dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 353 z 376
Pokaż wyniki od 7.041 do 7.060 z 7511

Temat: PODŁOGÓWKA samemu - jak uniknąć błędów?

  1. #7041
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    kuusamo

    Zarejestrowany
    Dec 2014
    Skąd
    Gdynia
    Posty
    204

    Domyślnie

    Hydraulicy drapali się w głowę, gdy im pokazałem projekt, no ale rury zaizolowali jak było na projekcie....dziś drapał się wylewkarz po pomiarach. Stwierdził, że nie weźmie odpowiedzialności za wytrzymałość posadzki w tym miejscu i sobie poszedł....

  2. #7042

    Domyślnie

    Cytat Napisał kuusamo Zobacz post
    Hydraulicy drapali się w głowę, gdy im pokazałem projekt, no ale rury zaizolowali jak było na projekcie....dziś drapał się wylewkarz po pomiarach. Stwierdził, że nie weźmie odpowiedzialności za wytrzymałość posadzki w tym miejscu i sobie poszedł....
    Dobiegi mam zaizolowane otulina 6mm. Na poddaszu Wylewki mam 6cm a w jednym pomieszczeniu 5.5 cm . Po całości siatka zbrojeniowa. Na razie wszystko ok...

  3. #7043
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar asolt
    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Dąbrowa Tarnowska
    Kod pocztowy
    33-200
    Posty
    11.495
    SOLVENT Hurtownia wentylacyjna. OZC, świadectwa i char. energetyczne. Projekty instalacji sanitarnych. Montaż instalacji wentylacji mechanicznej/rekuperacji, klimatyzacji i pomp ciepła www.solvent.sklep.pl cała polska

    Domyślnie

    Cytat Napisał hektor80 Zobacz post
    Dobiegi mam zaizolowane otulina 6mm. Na poddaszu Wylewki mam 6cm a w jednym pomieszczeniu 5.5 cm . Po całości siatka zbrojeniowa. Na razie wszystko ok...
    I nie powinno sie to zmienic, wylewkarz sie za bardzo asekuruje.

  4. #7044
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    wioslo1

    Zarejestrowany
    Jul 2016
    Skąd
    Luboń
    Posty
    265

    Domyślnie

    Wczoraj odpaliłem kocioł i włączyłem program wygrzewania jastrychu. Czy tak powinny wygladac wskazania na rotametrach? Czy one czasem nie sa zapowietrzone czy cos w tym stylu?
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	20170317_202509.jpg
Wyświetleń:	238
Rozmiar:	82,6 KB
ID:	384393
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	20170317_203005.jpg
Wyświetleń:	152
Rozmiar:	87,2 KB
ID:	384394
    druga sprawa wczoraj także podłączali mi wode i wchodzili z nia do domu i zauwazyłem taka duża plame wilgoci i wlasnie nie wiem czy to moze byc od przylacza czy moze od rozdzielacza co sadzicie?
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	20170317_205358.jpg
Wyświetleń:	256
Rozmiar:	74,9 KB
ID:	384395

  5. #7045
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Tomaszs131
    Zarejestrowany
    Oct 2012
    Skąd
    lubelskie
    Posty
    5.458
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    85

    Domyślnie

    Przepływ na rotamerach jest. Co do plamy to ciężko stwierdzić. Spytaj hydraulika, może mieli wyciek i go zatamowali.
    Sprawdź jakie masz ciśnienie w układzie. Jeśli spada to może faktycznie masz problem. Najważnaiejsze by się plama na posadzce nie powiększała.
    Pow. grzanych podłóg 278m2 w tym piwnica 63m2 OZC 30kwh/m2/rok, 5.9 KW, n50=0,66. Pci GW 10KW on/off, DZ 2×100m, 100% OP, ciepłomierz, reku, OC, GGWC. Kominek bez rozprowadzenia. Chybiony zakup. Zużycie prądu na rzecz CO, CWU i chłodzenie:
    2017r. - 3265 kwh,2018r.-2898 kwh, 2019-2745kwh, 2020r-2540 kwh.Temp. w domu 230​C.
    Piwnicy nie ogrzewam.

  6. #7046

    Domyślnie

    Cytat Napisał wioslo1 Zobacz post
    Wczoraj odpaliłem kocioł i włączyłem program wygrzewania jastrychu. Czy tak powinny wygladac wskazania na rotametrach? Czy one czasem nie sa zapowietrzone czy cos w tym stylu?
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	20170317_202509.jpg
Wyświetleń:	238
Rozmiar:	82,6 KB
ID:	384393
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	20170317_203005.jpg
Wyświetleń:	152
Rozmiar:	87,2 KB
ID:	384394
    druga sprawa wczoraj także podłączali mi wode i wchodzili z nia do domu i zauwazyłem taka duża plame wilgoci i wlasnie nie wiem czy to moze byc od przylacza czy moze od rozdzielacza co sadzicie?
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	20170317_205358.jpg
Wyświetleń:	256
Rozmiar:	74,9 KB
ID:	384395
    To miałeś jednego dnia wszystko? Nie czaję.

  7. #7047
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    wioslo1

    Zarejestrowany
    Jul 2016
    Skąd
    Luboń
    Posty
    265

    Domyślnie

    Cytat Napisał wg39070 Zobacz post
    To miałeś jednego dnia wszystko? Nie czaję.
    no a co w tym dziwnego? Kocioł już wisiał jakiś czas w czwartek było uruchomienie a wczoraj wieczorem podjechalem ustawic program wygrzewania a w dzien te mózgi robili przyłącze wody. Na szczescie kolega mial racje - po calej nocy grzania podlogowka plama wokol rozdzielacza praktycznie zniknela ale ladnie musialo im wylac skoro jeszcze przeszlo przez sciane do wc obok...
    I nawet takie gn.. nic nie wspomna o tym a czlowiek sie martwi...

    Ale z ta podlogowka to chyba prawda - niecala noc grzania na 25 stopni na termometrach ok 13 ale odczuwalnie o wiele lepiej
    Musze sie dzisiaj przyjrzec tym rotametrom bo jak dla mnie dziwnie one wygladaja ale jak sprawdzalem reka to wszystkie petle grzeja.

  8. #7048
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.618
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Przecież normalnie wyglądają i wszędzie masz przepływy, to czemu sie chcesz przyglądać ?
    parterówka, płyta fundamentowa, 10cm XPS pod i 10cm EPS na płycie, silikat 18cm, 20 cm grafitowego EPS na ścianach, 5cm wełny i 30 cm celulozy na stropie. Rekuperator Kinetic 250, kocioł kondensacyjny Immergas Victrix 12kW, PV 4,27kWp na SolarEdge

  9. #7049
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    wioslo1

    Zarejestrowany
    Jul 2016
    Skąd
    Luboń
    Posty
    265

    Domyślnie

    a to takie "zaparowanie" jest ok? a przeplyw odczytuje z poziomu wody tak? jak sie tym regulowalo zdejmowalem ten czerwony kapturek i wtedy moglem chyba pokrecic nie?

  10. #7050
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar plusfoto
    Zarejestrowany
    Sep 2011
    Skąd
    Obecnie Łódź a potem Łódzkie
    Posty
    6.127
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    5

    Domyślnie

    kręcisz tym szklanym a przepływ odczytujesz z poziomu pływaka a nie z poziomu cieczy.
    NIE DLA WĘGLA W NOWYCH DOMACH
    Nigdy nie byłem ani nie jestem związany z jakąkolwiek firmą budowlaną, instalacyjną czy sprzedającą cokolwiek co jest związane z powstawaniem domu.

    Dziennik budowy - komentarze i uwagi mile widziane Dane budynku TUTAJ

  11. #7051
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    wioslo1

    Zarejestrowany
    Jul 2016
    Skąd
    Luboń
    Posty
    265

    Domyślnie

    Cytat Napisał plusfoto Zobacz post
    kręcisz tym szklanym a przepływ odczytujesz z poziomu pływaka a nie z poziomu cieczy.
    aha to chyba dobrze bo wszedzie mam rowny przeplyw ale dzisiaj wlasnie krecilem tym szklanym w jednym czy drugim i nic sie nie dzialo dopiero jak wkrecilem na maksa to ta sprezynka szla do gory czy 0 przeplywu, to samo jak krecilem dolnymi zaworami - tak powinno byc?

  12. #7052
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar plusfoto
    Zarejestrowany
    Sep 2011
    Skąd
    Obecnie Łódź a potem Łódzkie
    Posty
    6.127
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    5

    Domyślnie

    Dolne to zostaw w spokoju. Odkręć na maksa i nie dotykaj. Rotametry niestety nie są zbyt precyzyjnymi ustrojstwami. Musisz wyczuć moment w którym zaczynają reagować. A wtedy wystarczy 1/5 obrotu i przepływ może się znacznie zmienić.
    NIE DLA WĘGLA W NOWYCH DOMACH
    Nigdy nie byłem ani nie jestem związany z jakąkolwiek firmą budowlaną, instalacyjną czy sprzedającą cokolwiek co jest związane z powstawaniem domu.

    Dziennik budowy - komentarze i uwagi mile widziane Dane budynku TUTAJ

  13. #7053

    Domyślnie

    Cytat Napisał plusfoto Zobacz post
    ...Rotametry niestety nie są zbyt precyzyjnymi ustrojstwami. Musisz wyczuć moment w którym zaczynają reagować. A wtedy wystarczy 1/5 obrotu i przepływ może się znacznie zmienić.
    Wszystko zależy od jakości i zakresu działania rotametru.
    Znacznie lepsze w regulacji są z zakresem około 0 - 2,5 l/min lub jeszcze lepiej 0,6 - 2,4 l/min - ruch dla zmiany przypływu jest trochę większy i tym samym wygodniejszy i bardziej precyzyjny do nastawy. Max. przepływ na poziomie do 2,5 l/min też zazwyczaj wystarcza dla większości przypadków w budownictwie jednorodzinnym.
    http://pl.kan-therm.com/

  14. #7054
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar Michalgosc
    Zarejestrowany
    Jul 2015
    Skąd
    lubelszczyzna
    Posty
    108

    Domyślnie

    Witam wszystkich od dłuższego czasu czytam temat i zapisuje co istotniejsze bo w natłoku informacji moglo by mi umknąć coś ważnego, dzięki temu forum udało mi się uniknąć wielu błędów podczas budowy. Temat podłogówki zbliża się wielkimi krokami więc zerkam po budowach w mojej skromnej okolicy, pytam jak uniknąć błędów jednak moja wiedza wyciągnięta z forum nie odbiega od wiedzy lokalnych instalatorów nie będę ich cytować wstawię dwa zdjęcia które mówią same za siebie. Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	20170411_161021.jpg
Wyświetleń:	389
Rozmiar:	91,8 KB
ID:	386427

  15. #7055

    Domyślnie

    Cytat Napisał Michalgosc Zobacz post
    Witam wszystkich od dłuższego czasu czytam temat i zapisuje co istotniejsze bo w natłoku informacji moglo by mi umknąć coś ważnego, dzięki temu forum udało mi się uniknąć wielu błędów podczas budowy. Temat podłogówki zbliża się wielkimi krokami więc zerkam po budowach w mojej skromnej okolicy, pytam jak uniknąć błędów jednak moja wiedza wyciągnięta z forum nie odbiega od wiedzy lokalnych instalatorów nie będę ich cytować wstawię dwa zdjęcia które mówią same za siebie. Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	20170411_161021.jpg
Wyświetleń:	389
Rozmiar:	91,8 KB
ID:	386427
    Wstawiłeś jedno zdjęcie, bardzo oryginalne.

  16. #7056
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar Michalgosc
    Zarejestrowany
    Jul 2015
    Skąd
    lubelszczyzna
    Posty
    108

    Domyślnie

    Drugie nie chce wejść to zbliżenie rurki wiązane drutem do zbrojenia, lokalny hydraulik do 15ej w fabryce mebli po 15ej magik.

  17. #7057

    Domyślnie

    a co to "zbrojenie" ma dać pod rurkami? to niczemu nie słuzy, a koszt znaczny, 100x taniej były by spinki do rurek. Zbrojenie musi być w betonie, a nie pod nim.


  18. #7058
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    teres

    Zarejestrowany
    Jul 2012
    Skąd
    Kęty
    Kod pocztowy
    32-650
    Posty
    855

    Domyślnie

    Cytat Napisał Michalgosc Zobacz post
    Temat podłogówki zbliża się wielkimi krokami więc zerkam po budowach w mojej skromnej okolicy, pytam jak uniknąć błędów jednak moja wiedza wyciągnięta z forum nie odbiega od wiedzy lokalnych instalatorów nie będę ich cytować wstawię dwa zdjęcia które mówią same za siebie. Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	20170411_161021.jpg
Wyświetleń:	389
Rozmiar:	91,8 KB
ID:	386427
    No takich fachofcuf to raczej do siebie nie bierz
    Coś tam wiem i coś się znam. Jak mogę, to pomogę

  19. #7059

    Domyślnie

    Cytat Napisał Michalgosc Zobacz post
    Witam wszystkich od dłuższego czasu czytam temat i zapisuje co istotniejsze bo w natłoku informacji moglo by mi umknąć coś ważnego, dzięki temu forum udało mi się uniknąć wielu błędów podczas budowy. Temat podłogówki zbliża się wielkimi krokami więc zerkam po budowach w mojej skromnej okolicy, pytam jak uniknąć błędów jednak moja wiedza wyciągnięta z forum nie odbiega od wiedzy lokalnych instalatorów nie będę ich cytować wstawię dwa zdjęcia które mówią same za siebie. Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	20170411_161021.jpg
Wyświetleń:	389
Rozmiar:	91,8 KB
ID:	386427
    Zbrojenie powinno być nad rurkami. A gdzie folia pod rurkami??
    Projekt Nugat4, p.u. 150m2, Podłoga-14cm EPS100, ściany-20cm 0.031, strop-36cm EPS80, Okna: U=0,7-1,2, skosy betonowe - 22cm EPS, 100% podłogówki + 2 drabinki, WM Kinetic 250, GZ50-Immergas Victrix 12 TT

  20. #7060
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar piotrek0m
    Zarejestrowany
    Oct 2012
    Skąd
    Wrocław
    Posty
    2.222
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    148

    Domyślnie

    Cytat Napisał Michalgosc Zobacz post
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	20170411_161021.jpg
Wyświetleń:	389
Rozmiar:	91,8 KB
ID:	386427
    Ciągle się zadziwiam ... kreatywnością.
    PLANETA 2 - dziennik budowy
    Projekt Planeta 2 / użytkowa 170 m2 + garaż 40 m2 / porotherm 24 P+W / ściany wełna 20 / podłoga styropian 14 / poddasze wełna 20 / kocioł Vitodens-222F / 100% ogrzewanie podłogowe

Strona 353 z 376

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony