dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 80 z 158
Pokaż wyniki od 1.581 do 1.600 z 3147
  1. #1581
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar ghost34
    Zarejestrowany
    Jul 2007
    Skąd
    prosto z termopil
    Kod pocztowy
    44-200
    Posty
    11.424

    Domyślnie

    bardzo logiczna i mocna
    i niebo gwiaździste nade mną i ład moralny we mnie

    [email protected]

  2. #1582

    Domyślnie Modrzew syberyjski, czy Bangkirai na taras? Co wybrać?

    Witam wszystkich.

    Poniżej wrzucam Wam 2 zdjęcia tarasów drewnianych, wykonane na różnych gatunkach drewna: Bangkirai i Modrzew syberyjski. Taras są świeżo po skończeniu, więc wyglądają super. Jak myślicie, czy warto płacić więcej za deski egzotyczne? Czy może bardziej opłaca się pójść w kierunku tańszych gatunków iglastych? Skoro nie widać różnicy po co przepłacać. Może macie już tarasy wykonane z desek egzotycznych, lub iglastych. Jak sprawują się po latach i jak wyglądają? Chętnie poznam Wasze opinie na ten temat.

    Pozdrawiam
    Marcin

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_0535.JPG
Wyświetleń:	409
Rozmiar:	88,2 KB
ID:	141060 Bangkirai

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	poprawna 65c02.jpg
Wyświetleń:	449
Rozmiar:	65,5 KB
ID:	141061 Modrzew

  3. #1583

    Domyślnie

    Usługi realizujemy jak najbardziej. Jednak montaże ze względów technicznych możliwe są wyłącznie na terenie Warszawy i najbliższych okolic.

    Cytat Napisał grzegorz_si Zobacz post
    Fajne realizacje.
    Poprawcie sobie tylko błąd na stronie:
    "Usługi montażowe nie dostępne."
    To "nie" chyba trzeba dokleić

  4. #1584
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar ghost34
    Zarejestrowany
    Jul 2007
    Skąd
    prosto z termopil
    Kod pocztowy
    44-200
    Posty
    11.424

    Domyślnie

    zalezy modrzew wytrzyma przy regularnej pilegnacji okolo 30-40 lat bankigirai raz wiecej..u kolegi zwykla sosna juz 10 lat lezy na tarasie ale o nia dba dwa x do roku ja olejuje ..i ma efekt podobny ja ostatnio(2 lata) caly czas polecam modrzew..tanszy..i tez dlugowieczny..a to zawsze koniec budowy i ludzie z kasa nie stoja za "mocno"
    i niebo gwiaździste nade mną i ład moralny we mnie

    [email protected]

  5. #1585
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Charlie
    Zarejestrowany
    May 2004
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    94-234
    Posty
    4.621

    Domyślnie

    Dombal - podaj na początek gęstość desek Modrzewia i Bangkirai jakich używasz na tarasy.
    Tu była reklama - Regulamin Forum pkt. 2.4 b/c w.g mnie to tu był KONTAKT do mnie

  6. #1586

    Domyślnie jak na tym zbudowac taras drewniany?

    Mam ja wylana taka plyte betonowa o wymiarach z grubsza 6x1.2m przy scianie domu:

    Chcialbym na nim zrobic taras drewniany o wymiarach 6x3m.

    Sek w tym, ze raczej nie ma mozliwosci tego skucia, a przydaloby sie zaizolowac termicznie przed przemarzaniem pod warstwa izolacji pionowej, a wiec chyba polozyc warstwe xps poziomo? Jak to technicznie rozwiazac? Czy moglby mnie ktos poprowadzic za reke? Firmy chca isc na skroty, bo dla nich "zbedna" zabawa, to stracony czas.

    Wysokosc "lewego schodka" 12cm wzgledem plyty, prawego 10, ale plyta jest krzywa, wiec do poziomu zero deski od lewego stopnia 25cm, a prawego 20. Tak mysle, ze w tym zmiescic sie musi: xps, wylewka, legar i deska.
    Ostatnio edytowane przez Olleo ; 14-10-2012 o 07:33

  7. #1587

    Domyślnie

    Jak sie rozwiazuje ostatnie pol metra przy scianie, jesli taras sie robi na slupach betonowych, a wokol sciany fundamentowej jest drenaz?

  8. #1588
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar lobo0
    Zarejestrowany
    May 2007
    Skąd
    Bielsko-Biała
    Kod pocztowy
    43-300
    Posty
    221

    Domyślnie

    Ja też mam drenaż dookoła domu i do budynku został przykręcony legar równolegle do legarów na słupach tworząc podporę dla kontrlegarów.

  9. #1589

    Domyślnie

    Przez styropian?

  10. #1590

    Domyślnie

    Takie cos sobie zaprojektowalem - ma to sens? Jesli tak, to jakie grube musza byc kontrlegary i jak maks daleko od budynku ostatni slup?

  11. #1591
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar lobo0
    Zarejestrowany
    May 2007
    Skąd
    Bielsko-Biała
    Kod pocztowy
    43-300
    Posty
    221

    Domyślnie

    Cytat Napisał Olleo Zobacz post
    Przez styropian?
    Akurat w tym miejscu nie mam styropianu.

  12. #1592

    Domyślnie

    Witam
    Nie przejrzałem całego wątku ale na ostatniej stronie bardzo ładne te tarasy z modrzewia, tez z krajowego i tez syberyjski. Jak ja jako stolarz mam zarobić jak sami robicie sobie takie ładne rzeczy. Pozdrawiam i życzę wytrwałości w pracach przy domu.
    Jak możecie wklejcie zdjęcia tarasów po kilku latach myślę że byłby to dobry pogląd i wskazówka dla podejmujących decyzję o rodzaju drewna.
    Jak się nazywa Japoński stolarz? PiłajajaMucharatała

  13. #1593
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar f.5
    Zarejestrowany
    Jul 2008
    Posty
    3.226
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Cytat Napisał mnowak355 Zobacz post
    Witam
    Nie przejrzałem całego wątku ale na ostatniej stronie bardzo ładne te tarasy z modrzewia, tez z krajowego i tez syberyjski. Jak ja jako stolarz mam zarobić jak sami robicie sobie takie ładne rzeczy. Pozdrawiam i życzę wytrwałości w pracach przy domu.
    Jak możecie wklejcie zdjęcia tarasów po kilku latach myślę że byłby to dobry pogląd i wskazówka dla podejmujących decyzję o rodzaju drewna.
    czołem jaki odsetek społeczeństwa budujacych domy robi sobie samemu drewniany taras masz jakies dane ???
    dobra widoczna oferta w sieci i poza nią załatwi temat.
    pozdrawiam
    Powierzchnia użytkowa 200 m2 .Dom budowany przez Dewelopera, BK Ytong 30cm / Styro 12 cm !!!!!! KABE THERM NV / Dach ocieplony wełną około 20 cm , 2 okna dachowe / Podłogówka na dole co 10 cm na górze tylko przedpokój , garderoba , łazienka / 3 Pokoje ne górze grzejniki / okna profil Rehau z pakietem 3 szybowym / Kocioł Viessmann Vitodens 343 F 3.8-19 Kw / Kominek Spartherm Varia Bh + nasada wodna około 4kW /Reku Thessla Green AirPack 500H Enthalpy. CleanBox XL.

  14. #1594

    Domyślnie

    To był żart. Akurat robię meble z egzotycznych gatunków nie tarasy. Jednak moja sugestia aby wklejać zdjęcia tarasów po kilku latach jest aktualna. Drewno dość znacznie zmienia się na wolnym powietrzu. Przy wklejaniu zdjęć dobrze by było opisać zabiegi pielęgnacyjne. Wtedy naprawdę będzie się można dobrze zorientować jaki rodzaj drewna wybrać.
    Pozdrawiam
    Jak się nazywa Japoński stolarz? PiłajajaMucharatała

  15. #1595
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar f.5
    Zarejestrowany
    Jul 2008
    Posty
    3.226
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Cytat Napisał mnowak355 Zobacz post
    To był żart. Akurat robię meble z egzotycznych gatunków nie tarasy. Jednak moja sugestia aby wklejać zdjęcia tarasów po kilku latach jest aktualna. Drewno dość znacznie zmienia się na wolnym powietrzu. Przy wklejaniu zdjęć dobrze by było opisać zabiegi pielęgnacyjne. Wtedy naprawdę będzie się można dobrze zorientować jaki rodzaj drewna wybrać.
    Pozdrawiam
    Słuszna uwaga.
    jestem na etapie takiego tarasu.
    roznica w cenie to
    egzotyk dlh 250 zł x20 m2 5000 zł
    modrzew 60 zł x 20 m2 1200 zł

    roznica spora mozna wykonac 4 tarasy w ceniej 1 egzotyka.
    Moj wykonawca twierdzi ze jeszcze nie robił z modrzewia i pokazxal mi taras z bankiraja 2- 3 letni.
    drewno rewelacyjnie twarde miałem wrazenie ze nawet przypomina plastik-tworzywo
    0 usłojenia ale kolor zbyt ciemny jak dla mnie.

    jestem na etapie wykonczeniowki i w tej chwili roznica jest dla mnie za wysoka jestem w stanie za 3-4 lata zmienic taki taras pod warunkiem ze drewno modrzew ulegnie zniszczniu a ktos pisał ze istnieja taras liczące po 10 lat w idealnym stanie oczywiscie z modrzewia.

    Odnosnie mebli to mam komplet z palisandru indyjskiego - ładnie pęka taka uroda nie przeszkadza mi to.
    pozdrawiam
    Powierzchnia użytkowa 200 m2 .Dom budowany przez Dewelopera, BK Ytong 30cm / Styro 12 cm !!!!!! KABE THERM NV / Dach ocieplony wełną około 20 cm , 2 okna dachowe / Podłogówka na dole co 10 cm na górze tylko przedpokój , garderoba , łazienka / 3 Pokoje ne górze grzejniki / okna profil Rehau z pakietem 3 szybowym / Kocioł Viessmann Vitodens 343 F 3.8-19 Kw / Kominek Spartherm Varia Bh + nasada wodna około 4kW /Reku Thessla Green AirPack 500H Enthalpy. CleanBox XL.

  16. #1596
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar ghost34
    Zarejestrowany
    Jul 2007
    Skąd
    prosto z termopil
    Kod pocztowy
    44-200
    Posty
    11.424

    Domyślnie

    poproscie nefer o wklejenie swojego tarasu po 3 ech latach modrzew..3 x pielegnowany..
    i niebo gwiaździste nade mną i ład moralny we mnie

    [email protected]

  17. #1597

    Domyślnie

    Cytat Napisał f.5 Zobacz post
    Słuszna uwaga.
    jestem na etapie takiego tarasu.
    roznica w cenie to
    egzotyk dlh 250 zł x20 m2 5000 zł
    modrzew 60 zł x 20 m2 1200 zł
    Mam rozumieć, że cena 60 zł dotyczy tylko samego modrzewia bez robocizny ?
    Czy jest to cena brutto ? Skąd Pan zamawia drewno ?
    Dziękuję i pozdrawiam.
    PC PW Panasonic 9kW- 1fazowa, model: KIT-WC09J3E5-1, PV Risen 450 Wp 22 szt. 9,9kWp, inwerter Afore BNT010KTL https://tinyurl.com/4sdb5sje
    120m2 użytkowej+40m2 garaż, dom parterowy z dużymi przeszkleniami, w odsłoniętej zabudowie(silne wiatry), strych nieużytkowy bez ocieplenia (dach wielospadowy), ocieplenie: strop 20cmλ040, ściany 15cmλ033, podłoga 10cmλ040. Wentylacja grawitacyjna, okna trzy szyby z ciepłą ramką. Podłogówka na całości. CO+CWU-6000kWh https://cieplowlasciwie.pl/wynik/ahxq

  18. #1598

    Domyślnie

    jestem na etapie wykonczeniowki i w tej chwili roznica jest dla mnie za wysoka jestem w stanie za 3-4 lata zmienic taki taras pod warunkiem ze drewno modrzew ulegnie zniszczniu a ktos pisał ze istnieja taras liczące po 10 lat w idealnym stanie oczywiscie z modrzewia.

    Coś mi się wydaje że przy minimalnej konserwacji modrzewia po 10 ciu latach będziesz się solidnie zastanawiał czy go zmieniać. W domku letniskowym ponad 12 lat temu zrobiony taras ze zwykłej jodły jeszcze się trzyma chociaż należy mu się już częściowa wymiana. A zabezpieczony był chyba raz lub dwa zwykłym olejem z dodatkiem jakiegoś czarnego mazidła.
    Jak się nazywa Japoński stolarz? PiłajajaMucharatała

  19. #1599
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar f.5
    Zarejestrowany
    Jul 2008
    Posty
    3.226
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Cytat Napisał flutebox Zobacz post
    Mam rozumieć, że cena 60 zł dotyczy tylko samego modrzewia bez robocizny ?
    Czy jest to cena brutto ? Skąd Pan zamawia drewno ?
    Dziękuję i pozdrawiam.
    Witam.
    Proszę zerknij stronę wstecz tam jest wszystko napisane
    łącznie z kontaktem.
    Pozdrawiam
    Powierzchnia użytkowa 200 m2 .Dom budowany przez Dewelopera, BK Ytong 30cm / Styro 12 cm !!!!!! KABE THERM NV / Dach ocieplony wełną około 20 cm , 2 okna dachowe / Podłogówka na dole co 10 cm na górze tylko przedpokój , garderoba , łazienka / 3 Pokoje ne górze grzejniki / okna profil Rehau z pakietem 3 szybowym / Kocioł Viessmann Vitodens 343 F 3.8-19 Kw / Kominek Spartherm Varia Bh + nasada wodna około 4kW /Reku Thessla Green AirPack 500H Enthalpy. CleanBox XL.

  20. #1600
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar marconi_piaseczno
    Zarejestrowany
    Mar 2011
    Skąd
    Piaseczno
    Kod pocztowy
    05-501
    Dzielnica
    Zalesie Dolne
    Posty
    172
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    24

    Domyślnie

    Witam,

    Taras już sam zrobiłem z desek sosnowych. Teraz przyszła kolej na balustrady i schody. Balustrady chcę zrobić z tych samych desek sosnowych co taras bo mi sporo zostało. Balustrady będą miały dwie poziome poprzeczki a między nimi deski na zacios w kształcie litery X, poręcz z tej samej deski tyle że przykręconej na płask. Schody bez poręczy ale szerokie na 1,5 m. Długość tarasu 8m x 4m.

    Materiał mam, teraz chciałbym to wycenić bo sam już tego nie dam rady zrobić. Czy macie może kogoś kto pomógłby w wycenie takiej pracy?
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	deski.jpg
Wyświetleń:	312
Rozmiar:	75,8 KB
ID:	144313   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	taras.jpg
Wyświetleń:	510
Rozmiar:	82,6 KB
ID:	144314  

Strona 80 z 158

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony