dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 9 z 9
  1. #1

    Domyślnie Ile rozdzielaczy w instalacji CO

    Instalacja: podlogowe (ok. 50 m2)+grzejniki (ok. 10+2 drabinki). Czy wystarczy jeden rozdzielacz w takiej instalacji, czy lepiej dac dwa, po jednym na kazda kondygnacje.
    Dziekuje za pomoc.

  2. #2

    Domyślnie

    dwa rozdzielacze osobno na podłogówke a osobno na grzejniki

  3. #3

    Domyślnie

    Lepiej tam gdzie masz podłogówkę ( może oprócz łazienek) nie dawać grzejników-po co?
    Postów coraz więcej, a wiem coraz mniej!
    Kliknij TU, a zobaczysz zużycie energii mojej pompy ciepła

  4. #4

    Domyślnie

    I tak ma byc, tam gdzie podlogowka, tam nie bedzie grzejnikow. A moze lepiej dac dwa rozdzielacze do grzejnikow (parter, poddasze) i jeden do podlogowki?

  5. #5

    Domyślnie

    Jesli budujesz system rozdzielaczowy to będzie to prostsze i nie bedziesz miał połączeń ( trójników) w podłodze.
    Ja bym tak zrobił jak myślisz gdybym chciał grzejniki.
    A nie zastanawiałeś się nad 100% podłogówki?
    Postów coraz więcej, a wiem coraz mniej!
    Kliknij TU, a zobaczysz zużycie energii mojej pompy ciepła

  6. #6

    Domyślnie

    Jeśli na górze ma być tylko jedna pętla np w łazience i max długość nie jest przekroczona to rurę z dolnego rozdzielacza (sekcja) bym wyprowadził do góry w skrzynce obok rozdzielacza grzejnikowego i dał odpowietrznik na powrocie z zaworem za nim. I tak się przelewa poszczególne pętle. Taniej o jeden rozdzielacz z przepływomierzami i regulacja przepływu w jednym miejscu.

  7. #7

    Domyślnie

    Dobrze prawisz szligrze u mnie właśnie tak będzie.

  8. #8

    Domyślnie

    Cytat Napisał czopuch
    I tak ma byc, tam gdzie podlogowka, tam nie bedzie grzejnikow. A moze lepiej dac dwa rozdzielacze do grzejnikow (parter, poddasze) i jeden do podlogowki?
    Ja tak mam zrobione+ jedna pętla podłogówki jest na rtl-ce (taka mała na górze)
    Ale drabinkowy grzejnik obowiązkowo w łazience!!!

  9. #9

    Domyślnie

    Podłączenie podłogówki i grzejników do jednego rozdzielacza to dla mnie nieporozumienie chyba że podłogówka tyko w łazienkach. to wtedy z powrotu drabinki - głowica dla zapełnienia miejsca i właściwa nastawa.

    w łazience nie jest za ciepło - chyba że podłoga parzy przez dywanik.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony