dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 353 z 353
Pokaż wyniki od 7.041 do 7.058 z 7058

Domyślnie

Cytat Napisał asolt Zobacz post
    Tak to moje projekty i moje wykonanie
    No wiem, skojarzyłem u @kuusamo te dobiegi w kurtkach

Cytat Napisał asolt Zobacz post
    Mozna było zastosowac otuline w krązku 18x6, na zdjeciu otulina conajmniej 18x9, nie ma potrzeby takich stosowac.
    To nie było grubości otuliny w projekcie? Będzie dramat, nie dogrzeje pomieszczenia bo za gruba otulina

OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar asolt
    Kod pocztowy
    33-200
    SOLTERM Obliczenia zapotrzebowanie na ciepło OZC. Projekty i montaż instalacji:ogrzewania podłogowego, wentylacji mechanicznej, pomp ciepła buforów CO-CWU, wod-kan, odkurzacza centralnego. 506060832 www.solterm.com.pl południowa i centralna Polska

Domyślnie

Cytat Napisał grzeniu666 Zobacz post
    No wiem, skojarzyłem u @kuusamo te dobiegi w kurtkach

To nie było grubości otuliny w projekcie? Będzie dramat, nie dogrzeje pomieszczenia bo za gruba otulina
    Jaki dramat??? dramat jest ale z durnymi emotikanami, otulina ma izolowac dobiegi i powroty pętli z innych pomieszczeń, rodzaje otuliny/peszla podane w projekcie, kilka razy miałem przypadki ze wykonawca nie zastosował zadnej izolacji na dobiegach i były problemy z regulacją i mocą grzejników w poszczegolnych pomieszczeniach. Poza tym zawsze udzielam porad gdy wykonawca ma wątpliwosci przy montazu instalacji, tyle tylko ze mało kto czyta czesc opisową projektu.

Domyślnie

A co powiesz na dobiegi w środkowej warstwie styropianu (warstwy 5-4-5)?
    TAK DLA WĘGLA W NOWYCH DOMACH!

Kod pocztowy
    33-200
    SOLTERM Obliczenia zapotrzebowanie na ciepło OZC. Projekty i montaż instalacji:ogrzewania podłogowego, wentylacji mechanicznej, pomp ciepła buforów CO-CWU, wod-kan, odkurzacza centralnego. 506060832 www.solterm.com.pl południowa i centralna Polska

Domyślnie

Cytat Napisał Slawko123 Zobacz post
    A co powiesz na dobiegi w środkowej warstwie styropianu (warstwy 5-4-5)?
    Styropian jest wystarczajacy ale jest to bardziej kłopotliwe w układaniu, jak komus sie nie spieszy to czemu nie. Z drugiej strony dobiegi na 5 cm styro (tylko 5 cm) to zawsze wieksze straty do gruntu niz na 14 cm i to w otulinie.

Domyślnie

czas był, rury dodatkowo w otulinie i w piance, ale jeśli oprócz tych 5cm, nie ma uwag, to ok. Z reszta pytam dla spokoju sumienia, bo i tak juz wszystko zalane
    TAK DLA WĘGLA W NOWYCH DOMACH!

Domyślnie

Hydraulicy drapali się w głowę, gdy im pokazałem projekt, no ale rury zaizolowali jak było na projekcie....dziś drapał się wylewkarz po pomiarach. Stwierdził, że nie weźmie odpowiedzialności za wytrzymałość posadzki w tym miejscu i sobie poszedł....

Domyślnie

Cytat Napisał kuusamo Zobacz post
    Hydraulicy drapali się w głowę, gdy im pokazałem projekt, no ale rury zaizolowali jak było na projekcie....dziś drapał się wylewkarz po pomiarach. Stwierdził, że nie weźmie odpowiedzialności za wytrzymałość posadzki w tym miejscu i sobie poszedł....
    Dobiegi mam zaizolowane otulina 6mm. Na poddaszu Wylewki mam 6cm a w jednym pomieszczeniu 5.5 cm . Po całości siatka zbrojeniowa. Na razie wszystko ok...

Kod pocztowy
    33-200

Domyślnie

Cytat Napisał hektor80 Zobacz post
    Dobiegi mam zaizolowane otulina 6mm. Na poddaszu Wylewki mam 6cm a w jednym pomieszczeniu 5.5 cm . Po całości siatka zbrojeniowa. Na razie wszystko ok...
    I nie powinno sie to zmienic, wylewkarz sie za bardzo asekuruje.

Domyślnie

Wczoraj odpaliłem kocioł i włączyłem program wygrzewania jastrychu. Czy tak powinny wygladac wskazania na rotametrach? Czy one czasem nie sa zapowietrzone czy cos w tym stylu?
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	20170317_202509.jpg
Wyświetleń:	84
Rozmiar:	82,6 KB
ID:	384393

Nazwa:	20170317_203005.jpg
Wyświetleń:	61
Rozmiar:	87,2 KB
ID:	384394
    druga sprawa wczoraj także podłączali mi wode i wchodzili z nia do domu i zauwazyłem taka duża plame wilgoci i wlasnie nie wiem czy to moze byc od przylacza czy moze od rozdzielacza co sadzicie?

Nazwa:	20170317_205358.jpg
Wyświetleń:	83
Rozmiar:	74,9 KB
ID:	384395

Moderator FORUMOWICZ WIELKI SERCEMMODERATOR FORUM Avatar Tomaszs131
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    85

Domyślnie

Przepływ na rotamerach jest. Co do plamy to ciężko stwierdzić. Spytaj hydraulika, może mieli wyciek i go zatamowali.
    Sprawdź jakie masz ciśnienie w układzie. Jeśli spada to może faktycznie masz problem. Najważnaiejsze by się plama na posadzce nie powiększała.
    DB Aridela II
    Pow.grz.podłóg 278m2w tym piwnica 63m2.Ogrzew.kub. 709m3. Ściany BK 24cm+25cm styro(frez. λ0.031), izolacja piwnicy XPS frez12cm, pionowa- styro 17 cm(frez. λ0.031), reszta 10cm(frez. λ0.031),dach piana OK 22cm do kalenicy, wełna: skosy 15cm(λ0.033) do stropiku,
    pod nim-36cm (λ0.033). MOWO śr. Uw=0,9, 1 szt. połac. Uw=0.9. 100%OP, reku, OC. Pci GW 10KW, DZ 2×100m,
    OZC 30kwh/m2/rok, 5.9 KW, n50=0,66. 05.01.15-18.01.16 na CO 2525kwh, 01.2016-01.2017 na CO, CWU(od lipca)-2945kwh.

Domyślnie

Cytat Napisał wioslo1 Zobacz post
    Wczoraj odpaliłem kocioł i włączyłem program wygrzewania jastrychu. Czy tak powinny wygladac wskazania na rotametrach? Czy one czasem nie sa zapowietrzone czy cos w tym stylu?

Nazwa:	20170317_202509.jpg
Wyświetleń:	84
Rozmiar:	82,6 KB
ID:	384393

Nazwa:	20170317_203005.jpg
Wyświetleń:	61
Rozmiar:	87,2 KB
ID:	384394
    druga sprawa wczoraj także podłączali mi wode i wchodzili z nia do domu i zauwazyłem taka duża plame wilgoci i wlasnie nie wiem czy to moze byc od przylacza czy moze od rozdzielacza co sadzicie?

Nazwa:	20170317_205358.jpg
Wyświetleń:	83
Rozmiar:	74,9 KB
ID:	384395
    To miałeś jednego dnia wszystko? Nie czaję.

Domyślnie

Cytat Napisał wg39070 Zobacz post
    To miałeś jednego dnia wszystko? Nie czaję.
    no a co w tym dziwnego? Kocioł już wisiał jakiś czas w czwartek było uruchomienie a wczoraj wieczorem podjechalem ustawic program wygrzewania a w dzien te mózgi robili przyłącze wody. Na szczescie kolega mial racje - po calej nocy grzania podlogowka plama wokol rozdzielacza praktycznie zniknela ale ladnie musialo im wylac skoro jeszcze przeszlo przez sciane do wc obok...
    I nawet takie gn.. nic nie wspomna o tym a czlowiek sie martwi...

Ale z ta podlogowka to chyba prawda - niecala noc grzania na 25 stopni na termometrach ok 13 ale odczuwalnie o wiele lepiej
    Musze sie dzisiaj przyjrzec tym rotametrom bo jak dla mnie dziwnie one wygladaja ale jak sprawdzalem reka to wszystkie petle grzeja.

OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar fotohobby
    1

Domyślnie

Przecież normalnie wyglądają i wszędzie masz przepływy, to czemu sie chcesz przyglądać ?
    parterówka, płyta fundamentowa, 10cm XPS pod i 10cm EPS na płycie, silikat 18cm, 20 cm grafitowego EPS na ścianach, 5cm wełny i 30 cm celulozy na stropie. Rekuperator Kinetic 250, kocioł kondensacyjny Immergas Victrix 12kW

Domyślnie

a to takie "zaparowanie" jest ok? a przeplyw odczytuje z poziomu wody tak? jak sie tym regulowalo zdejmowalem ten czerwony kapturek i wtedy moglem chyba pokrecic nie?

Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar plusfoto
    5

Domyślnie

kręcisz tym szklanym a przepływ odczytujesz z poziomu pływaka a nie z poziomu cieczy.
    NIE DLA WĘGLA W NOWYCH DOMACH
    Nigdy nie byłem ani nie jestem związany z jakąkolwiek firmą budowlaną, instalacyjną czy sprzedającą cokolwiek co jest związane z powstawaniem domu.

Dziennik budowy - komentarze i uwagi mile widziane Dane budynku TUTAJ

Domyślnie

Cytat Napisał plusfoto Zobacz post
    kręcisz tym szklanym a przepływ odczytujesz z poziomu pływaka a nie z poziomu cieczy.
    aha to chyba dobrze bo wszedzie mam rowny przeplyw ale dzisiaj wlasnie krecilem tym szklanym w jednym czy drugim i nic sie nie dzialo dopiero jak wkrecilem na maksa to ta sprezynka szla do gory czy 0 przeplywu, to samo jak krecilem dolnymi zaworami - tak powinno byc?

Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar plusfoto
    5

Domyślnie

Dolne to zostaw w spokoju. Odkręć na maksa i nie dotykaj. Rotametry niestety nie są zbyt precyzyjnymi ustrojstwami. Musisz wyczuć moment w którym zaczynają reagować. A wtedy wystarczy 1/5 obrotu i przepływ może się znacznie zmienić.
    NIE DLA WĘGLA W NOWYCH DOMACH
    Nigdy nie byłem ani nie jestem związany z jakąkolwiek firmą budowlaną, instalacyjną czy sprzedającą cokolwiek co jest związane z powstawaniem domu.

Dziennik budowy - komentarze i uwagi mile widziane Dane budynku TUTAJ

Nowoczesne instalacje wodne i grzewcze Firma KAN-therm to innowacyjne systemy wodne i grzewcze. Eksperci firmy czekają na Wasze pytania... www.pl.kan-therm.com Białystok - Kleosin

Domyślnie

Cytat Napisał plusfoto Zobacz post
    ...Rotametry niestety nie są zbyt precyzyjnymi ustrojstwami. Musisz wyczuć moment w którym zaczynają reagować. A wtedy wystarczy 1/5 obrotu i przepływ może się znacznie zmienić.
    Wszystko zależy od jakości i zakresu działania rotametru.
    Znacznie lepsze w regulacji są z zakresem około 0 - 2,5 l/min lub jeszcze lepiej 0,6 - 2,4 l/min - ruch dla zmiany przypływu jest trochę większy i tym samym wygodniejszy i bardziej precyzyjny do nastawy. Max. przepływ na poziomie do 2,5 l/min też zazwyczaj wystarcza dla większości przypadków w budownictwie jednorodzinnym.
    http://pl.kan-therm.com/

Strona 353 z 353

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia