dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 68 z 158
Pokaż wyniki od 1.341 do 1.360 z 3147
  1. #1341

    Domyślnie

    Wiedzę masz, ale spór wynikł z mej winy, ponieważ nie napisałem szczegółowo co robi się z tym wałkiem i szmatką.
    Nie sprawdziłbym się jako nauczyciel.

  2. #1342
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    Podajcegle

    Zarejestrowany
    Jul 2011
    Posty
    2

    Domyślnie

    Wejdź na stronę tarassystem.pl Firma Drewex z Radzyminia robi świetne tarasy drewnanie. W systemie Click nie musisz nic kleić, jest na uchwyty wszystko. Forma robi wszystko na wymiar, poleca ekipy, które montują taras bez zbędnego śmiecenia ci w domu. Potrafią zamontować do 28 metrów w jeden dzień. Także nie musisz się męczyć i spokojnie później zrobic sobie grilika na nowym, pięknym tarasie.

  3. #1343
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    Wikeban

    Zarejestrowany
    Jun 2010
    Posty
    3

    Domyślnie

    Czy taras na takich podkładkach, pracując nie zacznie sie za bardzo odkształcać? Ostatnio zwrócone mi uwagę, że tak spoczywający taras może mieć tendencje do wyginania sie w góre na brzegach. Ile w tym prawdy? Jeszcze do niedawna chciałem mocować lagary do wylewki za pomocą kątowników ale od jakiegos czasu myśle od podkładkach. Dodam, że taras 20m2 będzie z modrzewia i połowa będzie nie zadaszona.


    Co do podkladek to w marketach budowlanych i na allegro dostępne są różne grubości takich podkładek pod legary.

  4. #1344
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    -budzik-

    Zarejestrowany
    Nov 2009
    Posty
    3

    Domyślnie

    A czy ktoś mógłby mi podpowiedzieć jakie odstępy powinny być między deskami tarasowymi w miejscu ich "przedłużenia" tzn. w miejscu ich "czołowego" łączenia? (mój taras ma jeden z wymiarów 3,6m i w to miejsce wchodzą dwie równej długości deski).

    Czy to się rozumie samo przez się, że ten odstęp musi być taki sam jak w przypadku bocznych krawędzi, czyli w granicach 5-10mm?
    Byłbym wdzięczny za odpowiedź.
    pozdrawiam

  5. #1345

    Domyślnie

    Zero odstempu.

  6. #1346
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    -budzik-

    Zarejestrowany
    Nov 2009
    Posty
    3

    Domyślnie

    Dziękuję za informację.
    Pozdrawiam

  7. #1347
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    cobra1972

    Zarejestrowany
    Jul 2011
    Skąd
    Bydgoszcz
    Kod pocztowy
    85-343
    Posty
    5

    Domyślnie taras na słupach

    Cytat Napisał cobra1972 Zobacz post
    Witam wszystki forumowiczów.Jestem tutaj pierwszy raz lecz napewno nie ostatni. Bardzo zainteresował mnie temat budowy wiaty/zadaszenia tarasu. Z napisanych postów w temacie budowa zadaszenia /wiaty mógłbym już spokojnie budować zadaszenie mojego tarasu ( chodzi o przekrój belek , zastrzał.ów itp lecz jak to bywa człowiekowi ciągle mało i razem z żoną obmyśliliśmy rozbudowę tarasu , powiększenie przed zadaszeniem i tu problem gdyż taras nie jest na wysokości ziemi lecz na podwyższeniu ( jak pokazuje rys. ) strzałka pokazuje w jakim kierunku chcemy rozbudować taras, obecny jest wylewany betonem, teraz chcemy dobudować z drewna ( kupiliśmy taki dom z małym czyt. wąskim tarasem - chcemy go poszerzyć ) tak więc dochodząc do sedna jakie muszą być słupy utrzymujące podłogę nowego tarasu i jakie musi być gęste ożebrowanie pod podłogę ( chcemy aby [pod rozbudowanym tarasem była wolna przestrzeń aby móc tam coś położyć np: narzędzia rowery dzieci itp. Nadmienię również że chcemy wysunąć taras na ok 1,5m . Z góry dziękuję za pomoc.






    Powyżej opisany mój problem
    CZY JEST KTOŚ W STANIE MI POMÓC. TAK JAK PISAŁEM WCZEŚNIEJ TARAS NIE MOŻE BYĆ POŁOŻONY NA WYSOKOŚCI GRUNTU , MUSI BYĆ KONIECZNIE NA SŁUPACH ( DREWNIANYCH ) Z GÓRY DZIĘKI

  8. #1348
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar q-bis
    Zarejestrowany
    Feb 2008
    Skąd
    Dobra
    Kod pocztowy
    72-003
    Posty
    1.951

    Domyślnie taras

    To ci pomoże?
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Taras-drewniany.jpg
Wyświetleń:	495
Rozmiar:	46,3 KB
ID:	66108  
    WARTO? WARTO!

  9. #1349
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    acerowy

    Zarejestrowany
    Jul 2011
    Skąd
    Kielce
    Posty
    1

    Domyślnie

    Hej, no podziwiam za odwagę. Tylko gorzej jak coś nie wyjdzie. Ja bym radził zlecić wykonanie tarasu profesjonalnej firmie. Tym bardziej, że jak pisałeś masz tylko 6 cm. Przynajmniej jeden z tarasów zlecić. A drugi już wykonać sam. Proponuję firmę Drewex. Przykładowo 28 metrów kwadratowych tarasu montują w jeden dzień. Obrabiają barierki, docinają jak potrzeba, montaż jest szybki i czysty. Jeśli chodzi o cenę to w systemie click metr kwadratowy tarasu kosztuje 230zł brutto.

    Pozdr

  10. #1350
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Paweł +

    Zarejestrowany
    Jun 2011
    Skąd
    Nadarzyn
    Kod pocztowy
    05-830
    Posty
    25

    Domyślnie

    Witam
    Jeśli chodzi o taras gdzie masz 6 cm wysokości, a zakładam że deska tarasowa nie ma więcej niż 2 cm to zostaje całkiem sporo. Najlepiej w tej sytuacji nie kupować legarów tylko kilka desek więcej i przeciąć je z szerokości na dwie lub trzy części i z nich zrobić legary. Pod legary podłożyć podkładki z plastiku lub twardej gumy o grubości co najmniej 5 mm tak aby woda swobodnie pod legarami przepływała i można śmiało wiercić przez legar i mocować go bezpośrednio do posadzki (pod warunkiem że nie ma pod spodem żadnych pomieszczeń i nie zniszczysz ewentualnej izolacji. Jeśli jest jakieś pomieszczenie proponuję położyć legary bez żadnego mocowania i też będzie dobrze. Dylatacja od ściany i pomiędzy deskami powinna wynieść około 5mm i jest niezbędna ponieważ drewno puchnie i kurczy się.
    Pozdrawiam

    Paweł

  11. #1351
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    cobra1972

    Zarejestrowany
    Jul 2011
    Skąd
    Bydgoszcz
    Kod pocztowy
    85-343
    Posty
    5

    Domyślnie

    Cytat Napisał Q-BIS Zobacz post
    To ci pomoże?
    Super dzięki bardzo, lecz jeśli to możliwe to czy mógłbyś mi podać jeszcze jakie kantówki są potrzebne na słupy ( ich wymiar np : 10cm x 10cm czy większe ) tak aby utrzymały ludzi na tarasie razem z meblami ogrodowymi typu leżak stół itp. Z góryn dzięki. A jeszcze jedno pytanie, czy na taki taras potrzeba pozwolenie czy wystarczy zgłoszenie, nadmieniam że już mam część tarasu betonowego i chcę tylko dobudować około 1.5m
    Ostatnio edytowane przez cobra1972 ; 19-07-2011 o 18:40

  12. #1352

    Domyślnie Drewno na taras-kupić teraz czy za rok?

    Witam..
    Zamierzam zbudować taras z modrzewia europejskiego ale dopiero w przyszłym roku. Mam jednak dylemat czy nie lepiej kupić deski już teraz i "przezimować" je w ogrzewanym garażu do czasu montażu aby "podeschły", ewentualnie je dodatkowo zaimpregnować.....może ktoś coś doradzi.

  13. #1353

    Domyślnie

    Kupic teraz.
    Modrzew ma tendencję do kręcenia i w związku z tym lepiej go wysuszyć przed budową.

  14. #1354
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    krawietz

    Zarejestrowany
    May 2009
    Posty
    9

    Domyślnie Taras drewniany - kto ma racje?

    Witam

    Jak to z kobietami bywa żona kategorycznie postanowiła zmienić plany tarasu z brukowanego na drewniany i tu pojawił się problem. Jako że taras miałbyć brukowany a działka ma dość spory spadek zostało nawiezione około 1 - 1,2m ziemi z kamieniami zdobytej z parkingu kamienistego. Teraz ma być taras drewniany i w sumie na trzy firmy które oglądały miejsce budowy każda pokazała inny sposób jego wykonania, a ja nie mam pojęcia który wybrać.
    Taras ma być narożny - jedna część 522x300 i druga 600x300

    Pierwszy pomysł to nawiezienie drobnego żwiru na to co jest (są duże kamienie i nie równo ale mocno ubite) i ułożeniu na bloczkach betonowych kontrlegarów, legarów i deski..

    Drugi pomysł do zrobienie w tym nasypie fundamentu punktowego o głębokości 1m czyli nie w stały grunt (wyszło im prawie 70 słupków betonowych) na to legary i deski. Legary w rozstawie co 60 podparte co 120 - 125cm

    Trzcia firma mówi aby zrobić belki drewniane 8x12 w rozstawie max co 150 cm podparte na końcach słupami fi 25cm 1,8 - 2m w głąb (czyli w stały grunt)
    na to legary 5x10 w rozstawie co 60cm i deski..

    Pierwsza opcja jest w sumie najtańsza... druga najdroższa (beton i stal + sporo roboty z wierceniem tych słupów), a co do trzeciej mam obawy czy taki taras nie będzie sie zbytnio uginać...

    Krawietz

  15. #1355
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Paweł +

    Zarejestrowany
    Jun 2011
    Skąd
    Nadarzyn
    Kod pocztowy
    05-830
    Posty
    25

    Domyślnie

    Witam
    Pierwsza wersja jest ok. nie róbmy bunkra z tarasu.
    Pozdrawiam
    Paweł

  16. #1356
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar marconi_piaseczno
    Zarejestrowany
    Mar 2011
    Skąd
    Piaseczno
    Kod pocztowy
    05-501
    Dzielnica
    Zalesie Dolne
    Posty
    172
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    24

    Domyślnie

    Witam,
    Ja też przymierzam się do robienia dwóch tarasów. Nad tarasami mam przewidziane w projekcie przedłużenie dachu a krawędź dachu nad tarasem wsparta jest na 3 filarach, które mają się opierać na stopach fundamentowych. W projekcie mam przewidziane tarasy betonowe jednak chcemy je zmienić na drewno. Mam tylko wątpliwość jak zrobić podparcie tarasu od strony budynku.

  17. #1357
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar marconi_piaseczno
    Zarejestrowany
    Mar 2011
    Skąd
    Piaseczno
    Kod pocztowy
    05-501
    Dzielnica
    Zalesie Dolne
    Posty
    172
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    24

    Domyślnie

    Witam,

    Mam pytanie jak zrobić taras drewniany na gruncie. Wyjście na taras jest ok 60 cm. nad powierzchnią terenu. Zewnętrzna strona tarasu w projekcie domu przewiduje oparcie tarasu na 3 drewnianych filarach opartych na betonowych stopach ale w projekcie były betonowe tarasy na fundamencie. My z żoną wolelibyśmy zrobić taras drewniany o lekkiej samonośnej konstrukcji. Ma ktoś z was doświadczenia w podobnych realizacjach?

  18. #1358
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    wikula7

    Zarejestrowany
    Apr 2009
    Skąd
    Brwinów
    Kod pocztowy
    05-840
    Posty
    267

    Domyślnie

    http://www.arbiton.com/pl,page,latwy-montaz.html .
    Zajrzyj tutaj .
    Powinno być coś takiego .
    Pozdrawiam
    Monter podłóg

  19. #1359
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar marconi_piaseczno
    Zarejestrowany
    Mar 2011
    Skąd
    Piaseczno
    Kod pocztowy
    05-501
    Dzielnica
    Zalesie Dolne
    Posty
    172
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    24

    Domyślnie

    Cytat Napisał wikula7 Zobacz post
    http://www.arbiton.com/pl,page,latwy-montaz.html .
    Zajrzyj tutaj .
    Powinno być coś takiego .
    Pozdrawiam
    No właśnie nie, bo to jest drewno do montażu na utwardzonej powierzchni jak beton, kostka brukowa a ja mam ziemię.

  20. #1360

    Domyślnie

    Ale macie problem. Dąb i akacja nadają się do kontaktu z gruntem bez żadnej izolacji, impregnacji czy innych prezerwatyw

Strona 68 z 158

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony