dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 75 z 158
Pokaż wyniki od 1.481 do 1.500 z 3147
  1. #1481
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    lary79

    Zarejestrowany
    Jun 2012
    Posty
    3

    Domyślnie

    POMOCY, POMOCY nawożenie trawy ku przestrodze dla pozostałych.

    Z pomocą tego forum i informacji zamieszczonych w internecie zrobiłem taras z deski egzotycznej "grapia". Zaraz po zrobieniu tarasu (jeszcze przed olejowaniem) nawoziłem trawę granulkami długo działającymi co okazało się błędem. Granulki rozpuszczają się pod wpływem wilgoci, a chodząc po trawie część tego nawozu zarówno w formie płynnej jak i granulek zostaje na butach. Następnie wchodząc na deski tarasu zostaje na nich część tego nawozu co po kilku godzinach spowodowało czarne plamy na deskach.
    To jest właśnie mój problem, co teraz??? To nie jest brud który można zmyć (próbowałem zwykłymi płynami na bazie szarego mydła), rozpuszczony nawóz spowodował reakcję ze strukturą deski - mam nadzieję że odwracalną.

  2. #1482

    Domyślnie

    a ile wychodzi wam tych spaxów na m2?
    w mojej głowie kiełkuje juz nowy dom

  3. #1483

    Domyślnie

    a ile wychodzi wam tych spaxów na m2?
    w mojej głowie kiełkuje juz nowy dom

  4. #1484
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar trabi-wrc
    Zarejestrowany
    Jan 2006
    Posty
    992
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    52

    Domyślnie

    A masz narysowane jak idą legary? Liczenie jest proste ilość desek x ilość legarów x 2

    Do tego dodaj zależnie od tego jak będziesz wykańczała krawędzie.

    Jakby co to zapraszam na wizję lokalną po sąsiedzku

    Pozdrav
    Ten, co mu dom w głowie kiełkuje.

    Dzienniki trabantowe
    Komentatornia

  5. #1485
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    lary79

    Zarejestrowany
    Jun 2012
    Posty
    3

    Domyślnie

    Cytat Napisał XX Zobacz post
    a ile wychodzi wam tych spaxów na m2?
    Generalnie ilość wkrętów można wyliczyć co do sztuki trzymając się pewnych zasad:

    Załóżmy deska 25x145x2000
    - zalecane mocowanie do legara co 50 cm 2 wkrętami,
    - potrzebne 5 legarów, co daje 10 wkrętów na deskę,
    Do tego: wykończenia na boki - by nie było widać legarów i montaż samych legarów zależnie od podłoża
    Co do wkrętów, również polecam tylko spaxy. Trochę kosztują, ale można nimi dociągnąć deskę do legara z pozostałych łby odlatują. Ponadto zalecam gumowe podkładki pod legary izolują wilgoś i wygłuszają.


    Przypominam moje pytanie, czy ktoś może wie jak usunąć ślady po nawozie z deski tarasowej?

  6. #1486
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar ghost34
    Zarejestrowany
    Jul 2007
    Skąd
    prosto z termopil
    Kod pocztowy
    44-200
    Posty
    11.424

    Domyślnie

    liczy sie 25 szt na m/kw..oczywiscie to wszystko zalezy od gestosci legarowania wlk tarasu..i ilosci obramowek..czy schodów....plus 50szt...na obróbki..etc..
    slady po nawozie spróbuj gelu z osmo do tarasów..sinizna schodzi moze to tez zniknie..ewentualnie wyszlifuj..
    i niebo gwiaździste nade mną i ład moralny we mnie

    [email protected]

  7. #1487
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    AdrianRumia

    Zarejestrowany
    Jun 2009
    Skąd
    https://t.me/pump_upp
    Posty
    52

    Domyślnie

    Witam,
    Drzodzy Forumowicze
    czy ktoś z Was wie, jak usunąć z drewna czarne plamy z grzyba pleśniowego? Byłbym wdzięczny za sugestie. Karcher nie działa.

  8. #1488
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    gregor005

    Zarejestrowany
    Jun 2012
    Posty
    7

    Domyślnie

    Cytat Napisał tomasz.b Zobacz post
    Witam Wszystkich!

    Mam pytanie dotyczące zakupu desek na taras. Ostatnio podczas wizyty w Castoramie napotkałem deski tarasowe, bodajże Bangkirai, jednak jak się popatrzy na taką deskę to nie jest idealnie prosta. Czy tak powinno być? Co myślicie o zakupie takich desek w markecie budowalnym?

    Z góry dzięki za odpowiedź

    Jeśli deska już w sklepie nie jest prosta, to ja bym się obawiał ją wystawiać w ogrodzie. Trochę popada, trochę poświeci i może się skończyć tak, że zupełnie się odkształci. Ja przed zakupem swojego tarasu rozważałem wszystkie za i przeciw. Rozważałem kupno kompozytu, naturalnych desek z polskich albo egzotycznych drzew. No i skończyłem na kompozycie. Nie chciałem ryzykować że deski zmienią kolor, kształt, zgniją. Nie lubię też tracić czasu na pielęgnację. Także po zamontowaniu tarasu, zapomniałem o jego pielęgnacji. Co jakiś czas jedynie przemyję go wodą pod wysokim ciśnieniem. A taras wygląda tak pięknie, jakbym go położył wczoraj.

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	jpg.jp.jpg
Wyświetleń:	410
Rozmiar:	92,3 KB
ID:	123021
    Ostatnio edytowane przez gregor005 ; 29-06-2012 o 11:30

  9. #1489

    Domyślnie

    Ja mam pytanie - jaka jest alternatywa dla wkretów SPAX? Jakie inne czytaj tańcze rozwiązanie można zastosować?

  10. #1490
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    lary79

    Zarejestrowany
    Jun 2012
    Posty
    3

    Domyślnie

    Cytat Napisał A.M.O.K. Zobacz post
    Ja mam pytanie - jaka jest alternatywa dla wkretów SPAX? Jakie inne czytaj tańcze rozwiązanie można zastosować?
    Nie ryzykuj, deski są zbyt drogie by się później denerwować z powodu urywających się łbów wkrętów. Próbowałem kilka rodzajów i tylko spax spełnił oczekiwania - (przy czym daleki jestem od reklamowania jakiegokolwiek produktu czy daremnego wydawania pieniędzy)

  11. #1491
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar Akrimka
    Zarejestrowany
    May 2010
    Skąd
    Dąbrówka Tczewska
    Posty
    709

    Domyślnie

    Cytat Napisał lary79 Zobacz post
    Nie ryzykuj, deski są zbyt drogie by się później denerwować z powodu urywających się łbów wkrętów. Próbowałem kilka rodzajów i tylko spax spełnił oczekiwania - (przy czym daleki jestem od reklamowania jakiegokolwiek produktu czy daremnego wydawania pieniędzy)
    W lokalnych sklepach czy hurtowniach wkręt ze stali nierdzewnej A2 5x60 z gwintem nie dokonca wuchodził podbnie cenowo jak do spaxa z allegro (35-38gr.szt). Najtaniej mieli nierdzewkę ale z gwintem do konca po 18gr/szt - jednak nawircanie pod każdą śrubę byłoby konieczne, a nie wiem jak z ich jakością. Co do Spaxa to wkretarka musiała być ustawiona na 17 bieg z 20. Powiem ze nie ma siły zeby go urwac, predzej przejdzie deske na wylot. Może i inne dadzą rade, nie mam doświadczenia,

  12. #1492
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar ghost34
    Zarejestrowany
    Jul 2007
    Skąd
    prosto z termopil
    Kod pocztowy
    44-200
    Posty
    11.424

    Domyślnie

    spaxy niezmiernie rzadko sie urywaja..wkretarki..hmm do modrzewia dadza rade do egzotow juz trzeba wiertarki..
    i niebo gwiaździste nade mną i ład moralny we mnie

    [email protected]

  13. #1493
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar Akrimka
    Zarejestrowany
    May 2010
    Skąd
    Dąbrówka Tczewska
    Posty
    709

    Domyślnie

    I to dobrej wiertarki z wolnymi obrotami i momentem dostęonym od początku. Moja 700W skila nie dawałą za abrdzo rady tak dociągnać wkręta.

  14. #1494
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar ghost34
    Zarejestrowany
    Jul 2007
    Skąd
    prosto z termopil
    Kod pocztowy
    44-200
    Posty
    11.424

    Domyślnie

    Cytat Napisał Akrimka Zobacz post
    I to dobrej wiertarki z wolnymi obrotami i momentem dostęonym od początku. Moja 700W skila nie dawałą za abrdzo rady tak dociągnać wkręta.
    ja mam 800watowego bosha niebieskiego specjalnie do tego kupiłem i radze sobie nawet z ipe badz massaranduba kwestia przełożeń zapewne zadna wkretarka nie da rady ..w tych gatunkach..miałem kilka rodzajow wiertrek ale oprócz hilti (2 x blisko droższa..) nie miałem bardziej uniwersalnego i lepszego sprzetu dam linka..
    http://allegro.pl/bosch-gbh-2-24df-mlotowiertarka-17-sztuk-osprzet-i2428784692.html
    Ostatnio edytowane przez ghost34 ; 04-07-2012 o 11:04
    i niebo gwiaździste nade mną i ład moralny we mnie

    [email protected]

  15. #1495
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar f.5
    Zarejestrowany
    Jul 2008
    Posty
    3.226
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Witam. Poproszę o poradę.
    Miejsce na taras drewniany lub z kompozytu częsciowo zadaszone.
    Jak przygotować podłoże?
    folia w płynie , papa , czy jakaś farba?

    Ghost jako wykonawca robisz ten etap inwestorowi czy to po jego stronie leży ta robota ?

    czy przy tym etapie trzeba jeszcze na coś zwrocic szczególną uwagę ?
    taras jest skierowany na północny zachód czy w przyszłości po rozgrzaniu papa nie bedzie smierdziała ?
    kilka fotek

    Powierzchnia użytkowa 200 m2 .Dom budowany przez Dewelopera, BK Ytong 30cm / Styro 12 cm !!!!!! KABE THERM NV / Dach ocieplony wełną około 20 cm , 2 okna dachowe / Podłogówka na dole co 10 cm na górze tylko przedpokój , garderoba , łazienka / 3 Pokoje ne górze grzejniki / okna profil Rehau z pakietem 3 szybowym / Kocioł Viessmann Vitodens 343 F 3.8-19 Kw / Kominek Spartherm Varia Bh + nasada wodna około 4kW /Reku Thessla Green AirPack 500H Enthalpy. CleanBox XL.

  16. #1496
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA - SPEC OD PODŁÓG
    jarekkur

    Zarejestrowany
    May 2007
    Skąd
    PARPO.pl Parkieciarz-Rzeczoznawca - Trójmiasto
    Posty
    4.418

    Domyślnie

    Cytat Napisał f.5 Zobacz post
    Witam. Poproszę o poradę.
    Miejsce na taras drewniany lub z kompozytu częsciowo zadaszone.
    Jak przygotować podłoże?
    folia w płynie , papa , czy jakaś farba?

    Ghost jako wykonawca robisz ten etap inwestorowi czy to po jego stronie leży ta robota ?

    czy przy tym etapie trzeba jeszcze na coś zwrocic szczególną uwagę ?
    taras jest skierowany na północny zachód czy w przyszłości po rozgrzaniu papa nie bedzie smierdziała ?
    kilka fotek

    folia w płynie - zgodnie z kartą techniczna wyrobu - dla zabezpieczenia podłoża przed nasiąkaniem. Na to legarki i deski tarasowe.
    Ważny jest skos podłoża dla spływu wody w kierunku trawnika.
    vanitas vanitatum et omnia vanitas

  17. #1497
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar Akrimka
    Zarejestrowany
    May 2010
    Skąd
    Dąbrówka Tczewska
    Posty
    709

    Domyślnie

    Ja mam pape i w ostanie upały nie było jej czuć wogule, a wylegiwałem sie na deskach. Dałem pape bo miałem słbej jakosci wylewke na tarasie. Wydaje mi sie ze folia w płynei w tym przypadku będzie ok.

  18. #1498
    Lider FORUM (min. 2800)
    mazo

    Zarejestrowany
    Feb 2009
    Posty
    4.049
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    45

    Domyślnie

    Cytat Napisał AdrianRumia Zobacz post
    Witam,
    Drzodzy Forumowicze
    czy ktoś z Was wie, jak usunąć z drewna czarne plamy z grzyba pleśniowego? Byłbym wdzięczny za sugestie. Karcher nie działa.
    My zdecydowaliśmy się na szlifowanie drewna, ale to nic nie dało - po roku grzyb wyszedł znowu. Ponoć są środki specjalnie do tego przeznaczone, np. altaxu, ale nie próbowaliśmy, może uda się reklamować deski.

  19. #1499
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA - SPEC OD PODŁÓG
    jarekkur

    Zarejestrowany
    May 2007
    Skąd
    PARPO.pl Parkieciarz-Rzeczoznawca - Trójmiasto
    Posty
    4.418

    Domyślnie

    Cytat Napisał Akrimka Zobacz post
    Ja mam pape i w ostanie upały nie było jej czuć wogule, a wylegiwałem sie na deskach. Dałem pape bo miałem słbej jakosci wylewke na tarasie. Wydaje mi sie ze folia w płynei w tym przypadku będzie ok.
    Pomaga ługowanie. Aby skutecznie zadziałać trzeba znać rodzaj grzyba lub pleśni.
    vanitas vanitatum et omnia vanitas

  20. #1500
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA - SPEC OD PODŁÓG
    jarekkur

    Zarejestrowany
    May 2007
    Skąd
    PARPO.pl Parkieciarz-Rzeczoznawca - Trójmiasto
    Posty
    4.418

    Domyślnie

    Cytat Napisał mazo Zobacz post
    My zdecydowaliśmy się na szlifowanie drewna, ale to nic nie dało - po roku grzyb wyszedł znowu. Ponoć są środki specjalnie do tego przeznaczone, np. altaxu, ale nie próbowaliśmy, może uda się reklamować deski.
    Pomaga ługowanie. Aby jednak było skuteczne i można było dobrać środek należy znać gatunek drewna i rodzaj grzyba lub pleśni. Może jest to tylko sinizna?
    vanitas vanitatum et omnia vanitas

Strona 75 z 158

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony