dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 12 z 376
Pokaż wyniki od 221 do 240 z 7511

Temat: PODŁOGÓWKA samemu - jak uniknąć błędów?

  1. #221

    Domyślnie

    OOOOooops.... dawno takiego fajansu nie widziałem, a te cegły to chyba styropian do ziemi dociskają....ale będzie grzało w przejściu

  2. #222

    Domyślnie

    Te garby na zakrętach to ma być dekoracja? Nie da się tego solidnie przypiąć? Ogólnie pierwsze zdjęcie to jak parodia podłogówki.
    12 obwodów i wszystkie muszą iść tą samą drogą do tego samego miejsca? Nie można było rozdzielacza ustawić gdzie indziej? Przecież zamiast tych 24 rurek biegnących równolegle wystarczyłyby dwie.

  3. #223

    Domyślnie

    [quote="mpoplaw"]
    Cytat Napisał edit-blondi
    Zauważylismy jedna, że jak przełączymy pompę na pracę ciągłą ( wtedy max temperatura jaka możemy osiągnąć to 43-45 stopni) to podłogi się grzeją, ale tak to nie może chodzić
    czemu tak nie może chodzić ?? pompa CO włącza się na jesieni i wyłącza na wiosnę


    No wiesz, 43 na kominku to pewnie z 25 na powrocie do kominka, raczej długo tak nie pociagnie (kominek) - poza tym ten kominek się nie poci??

  4. #224

    Domyślnie

    Tak prawidłowo wygląda przejście rurek przez dylatację drzwiową.

    Więcej poczytaj tu:http://www.instalacjebudowlane.pl/82-23-53.htm

  5. #225

    Domyślnie

    Na pierwszym zdjęciu : w przejściu miedzy pomieszczeniami pewnie bądzie dylatacja i tam na każdej powinny być rury ochronne PCV ( dł. 40-50 cm).
    Ogólnie fatalnie i czarno to widzę .
    Na drugim zdjęciu to samo: odległości jak przy podłogówce w łazience zasil. z PC, za małe profile łuków ( ciekawe czy przy gięciu plastik w rurze nie pofałdował się i nie ma pęknięć )

    Jak to robił "fachowiec" to całość do wymiany na jego koszt

  6. #226
    Lider FORUM (min. 2800) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar Depi
    Zarejestrowany
    Jan 2007
    Posty
    3.865
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    45

    Domyślnie

    Cytat Napisał mpoplaw
    Je tam. Takie kwiatki wychodzą jak robią to paproki. Szkoda, że nie porobiłem zdjęc mojej przed zalaniem - była elegancka i oszczędna Po prostu trzeba wszystko robić z głową. Jedyne miejsce, gdzie u mnie się robił lekki sajgon to wejście do rozdzielacza - ale na to raczej chyba nie ma rady - 8 pętli przez 1 drzwi.

    A jak wracałem sobie z pokoju i zostawało rury to chyba nonsensem było nie zahaczyć o pralnie? Albo wyrobić trochę w garderobie (która nota bene według OZC w ogóle nie potrzebuje ogrzewania, ale wolałem jednak kilka metrów meandrem tam wcisnąć...)
    GG: 1243811
    Siennik Budywy Aktualizacja 13.X.09 - This battlestation is fully operational!
    Komentarze

  7. #227

    Domyślnie

    Cytat Napisał Depi
    Cytat Napisał Deamos
    ograniczanie ilosci petl poprzez laczenie pomieszczen to zgroza
    A niby czemu?
    Dla mnie laczenie cieplej lazienki z chlodnym wiatrolapem jest czyms co najmniej dziwnym, osobiscie wolal bym miec oddzielna regulacje w kazdym pomieszczeniu a szczegolnie w tak roznych temperaturowo.

  8. #228

    Domyślnie

    Dziękuję za wypowiedzi - trochę mnie przeraziliście .

    Jeśli chodzi o przejście pomiędzy kotłownią a wiatrołapem na pierwszym zdjęciu, to wszystkie rurki są tam w otulinie ochronnej z rur PCV około 40cm niebieskich (niestety zdjęcie było zrobione zanim wykonawca schował je w otulinach).

    Ta niebieska rurka co wystaje na zdjęciu dolym, to wyprowadzona woda do umywalki. Cegły dociskają styropian, żeby się nie podnosił.

    Obwodów jest dużo, bo prawie cały dół jest w podłogówce (w salonie są z 4 obwody, w jadalni 1, w kuchni, w hallu 2, w lazience 1, w pralni 1). Zdjecia są z parteru.

    Cytat Napisał mariankossy
    Na drugim zdjęciu to samo: odległości jak przy podłogówce w łazience zasil. z PC, za małe profile łuków ( ciekawe czy przy gięciu plastik w rurze nie pofałdował się i nie ma pęknięć )

    Jak to robił "fachowiec" to całość do wymiany na jego koszt
    O co chodzi z tymi profilami łuków? Ogrzewanie jest z kotła kondensacyjnego, ale fachowiec (polecany zresztą) czesto montuje PC.

    Dodatkowe zdjęcie z salonu - na nim zdjecie tych ochronnych rur z PCV).



    Julka
    Budowę czas zacząć .

  9. #229
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar JarekKRK45
    Zarejestrowany
    Aug 2008
    Skąd
    Kraków
    Dzielnica
    Nowa Huta
    Posty
    829

    Domyślnie

    Witam , MASAKRA

  10. #230
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar sure
    Zarejestrowany
    Nov 2007
    Posty
    8.500
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    499

    Domyślnie

    Mam pytanie, czy możliwe jest, aby poszczególne pętle przechodzily pod ściankami g-k? U mnie ścianki ustawione są na własnych "fundamentach" betonowych, najkrótsza droga do rozdzielacza biegnie na skróty przez otwór w tym fundamencie. W końcu i tak wszystko będzie zalane betonem. Czy jakoś dodatkowo zabezpieczyć te przejścia, czy tylko tak jak pod dylatację - peszlem?
    I drugie pytanie - na razie skorzystałam z ropozycji wykonawcy, żeby rurki mocowac do siatki metalowej, co ma stanowic zbrojenie płyty (i pewnie trochę pomoc w ustalaniu odleglości - nie ma folii systemowej). Jakoś mi to wygląda "chałupniczo", ale może się czepiam. Mam wrażenie, że pex miejscami odstaje. Czy sa jakieś dopuszczalne różnice poziomu rurek, żeby to nie wplynęło na sprawność samego ogrzewania?
    pozdrawiam, Agata
    k
    d

  11. #231

    Domyślnie

    Cytat Napisał Deamos
    Cytat Napisał Depi
    Cytat Napisał Deamos
    ograniczanie ilosci petl poprzez laczenie pomieszczen to zgroza
    A niby czemu?
    Dla mnie laczenie cieplej lazienki z chlodnym wiatrolapem jest czyms co najmniej dziwnym, osobiscie wolal bym miec oddzielna regulacje w kazdym pomieszczeniu a szczegolnie w tak roznych temperaturowo.
    Chyba , że to powrót z łazienki wpada do wiatrołapu, to już może być uzasadnione, nie sądzisz??

  12. #232

    Domyślnie

    Cytat Napisał sure
    Mam pytanie, czy możliwe jest, aby poszczególne pętle przechodzily pod ściankami g-k? U mnie ścianki ustawione są na własnych "fundamentach" betonowych, najkrótsza droga do rozdzielacza biegnie na skróty przez otwór w tym fundamencie. W końcu i tak wszystko będzie zalane betonem. Czy jakoś dodatkowo zabezpieczyć te przejścia, czy tylko tak jak pod dylatację - peszlem?
    I drugie pytanie - na razie skorzystałam z ropozycji wykonawcy, żeby rurki mocowac do siatki metalowej, co ma stanowic zbrojenie płyty (i pewnie trochę pomoc w ustalaniu odleglości - nie ma folii systemowej). Jakoś mi to wygląda "chałupniczo", ale może się czepiam. Mam wrażenie, że pex miejscami odstaje. Czy sa jakieś dopuszczalne różnice poziomu rurek, żeby to nie wplynęło na sprawność samego ogrzewania?
    Mogą przechodzić i zrób to właśnie tak jak napisałeś, daj peszel z 20 cm przed i za otworem, w otworze włącznie. Co do odstawania siatki i rurek, to jeżeli nie przekracza to 2 cm to nie bierz do głowy. Przyjdzie wylewka i zasadniczo się przyciśnie, siądzie trochę styropian i przy założonych poziomach i tak wyjdzie trochę więcej niż ci wychodzi z wyliczeń.

  13. #233

    Domyślnie

    Cytat Napisał anetabo
    Te garby na zakrętach to ma być dekoracja? Nie da się tego solidnie przypiąć? Ogólnie pierwsze zdjęcie to jak parodia podłogówki.
    12 obwodów i wszystkie muszą iść tą samą drogą do tego samego miejsca? Nie można było rozdzielacza ustawić gdzie indziej? Przecież zamiast tych 24 rurek biegnących równolegle wystarczyłyby dwie.
    Propozycja była taka, aby rozdzielacze były w kotłowni - pasowała mi taka opcja, ale nie byłam świadoma konsekwencji...
    Budowę czas zacząć .

  14. #234

    Domyślnie

    Teraz na tym zdjęciu widać, że łuki są chyba kątem prostym. Czy w tych miejscach nie są zagięte(załamane) rurki ? No chyba bym się bał, że są.

  15. #235
    ELITA FORUM (min. 1000) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar niezły
    Zarejestrowany
    Dec 2002
    Posty
    2.092
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    26

    Domyślnie

    Dajcie spokój kobiecie nie jest wcale tak żle a tym bardziej nie ma powodu do wymiany całej instalacji podłogówki jakieś błędy na pewno są popełnione ale generalnie oby wszystkie Wasze podłogówki były tak zrobione
    hydraulik do usług http://forum.muratordom.pl/hydraulik...t7285-1740.htm


    Zależy mi na opinij jaką inni mają o mnie

  16. #236

    Domyślnie

    Cytat Napisał Ogniowy
    Chyba , że to powrót z łazienki wpada do wiatrołapu, to już może być uzasadnione, nie sądzisz??
    Fakt, powrot jeszcze moze byc uzasadniony

  17. #237

    Domyślnie

    Cytat Napisał profus
    Teraz na tym zdjęciu widać, że łuki są chyba kątem prostym. Czy w tych miejscach nie są zagięte(załamane) rurki ? No chyba bym się bał, że są.
    Czy próba szczelności wtedy przeszła by bez problemu? (bo przeszła)

    Julka
    Budowę czas zacząć .

  18. #238
    ELITA FORUM (min. 1000) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar niezły
    Zarejestrowany
    Dec 2002
    Posty
    2.092
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    26

    Domyślnie

    Cytat Napisał boszax
    Tak prawidłowo wygląda przejście rurek przez dylatację drzwiową.

    Więcej poczytaj tu:http://www.instalacjebudowlane.pl/82-23-53.htm
    No nie do końca prawidłowa sama dylatacja jak najbardziej jest prawidłowa ale rury przechodzące przez dylatację nie sa zabezpieczone przed uszkodzeniem
    hydraulik do usług http://forum.muratordom.pl/hydraulik...t7285-1740.htm


    Zależy mi na opinij jaką inni mają o mnie

  19. #239

    Domyślnie

    Cytat Napisał niezły
    Dajcie spokój kobiecie nie jest wcale tak żle a tym bardziej nie ma powodu do wymiany całej instalacji podłogówki jakieś błędy na pewno są popełnione ale generalnie oby wszystkie Wasze podłogówki były tak zrobione
    DOBRY człowieku DZIĘKUJĘ, bo noc była by nieprzespana...

    Zrobiłam małe przesłuchanie męża i rurki przy przejściach są wszędzie zabezpieczone rurkami ochronnymi PCV, także folia biegnie wzdłuż ścian/drzwi tak jak pytaliście.

    Tak czy tak, wszystkie pytania i uwagi Wasze przekażę instalatorowi i kierownikowi budowy.

    Pzdr,
    Julka
    Budowę czas zacząć .

  20. #240
    ELITA FORUM (min. 1000) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar VPS
    Zarejestrowany
    Dec 2002
    Kod pocztowy
    44-100
    Posty
    1.093

    Domyślnie

    To może ja wstawię zdjęcie.

Strona 12 z 376

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony