dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 102 z 376
Pokaż wyniki od 2.021 do 2.040 z 7511

Temat: PODŁOGÓWKA samemu - jak uniknąć błędów?

  1. #2021

    Domyślnie podogowka

    Witam.

    Pomożecie ....? Pomożemy . Spokojna glowa najwazniejszy to wybór odpowiednich materiałow, dobrych materiałów...wszelkie informacje prosze kierowac na meila.

    Pozdrawiam Tomasz Sulej
    www.cieplydom.szczecin.pl


    Cytat Napisał tfor Zobacz post
    Czytałem ten i inne wątki. Własnie mi chodzi o to, żeby osoab, która już to robiłą mogła pomóc przy układaniu. Pomoc oczywiście nie za dziękuję.

  2. #2022

    Domyślnie

    bez problemu da się to samemu wykonać, jeśli sie tylko ma głowę na karku i dwie nie-lewe ręce
    zrobiłem sobie podłogowkę w całym domu (160m2 podłogówki), rozdzielacze, "awaryjne" podejścia pod grzejniki (chyba niepotrzebnie), kotłownię z kotłem na paliwo stałe, buforami (te też sobie zrobiłem), automatyką podłogówki na sterowniku frisko mr65 i zaworze 3d z siłownikiem esbe, do tego dwie drabinki w łazienkach podłączone tak, ze mam możliwosc przełączenia w kotłowni czy mają pracowac na niskim zasilaniu tak jak podłogówka czy też bezpośrednio wysokotemperaturowo i pare innych rzeczy, wszystko sam a hydraulikiem nie jestem
    a wspomniany wątek "podłogówka samemu..." faktycznie bardzo przydatny jest

  3. #2023

    Domyślnie Podłogówka

    [Nie pozostaje mi nic innego jak tylko pogratulować

    Pozdrawiam Tomasz Sulej
    www.cieplydom.szczecin.pl


    QUOTE=edde;4606686]bez problemu da się to samemu wykonać, jeśli sie tylko ma głowę na karku i dwie nie-lewe ręce
    zrobiłem sobie podłogowkę w całym domu (160m2 podłogówki), rozdzielacze, "awaryjne" podejścia pod grzejniki (chyba niepotrzebnie), kotłownię z kotłem na paliwo stałe, buforami (te też sobie zrobiłem), automatyką podłogówki na sterowniku frisko mr65 i zaworze 3d z siłownikiem esbe, do tego dwie drabinki w łazienkach podłączone tak, ze mam możliwosc przełączenia w kotłowni czy mają pracowac na niskim zasilaniu tak jak podłogówka czy też bezpośrednio wysokotemperaturowo i pare innych rzeczy, wszystko sam a hydraulikiem nie jestem
    a wspomniany wątek "podłogówka samemu..." faktycznie bardzo przydatny jest[/QUOTE]

  4. #2024
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar monika.KIELCE
    Zarejestrowany
    Jan 2007
    Posty
    1.188
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    91

    Domyślnie

    Potwierdzam co napisali powyżej. To żadna magia czy wiedza tajemna. Samo rozkładanie rurek - bułka z masłem, najłatwiejsza część zabawy.
    Spięcie kotłowni - spokojnie da się zrobić ale można też poprosić o pomoc hydraulika.
    No i trzeci punkt, od którego właściwie trzeba zacząć - projekt. Każdy duży producent (Kan, Herz, Roth, Wavin i inni) udostępnia instrukcje, które krok po kroku podają jak to wszystko policzyć.
    A najlepsze w tym wszystkim jest, kiedy prawdziwy fachowiec słysząc co mamy pod podłogą kategorycznie stwierdzi "to nie ma prawa działać". A tu "niestety" działa i to wyśmienicie, a do tego rachunki dużo niższe niż u sąsiada.

    Życzę dużo satysfakcji z samodzielnie wykonanej podłogówki.
    dziennik budowy domu i ogrodu
    komentarze wszelakie
    filmiki o różach

    Projekt Alter Ego, 133m2 pow. uż., 145 po podłodze + garaż i kotłownia 48m2 nieogrzewane. Podłogówka 100%, DeDietrich MCA15 + 150l zasobnik DeDietrich. WM + JanGaz 350+GWC Ceramiczne. Ściana 18cm styro (miejscami 12cm szarego - wzgl.estetyczne), skosy 15+10cm, sufit 3x15cm wełna 0,032. Podłoga 20cm styro. Okna Thermo90 3 szyby, 3 uszczelki. Kominek wolnostojący dla rekreacji.

  5. #2025
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar tfor
    Zarejestrowany
    Nov 2006
    Posty
    352
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    5

    Domyślnie

    Dzięki za poradę. A miąlo byc tak prosto, sąsiad hydraulik znajacy sie na podłogówce i obiecał, z epo sąsiedzku zrobi. A tu wziął i umarł (40 lat) i teraz musze kombinować samemu.

  6. #2026
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    mp_krk

    Zarejestrowany
    Oct 2009
    Posty
    539
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    39

    Domyślnie

    Witam...

    podobnie jak większość z Was planuję samodzielnie zrobić instalację podłogówki w domu...no z drobną pomocą

    Zabieram się za wyliczenie zapotrzebowania w OZC, ale pracy z wprowadzaniem danych jest tam ogrom więc muszę dopiero znaleźć wolną chwilę. Tak z Waszego doświadczenia, jaki zaproponowlaibyście rozstaw rurek?

    Poniżej rzut parteru (na poddaszu będą tylko grzejniki). Podłogówka planowana jest w salonie, jadalni, kuchni, wiatrołapie oraz holu (ew. z holu część pętli zawinie tylko do łazienki - normalnie będzie tam grzejnik drabinkowy zasilany wyokotemperaturowo). W pozostałych miejscach, tj. pokój, garaż i łazienka grzejniki; ponadto zapewne wypuszczę w salonie i jadalni dodatkowe podejścia pod grzejniki ścienne.

    Ściany z PH25 + styro 15cm (ale pewnie nie od razu przed wprowadzeniem się), w podłodze pod wylewką 15cm styro, dach zapewne 25-30cm wełny; okna trzyszybowe o wsp. ok. 0.8 (dla całego okna).



    Zasilanie z kotła na eko-groszek.

  7. #2027
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA OD ENERGOOSZCZĘDZANIA Avatar Piczman
    Zarejestrowany
    Feb 2008
    Skąd
    Leżajsk
    Kod pocztowy
    37-300
    Posty
    4.875
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    224

    Domyślnie

    A brałeś pod uwagę obliczenia zapotrzebowania na ciepło dla każdego pomieszczenia ?

  8. #2028
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    mp_krk

    Zarejestrowany
    Oct 2009
    Posty
    539
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    39

    Domyślnie

    Piczman,

    pytanie do mnie czy netspider'a?

    Jesli do mnie to musze sie zabrac dopiero za wyliczenie zapotrzebowania na ciepło poszczególnych pomieszczeń, ale widzę że z tym ozc jest trochę roboty i chyba najpierw przejrzę instrukcję by wiedzieć co w jakiej kolejności wprowadzać...

  9. #2029
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA OD ENERGOOSZCZĘDZANIA Avatar Piczman
    Zarejestrowany
    Feb 2008
    Skąd
    Leżajsk
    Kod pocztowy
    37-300
    Posty
    4.875
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    224

    Domyślnie

    Najważniejsze żeby wprowadzać okna zaraz po przegrodzie w której jest zabudowane.
    jak policzysz zapotrzebowanie to wtedy będziemy mogli podpowiedzieć co do rozstawu, który Ci wyjdzie z zapotrzebowania.
    Doszlifujemy tak żeby wszystko grało.

  10. #2030

    Domyślnie

    A ja mam pytanie z innej beczki.

    Ponieważ bawię się delikatnie kryzowaniem przepływów w podłogówce i jak na razie nie zauważyłem rezultatów czy przyrząd zwany pirometrem pozwoli mi to jakoś wyregulować w miare precyzyjnie. chodzi o regulację za pomocą temp ?

    Robił ktoś coś takiego i jakie miał rezultaty ?

  11. #2031

    Domyślnie

    Ja mam pytanie natury technicznej. Czy można wkuć szafkę podtynkową o długości 90 cm w ścianę nośną o szerokości 1,5 m? I czy to byłoby bezpieczne. Z jednej strony tej szafki byłyby drzwi. A rurki chciałbym wypuścić z drugiej strony ściany. Jak wy to robiliście? A może na etapie stawiania ścian warto o tym pomyśleć i zostawić wnękę?

  12. #2032

    Domyślnie

    Jeżeli to jest ściana konstrukcyjna gr. 25 cm to w tym wypadku szafki we wnęce będzie mocno osłabiona.
    Tak się raczej nie robi. Lepiej, żeby szafka była dostawiona do ściany i obudowana płytami G-K na stelarzu. Wtedy rurki miałbyś schowane pod płytami.

  13. #2033
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar fenix2
    Zarejestrowany
    Jan 2009
    Skąd
    Śląsk
    Posty
    2.929
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    2

    Domyślnie

    Cytat Napisał piogron Zobacz post
    Ja mam pytanie natury technicznej. Czy można wkuć szafkę podtynkową o długości 90 cm w ścianę nośną o szerokości 1,5 m? I czy to byłoby bezpieczne. Z jednej strony tej szafki byłyby drzwi. A rurki chciałbym wypuścić z drugiej strony ściany. Jak wy to robiliście? A może na etapie stawiania ścian warto o tym pomyśleć i zostawić wnękę?
    Jakiej grubości ściana a jakiej szafka ?
    Bezpieczne raczej to nie jest.
    Można by się pokusić o wylanie nad szafką zazbrojonej belki. Ale to jakiś konstruktor musiał by zerknąć.
    Nic nie jest takie, jakim się wydaje!

  14. #2034

    Domyślnie

    Ściana faktycznie 25 cm. Czyli chyba zrobię szafkę natynkową. Ale wtedy wszystkie pexy trzeba będzie puścić przez drzwi, a nie przez ścianę i każda sekcja będzie dłuższa o pare metrów.

  15. #2035

    Domyślnie

    ja u siebie wsadzilem w scianę nośną 25cm szafke o długości 140cm, ona wchodzi w głąb na 10cm więc nie osłabia aż tak konstrukcji, przelotka na wylot jakieś 40cm pod spodem

  16. #2036

    Domyślnie

    Cytat Napisał kulca Zobacz post
    ja u siebie wsadzilem w scianę nośną 25cm szafke o długości 140cm, ona wchodzi w głąb na 10cm więc nie osłabia aż tak konstrukcji, przelotka na wylot jakieś 40cm pod spodem
    Prosze, nie piszcie takich rzeczy ! Zaraz wyjdzie na to, że w ścianach nośnych można robić wszelkie możliwe podkucia ! Nic podobnego, normy nawet określają maksymalną dopuszczalną głębokość dla bruzd pod kable czy rurki....

  17. #2037

    Domyślnie

    Jak na razie wszędzie widziałem tylko szafki wbudowane w ścianę. Więc jak to robicie, chyba,że instalucjecie tylko w sciankach działowych.

  18. #2038

    Domyślnie

    u mnie dwa rozdzielacze kanowskie 10 obiegowe, cena szafek na takie rozdzielacze zatrważająca.
    Przyczepiłem je do ściany i obuduje gk.
    Pod taki rozdzielacz bałbym się wykuć dziurę w ścianie.

  19. #2039
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA OD ENERGOOSZCZĘDZANIA Avatar Piczman
    Zarejestrowany
    Feb 2008
    Skąd
    Leżajsk
    Kod pocztowy
    37-300
    Posty
    4.875
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    224

    Domyślnie

    Ja wsadziłem w nośną, nie przesadzajcie

  20. #2040

    Domyślnie

    Cytat Napisał piogron Zobacz post
    Ściana faktycznie 25 cm. Czyli chyba zrobię szafkę natynkową. Ale wtedy wszystkie pexy trzeba będzie puścić przez drzwi, a nie przez ścianę i każda sekcja będzie dłuższa o pare metrów.
    Ja u siebie mam dwie szafki ( góra i dół). Na dole mam powieszoną na ścianie w szafie wnękowej a na górze również na ścianie lecz obudowana k-g. Co do samego montażu chyba łatwiej powiesić na ścianie i obudować niż bawić się w wkuwanie ?

    Tak myślę.

    Pozdro,

Strona 102 z 376

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony