dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 94 z 158
Pokaż wyniki od 1.861 do 1.880 z 3147
  1. #1861
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar zieli
    Zarejestrowany
    May 2008
    Skąd
    Nowe Dąbie
    Kod pocztowy
    89-210
    Posty
    946

    Domyślnie

    Cytat Napisał Barbara74 Zobacz post
    Czy legary i kontrlegary masz co 50 cm?czy te pierwsze rzadziej?na czym robiłęś spadek?
    Legary główne czyli większe są rozstawione co około 110cm a kontrlegary co 50cm.
    Spadek uzyskałem na metalowych podstawach legarów jeszcze kiedy beton nie zastygł przykręciłem uchwyty do legarów i zatopiłem je w tym betonie podkładając podkładki pomiędzy rurę a legar uzyskałem spadek. Oczywiście wcześniej wszystko sobie pomierzyłem i sprawdziłem laserem, dobrze że to sprawdzałem bo się okazało że drzwi od pomieszczenia gospodarczego a suwanka nie są na tej samej wysokości na szczęście nie była to duża różnica.
    Dom parterowy , całość podłogówka 145 m2(obecnie grzane 115 m2)+ jedna drabinka, ściany BK+20cm styro grafitowego 031, posadzki i strop 15cm styro 038 , okna 3szyby V90+ , kominek "ala" koza, wentylacja mechaniczna Brookvent air cycle 1.2
    Ogrzewanie Pompa Ciepła 7 kW made by Wihajster Dz odwierty 4x50m

  2. #1862
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    tomtaylor

    Zarejestrowany
    Jul 2013
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    00-054
    Posty
    3

    Domyślnie Czym zakonserwować taras z drewna egzotycznego Badi - poza olejowaniem

    Mam 3 tarasy z drewna egzotycznego Badi. łaczna powierzchnia ok 30 m kw. Nie mieszkam tam na codzień ale chcialbym aby tarasy nie niszczały.

    Zalezy mi zatem na takim niedrogim zabezpieczeniu, które bedzie skuteczne i tańsze niz olej. Szkod mi olejowac skoro z tego nie korzystam.

    W tej chwili tarasy sa szare od słońca. od zeszłego roku nic z nimi nie robiłem. Na poczatku zostały jako nowe zaolejowane. Ale po nim juz sladu nie ma.

    Co byscie polecili w tej sytuacji?

  3. #1863
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    tomtaylor

    Zarejestrowany
    Jul 2013
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    00-054
    Posty
    3

    Domyślnie

    Mam 3 tarasy z drewna egzotycznego Badi. łaczna powierzchnia ok 30 m kw. Nie mieszkam tam na codzień ale chcialbym aby tarasy nie niszczały.

    Zalezy mi zatem na takim niedrogim zabezpieczeniu, które bedzie skuteczne i tańsze niz olej. Szkod mi olejowac skoro z tego nie korzystam.

    W tej chwili tarasy sa szare od słońca. od zeszłego roku nic z nimi nie robiłem. Na poczatku zostały jako nowe zaolejowane. Ale po nim juz sladu nie ma.

    Co byscie polecili w tej sytuacji?

  4. #1864
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    KarolaTom

    Zarejestrowany
    Mar 2012
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    03-183
    Posty
    70

    Domyślnie Taras drewniany - firma, drewno, jakość

    Poprawcie mnie, jeśli się mylę, ale nie widziałam tu takiego stricte wątku z tarasami drewnianymi oprócz jednego z 2002 roku, więc postanowiłam nowy założyć.. mam już ekipę do budowania domu, i z mezem zdecydowalismy sie na taras, na pewno drewniany. Ostatnio w Łomiankach byliśmy patrzeć na deski tarasowe thermory thermo drewno, to jakas nowa generacja drewna, do wyboru jest jesion amerykanski i sosna skandynawska. Czy ktoś coś słyszał na temat tego drewna, tej firmy? JAkie Wy polecacie drewno? Macie jakieś doświadczenia? jakieś za i przeciw?

  5. #1865
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    zbyszekz

    Zarejestrowany
    Jun 2013
    Skąd
    kielce
    Kod pocztowy
    25-500
    Posty
    21

    Domyślnie

    Witam,słyszałem wiele pozytywnych opinii o tej firmie,choć dopiero weszła na rynek Polski, bardzo fajny pomysł montażu tych desek, jakoś podobno bardzo dobra, ale oczywiście o każde deski trzeba dbać ;]jesli chodzi o deski na taras to ja bardziej polecam jesion amerykański, jest mocniejszy;ogólnie deski thermory fajnie się prezentują na tarasie, wyglądają bardzo elegancko i solidnie

  6. #1866
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    zbyszekz

    Zarejestrowany
    Jun 2013
    Skąd
    kielce
    Kod pocztowy
    25-500
    Posty
    21

    Domyślnie

    a co sądzicie o thermory?desk idopiero wchodzą na rynek Polski jest wiele pozytywnych opinnii, ja widziałem dla mnie super a dla Was?widzieliście te deski,tarasy z nich?

  7. #1867
    Lider FORUM (min. 2800)
    Parkiet

    Zarejestrowany
    Oct 2009
    Skąd
    Mława
    Kod pocztowy
    06-500
    Posty
    2.954

    Domyślnie

    Firma Kompex Markiet w Łomiankach, bo chyba o tej firmie mówimy jest godna polecenia. Ma ciekawą ofertę materiałową i dosyć spory zasób wiedzy w tym co sprzedaje. Osobiście korzystam z produktów tejże firmy i jest Ok. Pozdrawiam.

  8. #1868

    Domyślnie

    owszem, ładna rzecz, ale cena egzotyka....

  9. #1869
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar zieli
    Zarejestrowany
    May 2008
    Skąd
    Nowe Dąbie
    Kod pocztowy
    89-210
    Posty
    946

    Domyślnie

    Mam takie pytanie jakies 4 tygodnie temu pomalowałem taras olejem i do dnia dzisiejszego deski sie kleja nie jakos super ale jednak.Czy zrobiłem cos zle czy to tak poprostu musi byc nigdy nie miłem do czynienia z olejem wiec pytam.
    Dom parterowy , całość podłogówka 145 m2(obecnie grzane 115 m2)+ jedna drabinka, ściany BK+20cm styro grafitowego 031, posadzki i strop 15cm styro 038 , okna 3szyby V90+ , kominek "ala" koza, wentylacja mechaniczna Brookvent air cycle 1.2
    Ogrzewanie Pompa Ciepła 7 kW made by Wihajster Dz odwierty 4x50m

  10. #1870
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar q-bis
    Zarejestrowany
    Feb 2008
    Skąd
    Dobra
    Kod pocztowy
    72-003
    Posty
    1.951

    Domyślnie

    Być może za duża ilość oleju.
    Na opakowaniu (moim-altax) jest informacja co by najpierw pomalować raz, poczekać aż wessie i potem drugi raz. I wtedy jest uwaga, że w wypadku gdy się olej nie wchłania to nadmiar zebrać szmatką.
    No i pewnie zależy od gatunku drewna, egzotyki zapewne są mniej chłonne...
    WARTO? WARTO!

  11. #1871
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    KarolaTom

    Zarejestrowany
    Mar 2012
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    03-183
    Posty
    70

    Domyślnie

    Tak tak, chodzi o Komplex Market. Rzeczywiście obsługa bardzo wiele wskazówek i rad mi dała, no a przede wszystkim oprócz tego że pomocna to miła, bo czasem to lepiej uciekać niż gadać z obsługa bo wydaje sie ze sa za kare, a tu az bylam zdziwiona. Ja sie za bardzo nie znam na tych rzeczach ale wytlumaczyli mi sporo, a poza tym rzeczywiscie deski ladnie sie prezentuja.
    Parkiet, a z czego konkretnie korzystasz? chodzi mi czy raczej jakies akcesoria czy może wlasnie masz taras od nich?

  12. #1872
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    KarolaTom

    Zarejestrowany
    Mar 2012
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    03-183
    Posty
    70

    Domyślnie

    Dokładnie, moi znajomi tak malowali, ze po miesiacu dopiero zaczal wysychac.. a potem wzieli sie za intrukcje..

  13. #1873
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar zieli
    Zarejestrowany
    May 2008
    Skąd
    Nowe Dąbie
    Kod pocztowy
    89-210
    Posty
    946

    Domyślnie

    Ok dzięki wychodzi na to że za dużo nałożyłem oleju
    Dom parterowy , całość podłogówka 145 m2(obecnie grzane 115 m2)+ jedna drabinka, ściany BK+20cm styro grafitowego 031, posadzki i strop 15cm styro 038 , okna 3szyby V90+ , kominek "ala" koza, wentylacja mechaniczna Brookvent air cycle 1.2
    Ogrzewanie Pompa Ciepła 7 kW made by Wihajster Dz odwierty 4x50m

  14. #1874
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    tomtaylor

    Zarejestrowany
    Jul 2013
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    00-054
    Posty
    3

    Domyślnie

    ktoś polecił mi Sikkens cetol wf 761

    Ale nie wiem czy z czasem nie zacznie sie łuszczyć. Deski są ryflowane.

  15. #1875
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar R&K
    Zarejestrowany
    Dec 2010
    Posty
    5.062
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    151

    Domyślnie

    prawidłowo do strefy przemarzania - a ta zrobilem

  16. #1876
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar R&K
    Zarejestrowany
    Dec 2010
    Posty
    5.062
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    151

    Domyślnie

    a tak wygląda mój taras


    stopy w 2 rzędach najbardziej wysuniętych są na co najmniej 1m zakopane
    w 2 rzędach bliżej domu na ok 60-70 cm
    sa od siebie oddalone po 1m
    taras ma mniej więcej 4,2 x 6,5
    w słupy betonowe wmurowany ceownik (przyspawane stalowe kotwy) , co ceowników co 70 cm dębowe legary 5x10, w poprzek ułożone deski również dębowe 11x3,2 i 7 x3,2 na razie 2x malowane sidolux kolor mahoń poszło go ok 12l , jeszcze mam zamiar na koniec 3x przemalować
    legary przykręcane do ceowników śrubami 120x60
    deski wkrętami nierdzewnymi na krzyżyk 60x40 (końcówki wkrętarki nie obrabiały się, zrywały się za to wkręty, krzyżyki nie obrabiały się) bosh profesional z siłą 100 nm bez problemu je wkręcał w dębowe legary

    zastanawiam się tylko czy i jak robić teraz barierkę - jakie macie przemyślenia w tym temacie??

  17. #1877

  18. #1878

    Domyślnie

    te 70-80 cm musi być wykopane

  19. #1879
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar animuss
    Zarejestrowany
    Feb 2012
    Skąd
    Warmia&Mazury
    Posty
    4.821

    Domyślnie

    Cytat Napisał bz3tower Zobacz post
    Witajcie

    zamierzam zrobić taras drewniany na słupkach.
    Problem jest taki że ok 40-50cm pod gruntem mam kamień opokę i kopanie lub wiercenie słupków w tym podłożu to masakra.

    Czy słupki 50cm nie są na płytko?
    Co z granicą przemarzania?
    Jakie mogą być konsekwencje tak płytko zalanych słupków?
    Jeżeli grunt kończy się na głębokości 40-50 cm to robisz na taką głębokość natura za Ciebie zrobiła fundamenty poniżej głębokości 40 cm .
    Dodam jeszcze że wkopując słupki narażasz je na szybsze zużycie gdybyś zalał doły betonem a w nich zamontował uchwyty do słupków to drewno było by odizolowane od wilgoci szybszego gnicia degradacji.

    Ostatnio edytowane przez animuss ; 27-07-2013 o 21:43
    Źródła ciepła na paliwa stale w nowo budowanych domach, powinno się kalkulować razem z kominem i każdym dodatkowym m2 kotłowni potrzebnej do obsługi takiego kotła.

    PV 9,72 kWp dach. Kocioł Rakoczy 38kW-MultiFun i Ecoal, komora szam.
    Dom-440m2 do ogrzania. Sezon 2015-2016
    https://forum.muratordom.pl/album.php?albumid=4756

  20. #1880
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar R&K
    Zarejestrowany
    Dec 2010
    Posty
    5.062
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    151

    Domyślnie

    spokojnie - moje drzewo było sezonowane ..... hmm 20-25 lat ? ...
    do stolarza jak zwiozłem bale drzewa to mówił że dawno takiego szerokiego dęba nie widział

    zastanawiam się tylko czy ewentualnie nie naciąć desek po długości od spodu - ciężko będzie ale wykonalne .... gdyby miało to pomoc ...
    Ostatnio edytowane przez R&K ; 28-07-2013 o 09:01

Strona 94 z 158

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony