dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 352 z 376
Pokaż wyniki od 7.021 do 7.040 z 7511

Temat: PODŁOGÓWKA samemu - jak uniknąć błędów?

  1. #7021
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    kuusamo

    Zarejestrowany
    Dec 2014
    Skąd
    Gdynia
    Posty
    204

    Domyślnie

    Cytat Napisał wihajster Zobacz post
    Zdejmij izolację z rur powrotnych, będziesz miał więcej podparcia na styropianie i dodatkowo nieco cieplejszy ten pas zajęty przez dobiegi.
    Dzięki za dobrą radę!

    Pytanie nr 2

    Planowałem ułożenie 20 cm styropianu EPS80 w warstwach 5-5-10 jednak w kilku miejscach instalatorzy rozkładali styropian jak leci, ten który akurat mieli pod ręką . Efekt taki, że w WC, korytarzu i wiatrołapie mam 4x5cm a w pokojach 2x10cm. Czuć pod stopami, że styro w warstwach 4x5cm lekko "pracuje w pionie" - nie ma takiej sztywności jak ten 2x10cm.... Czy takie ułożenie nie osłabi wylewki? Czy 6.5 cm mixokreta da radę docisnąć styro?

  2. #7022
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Tomaszs131
    Zarejestrowany
    Oct 2012
    Skąd
    lubelskie
    Posty
    5.458
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    85

    Domyślnie

    Nie kładzie się więcej niż dwóch warstw styro na posadzce.
    Sam zaobserwowałeś róźnicę.
    Pow. grzanych podłóg 278m2 w tym piwnica 63m2 OZC 30kwh/m2/rok, 5.9 KW, n50=0,66. Pci GW 10KW on/off, DZ 2×100m, 100% OP, ciepłomierz, reku, OC, GGWC. Kominek bez rozprowadzenia. Chybiony zakup. Zużycie prądu na rzecz CO, CWU i chłodzenie:
    2017r. - 3265 kwh,2018r.-2898 kwh, 2019-2745kwh, 2020r-2540 kwh.Temp. w domu 230​C.
    Piwnicy nie ogrzewam.

  3. #7023

    Domyślnie

    Cytat Napisał Tomaszs131 Zobacz post
    Nie kładzie się więcej niż dwóch warstw styro na posadzce.
    Sam zaobserwowałeś róźnicę.

    a niby dlaczego?


  4. #7024
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Tomaszs131
    Zarejestrowany
    Oct 2012
    Skąd
    lubelskie
    Posty
    5.458
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    85

    Domyślnie

    Swego czasu na FM było sporo postów na ten temat. Nie pamiętam dokładnie dlaczego, prawdopodobnie chodziło o klawiszowanie.
    Zapewne u Ciebie jest tych warstw kilka i jest wszystko ok?
    Sam po ówczesnym prześledzeniu tego tematu zbytnio się nad tym nie rozwodziłem i ułożyłem tylko dwie.
    Dodatkowo folię przeciw wilgociową pod styro tylko w piwnicy.
    Pow. grzanych podłóg 278m2 w tym piwnica 63m2 OZC 30kwh/m2/rok, 5.9 KW, n50=0,66. Pci GW 10KW on/off, DZ 2×100m, 100% OP, ciepłomierz, reku, OC, GGWC. Kominek bez rozprowadzenia. Chybiony zakup. Zużycie prądu na rzecz CO, CWU i chłodzenie:
    2017r. - 3265 kwh,2018r.-2898 kwh, 2019-2745kwh, 2020r-2540 kwh.Temp. w domu 230​C.
    Piwnicy nie ogrzewam.

  5. #7025

    Domyślnie

    tak, mam 3 warstwy i wszystko jest ok.
    a klawiszowanie szybciej wystąpi przy 1-2 warstwach grubego styro, no i jak podłoże będzie nie równe.
    A co do folii przeciwwilgociowej to jesli juz to tylko tam, gdzie podłoga styka się z podłożem. Po co na pietrze lub parterze nad piwnicą.


  6. #7026
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Tomaszs131
    Zarejestrowany
    Oct 2012
    Skąd
    lubelskie
    Posty
    5.458
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    85

    Domyślnie

    Też chciałbym to wiedzieć.
    Hydraulicy byli mocno zdziwieni gdy zabroniłem im kłaść folię na chudziaku.
    Twierdzili, że tak się robi....
    Ostatnio edytowane przez Tomaszs131 ; 27-02-2017 o 22:44
    Pow. grzanych podłóg 278m2 w tym piwnica 63m2 OZC 30kwh/m2/rok, 5.9 KW, n50=0,66. Pci GW 10KW on/off, DZ 2×100m, 100% OP, ciepłomierz, reku, OC, GGWC. Kominek bez rozprowadzenia. Chybiony zakup. Zużycie prądu na rzecz CO, CWU i chłodzenie:
    2017r. - 3265 kwh,2018r.-2898 kwh, 2019-2745kwh, 2020r-2540 kwh.Temp. w domu 230​C.
    Piwnicy nie ogrzewam.

  7. #7027

    Domyślnie

    Cytat Napisał Slawko123 Zobacz post
    tak, mam 3 warstwy i wszystko jest ok.
    a klawiszowanie szybciej wystąpi przy 1-2 warstwach grubego styro, no i jak podłoże będzie nie równe.
    A co do folii przeciwwilgociowej to jesli juz to tylko tam, gdzie podłoga styka się z podłożem. Po co na pietrze lub parterze nad piwnicą.
    Jak podłoże będzie nie równe to klawiszować będzie nawet jedna warstwa. Ja mam 2x10 i napisz mi proszę w czym lepsza jest warstwa np 4x5? U mnie chudziak idealny z miksa, kładzenie styropianu było czystą przyjemnością, strop już nie tak równy ale też dało radę.
    Dom E-143, 140 m2 użytk, (210 m2 po podłodze), Porotherm 25 P+W, podłogówka 100%, kocioł Immergas Victrix X TT 12 2 ERP, kominek z PW Unico Nemo 2 TopEco, klima LG ArtCool Slim 3,5 kW (na letnie upały), podłoga 20cm EPS-100, elewacja 16cm grafit 0,033, dach 15cm styro + 10 cm wełny, okna Winergetic Premium, dachowe Velux MK10 Standard Plus.

  8. #7028

    Domyślnie

    Cytat Napisał Tomaszs131 Zobacz post
    Też chciałbym to wiedzieć.
    Hydraulicy byli mocno zdziwieni gdy zabroniłem im kłaść folię na chudziaku.
    Twierdzili, że tak się robi....
    Zapytam z ciekawości - jaki był cel nie kładzenia folii na chudziaku?
    Dom E-143, 140 m2 użytk, (210 m2 po podłodze), Porotherm 25 P+W, podłogówka 100%, kocioł Immergas Victrix X TT 12 2 ERP, kominek z PW Unico Nemo 2 TopEco, klima LG ArtCool Slim 3,5 kW (na letnie upały), podłoga 20cm EPS-100, elewacja 16cm grafit 0,033, dach 15cm styro + 10 cm wełny, okna Winergetic Premium, dachowe Velux MK10 Standard Plus.

  9. #7029

    Domyślnie

    Cytat Napisał wg39070 Zobacz post
    J...................i napisz mi proszę w czym lepsza jest warstwa np 4x5?
    może nie aż 4 warstwy, 3 zdecydowanie lepiej, dużo łatwiej pomieścić rury od cw i CO w środkowych warstwach, chociaż jak ja układałem, to gdybym miał miejsce do zdecydowanie dałbym 4 warstwy.
    Pierwsza warstwa całkowita izolacja od podłoża(podkład) i rury od zimnej wody, druga warstwa ciepła woda, trzecia warstwa instalacje CO i czwarta przykrywająca to wszystko.

    ja mam 3 warstwy 5-4-5 i dzięki temu bez zbędnych ceregieli w środkowej warstwie zmieściłem i cw i CO (choć miałem trochę mijanek i tu przydała by się 4 warstwa.

    Nie tyle lepsza, co łatwiej układać w nich instalacje.

    Jak podłoże będzie nie równe to klawiszować będzie nawet jedna warstwa
    zgadza się, dlatego przy wiekszej ilości warstw łatwiej to zniwelować.
    nie kazdy robi chudziaka z mixa, spora cześć ludzi wylewa z gruchy, a wtedy podłoże nie zawsze jest idealnie równe.


  10. #7030
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    kuusamo

    Zarejestrowany
    Dec 2014
    Skąd
    Gdynia
    Posty
    204

    Domyślnie

    No nic...dziś będzie wylewkarz i pomierzy poziomy poziomicą wodną elektroniczną i zobaczymy co z tego będzie. Nie mam zbyt dużego zapasu na posadzkę więc zbyt grubo/nierówno ułożony styro trzeba będzie gubić na cieńszej wylewce, czyli coś czego bardzo nie chciałem robić. Tak to jest jak się człowiek bawi w aptekarstwo i planuje co do mm

  11. #7031

    Domyślnie

    Cytat Napisał kuusamo Zobacz post
    ................. Tak to jest jak się człowiek bawi w aptekarstwo i planuje co do mm
    hehehe, skąd ja to znam
    Ja już się nauczyłem, ze zawsze trzeba dodać lub odjąć w zależności co się robi, nigdy co do mm.


  12. #7032

    Domyślnie

    Cytat Napisał kuusamo Zobacz post
    Panowie, mam wątpliwości dotyczące wytrzymałości wylewki nad izolowanymi rurkami. W projekcie mam wylewkę 6,5 cm. Cześć rurek dobiegowych przechodzi po prawej stronie korytarza (załączone zdjęcie). Nad tymi rurkami zostanie pewnie 3-3.5 cm wylewki - czy tak gęsto poprowadzone rurki nie osłabią mi wylewki z prawej strony? Czy siatka nad rurkami coś da?

    Piotr

    Załącznik 382533
    Czy to projekt od Asolta, podobnie jak:
    http://solterm.com.pl/wp-content/upl...k-768x1024.jpg
    http://solterm.com.pl/wp-content/upl...k-768x1024.jpg
    ?

  13. #7033
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    kuusamo

    Zarejestrowany
    Dec 2014
    Skąd
    Gdynia
    Posty
    204

    Domyślnie

    Tak

  14. #7034
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar asolt
    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Dąbrowa Tarnowska
    Kod pocztowy
    33-200
    Posty
    11.495
    SOLVENT Hurtownia wentylacyjna. OZC, świadectwa i char. energetyczne. Projekty instalacji sanitarnych. Montaż instalacji wentylacji mechanicznej/rekuperacji, klimatyzacji i pomp ciepła www.solvent.sklep.pl cała polska

    Domyślnie

    Cytat Napisał kuusamo Zobacz post
    Panowie, mam wątpliwości dotyczące wytrzymałości wylewki nad izolowanymi rurkami. W projekcie mam wylewkę 6,5 cm. Cześć rurek dobiegowych przechodzi po prawej stronie korytarza (załączone zdjęcie). Nad tymi rurkami zostanie pewnie 3-3.5 cm wylewki - czy tak gęsto poprowadzone rurki nie osłabią mi wylewki z prawej strony? Czy siatka nad rurkami coś da?

    Piotr

    Załącznik 382533
    Mozna było zastosowac otuline w krązku 18x6, na zdjeciu otulina conajmniej 18x9, nie ma potrzeby takich stosowac.

  15. #7035
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar asolt
    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Dąbrowa Tarnowska
    Kod pocztowy
    33-200
    Posty
    11.495
    SOLVENT Hurtownia wentylacyjna. OZC, świadectwa i char. energetyczne. Projekty instalacji sanitarnych. Montaż instalacji wentylacji mechanicznej/rekuperacji, klimatyzacji i pomp ciepła www.solvent.sklep.pl cała polska

    Domyślnie

    Tak to moje projekty i moje wykonanie

  16. #7036

    Domyślnie

    Cytat Napisał asolt Zobacz post
    Tak to moje projekty i moje wykonanie
    No wiem, skojarzyłem u @kuusamo te dobiegi w kurtkach

    Cytat Napisał asolt Zobacz post
    Mozna było zastosowac otuline w krązku 18x6, na zdjeciu otulina conajmniej 18x9, nie ma potrzeby takich stosowac.
    To nie było grubości otuliny w projekcie? Będzie dramat, nie dogrzeje pomieszczenia bo za gruba otulina

  17. #7037
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar asolt
    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Dąbrowa Tarnowska
    Kod pocztowy
    33-200
    Posty
    11.495
    SOLVENT Hurtownia wentylacyjna. OZC, świadectwa i char. energetyczne. Projekty instalacji sanitarnych. Montaż instalacji wentylacji mechanicznej/rekuperacji, klimatyzacji i pomp ciepła www.solvent.sklep.pl cała polska

    Domyślnie

    Cytat Napisał grzeniu666 Zobacz post
    No wiem, skojarzyłem u @kuusamo te dobiegi w kurtkach


    To nie było grubości otuliny w projekcie? Będzie dramat, nie dogrzeje pomieszczenia bo za gruba otulina
    Jaki dramat??? dramat jest ale z durnymi emotikanami, otulina ma izolowac dobiegi i powroty pętli z innych pomieszczeń, rodzaje otuliny/peszla podane w projekcie, kilka razy miałem przypadki ze wykonawca nie zastosował zadnej izolacji na dobiegach i były problemy z regulacją i mocą grzejników w poszczegolnych pomieszczeniach. Poza tym zawsze udzielam porad gdy wykonawca ma wątpliwosci przy montazu instalacji, tyle tylko ze mało kto czyta czesc opisową projektu.

  18. #7038

    Domyślnie

    A co powiesz na dobiegi w środkowej warstwie styropianu (warstwy 5-4-5)?


  19. #7039
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar asolt
    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Dąbrowa Tarnowska
    Kod pocztowy
    33-200
    Posty
    11.495
    SOLVENT Hurtownia wentylacyjna. OZC, świadectwa i char. energetyczne. Projekty instalacji sanitarnych. Montaż instalacji wentylacji mechanicznej/rekuperacji, klimatyzacji i pomp ciepła www.solvent.sklep.pl cała polska

    Domyślnie

    Cytat Napisał Slawko123 Zobacz post
    A co powiesz na dobiegi w środkowej warstwie styropianu (warstwy 5-4-5)?
    Styropian jest wystarczajacy ale jest to bardziej kłopotliwe w układaniu, jak komus sie nie spieszy to czemu nie. Z drugiej strony dobiegi na 5 cm styro (tylko 5 cm) to zawsze wieksze straty do gruntu niz na 14 cm i to w otulinie.

  20. #7040

    Domyślnie

    czas był, rury dodatkowo w otulinie i w piance, ale jeśli oprócz tych 5cm, nie ma uwag, to ok. Z reszta pytam dla spokoju sumienia, bo i tak juz wszystko zalane


Strona 352 z 376

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony