dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 72 z 158
Pokaż wyniki od 1.421 do 1.440 z 3150
  1. #1421
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar ghost34
    Zarejestrowany
    Jul 2007
    Skąd
    prosto z termopil
    Kod pocztowy
    44-200
    Posty
    11.424

    Domyślnie

    hmm nie za bardzo nie ma przewiewu pod spodem...
    i niebo gwiaździste nade mną i ład moralny we mnie

    [email protected]

  2. #1422
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar trabi-wrc
    Zarejestrowany
    Jan 2006
    Posty
    992
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    52

    Domyślnie

    Ja bym wybrał ziemię np w kwadrat, obrobił krawędź kostką, palisadą itp.
    Potem posadowiłnym bloczki, stopy fundamentowe lub podobne. Wyłożył dół agrowłókniną i przysypał żwirem. Zamocował legary, położył deski.
    Ja robiłem bloczki betonowe osadzane w dołkach na zaprawie i do tego pręty gwintowane w otworach wklejane na żywicę. Od dołu i góry legara podkładka i nakrętka. Ta konstrukcja stoi od roku i nie wydaje się być wątła

    Duchu, jeśli pod spodem będzie dość miejsca, to myślę, że nie powinno to stanowić problemu. Pytanie tylko jak to ma być duże, żeby zrobić spadek np 1% i jednocześnie licować to z terenem.

    Pozdrav
    Ten, co mu dom w głowie kiełkuje.

    Dzienniki trabantowe
    Komentatornia

  3. #1423
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar ghost34
    Zarejestrowany
    Jul 2007
    Skąd
    prosto z termopil
    Kod pocztowy
    44-200
    Posty
    11.424

    Domyślnie

    hmm oby mu tylko nie kisło..wyobraz sobie dobry opad..przeciez legary..bez przeswitu..i deska na poziomie..ziemi..beda w wodzie..generalnie..podnioslbym to na przynajmniej 18-22 cm (standartowa wysok schoda)..
    hmm i zalezy od wlk nie jeden ale od 3 do 5 % spadek..
    i niebo gwiaździste nade mną i ład moralny we mnie

    [email protected]

  4. #1424
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    AdrianRumia

    Zarejestrowany
    Jun 2009
    Skąd
    https://t.me/pump_upp
    Posty
    52

    Domyślnie

    Dzięki za zainteresowanie i rady. W załączniku przesyłam zdjęcie poglądowe- o co mi chodzi. A tak przy okzaji może ma ktoś sprawdzonego dostawcę drewna tarasowego- sosna lub modrzew? na balkonie mam massarandubę, ale na wolnostojący taras to za dużo tego pójdzie.
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Taras drewniany massaranduba gładka lublin.jpg
Wyświetleń:	802
Rozmiar:	3,9 KB
ID:	110835  

  5. #1425

    Domyślnie

    Ja właśnie zamówiłam modrzew ryflowany w tartaku na 40 m2 tarasu. Na podkarpaciu to mogę polecić, bo transport własny
    Projekt Niewielki M05bL

  6. #1426
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    AdrianRumia

    Zarejestrowany
    Jun 2009
    Skąd
    https://t.me/pump_upp
    Posty
    52

    Domyślnie

    Mam jeszcze jedno pytanie. Zaproponowano mi w dobrej cenie deski tarasowe z modrzewia- surowe. Będą położone na taras o którym pisałem wyżej oraz na balkony. Pytanie pojawia się jak zaimpregnować deski. To, ze olejować- to wiem, mam massarandubę na innym balkonie. Ale czym ZAIPREGNOWAĆ przed olejowaniem? Jakieś sugestie? Jak przeprowadzić ten proces, czym, jakie odstępy czasowe?
    Z góry dziękuję za podpowiedzi. Adrian
    Ostatnio edytowane przez AdrianRumia ; 25-04-2012 o 10:23

  7. #1427
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar trabi-wrc
    Zarejestrowany
    Jan 2006
    Posty
    992
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    52

    Domyślnie

    Cześć - ja impregnowałęm preparatem PENETRIN, a olejowałem olejem tego samego producenta - Altaxin.

    Impregnacja to nie jest skomplikowana czynność - pilnuj tylko, żeby pokryć obficie (ale nie tak, żeby się lało) powierzchnię drewna. Preparat przezroczysty, nie plami jak zielone impregnaty

    Pozdrav
    Ten, co mu dom w głowie kiełkuje.

    Dzienniki trabantowe
    Komentatornia

  8. #1428
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    AdrianRumia

    Zarejestrowany
    Jun 2009
    Skąd
    https://t.me/pump_upp
    Posty
    52

    Domyślnie

    Dzięki za podpowiedź. Jeszcze jedno małe pytanie: chcę zaolejować inny balkon z massaranduby. Ale olej z niej całkiem nie zszedł miejscami, w rowkach desek pełno starego oleju, zczerniał i paskudnie wyglada. Czy można to jakoś chemicznie usunąć, żeby położyć nową świeżą warstwę?

  9. #1429

    Domyślnie Przygotowanie gruntu pod taras z desek

    Witam,

    wkrótce chciałbym wykonać taras z desek WPC.
    Na razie za oknem tarasowym tylko glina. Chciałbym już przygotować podbudowę pod taki taras.
    Nie chciałbym lać całej płyty.
    Myślałem żeby zrobić słupy na głębokości ok 50cm a całość wyłożyć geowłókniną i podsypać żwirem, ale jak widzę, że podparcie pod legary powinno być co max 50cm to wychodzi, że może lepiej wylać wszystko.
    Gdzieś widziałem że polecano zrobienie podbudowy jak pod kostkę ale znowu nie bardzo jest do czego przykręcić legary.

    Tak jak pisałem u mnie na razie glina.
    Proszę o praktyczne porady jak przygotować grunt pod taras z desek.

    pozdr
    Marcin

  10. #1430
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    AdrianRumia

    Zarejestrowany
    Jun 2009
    Skąd
    https://t.me/pump_upp
    Posty
    52

    Domyślnie

    MAm teraz jeszcze większy problem. Zaolejowałem balkon z massaranduby olejem koloryzowanym OSMO MASSARANDUBA i... cały wygląda jakby pomalowany został ordynarną brązową farbą, efekt fatalny. Żałuję, ze nie zdecydowałem się, jak w latach poprzednich na marketowy 3V3. Czy ktoś wie, jak to naprawić? jak usunąć ten cholerny brązowy olej?

  11. #1431
    Lider FORUM (min. 2800)
    mazo

    Zarejestrowany
    Feb 2009
    Posty
    4.049
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    45

    Domyślnie

    Współczuję, fachowcy zaraz na pewno zaproponują Ci środek do zmywania oleju. A olej 3v3 - rzeczywiście byłeś zadowolony? ja w tej chwili mam zaolejowany taras tym środkiem i wydaje mi się, że jest kiepski, nie wchłaniał się dobrze, zostawała taka lakieropodobna maź. Jeśli uda mi się doprowadzić do porządku mój taras, tym razem chciałam zmienić olej...

  12. #1432
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar tedasss
    Zarejestrowany
    Sep 2008
    Posty
    242
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Witam.
    Ja zrobiłem taras o wymiarach 3x7m z deski ryflowanej - modrzewiowej.
    Na zagęszczonym podłożu (kruszywo i gruz) ułożyłem bloczki "14". Jako obrzeże ustawiłem rolkę z kostki granitowej na podbudowie betonowej.


    Do nich za pomocą kątownika stalowego i klinów plastikowych przymocowałem modrzewiowe legary o wymiarach 6x9 cm. Rozstaw legarów około 50cm.


    Na górę za pomocą wkrętów zewnętrznych rawl przykręcona została deska modrzewiowa. Deska została 2 razy zaimpregnowana impregnatem Sadolin BASE i 2 razy olejem Sadolin Superdeck Palisander.




    Efekt ogólny jak dla mnie super. Mam nadzieję że trochę poleży

    PS. koszt całkowity około 2500 zł.
    HUDSON IV, pow. użytk. 140 m2, pow. podłóg 175 m2+ garaż 25 m2, ściany EDER24 + styro 15 cm, strop wełna 25 cm, podłoga styro 15 cm, kocioł Vitodens 200w + Vitotronic 200

  13. #1433
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    AdrianRumia

    Zarejestrowany
    Jun 2009
    Skąd
    https://t.me/pump_upp
    Posty
    52

    Domyślnie

    Cytat Napisał mazo Zobacz post
    Współczuję, fachowcy zaraz na pewno zaproponują Ci środek do zmywania oleju. A olej 3v3 - rzeczywiście byłeś zadowolony? ja w tej chwili mam zaolejowany taras tym środkiem i wydaje mi się, że jest kiepski, nie wchłaniał się dobrze, zostawała taka lakieropodobna maź. Jeśli uda mi się doprowadzić do porządku mój taras, tym razem chciałam zmienić olej...
    Trzeba dobrze wytrzeć potem szmatką. Metoda mokre na mokre mi się całkiem dobrze sprawdzała.
    CZekam na propozycje fachowców na temat tych środków do zmywania. Według zdjęć i instrucji poinien wyjść kolor półprzeźroczysty, z zachowaną strukturą drewna- a wyszła brązowa bejca, zaklejająca całą powierzchnię jednolitą powłoką. Jak m ożna uratować te deski?
    Ostatnio edytowane przez AdrianRumia ; 01-05-2012 o 18:04

  14. #1434
    Lider FORUM (min. 2800)
    mazo

    Zarejestrowany
    Feb 2009
    Posty
    4.049
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    45

    Domyślnie

    Dzięki za radę, więc może nie olej do niczego, tylko wykonawca się nie znał...

  15. #1435

    Domyślnie

    Witam,
    Prosze zarekomendujcie jakies firmy (sprawdzone) wykonujace tarasy drewniane. Ja jestem na razie na etapie projektowania domu a co do tarasu to mam metlik w glowie jak moglby on wygladac. Moze byc na PW. Budowa okolice Warszawy.
    Pozdrawiam,

  16. #1436

    Domyślnie

    Witam. Gdzie mogę znaleźć informację jak zabezpieczyć drewno na taras. Mam kupiony deski modrzewiowe i legary też modrzewiowe. Na wierzch tarasu mam olej do tarasów tikkurila. Olej ze względu na cenę chcę dać tylko na wierzch, a spód desek i legary, które będą niewidoczne zabezpieczyć innym środkiem. Czy w ten sposób można?

    I kiedy impregnować legary prze położeniem czy po? Tak samo wierzch tarasu, już gdy będzie gotowy?
    Pewnie moje pytania są banalne, ale kiedyś się trzeba dowiedzieć?

    A tak wygląda kawałek mojej deseczki pomalowany 1 raz olejem;



    Bardzo proszę o pomoc.
    Projekt Niewielki M05bL

  17. #1437

    Domyślnie

    u mnie tez glina i podobny dylemat - bo taras planuje drewniany....

  18. #1438

    Domyślnie

    Ile ma byc powierzchnia tarasu nizej od progu drzwi tarasowych?
    Ostatnio edytowane przez Olleo ; 11-05-2012 o 05:02

  19. #1439
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    Małgotka

    Zarejestrowany
    May 2012
    Posty
    5

    Domyślnie

    Witam, moze ktos ma pomysl co zrobic z trasem wykonanym ze starych beli drewnianych, pochodzacych z rozbiorki. Wyglada urokliwie, ale na tarasie gdzie nie gdzie sa uskoki do 0,5 cm. Chcialam to wycyklinowac i potem ladnie poolejowac. Przyjechala ekipa, zobaczyla i...pojechala mowiac, ze sie nie da ich sprzetem. Za wszelkie rady bede wdzieczna, bo nawet zabezpieczyc teraz tego nie moge i moknie mi od roku.

  20. #1440

    Domyślnie gładka deska dębowa na taras

    nada się? Ewentualnie czym zrobić ryfle? I czym to zabezpieczyć? Z czego zrobić legary?

Strona 72 z 158

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony