta. Chciałam Ci tylko pokazać efekt włożenia adresu między tagi [img].

  3. #943

    Domyślnie

    narazie nawiozlam ziemi i posadze kilka zimozielonych. Wrzucilam tez kilka cebulek kwiatow - kamasija, czosnek ozdobny, narcyz. Obsadzaci aranzowac bede na wiosne
    Narazie wiem ze chce miec obrzeza utrzymujace ziemie z bali drewnianych a ziemie przykryta srednio drobnymi kamyczkami - zamiast kory

  4. #944

    Domyślnie

    ja dałam tylko znać że to co napisałaś to dla mnie czarna magia ( niestety ) więc cieszę się ze dałaś to zdjęcie

  5. #945

    Domyślnie

    mmkefe - co do utrzymywania ziemi ; planuję kupić podkłady kolejowe - czy te bale drewniane wychodza taniej ,gdzie je nabędiesz?[/b]

  6. #946

    Domyślnie

    dudus -te podklady sa nasycone chemia i jak sadze - osikane
    mam ujecie wody nieopodal

    bale kupie w tartaku - mam pozostalosc z wiezby i przypasowalam sobie juz je - i beda oki
    podklad u mnie w miescie kosztuje 45 zl - wcale nie malo jak za taki "odpad"

  7. #947
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Sloneczko
    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    północ Krakowa
    Posty
    6.732

    Domyślnie

    Cytat Napisał duduś
    ja dałam tylko znać że to co napisałaś to dla mnie czarna magia ( niestety ) więc cieszę się ze dałaś to zdjęcie
    Duduś, patrz mnie na usta

    1) prawym przyciskiem myszy klikasz w zdjęcie. Pokazuje Ci się jego adres, który zaznaczasz i kopiujesz.

    2) nad okienkiem, w którym chcesz wpisać tekst, masz po prawej stronie u góry prostokącik IMG. Klik w niego, potem od razu wklejasz adres zdjęcia i klik w tekst "zamknij tagi". Widzisz go?

    3) Możesz też, zamiast cokolwiek przyciskać, sama wpisać [IMG]adres zdjęcia[/IMG] .

    4) Adres zdjęcia musi mieć na końcu rozszerzenie "jpg"

    Jeśli chcesz wiedzieć więcej, przeczytaj ten wątek:
    http://forum.muratordom.pl/jak-wklei...ia,t138412.htm

  8. #948

    Domyślnie

    Jestem zdecydowany na taras drewniany i mam takie pytanie, we większości opisów konstrukcja takiego tarasu była oparat na palach lanych z betonu w ziemię bądź jakieś rury PCV., idt, a część na wylanym już betonie, a czy nie można na przygotowane wcześniej podłoże jako punkty położyć płytki chodnikowe lub nawet betonowe bloczki fundamentowe i na to oprzeć legary,
    albo legary bezpośrednio położyć na kmyczki tylko od doły obłożyć legary papą albo folią?

  9. #949

    Domyślnie

    Cytat Napisał Thermo
    a czy nie można na przygotowane wcześniej podłoże jako punkty położyć płytki chodnikowe lub nawet betonowe bloczki fundamentowe i na to oprzeć legary,
    albo legary bezpośrednio położyć na kmyczki tylko od doły obłożyć legary papą albo folią?
    z kamyczkami to bym nie polecał ,ale płytki i bloczki bedą ok. ,a jeszcze lepiej tzw. trelinki bo te dzisiejsze bloczki to straszna krucha tandeta.
    Wiem ,że zaraz ktoś może wyskoczyć z przemarzaniem gruntu itp. ale to tylko teoretyzowanie, praktyka pokazuje że jest to skuteczna metoda.
    Na kaszubach 90% domkow wczasowych stoi właśnie na trelinkach, niektore nawet na wysokości 2m (duze roznice terenu, wiadomo spadek do jeziora) i żeby było fajniej to te trelinki nie są nawet murowane tylko układane jedna na drugiej.

  10. #950

    Domyślnie

    thermo musisz pamiętać jedynie że w zimie taras poożony na bloczkach czy płytkach będzie się unosił i to sporo więc musisz posostawić odpowiednią przerwę pomiędzy np progiem do drzwi
    nawiasem mówiąc po to się taras fundamentuje aby nie unosil się zimą wraz z gruntem

  11. #951
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar adam_cz-wa
    Zarejestrowany
    Mar 2007
    Posty
    281
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    62

    Domyślnie dreniana ścieżka

    witajcie

    Temat o tarasach drewnianych ale ja mam pytanie dotyczące ścieżek przy domu.
    Zaplanowane mam w około domu i nie tylko ścieżki z deski tarasowej które oczywiście będą narażone na działanie czynników atmosferycznych. W związku z tym chciałbym aby to było drewno egzotyczne lecz ceny są powalające :

    Drewno padouk – 360 zł/m2 netto
    Drewno merbau – 345 zł/m2 netto
    Drewno ipe – 400 zł/m2 netto
    Drewno afromosia – 490 zł/m2 netto
    Drewno teak – 690 zł/m2 netto

    Czy uważacie że to dobry pomysł i po kilku latach nie straci uroku?
    Jedna ze ścieżek ma wyglądać tak:

  12. #952
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar josephine
    Zarejestrowany
    Jan 2008
    Posty
    1.460
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    301

    Domyślnie

    A nie boisz się, że o deszczu taka drewniana ścieżka będzie niebezpiecznie śliska?

  13. #953
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar adam_cz-wa
    Zarejestrowany
    Mar 2007
    Posty
    281
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    62

    Domyślnie

    Pytałem sprzedawcę a on powiedział że nie będzie ślisko co więcej zaproponował deski nie ryflowane tylko gładkie, ponoć łatwiej utrzymać w czystości...
    Może był ktoś z Was na molo w Sopocie podczas deszczu ?
    Ciężko znaleść mi jakiekolwiek realizacje podobnych projektów więc to może znaczyć że jest to bardzo droga impreza lub strasznie nie praktyczne.

  14. #954
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar josephine
    Zarejestrowany
    Jan 2008
    Posty
    1.460
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    301

    Domyślnie

    Cytat Napisał adam_cz-wa
    Może był ktoś z Was na molo w Sopocie podczas deszczu ?
    Nie byłam, ale ostatnio 2 razy chodziłam po wilgotnych (nawet nie po deszczu tylko po nocy) podkładach kolejowych i raz o mało się nie przewróciłam ze zwględu na poślizg- generalnie jak się szło po torach to nie było czuc tej śliskości, ale wchodząc wzdłuż podkładu było czuć bardzo mocno.

  15. #955

    Domyślnie

    Cytat Napisał josephine
    Cytat Napisał adam_cz-wa
    Może był ktoś z Was na molo w Sopocie podczas deszczu ?
    Nie byłam, ale ostatnio 2 razy chodziłam po wilgotnych (nawet nie po deszczu tylko po nocy) podkładach kolejowych i raz o mało się nie przewróciłam ze zwględu na poślizg- generalnie jak się szło po torach to nie było czuc tej śliskości, ale wchodząc wzdłuż podkładu było czuć bardzo mocno.
    Ja byłem, nie raz chodziłem rowniez po mokrych drewnianych pomostach i z tą sliskoscią mokrego drewna to jakiś mit

  16. #956
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar josephine
    Zarejestrowany
    Jan 2008
    Posty
    1.460
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    301

    Domyślnie

    Cytat Napisał kaba
    Cytat Napisał josephine
    Cytat Napisał adam_cz-wa
    Może był ktoś z Was na molo w Sopocie podczas deszczu ?
    Nie byłam, ale ostatnio 2 razy chodziłam po wilgotnych (nawet nie po deszczu tylko po nocy) podkładach kolejowych i raz o mało się nie przewróciłam ze zwględu na poślizg- generalnie jak się szło po torach to nie było czuc tej śliskości, ale wchodząc wzdłuż podkładu było czuć bardzo mocno.
    Ja byłem, nie raz chodziłem rowniez po mokrych drewnianych pomostach i z tą sliskoscią mokrego drewna to jakiś mit
    Może nie tyle mit, skoro ja się poślizgnęłam, ile kwestia jakiegoś zabezpieczenia - impregnacja specjalna czy coś?

  17. #957

    Domyślnie

    Czy możecie mi napisac jaki jest orientacyjny koszt tarasu z drewna.
    WDLH i powiedzieli 400zł/m2
    Taras około 40m2, 50-60 cm nad ziemią. Nie wiem z jakiego ma być drewna.Cś dobrego, co pielęgnowane wytrzyma kilkanaście lat. Modrzew?
    Mkkafe cudowny ten taras!
    Jaki jest koszt wykonania takiego tarasu przez mała firmę? Macie pewnie już rozeznanie w temacie
    Czy bardzo trudno taki taras wykonać samemu? Widziałam ,ze kilka osób na forum samodzielnie stworzyło śliczne tarasy.
    Jaki koszt przy pracy samodzielnej? Czy laik da radę?

  18. #958
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) SPECBETON LADY Avatar malgos2
    Zarejestrowany
    Apr 2007
    Skąd
    KRK
    Posty
    39.718
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    163

    Domyślnie

    justyna_m ma na przyklad zrobiony samodzielnie przez jej meza z zaimpregnowanej sosny...

  19. #959
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Klodziki
    Zarejestrowany
    Oct 2006
    Skąd
    Wrocław/Wilkszyn
    Posty
    1.056

    Domyślnie

    Podciągam się pod pytanie iva_marti

    Też się zastanawiam nad tym tarasem, u mnie albo z kostki czy płyt kamiennych albo drewniany. Betonowego czymś tam obłożonego nie chcę.

    Ile taki taras z modrzewia może kosztować? To modrzew syberyjski rozumiem?

  20. #960
    Lider FORUM (min. 2800)
    brachol

    Zarejestrowany
    Nov 2003
    Skąd
    Poznań
    Posty
    2.947
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    8

    Domyślnie

    same deski kosztuja jakies max 90 zl za m2 oczywiscie juz obrobione do pomalowania

Strona 48 z 158

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony