dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 295 z 376
Pokaż wyniki od 5.881 do 5.900 z 7511

Temat: PODŁOGÓWKA samemu - jak uniknąć błędów?

  1. #5881
    Konto usunięte_1*
    Guest
    Konto usunięte_1*

    Domyślnie

    Cytat Napisał fenix2 Zobacz post
    Aha i nie daj sobie wcisnąć rozdzielacza z pompą mieszającą!
    Tylko osobno rozdzielacz OP a w kotłowni pompka i zawór 3D mieszający.
    nie wiem czy mogę ale zapytam czy zrobiłbyś mi schemat tego ogrzewania podłogowego wraz z elementami potrzebnymi oczywiście za opłatą bo chyba lepiej wydać parę groszy niż całą zimę siedzieć w piwnicy i regulować coś tam a podłoga 50 stopni

  2. #5882

    Domyślnie

    Cytat Napisał fenix2 Zobacz post
    Aha i nie daj sobie wcisnąć rozdzielacza z pompą mieszającą!
    Tylko osobno rozdzielacz OP a w kotłowni pompka i zawór 3D mieszający.
    Czy przy 3 poziomach w samej podłogówce (w sumie około 1200 m) plus 2 grzejniki w łazience na osobnym obwodzie, również zamiast kupować 3 rozdzielaczy z mieszaczem zainwestować w jedną pompę i zawór 3d. Zdecydowanie na plus są koszty.
    Wcześniej tak myślałam, ale co fachowiec to inna teoria. I jaki sterownik wybrać, polecicie coś EUROSTER, TECH, czy coś innego.
    Czy da się pogodzić pogodówkę z termostatami pokojowymi ? Mam już niezły mętlik w głowie.
    Piec na ekogroszek!
    Ostatnio edytowane przez szarlejak ; 04-05-2015 o 21:03

  3. #5883
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    emmer

    Zarejestrowany
    Feb 2013
    Skąd
    Białobrzegi
    Kod pocztowy
    26-800
    Posty
    81

    Domyślnie

    Wysterujesz przepływami. Ja mam elektronike ijestem zadowolony. Ale bez tego tez by bylo ok. A sporo kasy zostanie.

  4. #5884

    Domyślnie

    Cytat Napisał emmer Zobacz post
    Wysterujesz przepływami. Ja mam elektronike ijestem zadowolony. Ale bez tego tez by bylo ok. A sporo kasy zostanie.
    Tak myslę, ale trochę potrzeba czasu na zabawę z przepływami. A jaką elektronikę masz jeśli można wiedzieć?
    Przynajmniej pogodówka by się przydała z automatu, A na resztę( regulatory pokojowe itd.) to tylko peszle puste zostawię, myśląc o przyszłości.
    chyba że ktoś inny pochwali się rozwiązaniem u siebie w domu.

  5. #5885
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    emmer

    Zarejestrowany
    Feb 2013
    Skąd
    Białobrzegi
    Kod pocztowy
    26-800
    Posty
    81

    Domyślnie

    Tzn ja mam kocioł kondensacyjny gazowy. Sterownik car2 dedykowany do immergasa. Pogodówka też od nich. W pokojach są sterowniki sterujące siłownikami na rozdzielaczu. Reszta obwodów czyli łazienki, hol, wiatrołap i kuchnia są regulowane tylko ręcznie na rozdzielaczu żeby zapobiegać sytuacji że wszystkie obwody zamkną się w przypadku osiągnięcia zadanej temperatury i w efekcie wyłączenia kotła.

  6. #5886

    Domyślnie

    Cytat Napisał emmer Zobacz post
    Tzn ja mam kocioł kondensacyjny gazowy. Sterownik car2 dedykowany do immergasa. Pogodówka też od nich. W pokojach są sterowniki sterujące siłownikami na rozdzielaczu. Reszta obwodów czyli łazienki, hol, wiatrołap i kuchnia są regulowane tylko ręcznie na rozdzielaczu żeby zapobiegać sytuacji że wszystkie obwody zamkną się w przypadku osiągnięcia zadanej temperatury i w efekcie wyłączenia kotła.
    Ja piec będę miał produkcji własnej od teścia, więc sterownik wybiorę pewnie z tej samej firmy co sterowanie. O zastosowaniu siłowników myślałem głównie w sypialni, albo w piwnicy np w pralni by łatwo było manewrować temperatura. Jednak mimo wszystko prościej jest sterować przepływami, bo siłownik to tylko zamknąć i otworzyć potrafi. Może ktoś jeszcze poleci jakiś system do sterowania łącznie z sterownikiem do ekogroszku warty zainteresowania, najlpiej jako użytkownik takiego. Najlepiej byłoby mieć podgląd na monitorze temperatury w większości pomieszczeń, to wtedy wiadomo gdzie przykręcić.

    Dodatkowe pytanie o okablowanie, czy wystarczy puscic peszel pod posadzce od termostatu do rozdzielacza, czy np warto puscic tez kawalek w posadzke zeby mierzyc temperature, czy to juz zbedny bajer, oczywisice myslalc o przyszlosci.

  7. #5887

    Domyślnie

    Cytat Napisał emmer Zobacz post
    Tzn ja mam kocioł kondensacyjny gazowy. Sterownik car2 dedykowany do immergasa. Pogodówka też od nich. W pokojach są sterowniki sterujące siłownikami na rozdzielaczu. Reszta obwodów czyli łazienki, hol, wiatrołap i kuchnia są regulowane tylko ręcznie na rozdzielaczu żeby zapobiegać sytuacji że wszystkie obwody zamkną się w przypadku osiągnięcia zadanej temperatury i w efekcie wyłączenia kotła.
    Regulatory pokojowe masz jakiej firmy, tej samej co rozdzielacze? Masz jakiś główny panel do podglądu ich wszystkich, czy każdym sterujesz osobno?
    Dzięki

    Tyle tych firm, że w ciemno nie wiadomo co wybrać.

  8. #5888
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    emmer

    Zarejestrowany
    Feb 2013
    Skąd
    Białobrzegi
    Kod pocztowy
    26-800
    Posty
    81

    Domyślnie

    pl.kan-therm.com/system_kan_therm/automatyka_sterujaca_kan_therm/automatyka_smart_wprowadzenie.html

    Takie cosik tylko że w wersji przewodowej i trochę inny wyświetlacz (starszy model). Każdy sterownik, czyli obieg/pokój sterujesz osobno.

  9. #5889

    Domyślnie

    Jestem po lekturze całego wątku i nie zauważyłem żeby ktoś poruszył temat toksyczności paneli na ogrzewaniu podłogowym. Panele podłogowe same w sobie zawierają aldehydy, jedne mniej inne więcej. W wyniku podgrzewania paneli wzrasta poziom emisji tych toksyn. Niestety w naszej prasie próżno szukać informacji na ten temat. Znalazłem kilka informacji potwierdzających te informację. np. tu.: link

    Gdyby nie te obawy, na 100% zainstalował bym ogrzewanie podłogowe w całym domu ale poddaszu będą panele i stąd moje obawy.
    Wiem że zaraz pojawią się głosy że wszędzie toksyny występują ale weźcie pod uwagę to że w tych domach będziemy mieszkać do końca życia a boję się sytuacji jak z eternitem który dopiero po latach okazał się szkodliwy. Zauważyłem że pojawiły się panele na bazie nowego materiału CSF które podobno są wolne od PCV i plastyfikatorów.

    Proszę Was o opinie na ten temat. Bardzo mi na tym zależy.

  10. #5890

    Domyślnie

    wiesz to problem generalnie całego domu, co z farbami, meblami, wszelkimi plastikami.. wszystko wkoło jest nasączone jakimiś chemikaliami.
    co do paneli .. to dotyczy tylko tych sztucznych paneli podłogowych ala drewno ? czy również parkietów / klepek / desek ?
    jeśli tylko paneli to jedyna rada.. zmienić to na parkiety
    Dom z użytkowym poddaszem, po podłodze 160m2 (parter-80m2 w tym 20m2 garaż, poddasze-80m2). Ściany: silka 25cm+20cm styro (0,032). Poddasze 30cm-wełna, 2 warstwy po 15cm (0,039+0,033), na gruncie 20cm-styro eps100, płyta fundamentowa. Okna 3-szybowe (U=0,8-0,9). Rekuperator Brink 300 Medium. Ogrzewanie: podłogówka napędzana PC Panasonic Aquarea 5kW monoblok. Dla relaksu kominek Maja 12 kW

  11. #5891
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar asolt
    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Dąbrowa Tarnowska
    Kod pocztowy
    33-200
    Posty
    11.509
    SOLVENT Hurtownia wentylacyjna. OZC, świadectwa i char. energetyczne. Projekty instalacji sanitarnych. Montaż instalacji wentylacji mechanicznej/rekuperacji, klimatyzacji i pomp ciepła www.solvent.sklep.pl cała polska

    Domyślnie

    Cytat Napisał Jacekss Zobacz post
    wiesz to problem generalnie całego domu, co z farbami, meblami, wszelkimi plastikami.. wszystko wkoło jest nasączone jakimiś chemikaliami.
    co do paneli .. to dotyczy tylko tych sztucznych paneli podłogowych ala drewno ? czy również parkietów / klepek / desek ?
    jeśli tylko paneli to jedyna rada.. zmienić to na parkiety
    Pod warunkiem ze parkiety nie są lakierowane, lakiery tez wytwarzaja toksyny. A najlepiej miec wm która na bieżąco to usunie.

  12. #5892

    Domyślnie

    Parkiety klei się klejami które zawierają aldehydy wiec tu również jest problem. Wiem że tyczy się to całego domu, ale może warto po kolei eliminować szkodliwe substancje.

  13. #5893

    Domyślnie

    no chyba w dzisiejszych czasach najważniejsze to skuteczna wentylacja
    Dom z użytkowym poddaszem, po podłodze 160m2 (parter-80m2 w tym 20m2 garaż, poddasze-80m2). Ściany: silka 25cm+20cm styro (0,032). Poddasze 30cm-wełna, 2 warstwy po 15cm (0,039+0,033), na gruncie 20cm-styro eps100, płyta fundamentowa. Okna 3-szybowe (U=0,8-0,9). Rekuperator Brink 300 Medium. Ogrzewanie: podłogówka napędzana PC Panasonic Aquarea 5kW monoblok. Dla relaksu kominek Maja 12 kW

  14. #5894
    ELITA FORUM (min. 1000)
    rwojtek

    Zarejestrowany
    Jan 2013
    Skąd
    Białystok
    Kod pocztowy
    15-509
    Posty
    1.403

    Domyślnie

    Cytat Napisał hektor80 Zobacz post
    Parkiety klei się klejami które zawierają aldehydy wiec tu również jest problem. Wiem że tyczy się to całego domu, ale może warto po kolei eliminować szkodliwe substancje.
    Ubranie, które nosisz także zawiera szkodliwą chemię.
    "D172 Zbigniew z garażem" ciut powiększony, 147m2 grzanych podłóg. OZC by ASolt - 4,7kW +1kW cwu. Podłogi 2x10cm eps100-0.038, ściany Lewkowo LPW-25 + 20cm grafit-0,031. Na stropie 40cm eps80-0,038. WM - Nikol 320. Całość podłogówka + dwie drabinki, PPC C9 + 2x100m odwierty. Okna Amberline trzy szyby Ug=0,5.

  15. #5895

    Domyślnie

    Cytat Napisał rwojtek Zobacz post
    Ubranie, które nosisz także zawiera szkodliwą chemię.
    Czy tym można wszystko usprawiedliwiać ??

  16. #5896
    ELITA FORUM (min. 1000)
    rwojtek

    Zarejestrowany
    Jan 2013
    Skąd
    Białystok
    Kod pocztowy
    15-509
    Posty
    1.403

    Domyślnie

    Cytat Napisał hektor80 Zobacz post
    Czy tym można wszystko usprawiedliwiać ??
    Można.
    Inaczej okazałoby się, że życie jest śmiertelną chorobą na którą każdy z Nas kiedyś zapadnie.
    "D172 Zbigniew z garażem" ciut powiększony, 147m2 grzanych podłóg. OZC by ASolt - 4,7kW +1kW cwu. Podłogi 2x10cm eps100-0.038, ściany Lewkowo LPW-25 + 20cm grafit-0,031. Na stropie 40cm eps80-0,038. WM - Nikol 320. Całość podłogówka + dwie drabinki, PPC C9 + 2x100m odwierty. Okna Amberline trzy szyby Ug=0,5.

  17. #5897

    Domyślnie

    Cytat Napisał emmer Zobacz post
    pl.kan-therm.com/system_kan_therm/automatyka_sterujaca_kan_therm/automatyka_smart_wprowadzenie.html

    Takie cosik tylko że w wersji przewodowej i trochę inny wyświetlacz (starszy model). Każdy sterownik, czyli obieg/pokój sterujesz osobno.
    Właśnie czegoś takiego szukam - termostaty pokojowe podłączone do listwy a ta do Lan-u albo jakiegoś głównego panelu sterującego. Widzę, że Kan ma takie rozwiązanie, jednak wyłącznie bezprzewodowo. Przewodowo mają tech sterowniki i do tego mógłbym mieć cały osprzęt tej firmy łącznie z sterownikiem do pieca, choć ceny nie najniższe. Innej firmy gdzie miałbym podgląd i możliwość sterowanie termostatami centralnie nie znalazłem, chyba że coś pominąłem.

    Ogólnie to potrzebuję sterownika do pieca i zaworu 3d do tego listwa plus termostaty pokojowe. Oczywiście najlepiej gdyby też były centralnie zarządzane żeby po pokojach nie latać i piętrach no ale w ostateczności bez tego się obejdzie. Sterowanie najlepiej przewodowe, ktoś coś poleci?

  18. #5898
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar kurczak81
    Zarejestrowany
    May 2012
    Skąd
    podkarpacie, pod lasem
    Posty
    131

    Domyślnie

    Panowie mam takie pytanie co do ogrzewania podłogowego.

    Ciągle zastanawiamy się czy robić na całości czy nie, ja jestem za całością, a mąż boi się o swoją alergię. To tak w ramach wstępu, może Wam uda się przekonać mojego męża na podłogówkę w całym domu

    Pytanie dotyczy układania rurek pod meblami. Wiem, że tam gdzie będą meble w kuchni nie układa się rurek, co z np.: garderobą, szafą do zabudowy w korytarzu i np.: szafą w sypialni. Z tego co się orientuję to przy takich zabudowach wwierca się elementy w podłogę. Czy z góry ustalić już co będzie gdzie stało i np.: w pokoju ominąć to miejsce układając rury? Pod szafami w garderobie po prostu nie wrzucać podłogówki?
    Jeszcze jedno pytanko, jeśli w łazience będą podwieszane bidet i WC to pod nimi można spokojnie ułożyć rurki?

    Z góry dzięki za odpowiedź

    p.s. ciągle czytam ten długi wątek o "podłogówce samemu", więc jeszcze mało wiem

  19. #5899
    ELITA FORUM (min. 1000)
    BrodowskiG

    Zarejestrowany
    Nov 2011
    Skąd
    Poznań
    Dzielnica
    Wilda
    Posty
    2.350

    Domyślnie

    zagroź zmianą męża ;p meble raz sa w w jednym miejscu a raz w drugim,więc bym się nie bawił w jakies omijanie ewentualnie możesz trochę zagęścić rurki żeby oddawana moc nie spadła, tam gdzie będziesz się wwiercała można na wszelki wypadek ominąć, stałe zabudowy są na dłużej. skoro kibel jest nad to w czym przeszkadza. To nie apteka.
    PS grzejnik ma wyższą temp. więc ruch powietrza jest większy.

  20. #5900
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar kurczak81
    Zarejestrowany
    May 2012
    Skąd
    podkarpacie, pod lasem
    Posty
    131

    Domyślnie

    Czyli tam gdzie na stałe będę mieć meble i nie chodzi mi tu tylko o kuchnię, ale o garderobę, szafę przesuwną (mam na to odpowiednią wnękę przygotowaną w korytarzu) i np.: szafę w sypialni (tu będzie stały rozkład i się nie zmieni) ominąć te powierzchnie i będzie git.

    Co do całości podłogówki powiedziałam Ukochanemu, że możemy w razie "W" doprowadzić rurki na ścianę na grzejniki i zaślepić. Jak będzie coś nie tak, to wyłączymy podłogówkę i przykręcimy sobie grzejnik.

Strona 295 z 376

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony