dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 325 z 376
Pokaż wyniki od 6.481 do 6.500 z 7511

Temat: PODŁOGÓWKA samemu - jak uniknąć błędów?

  1. #6481
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar link2jack
    Zarejestrowany
    Jan 2015
    Skąd
    WZY / ES
    Kod pocztowy
    96-330
    Posty
    1.360

    Domyślnie

    Cytat Napisał wg39070 Zobacz post
    No widzisz, sam odwiert przy dwóch sondach średniej głębokości około 80 metrów to wydatek rzędu 10 tys. Pompa gruntowa ok 30 tys. Ja za 40 tyś mam ogrzewanie w całości podłogowe zasilane kotłem gazowym + kominek z PW.
    10-12tysięcy to już cena za porządny odwiert - w cenie naturalnie materiał. Chyba nie rozglądałeś się wnikliwie za pompami gruntowymi. Ceny za pompy zaczynają się poniżej 20 tysięcy. Więc można się zmieścić w 30 tysiącach z pompą gruntową.
    Ostatnio edytowane przez link2jack ; 05-05-2016 o 12:46
    [SIZE=1]~160m2 użyt. Reksio2G
    OZC=6.6KW, zapotrzebowanie na ciepło=12,8MWh/rok (obliczenia dla: 23*C), w domu: 21,5-22,5*C.
    Panasonic T-CAP-F-9KW, Krzywa: -15/+40@+15/+28. Sterowanie: EurosterQ7, CWU (ermet) dwa razy dziennie do 45*C. G12W-PGE
    Ściana: U=0,13(porotherm30+20cm 0,031), Skosy: U=0,14(25cm pianki Polychem) Sufit: U=0,10(10cm pianki+30 wełny), Okna: U=0,9-1,1 (31m2), Podłoga aż U=0,19. WM. 100% podłogówki 4,5cm. +Jotul I570 do 10 odpaleń na rok

  2. #6482
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.618
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Cytat Napisał wg39070 Zobacz post
    Ciekawe? Mój przykład: kominek z płaszczem + zabudowa 12 tys, kocioł kondensacyjny + zasobnik cwu 160 litrów 5,5 tys. Pokaż mi PC za 17,5 tys, a do tego jeszcze odwierty dla sond pionowych (przy PC gruntowej).
    Kotłownie gazową z wszystkimi przyłączami, projektami i instalacjami i dokumentacją geodety mam za 14,5 tys i uważam, że to niezła cena.

    Wiec policz może raz jeszcze.
    Jeśli masz coś po znajomości to super, a,e pytający raczej tak mieć nie bedzie.
    Ostatnio edytowane przez fotohobby ; 05-05-2016 o 13:32
    parterówka, płyta fundamentowa, 10cm XPS pod i 10cm EPS na płycie, silikat 18cm, 20 cm grafitowego EPS na ścianach, 5cm wełny i 30 cm celulozy na stropie. Rekuperator Kinetic 250, kocioł kondensacyjny Immergas Victrix 12kW, PV 4,27kWp na SolarEdge

  3. #6483

    Domyślnie

    Cytat Napisał Instaltechnic Zobacz post
    Wszystko zależy od ceny. Capricorn jest ok cenowo, ale czasem coś w nim trzeba wymienić na dzień dobry, albo odpowietrznik, albo przepływomierz. Przepływomierz bardzo rzadko. U niestety nie jednego producenta trzeba uważać przy wykręcaniu przepływomierzy żeby nie wystrzeliły pod ciśnieniem.

    Zależy co w Twojej okolicy jest w hurtowniach, bo producentów krajowych i zagranicznych jest dużo...
    Wracając do tematu ogrzewania podłogowego i rozdzielacza.
    Koledzy czy ktoś montował rozdzielacz Velvex inox -belki stal nierdzewna -przepływomierze Kan [mam taką informacje od handlowca -czy rzeczywiście ?]
    Cenowo w miarę ok.
    Mam zawory Velvex i jest ok - ale czy rozdzielacz są dobre ?
    Taj jak pisał Asolt szukam alternatywy -jakość -cena - by samemu wykonać u siebie OP.

  4. #6484

    Domyślnie

    kilka pytań technicznych:
    - z czego robić dylatacje brzegowe? z gotowej taśmy 8mm czy może styropian 1cm. Wydaje mi się że może to mieć znaczenie w przypadku poddasza i tłumienia dźwięków
    - dylatacje poszczególnych pól grzewczych, z czego? jakaś taśma czy może zostawić to wylewkarzom to zrobią nacięcia?
    Projekt Nugat4, p.u. 150m2, Podłoga-14cm EPS100, ściany-20cm 0.031, strop-36cm EPS80, Okna: U=0,7-1,2, skosy betonowe - 22cm EPS, 100% podłogówki + 2 drabinki, WM Kinetic 250, GZ50-Immergas Victrix 12 TT

  5. #6485
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    teres

    Zarejestrowany
    Jul 2012
    Skąd
    Kęty
    Kod pocztowy
    32-650
    Posty
    855

    Domyślnie

    Cytat Napisał hektor80 Zobacz post
    kilka pytań technicznych:
    - z czego robić dylatacje brzegowe? z gotowej taśmy 8mm czy może styropian 1cm. Wydaje mi się że może to mieć znaczenie w przypadku poddasza i tłumienia dźwięków
    Z taśm.
    Cytat Napisał hektor80 Zobacz post
    - dylatacje poszczególnych pól grzewczych, z czego? jakaś taśma czy może zostawić to wylewkarzom to zrobią nacięcia?
    Daj wylewkarzom niech natną kielniami, albo sami powkładają CI styropian/piankę.

  6. #6486

    Domyślnie

    Cytat Napisał teres Zobacz post
    Z taśm.
    Jakieś uzasadnienie? Bo szybko?
    Projekt Nugat4, p.u. 150m2, Podłoga-14cm EPS100, ściany-20cm 0.031, strop-36cm EPS80, Okna: U=0,7-1,2, skosy betonowe - 22cm EPS, 100% podłogówki + 2 drabinki, WM Kinetic 250, GZ50-Immergas Victrix 12 TT

  7. #6487
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    teres

    Zarejestrowany
    Jul 2012
    Skąd
    Kęty
    Kod pocztowy
    32-650
    Posty
    855

    Domyślnie

    Cytat Napisał hektor80 Zobacz post
    Jakieś uzasadnienie? Bo szybko?
    Tak, szybko, wygodnie, spełniają swój cen. Nie ma co cudować ze styropianem. Zresztą, z czego nie zrobisz, będzie dobrze.

  8. #6488
    ELITA FORUM (min. 1000)
    cezary.pl

    Zarejestrowany
    Jan 2015
    Skąd
    Puszcza Stromecka
    Posty
    2.100

    Domyślnie

    Cytat Napisał hektor80 Zobacz post
    kilka pytań technicznych:
    - z czego robić dylatacje brzegowe? z gotowej taśmy 8mm czy może styropian 1cm. Wydaje mi się że może to mieć znaczenie w przypadku poddasza i tłumienia dźwięków
    - dylatacje poszczególnych pól grzewczych, z czego? jakaś taśma czy może zostawić to wylewkarzom to zrobią nacięcia?
    U mnie posadzkarze na dylatacje między polami grzewczymi wykorzystali paski płyty pilśniowej, ustabilizowanymi w pionie powbijanymi patyczkami do szaszłyków.
    Chyba zdradziłem ich Noł Chał

    Pozdrawiam
    Cezary
    PS Wylewka anhydrytowa.
    Mieszkam w parterówce bez kominów, 123 m2
    Dach: płyta warstwowa PIR 160/200, więźba dachowa z betonu i stali.
    Ściany: BK H+H i 200mm grafitu Etixx.
    Podłoga: 140mm płyty PIR, jastrych anhydrytowy.
    Rekuperator o3ozon 400m3/h
    Ogrzewanie 100% podłogowe i CWU zasilane z bufora 1000l
    Gruntowa PC Konceptus 7 kW zasila bufor.
    Poziome dolne źródło 150 mb PE32 w kurzawce.
    Awaryjnie w buforze grzałki elektr. 8 kW + 2 kW.
    Biokominek na etanol.
    PV 7,3 kWp na gruncie.

  9. #6489

    Domyślnie

    Co powiecie na temat rozdzielacza Rozdzielacz ze stali nierdzewnej PREMIUM 1 capricorn mam możliwość kupienia takiego kompletnego za około 500 zł - 9 obwodów, zastanawiam się też nad Ferro ale to już koszt około 650 zł bez euro konusów czyli wyjdzie ponad 750 zł.

  10. #6490
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    teres

    Zarejestrowany
    Jul 2012
    Skąd
    Kęty
    Kod pocztowy
    32-650
    Posty
    855

    Domyślnie

    Cytat Napisał meczesiu Zobacz post
    Co powiecie na temat rozdzielacza Rozdzielacz ze stali nierdzewnej PREMIUM 1 capricorn
    Jak Ci będą ciekły rotametry po regulacji, to nie miej pretensji. Ja się naciąłem - wystarczy.

  11. #6491

    Domyślnie

    Wylewki betonowe do podłogówki porobione

    Umówiłem się z panami od wylewek, że będą lac z mojego materiału. Skład wylewki wyszedł 40% żwir 2-8mm 60% piach płukany plus cement portlandzki 42,5 Cem I - 250kg/m3 plus plastyfikator i zbrojenie rozproszone.

    Wielkie zdziwienie ich było jak na miejscu na podstawie pojemności miksokreta powiedziałem im, że mają dawać 2 worki cementu bo jak twierdzili "półtora worka wystarczy", a to było by 187,5 kg/m3. Dodatkowo sam fakt, że jest żwir niejako "przerażał" ich bo "źle się bedzie zacierać".

    Mój materiał wyszedł mi drożej niż panowie proponowali z ich materiału ale ich materiał, po tym co na miejscy zobaczyłem i wymieniłem zdania, to:
    1. Tylko piach płukany.
    2. Cement 187,5 kg/m3 betonu i to 32,5 Cem II.
    3. Zbrojenie rozproszone - minimalnie bo znowu "oblepia sie poziomica".

    Przez ten początkowy brak zrozumienia tematu musiałem zamiast zająć sie czymś innym to prawie, że stać im nad miksokretem kontrolując czy sobie panowie nie "upraszczają" roboty.

    Ogólnie przestrzegam przed ekipami, które nie sa świadome co wylewają i dlaczego i pod jaką okładzinę oraz jak mają zatrzeć powierzchnię. Lepiej od razu uderzyć do innej ekipy a co najwazniejsze ustalić na samym początku jaki będzie skład betonu aby potem nie było głupich dyskusji o wytrzymałości. W/g mnie warto też mieć cały czas instalację nabitą do cisnienia próby.

    pozdro

  12. #6492
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar PaRa
    Zarejestrowany
    Apr 2014
    Skąd
    Góra Kalwaria
    Kod pocztowy
    05-530
    Posty
    1.775
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    6

    Domyślnie

    Tak informacja dla osób planujących ogrzewanie podłogowe, ja miałem dylemat czy robić na oko, czyli rurki co 10-15 cm, czy też robić projekt instalacji.
    Przy pomocy firmy KAN wykonałem projekt i wyszło, że racje miał człowiek od pompy ciepła. Reasumując : nie ma sensu moim zdaniem zlecać robienia projektu.
    Mój dziennik budowy

    http://forum.muratordom.pl/showthread.php?244304-Zx100

    Parterówka 175m2, ogrzewanie 135m2 podłogówka + drabinka w łazience, garaż 40m2 nie ogrzewany.
    OZE - 7696 kWh/rok, 57,3 kWh/(m2·rok), Projektowe obciążenie cieplne budynku 4563 W
    Pompa Panasonic Aquarea SDC 7KW + CWU Hewalex HP250, rekuperator AirPack 300
    Płyta fundamentowa - 0,12, ściany - 0, 14 , dach - 0,12

  13. #6493

    Domyślnie

    Cytat Napisał Okta Zobacz post
    Wylewki betonowe do podłogówki porobione

    Umówiłem się z panami od wylewek, że będą lac z mojego materiału. Skład wylewki wyszedł 40% żwir 2-8mm 60% piach płukany plus cement portlandzki 42,5 Cem I - 250kg/m3 plus plastyfikator i zbrojenie rozproszone.

    Wielkie zdziwienie ich było jak na miejscu na podstawie pojemności miksokreta powiedziałem im, że mają dawać 2 worki cementu bo jak twierdzili "półtora worka wystarczy", a to było by 187,5 kg/m3. Dodatkowo sam fakt, że jest żwir niejako "przerażał" ich bo "źle się bedzie zacierać".

    Mój materiał wyszedł mi drożej niż panowie proponowali z ich materiału ale ich materiał, po tym co na miejscy zobaczyłem i wymieniłem zdania, to:
    1. Tylko piach płukany.
    2. Cement 187,5 kg/m3 betonu i to 32,5 Cem II.
    3. Zbrojenie rozproszone - minimalnie bo znowu "oblepia sie poziomica".

    Przez ten początkowy brak zrozumienia tematu musiałem zamiast zająć sie czymś innym to prawie, że stać im nad miksokretem kontrolując czy sobie panowie nie "upraszczają" roboty.

    Ogólnie przestrzegam przed ekipami, które nie sa świadome co wylewają i dlaczego i pod jaką okładzinę oraz jak mają zatrzeć powierzchnię. Lepiej od razu uderzyć do innej ekipy a co najwazniejsze ustalić na samym początku jaki będzie skład betonu aby potem nie było głupich dyskusji o wytrzymałości. W/g mnie warto też mieć cały czas instalację nabitą do cisnienia próby.

    pozdro
    Jaki dokładnie plastyfikator i włókna zastosowałeś?
    Projekt Nugat4, p.u. 150m2, Podłoga-14cm EPS100, ściany-20cm 0.031, strop-36cm EPS80, Okna: U=0,7-1,2, skosy betonowe - 22cm EPS, 100% podłogówki + 2 drabinki, WM Kinetic 250, GZ50-Immergas Victrix 12 TT

  14. #6494

    Domyślnie

    Cytat Napisał hektor80 Zobacz post
    Jaki dokładnie plastyfikator i włókna zastosowałeś?
    Plastyfikator POZZOLITH a włókna polipropylenowe 18mm ok 600g/m3. Grubośc wylewki od 8-11cm. Aż takie nierówności miałem na chudziaku

    Sam układałem styropian, potem na to folię z rastrem i aluminium. Folia o dziwo niezbyt droższa od zwykłej budowlanej (75zł/50m2 - były tańsze ale wolałem ta "grubszą") a w trakcie rozkładania stwierdziłem, że jest sporo sztywniejsza i wytrzymalsza niż ta 300 czarna - budowlana no i przez to łatwiej się nam ja rozkładało.
    Wcześniej ustaliłem z kierownikiem budowy gdzie podziały płyt betonowych powinny przebiegać i na tej podstawie odrobinę "skorygowałem" rozkład rurek aby obwody miały nie wiecej niż 80mb.

    Po wylaniu przez 9 dni beton przykryty był folią i kontrolnie podlewany w miejscach gdzie miał chęć wyschnać. Dzisiaj będe zdejmował folię i teraz pytanko: Po jakim czasie mogę zacząć wygrzewać wylewki zakładając takie pogody i przewiewne wnętrze?

    pozdro
    Ostatnio edytowane przez Okta ; 30-05-2016 o 14:22

  15. #6495

    Domyślnie

    Cytat Napisał Okta Zobacz post
    Plastyfikator POZZOLITH a włókna polipropylenowe 18mm ok 600g/m3. Grubośc wylewki od 8-11cm. Aż takie nierówności miałem na chudziaku


    Sam układałem styropian, potem na to folię z rastrem i aluminium. Folia o dziwo niezbyt droższa od zwykłej budowlanej (75zł/50m2 - były tańsze ale wolałem ta "grubszą") a w trakcie rozkładania stwierdziłem, że jest sporo sztywniejsza i wytrzymalsza niż ta 300 czarna - budowlana no i przez to łatwiej się nam ja rozkładało.
    Wcześniej ustaliłem z kierownikiem budowy gdzie podziały płyt betonowych powinny przebiegać i na tej podstawie odrobinę "skorygowałem" rozkład rurek aby obwody miały nie wiecej niż 80mb.

    Po wylaniu przez 9 dni beton przykryty był folią i kontrolnie podlewany w miejscach gdzie miał chęć wyschnać. Dzisiaj będe zdejmował folię i teraz pytanko: Po jakim czasie mogę zacząć wygrzewać wylewki zakładając takie pogody i przewiewne wnętrze?

    pozdro
    Czas wiązania betonu wynosi około 28 dni, więc miesiąc nie wyjęty. Swoją drogą poczekałbym dłużej. Nie zaszkodzi. Pozdrawiam.

  16. #6496

    Domyślnie

    Witam,
    przestawiam mój roboczy projekt podłogówki. Proszę o weryfikację i poradę. Dom o powierzchni 100 m2, ogrzewanie gazowe

    Będzie 9 obwodów – mam 3 rolki pexa po 200 cm
    Salon – 65 m, 65, m, 65m (panele)
    Sypialnia - 90 m (panele)
    Kuchnia - 40 m (kafelki)
    Pomieszczenie gospodarcze + wiatrołap + cześć holu – 60 m (kafelki/panele)
    Pokój 1 – 65 m (panele)
    pokój 2- 65 m (panele)
    Łazienka + toaleta – 65 m (kafelki)

    czy może zrobić w salonie dwa obwody po 90m a dodatkowy obwód zrobić wiatrołap i częśc holu.



    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Projekt.jpg
Wyświetleń:	210
Rozmiar:	19,9 KB
ID:	357241

  17. #6497

    Domyślnie

    Cytat Napisał Okta Zobacz post
    Plastyfikator POZZOLITH a włókna polipropylenowe 18mm ok 600g/m3. Grubośc wylewki od 8-11cm. Aż takie nierówności miałem na chudziaku

    Sam układałem styropian, potem na to folię z rastrem i aluminium. Folia o dziwo niezbyt droższa od zwykłej budowlanej (75zł/50m2 - były tańsze ale wolałem ta "grubszą") a w trakcie rozkładania stwierdziłem, że jest sporo sztywniejsza i wytrzymalsza niż ta 300 czarna - budowlana no i przez to łatwiej się nam ja rozkładało.
    Wcześniej ustaliłem z kierownikiem budowy gdzie podziały płyt betonowych powinny przebiegać i na tej podstawie odrobinę "skorygowałem" rozkład rurek aby obwody miały nie wiecej niż 80mb.

    Po wylaniu przez 9 dni beton przykryty był folią i kontrolnie podlewany w miejscach gdzie miał chęć wyschnać. Dzisiaj będe zdejmował folię i teraz pytanko: Po jakim czasie mogę zacząć wygrzewać wylewki zakładając takie pogody i przewiewne wnętrze?

    pozdro
    A jakiej grubości dałeś folię z rastrem i aluminium na styropian?

  18. #6498

    Domyślnie

    Cytat Napisał meczesiu Zobacz post
    Witam,
    przestawiam mój roboczy projekt podłogówki. Proszę o weryfikację i poradę. Dom o powierzchni 100 m2, ogrzewanie gazowe

    Będzie 9 obwodów – mam 3 rolki pexa po 200 cm
    Salon – 65 m, 65, m, 65m (panele)
    Sypialnia - 90 m (panele)
    Kuchnia - 40 m (kafelki)
    Pomieszczenie gospodarcze + wiatrołap + cześć holu – 60 m (kafelki/panele)
    Pokój 1 – 65 m (panele)
    pokój 2- 65 m (panele)
    Łazienka + toaleta – 65 m (kafelki)

    czy może zrobić w salonie dwa obwody po 90m a dodatkowy obwód zrobić wiatrołap i częśc holu.



    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Projekt.jpg
Wyświetleń:	210
Rozmiar:	19,9 KB
ID:	357241
    Jaka jest powierzchnia salonu? Dajesz co 10cm?
    Projekt Nugat4, p.u. 150m2, Podłoga-14cm EPS100, ściany-20cm 0.031, strop-36cm EPS80, Okna: U=0,7-1,2, skosy betonowe - 22cm EPS, 100% podłogówki + 2 drabinki, WM Kinetic 250, GZ50-Immergas Victrix 12 TT

  19. #6499

    Domyślnie

    Ja bym salon zostawił 3x65, idealnie byłoby sypialnię skrócić do tych max 75m, ale przy 600mb rury, to jakby nie było wyregulujesz, a pompa w kotle da radę na luzie.

    @Hektor, 600mb rury na 100m2 to raczej nie gęściej jak co 15cm

  20. #6500

    Domyślnie

    Cytat Napisał grzeniu666 Zobacz post
    Ja bym salon zostawił 3x65, idealnie byłoby sypialnię skrócić do tych max 75m, ale przy 600mb rury, to jakby nie było wyregulujesz, a pompa w kotle da radę na luzie.

    @Hektor, 600mb rury na 100m2 to raczej nie gęściej jak co 15cm
    Miałem na myśli sam salon skoro tam jest ponad 200 m rury....
    Projekt Nugat4, p.u. 150m2, Podłoga-14cm EPS100, ściany-20cm 0.031, strop-36cm EPS80, Okna: U=0,7-1,2, skosy betonowe - 22cm EPS, 100% podłogówki + 2 drabinki, WM Kinetic 250, GZ50-Immergas Victrix 12 TT

Strona 325 z 376

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony