dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 78 z 158
Pokaż wyniki od 1.541 do 1.560 z 3145
  1. #1541
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    tnt251

    Zarejestrowany
    Oct 2011
    Skąd
    chojnice
    Kod pocztowy
    89-620
    Posty
    5

    Domyślnie

    witam forumowiczów,ma pytanko a właściwie potrzebuje pomocy a mianowicie chodzi o taras drewniany
    chce położyć taras na istniejących płytach betonowych.
    belki che położyć w zdłuż domu a deski w porzek,
    nie wiem jak oprzećbelki o podłoże betonowe aby nie zawilgotniały nie miały styczność z wodą.
    taras z płyt betonowych jest prawie w poziomie więc pewnie będzie woda stała a belki tego nie lubią
    belek nie moge podprzeć na klockach bo bedzie za wysoko do wejścia do domu.
    belki chce położyć co drugą płyte,myślałem aby usunąć co drugą warstwe płyt pokolei aby woda mogła w razie wu spynąć do wnęk brakujących płyt.
    ale czy to konieczne usuwać płyty?nie miałbym gdzie je wywieść,może jakieś paski papy bądz foli pod beki dać?
    bądz pomalować belki od spodu lepikiem aby nie wpijały wody,sam już nie wiem.
    co do mocowań,czy muszę robić kratownice czy wystarczy abym przymocował każda osobno do ściany domu a na koncu zbił razem długą belką?
    taraz ma mieć w poprzek domu 6m a w zdłuż 2,5m.
    dołączam zdjęcia.
    Piotr

    Załącznik 133611
    Załącznik 133617

  2. #1542
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar f.5
    Zarejestrowany
    Jul 2008
    Posty
    3.226
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Cytat Napisał compi Zobacz post
    Tylko po co Ci tak drogi produkt w tym miejscu? Jeśli ma to być szpachla wyrównawcza z trasem, przeciw wykwitom to zrozumiem, ale na zdjęciu takich wymogów nie widzę. Szybko to i zaprawa wyrównawcza atlasa zwiąże, albo klej ekspresowy pociągnięty później choćby dysperbitem w małym opakowaniu. Wg mnie polecono Ci produkt bardzo dobry, ale też bardzo drogi.
    Jednak wyszło 17 workow cekola zw 04
    i 5 workow sopro
    podwyzszylismy się o 3 cm aby uzyskac spadek aby woda nie stała.

    w tej chwili wygląda to tak.




    jest tez odwodnienie jak skuteczne czas pokaże.




    jeszcze czeka nas folia w płynie i tasma uszczelniająca wywineta na scianę.
    Powierzchnia użytkowa 200 m2 .Dom budowany przez Dewelopera, BK Ytong 30cm / Styro 12 cm !!!!!! KABE THERM NV / Dach ocieplony wełną około 20 cm , 2 okna dachowe / Podłogówka na dole co 10 cm na górze tylko przedpokój , garderoba , łazienka / 3 Pokoje ne górze grzejniki / okna profil Rehau z pakietem 3 szybowym / Kocioł Viessmann Vitodens 343 F 3.8-19 Kw / Kominek Spartherm Varia Bh + nasada wodna około 4kW /Reku Thessla Green AirPack 500H Enthalpy. CleanBox XL.

  3. #1543

    Domyślnie

    Dalej twierdzę, że drogo wyszło. Folię w płynie można dać na zwykłą zaprawę wyrównująca atlasa. Masz jednak teraz powierzchnię na prawdę wykonana profi materiałami.
    I już mieszkamy !

  4. #1544
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar f.5
    Zarejestrowany
    Jul 2008
    Posty
    3.226
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Compi dzis miałem spotkanie z byc moze wykonawcą mego małego tarasu i zapytał mnie dlaczego chcę dać folie w płynie czyli izolację?
    Pytał dlaczego ma byc izolacja co ma izolwac i przeciw czemu ma zaizolowac.
    taras ma dobry spad , jest odwodnienie wszystko ok tylko zapytał po co izolacja.
    stwierdził ze przez deski tarasowe niewiele przeniknie wody na płytę betonową

    jeszcze jedno pytanie.
    on chce mocowac legary srubami na sztywno do tarasu.(betonu)
    zawsze myslałem ze legary mają byc na jakis podkładkach na przykład ze spaxa.
    pozdrawiam

    dodam jeszcze ze powiedział ze płytę betonową pomalował by na ciemno farbą do betonu ze względu wizualnego aby jasny beton nie przeswiecał przez szpary między deskami.
    Ostatnio edytowane przez f.5 ; 31-08-2012 o 00:09
    Powierzchnia użytkowa 200 m2 .Dom budowany przez Dewelopera, BK Ytong 30cm / Styro 12 cm !!!!!! KABE THERM NV / Dach ocieplony wełną około 20 cm , 2 okna dachowe / Podłogówka na dole co 10 cm na górze tylko przedpokój , garderoba , łazienka / 3 Pokoje ne górze grzejniki / okna profil Rehau z pakietem 3 szybowym / Kocioł Viessmann Vitodens 343 F 3.8-19 Kw / Kominek Spartherm Varia Bh + nasada wodna około 4kW /Reku Thessla Green AirPack 500H Enthalpy. CleanBox XL.

  5. #1545

    Domyślnie

    Wg mnie jeśli masz fundusze to daj izolację przeciwwilgociową, chyba że masz idealny ten beton, ładnie zatarty i nie ma obaw o popękanie. On jest odkryty czy zadaszony bo na fotkach nie widać? Nie wiem, fachowcem nie jestem, ale być może wystarczą porządne dwie warstwy betonduru? Legary na podkładkach niech sobie pracują. Przykręcone, nieosłonięte drewno może chyba stwarzać problemy.
    I już mieszkamy !

  6. #1546

    Domyślnie

    Cytat Napisał f.5 Zobacz post
    on chce mocowac legary srubami na sztywno do tarasu.(betonu)
    zawsze myslałem ze legary mają byc na jakis podkładkach na przykład ze spaxa.
    Jedno drugiemu przeciez nie przeszkadza Legar lezy na podkladach, a dodatkowo jest przykrecony do wylewki. Nie jestem specem - sam sie do tarasu przymierzam (mam wylewke betonowa, kupione i pomalowane legary, podkladki etc). Ale nigdy bym drewna na betonie bez podkladek nie polozyl. Tym niemniej - ja bede kladl na podkladkach z twardego plastiku - kupilem za ~60 pln chyba z 800 szt. podkladek 2, 3, 5 i 10mm - szukac na allegro pod haslem podkladki do okien / parapetow. Po co przeplacac za spaxa? No i po podlozeniu - dodatkowo w miejscach podparcia bede wiercil na wylot legary i mocowal na sztywno do wylewki. Przy czym w otwor w wylewce przed wlozeniem kolka bede wpuszczal silikon - po to zeby nie mogla tam stac woda (ktora rozne cuda w zime potrafi zrobic). Wystarczy tubka silikonu za 10 pln a spokoj na lata

  7. #1547
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Richi4u

    Zarejestrowany
    Aug 2012
    Posty
    16
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    2

    Domyślnie

    Cytat Napisał f.5 Zobacz post
    on chce mocowac legary srubami na sztywno do tarasu.(betonu)
    zawsze myslałem ze legary mają byc na jakis podkładkach na przykład ze spaxa.
    pozdrawiam
    .
    Poniżej zamieszczam zdjęcie jak u siebie robiłem taras. Zresztą wszystko widać na zdjęciu. Legary na podstawkach z płaskownika 8mm,
    pozdrawiam

  8. #1548
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Richi4u

    Zarejestrowany
    Aug 2012
    Posty
    16
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    2

    Domyślnie

    sorry zapomniałem umieścić zdjęcia:

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	taras_01S.jpg
Wyświetleń:	782
Rozmiar:	52,8 KB
ID:	134195

    legary pod deski tarasowe

  9. #1549

    Domyślnie

    Mędrcy, u siebie zamierzam położyć taras drewniany na stalowej ramie z profila 60x100, którą już wykonałem. Plan mam taki - na belki stalowe zamierzam przykręcić belki drewniane (łaty, legary - jak zwał, tak zwał) i do nich kręcić deski. Co myślicie o takiej koncepcji?

  10. #1550
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar f.5
    Zarejestrowany
    Jul 2008
    Posty
    3.226
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Cytat Napisał compi Zobacz post
    Wg mnie jeśli masz fundusze to daj izolację przeciwwilgociową, chyba że masz idealny ten beton, ładnie zatarty i nie ma obaw o popękanie. On jest odkryty czy zadaszony bo na fotkach nie widać? Nie wiem, fachowcem nie jestem, ale być może wystarczą porządne dwie warstwy betonduru? Legary na podkładkach niech sobie pracują. Przykręcone, nieosłonięte drewno może chyba stwarzać problemy.
    Muszę odkurzyć tę wylewkę nową i DROGĄ jak napisałes sprawidzić jej stan.
    Tak czy siak zakupiłem folię w płynie najtansza z mozliwych na portalu wysyłkowym bardziej dla zdrowia psychicznego bo pod deski terasowe zaglądać nie mam zamiaru.
    na szerokosci tarasu 240 cm mam około 2 cm spadku wiec woda deszczowa spokojnie odpłynie.
    Wykonawca szybko policzył ze szczeliny to jakies 3 % tarasu wiec wiecej wody jego zaznaczam jego zdaniem spłynie po desce niz wleci w szczeliny.
    tak czy siak hydroizolacja zaistanieje.

    taras jest od poludniowego zachodu czyli mozna go nazwać tarasem gorącym


    Cytat Napisał Daga&Adam Zobacz post
    Jedno drugiemu przeciez nie przeszkadza Legar lezy na podkladach, a dodatkowo jest przykrecony do wylewki. Nie jestem specem - sam sie do tarasu przymierzam (mam wylewke betonowa, kupione i pomalowane legary, podkladki etc). Ale nigdy bym drewna na betonie bez podkladek nie polozyl. Tym niemniej - ja bede kladl na podkladkach z twardego plastiku - kupilem za ~60 pln chyba z 800 szt. podkladek 2, 3, 5 i 10mm - szukac na allegro pod haslem podkladki do okien / parapetow. Po co przeplacac za spaxa? No i po podlozeniu - dodatkowo w miejscach podparcia bede wiercil na wylot legary i mocowal na sztywno do wylewki. Przy czym w otwor w wylewce przed wlozeniem kolka bede wpuszczal silikon - po to zeby nie mogla tam stac woda (ktora rozne cuda w zime potrafi zrobic). Wystarczy tubka silikonu za 10 pln a spokoj na lata
    legary będą u mnie równolegle do sciany w związku z deszczem tworzylyby naturalną tamę dla wody dlatego jak uslyszałem ze chce kręcic legary bezposrednio do betonu to na moj rozum nie tak ma być.

    Dziękuje za namiar na podkładki i temat silikonu.

    Cytat Napisał Richi4u Zobacz post
    Poniżej zamieszczam zdjęcie jak u siebie robiłem taras. Zresztą wszystko widać na zdjęciu. Legary na podstawkach z płaskownika 8mm,
    pozdrawiam
    Cytat Napisał Richi4u Zobacz post
    sorry zapomniałem umieścić zdjęcia:

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	taras_01S.jpg
Wyświetleń:	782
Rozmiar:	52,8 KB
ID:	134195

    legary pod deski tarasowe
    o takich płaskownikach własnie moj wykonawca mowił.
    Ostatnio edytowane przez f.5 ; 31-08-2012 o 22:33
    Powierzchnia użytkowa 200 m2 .Dom budowany przez Dewelopera, BK Ytong 30cm / Styro 12 cm !!!!!! KABE THERM NV / Dach ocieplony wełną około 20 cm , 2 okna dachowe / Podłogówka na dole co 10 cm na górze tylko przedpokój , garderoba , łazienka / 3 Pokoje ne górze grzejniki / okna profil Rehau z pakietem 3 szybowym / Kocioł Viessmann Vitodens 343 F 3.8-19 Kw / Kominek Spartherm Varia Bh + nasada wodna około 4kW /Reku Thessla Green AirPack 500H Enthalpy. CleanBox XL.

  11. #1551
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Richi4u

    Zarejestrowany
    Aug 2012
    Posty
    16
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    2

    Domyślnie

    Cytat Napisał Yorey Zobacz post
    Mędrcy, u siebie zamierzam położyć taras drewniany na stalowej ramie z profila 60x100, którą już wykonałem. Plan mam taki - na belki stalowe zamierzam przykręcić belki drewniane (łaty, legary - jak zwał, tak zwał) i do nich kręcić deski. Co myślicie o takiej koncepcji?
    rama z profilu ma być na wylewce betonowej czy na "szklankach" (nogach betonowych) ?

  12. #1552

    Domyślnie

    Cytat Napisał f.5 Zobacz post
    legary będą u mnie równolegle do sciany w związku z deszczem tworzylyby naturalną tamę dla wody dlatego jak uslyszałem ze chce kręcic legary bezposrednio do betonu to na moj rozum nie tak ma być.
    Dokladnie tak jak u mnie. I masz racje - przykrecone bezposrednio do betonu to bylby wielki blad. Ogolnie drewno powinno byc jak najbardziej wentylowane - z wszystkich stron jak sie da. Tym bardziej od dolu

    Cytat Napisał f.5 Zobacz post
    Dziękuje za namiar na podkładki i temat silikonu.
    Dokladny link do aktualnej aukcji masz tutaj:

    http://allegro.pl/podkladki-dystanso...597305007.html

    9 pln za 100 sztuk

  13. #1553
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Richi4u

    Zarejestrowany
    Aug 2012
    Posty
    16
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    2

    Domyślnie

    jeszcze znalazłem zdjęcie z samymi podstawkami z płaskownika. Tak są zrobione by taras nie "pływał", czyli niektóre mają "zastrzały".

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	taras_02S.jpg
Wyświetleń:	546
Rozmiar:	38,4 KB
ID:	134203

    podstawki pod legary tarasowe.

    Jeszcze mogę dodać , że legary mają profil 8x8cm, deska grubość 32mm, wszystko z modrzewia.
    pozdro

  14. #1554
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar f.5
    Zarejestrowany
    Jul 2008
    Posty
    3.226
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Apropos tarasu to jeszcze jeden temat musze u wykonawcy przeforsować
    a mianowicie
    jest to człowiek ktory zajmuje sie ogrodami i tarasami i namawia mnie usilnie na wydanie pieniędzy na egzotyczne drewno.
    Twierdzi pewnie słusznie ze jest bardziej twarde i wytrzymałe niż rodzime i przy okazji modrzew syberyjski ktory bralem pod uwagę z racji ceny.

    wczoraj byłem i oglądałem jego taras (jego pracę u klienta) z bangi...cos tam i faktycznie drewno bardzo twarde niczym plastik
    po 2 latach użytkowania nie widziałem rys i oznak zużycia desek. (moze mało eksplatowany nie wnikam)
    jedyny minus to kolor tego tarasu. Osobiscie podoba mi sie kolor miodowy jak to ma miejsce na ulotkach reklamowych
    jednak on twierdzi ze takiego koloru nie uzyskam bo drewno patynuje i po olejowaniu robi sie po czasie oczywiscie lekko szare.
    taras ktory oglądałem byl ciemno brązowo jak by szary. aczkolwiek z kolorami jestem na bakier.

    cena egzotyka to 200 - 250 m2
    modrzewia to 50 - 100 m2

    za3 tygodnie dostaję wycenę na taras z roznymi gatunkami drewna wowczas podejmę decyzję.
    Powierzchnia użytkowa 200 m2 .Dom budowany przez Dewelopera, BK Ytong 30cm / Styro 12 cm !!!!!! KABE THERM NV / Dach ocieplony wełną około 20 cm , 2 okna dachowe / Podłogówka na dole co 10 cm na górze tylko przedpokój , garderoba , łazienka / 3 Pokoje ne górze grzejniki / okna profil Rehau z pakietem 3 szybowym / Kocioł Viessmann Vitodens 343 F 3.8-19 Kw / Kominek Spartherm Varia Bh + nasada wodna około 4kW /Reku Thessla Green AirPack 500H Enthalpy. CleanBox XL.

  15. #1555
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar f.5
    Zarejestrowany
    Jul 2008
    Posty
    3.226
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Cytat Napisał Richi4u Zobacz post
    jeszcze znalazłem zdjęcie z samymi podstawkami z płaskownika. Tak są zrobione by taras nie "pływał", czyli niektóre mają "zastrzały".

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	taras_02S.jpg
Wyświetleń:	546
Rozmiar:	38,4 KB
ID:	134203

    podstawki pod legary tarasowe.

    Jeszcze mogę dodać , że legary mają profil 8x8cm, deska grubość 32mm, wszystko z modrzewia.
    pozdro
    Riczi poproszę jeszcze o zdjęcie gotowego tarasu jak dasz radę.
    ta cegła to klinkier ?
    bo elewacja to jakas tak zwana ręcznie formowana ??? zresztą bardzo ladna.
    Powierzchnia użytkowa 200 m2 .Dom budowany przez Dewelopera, BK Ytong 30cm / Styro 12 cm !!!!!! KABE THERM NV / Dach ocieplony wełną około 20 cm , 2 okna dachowe / Podłogówka na dole co 10 cm na górze tylko przedpokój , garderoba , łazienka / 3 Pokoje ne górze grzejniki / okna profil Rehau z pakietem 3 szybowym / Kocioł Viessmann Vitodens 343 F 3.8-19 Kw / Kominek Spartherm Varia Bh + nasada wodna około 4kW /Reku Thessla Green AirPack 500H Enthalpy. CleanBox XL.

  16. #1556
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Richi4u

    Zarejestrowany
    Aug 2012
    Posty
    16
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    2

    Domyślnie

    Cytat Napisał f.5 Zobacz post
    Riczi poproszę jeszcze o zdjęcie gotowego tarasu jak dasz radę.
    ta cegła to klinkier ?
    bo elewacja to jakas tak zwana ręcznie formowana ??? zresztą bardzo ladna.
    muszę je poszukać , mam chyba na innym kompie, albo gdzieś na płytkach, albo po prostu zrobię zdjęcie tarasu. Ale to jutro.
    pozdro

  17. #1557
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Richi4u

    Zarejestrowany
    Aug 2012
    Posty
    16
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    2

    Domyślnie

    OK.
    coś znalazłem, ale to taras (ganek) z innej strony, ale na zdjęciu jest gotowy.

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	taras_front_03S.jpg
Wyświetleń:	326
Rozmiar:	70,5 KB
ID:	134214
    taras (ganek) ze schodami (poręcze już są - na zdjęciu bez)

  18. #1558

    Domyślnie

    Cytat Napisał Richi4u Zobacz post
    rama z profilu ma być na wylewce betonowej czy na "szklankach" (nogach betonowych) ?
    Rama już stoi, dzisiaj postaram się ją pstryknąć i umieścić na forum, i jest umieszczona na "szklankach". Mój taras ma wymiar jakieś 12 metrów długości i składa się z pól o szerokości od 4 do 6metrów, a zawieszony nad ziemią jest od 60 do 130cm.

    O - poniżej widać, jak to wygląda.
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	2012-09-01-078.jpg
Wyświetleń:	317
Rozmiar:	96,6 KB
ID:	134403  
    Ostatnio edytowane przez Yorey ; 02-09-2012 o 20:51

  19. #1559
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar Akrimka
    Zarejestrowany
    May 2010
    Skąd
    Dąbrówka Tczewska
    Posty
    709

    Domyślnie

    Oto moj , ma już własnoręcznie dorobioną balustradę
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	2012-08-18-267.jpg
Wyświetleń:	584
Rozmiar:	72,2 KB
ID:	134642Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	2012-08-18-271.jpg
Wyświetleń:	542
Rozmiar:	72,0 KB
ID:	134643Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	P7144402.JPG
Wyświetleń:	525
Rozmiar:	96,5 KB
ID:	134644Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	P7144403.jpg
Wyświetleń:	454
Rozmiar:	51,9 KB
ID:	134645Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	P7144406.jpg
Wyświetleń:	415
Rozmiar:	47,8 KB
ID:	134646

    Musze powiedzieć ze jest lepiej niż myślałem. Uzytkuje sie pierwsza klasa.
    Ktoś pytał o impregnowanie - 2x Altaxin, 2x olej w tym od spodu również jeden raz.

    Pozdawiam
    Marcin

  20. #1560

    Domyślnie

    Jak dla mnie bomba. Gratulacje!
    I już mieszkamy !

Strona 78 z 158

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony