dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 79 z 158
Pokaż wyniki od 1.561 do 1.580 z 3146
  1. #1561

    Domyślnie

    A drewno z duza iloscia zywicy w ogole wchlania olej? Bo slyszalem od stolarzy, ze nie i dlatego np. sosny sie nie olejuje.

  2. #1562

    Domyślnie

    Cytat Napisał Olleo Zobacz post
    A drewno z duza iloscia zywicy w ogole wchlania olej? Bo slyszalem od stolarzy, ze nie i dlatego np. sosny sie nie olejuje.
    Też bym chętnie poznała Wasze doświadczenia na ten temat. Mam w chałupie letniskowej stare belki sosnowe i one piją olej aż miło, ładnie się przy tym przyciemniając. Olejowanie "współczesnej" suchej sosny czy świerku daje efekt polakierowania, olej słabo wsiąka. Próbowałam olejem do parkietu 3V3, bo taki miałam pod ręką.

  3. #1563
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    monkey222

    Zarejestrowany
    Mar 2007
    Skąd
    Bochnia i małopolska
    Posty
    522

    Domyślnie

    No to ja się też pochwale

    Pierwszy w życiu taras ( razem ze szwagrem zrobiliśmy ) Nigdy wcześniej nie robiliśmy tarasów




  4. #1564

    Domyślnie

    Monkey, bardzo ładny taras i widok. Napisz więcej, z jakiego drewna, czym impregnowałeś?


    Mam pytanie, czy stosowaliście może do legarów impregnaty na bazie smoły sosnowej zmieszanej w równych częściach z olejem lnianym i terpentyną. Są takie gotowe impregnaty.

  5. #1565

    Domyślnie

    Pierwszy raz slysze o czyms takim, ja legary pomalowalem dwukrotnie impregnatem bezbarwny, legary sa z modrzewia i mysle ze to wystarczy.
    Ps. taras ze zdjec wyglada swietnie

  6. #1566
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    monkey222

    Zarejestrowany
    Mar 2007
    Skąd
    Bochnia i małopolska
    Posty
    522

    Domyślnie

    Wszystko z modrzewia , legary na podkładkach gumowych kręcone do kostki
    Wszystko 2 razy malowane impregnatem a póżniej 2 razy kolor ( wszystkie produkty altax)

  7. #1567
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar marconi_piaseczno
    Zarejestrowany
    Mar 2011
    Skąd
    Piaseczno
    Kod pocztowy
    05-501
    Dzielnica
    Zalesie Dolne
    Posty
    172
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    24

    Domyślnie

    Witam,

    Mam zrobiona konstrukcję tarasów przez cieślę, który robił mi więźbę. Teraz zabieram się za wykończenie tarasów. Drzewo na podest tarasu kupiłem w zeszłym roku, odleżało swoje w suchym miejscu. Ekipa tynkarzy w przyszłym tygodniu skończy tynkować na zewnątrz więc będę się przymierzał do wykończenia 2 tarasów. Do zrobienia jest:
    - wyheblowanie 6 słupów 3 metrowych (podpór zadaszenia), 12 mieczy podtrzymujących belkę, 2 x 8 metrowe belki
    - położenie desek na tarasach
    - zrobienie balustrad
    - wykonanie schodów (wysokość tarasu od ziemi to ok. 60 cm)

    Ekipę już mam. Teraz muszę się z nimi dogadać cenowo. Nie wiem jak taka prace wycenić.
    Czy ma ktoś doświadczenia w tym temacie? Będę wdzięczny za podpowiedź.

  8. #1568
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    rafal.franek

    Zarejestrowany
    Oct 2010
    Skąd
    knurów
    Kod pocztowy
    44-190
    Posty
    5

    Domyślnie

    Witam.
    Taras zrobiony z modrzewia:Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	DSC07953.jpg
Wyświetleń:	644
Rozmiar:	88,3 KB
ID:	138532Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	DSC07955.jpg
Wyświetleń:	546
Rozmiar:	75,0 KB
ID:	138533Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	DSC07959.jpg
Wyświetleń:	531
Rozmiar:	79,5 KB
ID:	138534Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	DSC07957.jpg
Wyświetleń:	414
Rozmiar:	78,6 KB
ID:	138535

    Taras na stopach fundamentowych, legary główne 9x9cm, kontrlegary 6x4cm, wszystko olejowane olejem beckers.
    Ostatnio edytowane przez rafal.franek ; 25-09-2012 o 11:42

  9. #1569
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar f.5
    Zarejestrowany
    Jul 2008
    Posty
    3.226
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Witam czy sęki bardzo są widoczne.
    ile płaciłem za metr drzewea jesli mozna wiedziec
    pozdrawiam radek
    Powierzchnia użytkowa 200 m2 .Dom budowany przez Dewelopera, BK Ytong 30cm / Styro 12 cm !!!!!! KABE THERM NV / Dach ocieplony wełną około 20 cm , 2 okna dachowe / Podłogówka na dole co 10 cm na górze tylko przedpokój , garderoba , łazienka / 3 Pokoje ne górze grzejniki / okna profil Rehau z pakietem 3 szybowym / Kocioł Viessmann Vitodens 343 F 3.8-19 Kw / Kominek Spartherm Varia Bh + nasada wodna około 4kW /Reku Thessla Green AirPack 500H Enthalpy. CleanBox XL.

  10. #1570
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    rafal.franek

    Zarejestrowany
    Oct 2010
    Skąd
    knurów
    Kod pocztowy
    44-190
    Posty
    5

    Domyślnie

    Płaciłem 61zł , modrzew gatunek podobno pierwszy. Najpierw miałem innego dostawce droższego, ale zwróciłem deski bo wg mnie nie były 1 gat. Te które mam teraz są podobne, więc może to jednak jest I gat. Idealne nie są,ale może ja miałem złe wyobrażenie o I gat. Deski i legary brałem 4m, wszystko razem kosztowało 1500zł. Dostawca stoi na giełdzie w gliwicach i ma aukcje allegro.

  11. #1571
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar f.5
    Zarejestrowany
    Jul 2008
    Posty
    3.226
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    E no proszę jestem z wioski Tychy blisko do Gliwic.
    Podeslesz linkę do jego aukcji
    61 to bardzo dobra oferta
    i wygląda bardzo ładnie idzie w żółc a o to mi chodzi
    Powierzchnia użytkowa 200 m2 .Dom budowany przez Dewelopera, BK Ytong 30cm / Styro 12 cm !!!!!! KABE THERM NV / Dach ocieplony wełną około 20 cm , 2 okna dachowe / Podłogówka na dole co 10 cm na górze tylko przedpokój , garderoba , łazienka / 3 Pokoje ne górze grzejniki / okna profil Rehau z pakietem 3 szybowym / Kocioł Viessmann Vitodens 343 F 3.8-19 Kw / Kominek Spartherm Varia Bh + nasada wodna około 4kW /Reku Thessla Green AirPack 500H Enthalpy. CleanBox XL.

  12. #1572
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    rafal.franek

    Zarejestrowany
    Oct 2010
    Skąd
    knurów
    Kod pocztowy
    44-190
    Posty
    5

    Domyślnie

    Cytat Napisał f.5 Zobacz post
    E no proszę jestem z wioski Tychy blisko do Gliwic.
    Podeslesz linkę do jego aukcji
    61 to bardzo dobra oferta
    i wygląda bardzo ładnie idzie w żółc a o to mi chodzi
    http://allegro.pl/deska-tarasowa-i2669026304.html
    zdjecia robiłem zaraz po olejowaniu, które trochę przyciemniło i ociepliło barwę deski, nie wiem jaki kolor będzie po paru miesiącach...

  13. #1573
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar f.5
    Zarejestrowany
    Jul 2008
    Posty
    3.226
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Dzięki raz jeszcze za namiar.
    Deska powinna sciemnieć tak czy siak wykonanie i efekt rewelacja.
    Pozdrawiam.
    Powierzchnia użytkowa 200 m2 .Dom budowany przez Dewelopera, BK Ytong 30cm / Styro 12 cm !!!!!! KABE THERM NV / Dach ocieplony wełną około 20 cm , 2 okna dachowe / Podłogówka na dole co 10 cm na górze tylko przedpokój , garderoba , łazienka / 3 Pokoje ne górze grzejniki / okna profil Rehau z pakietem 3 szybowym / Kocioł Viessmann Vitodens 343 F 3.8-19 Kw / Kominek Spartherm Varia Bh + nasada wodna około 4kW /Reku Thessla Green AirPack 500H Enthalpy. CleanBox XL.

  14. #1574

    Domyślnie

    Witam wszystkich.
    Mam pytanie odnośnie obrobienia okien tarasowych przy tarasie drewnianym. Dzisiaj weszła ekipa od ociepleń i muszą mi jakoś te okna uszczelnić. Taras będzie robiony dopiero za rok lub dwa. Czy jest sens dawać parapety na ten czas?? Czy wystarczy zatynkować pod oknem? A może wywinąć papę pod oknami tarasowymi (gdzieś widziałam takie rozwiązanie). Jak Wy macie uszczelnione okna przy tarasie drewnianym? Proszę o odpowiedź, plisss.
    Dorzucam zdjęcie tych okienek.
    Pozdrawiam
    Gosia


  15. #1575
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    mp_krk

    Zarejestrowany
    Oct 2009
    Posty
    539
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    39

    Domyślnie Drewo na taras, balustradę

    Witam

    Posiadam 3 szt ściętego modrzewia, które niestety leżały na zewnątrz 2 lata. Drewno jest trochę spękane, nie wiem czy to efekt niekorzystnych warunków czy po porstu takie było już po ścięciu.

    Prosiłbym doświadczonych forumowiczów o zerknięcie na zdjęcia - czy Waszym zdaniem uda nie go jeszcze na coś wykorzystać? Planowalibyśmy wykonać z tego deski na taras, ew. na część ogrodzenia lub słupki do balustrady na balkonie i tarasie.

    Z góry dzieki za pomoc






  16. #1576

    Domyślnie

    u mnie sprawa ma sie inaczej bo mam schody na taras, a podczas deszczu i tak nie spada tam ani kropla bo dach wystaje jakies pol metra, ja dla swietego spokoju pod ramą drzwi balkonowych dalem taśme uszczelniajacą ktora podkleilem zaprawa uszczelniajaca a gorna czesc siatki dokleilem do ramy na silikonie budowlanym to i tak bedzie pod deskami wiec nie bedzie nic widac, Tobie radze zatynkowac tą szczeline a potem pomalowac to folia w plynie zeby nie przepuscilo wody, mozesz tez wywinac tą pape skoro odrazu Ci kłada na tarasie tylko pamietaj ze ta papa moze zaczac śmierdziec w upalne dni

  17. #1577

    Domyślnie

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	poprawna 65c02.jpg
Wyświetleń:	524
Rozmiar:	65,5 KB
ID:	139585

    Taras z Modrzewia syberyjskiego naszej realizacji na kotwach regulowanych wbijanych w glebę. Zaimpregnowany lazurą Remmers kolor teak- dwukrotnie. Na finisz ojejem bezbarwnym Rustings.

  18. #1578

    Domyślnie

    Jak najbardziej możesz tak zrobić. Ważne by zachować ok 10 cm wysokości od płytek drewnianych do progu drzwi. To pozwoli swobodnie zmieścić się z legarami i deskami.

  19. #1579

    Domyślnie

    Witam.

    Ja również odradzam płytki.

    Główną przewagą drewna nad ceramiką są m.in.

    -trwałość( płytki i fugi pękają od różnicy temperatur),
    -użyteczność( drewno nie nagrzewa się tak mocno jak ceramika)
    -wygląd( właściwa impregnacja zabezpieczy taras na lata i utrzyma piękny wygląd)

    Poniżej przesyłam link do naszej strony, pod którym można zobaczyć różne warianty montażu tarasów drewnianych w tym na wylewce betonowej.
    http://www.dombal.com.pl/poradnik/budowa-tarasow.html


    Cytat Napisał ed-mar Zobacz post
    Witam
    Chcielkibyśmy zrobić z wyjścia balkonowego na ogród taras drewniany, Mamy wylany juz betonowy, ale każdy nam odradza obkładanie go płytkami bo mają niby popękać, a lepiej zrobić albo z kostki albo z drewna. W związku z tym że mamy troszkę nadającego się na to drewna postanowiliśmy spróbować drewniany.
    Czy wiecie jak go zrobić i czy myślicie że to dobre rozwiązanie?


    Edyta

  20. #1580

    Domyślnie

    Cytat Napisał Dombal Zobacz post
    Witam.

    Ja również odradzam płytki.

    Główną przewagą drewna nad ceramiką są m.in.

    -trwałość( płytki i fugi pękają od różnicy temperatur),
    -użyteczność( drewno nie nagrzewa się tak mocno jak ceramika)
    -wygląd( właściwa impregnacja zabezpieczy taras na lata i utrzyma piękny wygląd)

    Poniżej przesyłam link do naszej strony, pod którym można zobaczyć różne warianty montażu tarasów drewnianych w tym na wylewce betonowej.
    http://www.dombal.com.pl/poradnik/budowa-tarasow.html
    Fajne realizacje.
    Poprawcie sobie tylko błąd na stronie:
    "Usługi montażowe nie dostępne."
    To "nie" chyba trzeba dokleić

Strona 79 z 158

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony