dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 54 z 158
Pokaż wyniki od 1.061 do 1.080 z 3147
  1. #1061
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar e-mól
    Zarejestrowany
    May 2009
    Posty
    2.940

    Domyślnie taras z desek-jaka konstrukcja?

    Można pale(a co pomiędzy nie, folia żwir?)
    , można całość wylać i na to legary
    Jakieś bloczki betonowe i na to legary

    Są jakieś inne metody, która najtańsza, najlepsza.
    Pomyślałam że wyleję beton i już będzie można używać a drewno z czasem będzie można położyć, ale to pewnie najdroższa metoda, zgadza się?
    ..w beże nie wierzę...

    ni to ni owo...

  2. #1062

    Domyślnie

    U mnie legary zostały osadzone na bloczkach betonowych wymurowanych na stopach betonowych(pewnie przesadzilem,ale napewno z czasem nic nie siądzie).Całość wystawiona ponad poziom terenu o 20 cm.Wybrany humus z pod tarasu zastąpił drobny żwir.Górną warstwę stanowi gruby żwir rozłozony na geowłókninie.Folia nie byłaby dobrym pomysłem,gdyż nie przepuszczałaby w głąb wody opadowej.Początkowo też zastanawiałem się nad wylaniem płyty betonowej i pozostawienia jej na jakiś czas,ale to rozwiązanie znacznie podniosłoby koszt tarasu przewidzianego(w załozeniu od początku) do wykończenia w drewnie.

  3. #1063
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar e-mól
    Zarejestrowany
    May 2009
    Posty
    2.940

    Domyślnie

    A jaką masz powierzchnię tarasu, ile sztuk podpór i jaki był koszt takiej konstrukcji?
    ..w beże nie wierzę...

    ni to ni owo...

  4. #1064

    Domyślnie

    Taras z modrzewiu syberyjskiego,powierzchnia 34m2..28 podpór -z powodzeniem mogłobyć mniej,ale trochę bloczków mi zostało a resztę dostałem gratis od znajomego,piasek żwir cement z własnej budowy.Robocizna całości 55zł/m2(bloczki,rama,legary,montaż desek)do tego dojdzie koszt olejowania.

  5. #1065
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar papuch
    Zarejestrowany
    Jun 2009
    Posty
    908
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    80

    Domyślnie

    Też jestem zainteresowana tarasem drewnianym. Może masz jakaś fotkę - byłoby łatwiej- wiesz, u kobiet z wyobraźnią to podobno kiepsko...

  6. #1066

    Domyślnie Taras na legarach

    Witam,
    potrzebuje porady odnośnie tarasu drewnianego na legarach (drewno to dąb). Wymyśliliśmy coś
    takiego jak na zdjeciu czyli deski 25mm oparte na kratownicy z krawędziaków i na fundamencie punktowym. I właśnie o te
    krawędziaki mi chodzi bo nie wiem jakie dać przekroje. Jaki przekrój belki
    przymocowanej do budynku, legarów i kontrlegarów (długości jak na rysunku).
    Szukałam w internecie ale kilka sprzecznych informacji znalazłam. Może mi ktoś
    pomóc?
    Pozdrawiam,
    Justyna
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	taras.JPG
Wyświetleń:	403
Rozmiar:	78,5 KB
ID:	11193  
    Ostatnio edytowane przez Rachela ; 21-05-2010 o 13:43

  7. #1067
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar malka
    Zarejestrowany
    Jul 2008
    Posty
    23.610
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    81

    Domyślnie

    A my mamy zonk taras wylany betonowy ,na tym miały byś legary i deski,tylko panom się taras wylał za wysoko, i niestety legar się już nie zmieści
    I stąd moje pytanie - czy sa jakieś dechy tarasowe,które można kleić do betonu, lub jakim sposobem zeszlifować (skuć) beton by była mozliwość zamontowania legarów (choćby 5 cm)?

  8. #1068
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) GRYFNY KARLUSFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar jamles
    Zarejestrowany
    Nov 2002
    Posty
    18.833

    Domyślnie

    Cytat Napisał malka Zobacz post
    ...... jakim sposobem zeszlifować (skuć) beton by była mozliwość zamontowania legarów (choćby 5 cm)?
    np.
    http://www.cieciebetonu.com.pl/
    tylko jaka cena?
    pewnie i samemu by się dało, kątówa, młotek i majzel, albo apok

  9. #1069
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar malka
    Zarejestrowany
    Jul 2008
    Posty
    23.610
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    81

    Domyślnie

    Cytat Napisał jamles Zobacz post
    np.
    http://www.cieciebetonu.com.pl/
    tylko jaka cena?
    pewnie i samemu by się dało, kątówa, młotek i majzel, albo apok
    Zabijasz mnie Lesiu

    Toruń.....daleko,a mój taras niewielki
    Samemu się da,wszystko sie da, tylko boje się uszkodzenia okien...najgorzej nalane jest tuś przy nich

  10. #1070
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) GRYFNY KARLUSFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar jamles
    Zarejestrowany
    Nov 2002
    Posty
    18.833

    Domyślnie

    Cytat Napisał jamles Zobacz post
    np.
    http://www.cieciebetonu.com.pl/
    tylko jaka cena?
    pewnie i samemu by się dało, kątówa, młotek i majzel, albo apok
    Cytat Napisał malka Zobacz post
    Zabijasz mnie Lesiu

    Toruń.....daleko,a mój taras niewielki
    Samemu się da,wszystko sie da, tylko boje się uszkodzenia okien...najgorzej nalane jest tuś przy nich
    te pogrubione to tylko przecinaki, pierwszy ręczny drugi pneumatyczny
    a link był pierwszy z brzegu, może coś bliżej znajdziesz, a okna zabić dechami

  11. #1071
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    maciejewskik

    Zarejestrowany
    May 2010
    Skąd
    Pszczew
    Kod pocztowy
    66-330
    Posty
    12

    Domyślnie

    Jeżeli fundamenty punktowe są co 1800 mm to w zupełności wystarczy kontrlegar o przekroju 50 x 150 mm.
    Mam tylko małą uwagę dotyczącą rozstawu legarów. Przy desce grubości 25 mm (zakładam że jej szerokość to 140 mm) maksymalny dopuszczalny rozstaw to 500 mm, deska wtedy nie będzie się uginać.
    Buduję tarasy

  12. #1072

    Domyślnie

    Witam.Podobny problem mieli moi znajomi (za wysoko wylana płyta tarasu).U nich legary zostały osadzone w wyciętych pod nie w betonie rowkach.Zastosowali jakieś drewno egzotyczne i jak dotąd na to rozwiązanie nie narzekają.Fakt,że na drewno wydali masę kasy.
    JOAZ

  13. #1073
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar malka
    Zarejestrowany
    Jul 2008
    Posty
    23.610
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    81

    Domyślnie

    O widzicie Jamlesik powiedział jak (znalazłam ekipe z okolic) Joaz powiedział co zrobić i wspólnymi siłami jakos będzie
    DZIĘKI

  14. #1074

    Domyślnie Drewniany taras na betonowych słupkach

    Mam prośbę o sugestie i porady - buduję dom z tarasem drewnianym, zadaszonym, opartym na betonowych słupach wystających prawie 2 mery nad grunt.
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...my-z-Z40/page2
    Najlepiej widać sytuację na zdjęciu z 29.05.2010.
    8 stóp betonowych 60x60 (co 150cm oś do osi) odsuniętych 3 metry od domu, a na nich mają być wylane słupki 30x30 do wysokości słupów wylanych przy fundamencie.Planuję położyć legary 3 metrowe łączące parami słupki przy domu ze słupkami odsuniętymi, na nich wzdłuż domu belki ok11m co 1 metr , a na nich ryflowane deski grubości ok 3 cm prostopadle do ściany domu. Zadaszenie tarasy podtrzymywane ma być przez 4 słupy 14x14. Dokładniejsze rysunki lub zdjęcia dam później. Jak połączyć słupy drewniane z betonowymi?, czy na jednym słupie betonowym mogę postawić słup i jednocześnie oprzeć legar prostopadły do budynku? Czy słupy muszą być rozstawione symetrycznie czy mogę dać pierwszy na brzegu, drugi oddalony o 4 metry, 3oddalony 1,6 metra i 4 oddalony o 4,5m. Dach kryty dachówką więc chyba dość ciężki ale przy słupach będą miecze(po 1 przy słupach skrajnych i po 2 przy wewnętrznych).

  15. #1075

    Domyślnie Legary

    Witam. Robię taras na betonowych słupach ( rząd słupów dobetonowanych do fundamentu i drugi rząd oddalony o 3 metry od budynku). Jaki dać przekrój legarów, żeby taras się nie uginał?

  16. #1076

    Domyślnie

    Sytuację obrazują zdjęcia z 29.05.2010 w dzienniku budowy http://forum.muratordom.pl/showthrea...my-z-Z40/page2

  17. #1077

    Domyślnie

    Słuchajcie, panuje powszechna opinia, że tarasy z krajowego drzewa iglastego w ogóle nie wchodzą w grę i tutaj jednej rzeczy nie kumam - przecież jest to jak najbardziej popularny materiał zewnętrzny: okna wszystkich renomowanych firm, elewacje, sztachety w płotach, mała architektura itp, itd. Nie mówiąc o drewnianych domach. Więc dlaczego akurat na taras musi być drewno egzotyczne albo syberyjskie? Wytłumaczcie proszę

  18. #1078
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    maciejewskik

    Zarejestrowany
    May 2010
    Skąd
    Pszczew
    Kod pocztowy
    66-330
    Posty
    12

    Domyślnie

    Cytat Napisał lilka.w Zobacz post
    Mam pytanie- jakie powinny być odstępy między deskami z modrzewia na tarasie(bez zadaszenia)?Może ktoś ma jakies inne praktyczne uwagi ,co do wykonczenia takiego tarasu?
    Deska tarasowa pod wpływem zmian wilgotności może zwiększać lub zmniejszać swoje rozmiary. Informacje jak dobrać odstępy między deskami znajdują się na stronie mojej firmy. Jest tam prosty sposób ich obliczania, który bazuje na szerokości deski "w katalogu" a szerokości rzeczywistej w momencie montażu.
    Ostatnio edytowane przez maciejewskik ; 07-06-2010 o 23:09
    Buduję tarasy

  19. #1079

    Domyślnie Legary

    Mam podobne pytanie-Słupy podtrzymujące dach tarasu mogą być z sosny 14x14cm więc dlaczego legary tarasowe muszą być z drewna twardszego?

  20. #1080

    Domyślnie Czym zabezpieczyć elewację i taras drewniany ?

    Witam.

    Zabieram się do budowy tarasu i wykonania elewacji drewnianej (modrzew)
    Czym najskuteczniej zabezpieczyć drewno ?
    Środków jest cała masa, ale jakie rozwiązanie będzie najlepsze ?
    Na deski tarasowe chyba olej, ale czy tylko olej czy najpierw może jakiś impregnat ??
    Jeśli tak to jaki, rozpuszczalnikowy czy jakiś inny ?
    A konstrukcja tarasu, tylko impregnat (jaki) ?
    Elewacja z modrzewia olej, impregnat, jakieś lazury typu sadolin , 3v3, drewnochron ?
    Proszę o podawanie konkretnych nazw środków, będzie łatwiej.
    Wiem że w wielu wątkach temat pojawiał się, ale były to jednostkowe informacje.
    Mam nadzieje że informacje które zbierzemy tutaj będą pomocne wielu osobom.

    Pozdrawiam
    ROOT
    Ostatnio edytowane przez root ; 06-06-2010 o 10:10

Strona 54 z 158

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony