dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 225 z 376
Pokaż wyniki od 4.481 do 4.500 z 7511

Temat: PODŁOGÓWKA samemu - jak uniknąć błędów?

  1. #4481
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar PeZet
    Zarejestrowany
    Dec 2004
    Kod pocztowy
    96-321
    Posty
    803

    Domyślnie

    Cytat Napisał mar1973 Zobacz post
    witam

    odpowietrzniki automatycznedziałają w układach otwartych i zamkniętych

    zleć wykonanie OZC fachowcowi, zminimalizujesz ryzyko błędu, wielu moich klientów próbowało zrobić samemu, i w końcu zleciło specjalistom

    pozdrawiam
    Za pierwszą część wypowiedzi - dzięki, pomogłeś.

    Za drugą część wypowiedzi masz u mnie order i tytuł Miszcza Świata - zważywszy na tytuł wątku, czyli "PODŁOGÓWKA samemu - jak uniknąć błędów?"
    Pozdrawiam wszystkich fachowców serdecznie.
    Wszystko wymaga swego. Buduję dom... 4-5-6 litrowy... a może 6-5-4 litrowy...

    Dziennik PeZeta: http://forum.budujemydom.pl/Dziennik-PeZeta-t11215.html

  2. #4482
    STAŁY BYWALEC (min. 300) FOROWICZ - to brzmi dumnie i poprawnie! Avatar o_c
    Zarejestrowany
    May 2010
    Posty
    309

    Domyślnie

    PeZet bo samoroby to druciarze i partacze, a tylko fachowcy umieją dobrze

  3. #4483

    Domyślnie

    Nikt tego nie powiedział więc daruj sobie; odwracanie kota ogonem niczego nie udowadnia. No ale skoro panowie jesteście tacy pro, to tylko pogratulować

  4. #4484
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar autorus
    Zarejestrowany
    Jan 2002
    Skąd
    Żelechów koło Żabiej Woli
    Posty
    9.544
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    IMO koszt OZC jest na tyle niski ze nie warto robić go samemu. No chyba, że dla sprawdzenia
    Dziennik budowy na forum MURATORA z komentarzami
    www.timtur.com.pl/budowa/avatar.jpg

    Jeśli chcesz widzieć FOTKI musisz skorzystać z FIREFOX.


  5. #4485

    Domyślnie

    jako hobby to jeszcze ok, ale jako małemu prywaciarzowi, który zarobi tyle, ile zrobi, i który nie ma płatnego urlopu itd., to poświęcanie kilku-nastu dni (by tylko!) na jako takie rozkminienie tematyki OZC i softu do tego, jest dla mnie (osobiście) absurdem; na OZC jestem w stanie zapracować w nieporównywalnie krótszym czasie; ba, nawet jak mi po łbie chodzić będzie problem tego, czy ktoś to dobrze obliczył, to za kolejne (marne) 300 zł zlecę to jeszcze jakiejś innej firmie;
    ale spoko, niech każdy w sumie robi jak uważa

  6. #4486

    Domyślnie

    Zamierzam sterować temperaturą zasilania za pomocą zestawu:

    1. zawór 3d: http://allegro.pl/zawor-mieszajacy-3...212327470.html
    2. siłownik: http://allegro.pl/silownik-zaworu-mi...212329098.html
    3. własny sterownik.

    Pytanie mam dot siłownika - co oznacza "Kąt obrotu: 90 Stopni, nieregulowany"?

  7. #4487

    Domyślnie

    Dawno nie zaglądam na FM, ale tak mnie jakoś tknęło, żeby odszukać swój wątek. Po 3 latach od wprowadzenia mogę tylko powiedzieć, że samodzielnie wykonana podłogówka sprawdza się znakomicie. Zapomniałem, że mam jakieś ogrzewanie, cały rok mam sterownik pogodowy ustawiony na 20,5-21 stopni i tak jest. W ciągu tych 3 lat nie odnalazłem żadnych wad. Dodam, że mam system najprostszy z możliwych, tylko OP, bez mieszaczy, sterowników, termostatów w wylewkach ani nic z tych rzeczy. Sądzę, że to może być również powodem mojego zadowolenia i braku problemów. Zużycie gazu również super.

    Pozdrawiam i polecam

  8. #4488
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar Liwko
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Posty
    22.512

    Domyślnie

    Cytat Napisał RadziejS Zobacz post
    Dawno nie zaglądam na FM, ale tak mnie jakoś tknęło, żeby odszukać swój wątek. Po 3 latach od wprowadzenia mogę tylko powiedzieć, że samodzielnie wykonana podłogówka sprawdza się znakomicie. Zapomniałem, że mam jakieś ogrzewanie, cały rok mam sterownik pogodowy ustawiony na 20,5-21 stopni i tak jest. W ciągu tych 3 lat nie odnalazłem żadnych wad. Dodam, że mam system najprostszy z możliwych, tylko OP, bez mieszaczy, sterowników, termostatów w wylewkach ani nic z tych rzeczy. Sądzę, że to może być również powodem mojego zadowolenia i braku problemów. Zużycie gazu również super.

    Pozdrawiam i polecam
    Weź tam to napisz

  9. #4489

    Domyślnie

    Hej Liwko, napisałem. Nawet nieco więcej . Pozdrawiam
    Sprzedam rozdzielacz do podłogówki, 5 obiegów - http://allegro.pl/rozdzielacz-o-podl...758976487.html
    212 m2 p.u., podłogi ok. 250 m2, ściana szary BK24 + 16 cm styro, dach deskowany, blachodachówka, 25cm wełny 0,039, podłogówka 100% - ok. 1400 mb pexa, zero grzejników, Junkers Cerapur Smart 3-14 kW, pogodówka FW100, zasobnik cwu 220L bez cyrkulacji, 2 osoby, wentylacja grawitacyjna, brak kominka, zużycie gazu za cały rok ok. 1300 m3, koszt ok. 3000 zł,

  10. #4490

    Domyślnie

    Witajcie znawcy tematu.
    Planuje ulozyc podlogowke w moim domu, mam juz plany ulozenia petli, ale.....
    na rynku jest taki ogrom materialu ,ze nie moge sobie poradzic z wyborem konkretnej rurki, PEXa.....
    Czy mozecie mi podpowiedziec co warto kupic?
    Szukam poprostu rekomendacji, aby material mnie nie zawiod i spelnil swoje zadanie.
    Budzet jest otwarty jak we wszystkim , ale zawsze staram sie wybrac przemyslanie.
    Tym razem nie jest latwo.
    Z góry dziekuje za podpowiedzi.
    Ostatnio edytowane przez Ceslav ; 16-05-2013 o 23:18 Powód: blad

  11. #4491
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar CityMatic
    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Polska B
    Posty
    10.174

    Domyślnie

    Cytat Napisał Ceslav Zobacz post
    Szukam poprostu rekomendacji, aby material mnie nie zawiod i spelnil swoje zadanie.
    Wystarczy cofnąć się o parę postów wstecz do #4501 ma kolega całą odpowiedz = więc nie szukał !
    Spokojna przystań M36a w wersji L
    ----------------------------------------------------------------
    Głupca nic tak nie drażni, jak cudza mądrość.
    Lenia nic tak nie drażni, jak cudza pracowitość.

    ----------------------------------------------------------------
    Rekuperator +GWC+Filtr PM, Centralny odkurzacz, PC klimatyzacja: Gree 6,6kW, Kominek PW Bufor 300+300
    FV 10KWp (2,68 +3,66 kWp S i 3,66 kWp E+W ),Instalacja Solarna Galmet 4,2m2,Junkers 2F
    IQ oparte na systemie Satel Integra, Abax 2 .

  12. #4492
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar _artur_
    Zarejestrowany
    Oct 2012
    Skąd
    Bolmin
    Kod pocztowy
    26-060
    Posty
    2.906

    Domyślnie

    w hurtownimwavina nie mieli to kupiłem Kan, też całkiem zgrabne, jutro jak padać nie bedzie to ukladanie więc zobaczymy

  13. #4493

    Domyślnie

    Juz doczytalem, ze rekomendacje KUPOWAC mozna wystawic firma WAVIN, KAN lub HERTZ.
    Aukcji z tymi Pex'ami pod dostatkiem.
    Dziekuje za cyne.

  14. #4494
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar m@rio
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Dzielnica
    Dom w kaliach 2
    Posty
    523
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    3

    Domyślnie

    Witam
    Również będę robił podłogówkę i instalkę własnymi siłami - tylko kocioł kondensacyjny 1F + zasobnik podłączy instalator.
    W sumie 3 rozdzielacze zasilane bezpośrednio z kotła na jego pompce.
    Dwa rozdzielacze do podłogówki, jeden do grzejników zasilany temp. jak podłogówka.
    Wszystko wyreguluję na rozdzielaczach. Instalacja jak najprostsza.

    Mam szybkie pytanie.
    Od kotła będzie szło 6 rur z tworzywa PE stabilizowanego 32mm (3 pary zasilanie i powrót) do tych 3 rozdzielaczy.
    To od kotła jak rozdziela się fachowo na 3 rodzielacze docelowe - poprzez rozdzielacz z 3 wyjściami czy trójnikami na Pe to zrobić?

  15. #4495
    ELITA FORUM (min. 1000)
    mar1973

    Zarejestrowany
    Mar 2013
    Skąd
    Bielsko-Biała
    Kod pocztowy
    43-300
    Posty
    1.108

    Domyślnie

    Cytat Napisał m@rio Zobacz post
    Witam
    Również będę robił podłogówkę i instalkę własnymi siłami - tylko kocioł kondensacyjny 1F + zasobnik podłączy instalator.
    W sumie 3 rozdzielacze zasilane bezpośrednio z kotła na jego pompce.
    Dwa rozdzielacze do podłogówki, jeden do grzejników zasilany temp. jak podłogówka.
    Wszystko wyreguluję na rozdzielaczach. Instalacja jak najprostsza.

    Mam szybkie pytanie.
    Od kotła będzie szło 6 rur z tworzywa PE stabilizowanego 32mm (3 pary zasilanie i powrót) do tych 3 rozdzielaczy.
    To od kotła jak rozdziela się fachowo na 3 rodzielacze docelowe - poprzez rozdzielacz z 3 wyjściami czy trójnikami na Pe to zrobić?
    witam

    sprawdź (policz). czy pompa w kotle ma odpowiednie parametry

    możesz uzyć gotowego rozdzielacza lub zrobić sobie go samemu z trójników (ja wykonuje samemu)

    pozdrawiam

  16. #4496
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar m@rio
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Dzielnica
    Dom w kaliach 2
    Posty
    523
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    3

    Domyślnie

    Cytat Napisał mar1973 Zobacz post
    witam

    sprawdź (policz). czy pompa w kotle ma odpowiednie parametry

    możesz uzyć gotowego rozdzielacza lub zrobić sobie go samemu z trójników (ja wykonuje samemu)

    pozdrawiam
    Pompka pociąga u ludków 1200-1400mb podłogówki ale oczywiście sprawdzę i policzę.

    Czy ten rozdzielacz główny do 3 obiegów zasilania i powrotu lokalizować gdzieś centralnie miedzy trzema docelowymi rozdzielaczami tak aby od niego do każdego z nich było mniej więcej równo odległością - czy może być przy samym kotle ?

    Czy ten trójnik robiony ma być zbudowany jak wersja 1 czy 2 ?
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	trójnik PP wersje.JPG
Wyświetleń:	66
Rozmiar:	24,7 KB
ID:	191160

  17. #4497
    ELITA FORUM (min. 1000)
    mar1973

    Zarejestrowany
    Mar 2013
    Skąd
    Bielsko-Biała
    Kod pocztowy
    43-300
    Posty
    1.108

    Domyślnie

    Cytat Napisał m@rio Zobacz post
    Pompka pociąga u ludków 1200-1400mb podłogówki ale oczywiście sprawdzę i policzę.

    Czy ten rozdzielacz główny do 3 obiegów zasilania i powrotu lokalizować gdzieś centralnie miedzy trzema docelowymi rozdzielaczami tak aby od niego do każdego z nich było mniej więcej równo odległością - czy może być przy samym kotle ?

    Czy ten trójnik robiony ma być zbudowany jak wersja 1 czy 2 ?
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	trójnik PP wersje.JPG
Wyświetleń:	66
Rozmiar:	24,7 KB
ID:	191160
    witam

    zrób jak ci pasuje, wyregulujesz przepływy na rozdzielaczach, pewnie będziesz miał rotametry, ja montuję rozdzielacze zawsze z rotametrami

    pozdrawiam

  18. #4498
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar m@rio
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Dzielnica
    Dom w kaliach 2
    Posty
    523
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    3

    Domyślnie

    Cytat Napisał mar1973 Zobacz post
    witam

    zrób jak ci pasuje, wyregulujesz przepływy na rozdzielaczach, pewnie będziesz miał rotametry, ja montuję rozdzielacze zawsze z rotametrami

    pozdrawiam
    Dzięki, znaczy nie ma to wpływu na przepływy.

  19. #4499
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar PeZet
    Zarejestrowany
    Dec 2004
    Kod pocztowy
    96-321
    Posty
    803

    Domyślnie

    Uff... przebrnąłem przez cały wątek, razem z awanturą o nic.
    Mpoplaw, Liwko, Mar1973, dzięki za cenne uwagi

    Skrót całego wątku:
    - pompa ma zasysać wodę
    - warto dać filtr
    - rotametry pokazują, choć nie zawsze.
    - odpowietrznik automatyczny działa i w układzie otwartym i zamkniętym
    - czy rurki dawać gęsto czy nie? Cały wątek to mielenie tego tematu. A odp: każdy rozstaw wydoli, wystarczy podnieść temp zasilania, o ile jest taka możliwość (przy pci może jej nie być)
    - czy pod zasialnie pci dawać gęściej rurki? - Nie, bo zyski na COP-ie będą znikome
    - czy kłaść siatkę zbrojeniową zamiast kłaczków? - nie kłaść. ryzyko przetarcia. chyba że w połowie grubości.
    - spinki są do dupy, bo robią dziury.

    (więc nie wiem czym czepiać rurę. )

    - czy pompka wydoli - 99% odpowiedzi - wydoli! Jaka by nie była. Wydoli. Czy ta z pieca czy przyczepiona do ściany
    - wygrzewanie: pod ceramikę nie ma potrzeby. pod drewno - mus.

    Forumowicze robili eksperymenty przy jakim ciśnieniu trzaśnie pex. Odp: przy zajebiście wysokim, poza zasięgiem ludzkiej papraniny.

    Robić OZC, robić OZC, robić OZC.

    Dziś przyjechały do mnie dwa rozdzielacze ze wszystkimi szykanami, pianki, gąbki, manometry., termometry, folie w kratkę, nyple.
    Przyjdzie dzień że po raz n-ty padnie pytanie: gdzie wstawic zawór zwrotny.
    Wszystko wymaga swego. Buduję dom... 4-5-6 litrowy... a może 6-5-4 litrowy...

    Dziennik PeZeta: http://forum.budujemydom.pl/Dziennik-PeZeta-t11215.html

  20. #4500

    Domyślnie

    Cytat Napisał PeZet Zobacz post
    - pompa ma zasysać wodę
    - warto dać filtr
    Co znaczy "pompa ma zasysać wodę"?
    A filtr chyba mniej potrzebny przy buforze (masz mieć bufor chyba?).

Strona 225 z 376

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony