dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 278 z 376
Pokaż wyniki od 5.541 do 5.560 z 7511

Temat: PODŁOGÓWKA samemu - jak uniknąć błędów?

  1. #5541
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar CityMatic
    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Polska B
    Posty
    10.175

    Domyślnie

    Cytat Napisał Po***ni Zobacz post
    Trochę odbiegnę od tematu, użytkownicy 100 % podłogówki pochwalcie się jakie macie kotły oraz opiszcie swoje spostrzeżenia. Stoję przed wyborem kotła, a wybór jest przeogromny zupełnie nie wiem na co się zdecydować może ktoś doradzi, chodzi oczywiście o kondesat.
    Junkers Cerapur Modul ZBS 14/100-3MA, są nowsze modele np Solar ale ja na razie eksploatuje taki i jestem zadowolony.
    Spokojna przystań M36a w wersji L
    ----------------------------------------------------------------
    Głupca nic tak nie drażni, jak cudza mądrość.
    Lenia nic tak nie drażni, jak cudza pracowitość.

    ----------------------------------------------------------------
    Rekuperator +GWC+Filtr PM, Centralny odkurzacz, PC klimatyzacja: Gree 6,6kW, Kominek PW Bufor 300+300
    FV 10KWp (2,68 +3,66 kWp S i 3,66 kWp E+W ),Instalacja Solarna Galmet 4,2m2,Junkers 2F
    IQ oparte na systemie Satel Integra, Abax 2 .

  2. #5542
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar CafeDelTom27
    Zarejestrowany
    Nov 2014
    Skąd
    Morskie Oko
    Dzielnica
    Rysy
    Posty
    490

    Domyślnie

    Cytat Napisał asolt Zobacz post
    Ta ciepła podłoga ma tylko od 1 do 4 oC wiekszą temperaturę od podłogi nieogrzewanej. Najczesciej jest to róznica ok 2-3 oC, ile szybciej bedzie parowała woda w syfonie przy 2 oC cieplejszej podłogi? Nie przesadzaj z tym przyspieszonym parowaniem. Moze gdyby prysznic był nie uzywany miesiac albo dłuzej to syfon byłby pusty.
    Brednie .Temperatura podlogi ogrzewanej wczoraj 25,6°C a podlogi w spizarni gdzie nie ma ogrzewania 18,1°C.Prysznic nie uzywany 2 miesiace i nic nie smierdzi bo w syfonie woda jest a tez jest ogrzewanie podlogowe

  3. #5543
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar aiki
    Zarejestrowany
    Nov 2012
    Skąd
    Chojnice
    Kod pocztowy
    89-600
    Posty
    2.626
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    10

    Domyślnie

    A jaka temp powietrza w spiżarce i pomieszczeniu z podłogówką?

  4. #5544
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar CafeDelTom27
    Zarejestrowany
    Nov 2014
    Skąd
    Morskie Oko
    Dzielnica
    Rysy
    Posty
    490

    Domyślnie

    Cytat Napisał aiki Zobacz post
    A jaka temp powietrza w spiżarce i pomieszczeniu z podłogówką?
    Odpowiednio do 20°C i 22,5°c

  5. #5545
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar byry007
    Zarejestrowany
    May 2011
    Skąd
    Kolonia Powiercie
    Kod pocztowy
    62-600
    Posty
    802
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    28

    Domyślnie

    Zmierzyłem teraz temp na zasilaniu przy buforze jest tyle samo co przy rozdzielaczu 28,6 C tym samym termometrem i do pexa ciekawe czemu było inaczej jak było zimniej ??
    Sprzedam Bufor ciepła 1000l z CWU i piec stałopalny 30 kw 605139743

  6. #5546
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Tomaszs131
    Zarejestrowany
    Oct 2012
    Skąd
    lubelskie
    Posty
    5.458
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    85

    Domyślnie

    Efekt wczorajszej proby odpowietrzania podlogowki (rozdzielacz Capricorn).
    Strzelil w reku pod cisnieniem wody
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	1 (2).jpg
Wyświetleń:	240
Rozmiar:	94,4 KB
ID:	298070
    Dobrze, ze instalator zgodzil sie wymienic wszystkie odpowietrzniki na nowe, innej marki.
    Teraz bede moge spac spokojnie.
    Ostatnio edytowane przez Tomaszs131 ; 10-01-2015 o 08:02
    Pow. grzanych podłóg 278m2 w tym piwnica 63m2 OZC 30kwh/m2/rok, 5.9 KW, n50=0,66. Pci GW 10KW on/off, DZ 2×100m, 100% OP, ciepłomierz, reku, OC, GGWC. Kominek bez rozprowadzenia. Chybiony zakup. Zużycie prądu na rzecz CO, CWU i chłodzenie:
    2017r. - 3265 kwh,2018r.-2898 kwh, 2019-2745kwh, 2020r-2540 kwh.Temp. w domu 230​C.
    Piwnicy nie ogrzewam.

  7. #5547

    Domyślnie

    Automatycznych nie stosuje się przy podłogówce.

  8. #5548
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar plusfoto
    Zarejestrowany
    Sep 2011
    Skąd
    Obecnie Łódź a potem Łódzkie
    Posty
    6.127
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    5

    Domyślnie

    Cytat Napisał b2211 Zobacz post
    Automatycznych nie stosuje się przy podłogówce.
    BO?
    NIE DLA WĘGLA W NOWYCH DOMACH
    Nigdy nie byłem ani nie jestem związany z jakąkolwiek firmą budowlaną, instalacyjną czy sprzedającą cokolwiek co jest związane z powstawaniem domu.

    Dziennik budowy - komentarze i uwagi mile widziane Dane budynku TUTAJ

  9. #5549
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Tomaszs131
    Zarejestrowany
    Oct 2012
    Skąd
    lubelskie
    Posty
    5.458
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    85

    Domyślnie

    Cytat Napisał b2211 Zobacz post
    Automatycznych nie stosuje się przy podłogówce.
    Nie zmienia to faktu, ze taka sytuacja nie powinna miec miejsca.
    Rozdzielacz ma nie cale cztery miesiace
    Pow. grzanych podłóg 278m2 w tym piwnica 63m2 OZC 30kwh/m2/rok, 5.9 KW, n50=0,66. Pci GW 10KW on/off, DZ 2×100m, 100% OP, ciepłomierz, reku, OC, GGWC. Kominek bez rozprowadzenia. Chybiony zakup. Zużycie prądu na rzecz CO, CWU i chłodzenie:
    2017r. - 3265 kwh,2018r.-2898 kwh, 2019-2745kwh, 2020r-2540 kwh.Temp. w domu 230​C.
    Piwnicy nie ogrzewam.

  10. #5550
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar CityMatic
    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Polska B
    Posty
    10.175

    Domyślnie

    Cytat Napisał Tomaszs131 Zobacz post
    Efekt wczorajszej proby odpowietrzania podlogowki (rozdzielacz Capricorn).
    Strzelil w reku pod cisnieniem wody
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	1 (2).jpg
Wyświetleń:	240
Rozmiar:	94,4 KB
ID:	298070
    To jakiś "chiński badziew" pomimo tego, że szczyci się być polską firmą, u mnie są mosiężne i takie polecam(foto) przy odpowietrzaniu sprawowały się bezproblemowo.
    Cytat Napisał b2211
    Automatycznych nie stosuje się przy podłogówce.
    Dlaczego? wszystkie rozdzielacze takie posiadają? jakieś uzasadnienie?
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	odpowietrznik.jpg
Wyświetleń:	89
Rozmiar:	58,8 KB
ID:	298151  
    Spokojna przystań M36a w wersji L
    ----------------------------------------------------------------
    Głupca nic tak nie drażni, jak cudza mądrość.
    Lenia nic tak nie drażni, jak cudza pracowitość.

    ----------------------------------------------------------------
    Rekuperator +GWC+Filtr PM, Centralny odkurzacz, PC klimatyzacja: Gree 6,6kW, Kominek PW Bufor 300+300
    FV 10KWp (2,68 +3,66 kWp S i 3,66 kWp E+W ),Instalacja Solarna Galmet 4,2m2,Junkers 2F
    IQ oparte na systemie Satel Integra, Abax 2 .

  11. #5551
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar fenix2
    Zarejestrowany
    Jan 2009
    Skąd
    Śląsk
    Posty
    2.929
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    2

    Domyślnie

    Cytat Napisał Tomaszs131 Zobacz post
    Efekt wczorajszej proby odpowietrzania podlogowki (rozdzielacz Capricorn).
    Strzelil w reku pod cisnieniem wody
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	1 (2).jpg
Wyświetleń:	240
Rozmiar:	94,4 KB
ID:	298070
    Dobrze, ze instalator zgodzil sie wymienic wszystkie odpowietrzniki na nowe, innej marki.
    Teraz bede moge spac spokojnie.
    Ja mam 2 rozdzielacze tej firmy. Robiłem próbę ciśnieniowa i ni się nie stało.
    Może jakiś wadliwy ten odpowietrznik.

  12. #5552
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Tomaszs131
    Zarejestrowany
    Oct 2012
    Skąd
    lubelskie
    Posty
    5.458
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    85

    Domyślnie

    Cytat Napisał CityMatic Zobacz post
    To jakiś "chiński badziew" pomimo tego, że szczyci się być polską firmą, u mnie są mosiężne i takie polecam(foto) przy odpowietrzaniu sprawowały się bezproblemowo.

    Dlaczego? wszystkie rozdzielacze takie posiadają? jakieś uzasadnienie?
    Teraz po ich wymianie mam takie same jak na Twoim zdjeciu.
    Pow. grzanych podłóg 278m2 w tym piwnica 63m2 OZC 30kwh/m2/rok, 5.9 KW, n50=0,66. Pci GW 10KW on/off, DZ 2×100m, 100% OP, ciepłomierz, reku, OC, GGWC. Kominek bez rozprowadzenia. Chybiony zakup. Zużycie prądu na rzecz CO, CWU i chłodzenie:
    2017r. - 3265 kwh,2018r.-2898 kwh, 2019-2745kwh, 2020r-2540 kwh.Temp. w domu 230​C.
    Piwnicy nie ogrzewam.

  13. #5553

    Domyślnie

    Jożisz!! Ludzie pomóżcie.
    Właśnie jestem w połowie wątku o ocieplaniu podłogi perlitem. Czytam od 3 dni a tam jest "tylko" 91 stron .
    Choć w tym wątku z pewnością jest duuuuuuużo przydatnej wiedzy, to czy ktoś zaznajomiony z wątkiem mógłby wskazać, w którym miejscu można poczytać szczególnie aby złapać pryncypia zamoróbkowego zrobienia podłogówki??
    Nie mam czasu czytać całego.... czytać da się tylko późnym wieczorem jak dzieciaki wreszcie polegną, pewnie nie jeden zna ten problem....
    Albo gdzieś ktoś streścił główne zasady prawidłowej budowy własnej podłogówki?
    Z góry dziekuję za powstrzymanie się od standardowych złośliwości, choć może i to jakoś zniosę byleby na czas temat rozkminić.
    Jaki buduję dom???? nie wiem, Asolt liczy Pewnie wyjdzie coś pomiędzy 4 i 5L

  14. #5554
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar asolt
    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Dąbrowa Tarnowska
    Kod pocztowy
    33-200
    Posty
    11.525
    SOLVENT Hurtownia wentylacyjna. OZC, świadectwa i char. energetyczne. Projekty instalacji sanitarnych. Montaż instalacji wentylacji mechanicznej/rekuperacji, klimatyzacji i pomp ciepła www.solvent.sklep.pl cała polska

    Domyślnie

    Cytat Napisał fenix2 Zobacz post
    Ja mam 2 rozdzielacze tej firmy. Robiłem próbę ciśnieniowa i ni się nie stało.
    Może jakiś wadliwy ten odpowietrznik.
    Na kilkadziesiąt sztuk zamontowanych rozdzielaczy tej firmy nie miałem ani jednego takiego przypadku, widocznie pech

  15. #5555
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Tomaszs131
    Zarejestrowany
    Oct 2012
    Skąd
    lubelskie
    Posty
    5.458
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    85

    Domyślnie

    Cytat Napisał asolt Zobacz post
    Na kilkadziesiąt sztuk zamontowanych rozdzielaczy tej firmy nie miałem ani jednego takiego przypadku, widocznie pech
    Dla mnie to zaden pech, wrecz fart ze strzelil wlasnie wtedy gdy byl rozdzielacz przez fachowcow odpowietrzany.
    Co by bylo gdyby strzelil pod moja i ich nieobecnosc.
    asolt co moze byc przyczyna wysokiej delty gornego i dolnego zrodla?
    Opory w pionach czy cos innego, skopany projekt, zapowietrzona podlogowka?
    Pytam z ciekawosci u mnie jest jak najbardziej w porzadku.
    Pow. grzanych podłóg 278m2 w tym piwnica 63m2 OZC 30kwh/m2/rok, 5.9 KW, n50=0,66. Pci GW 10KW on/off, DZ 2×100m, 100% OP, ciepłomierz, reku, OC, GGWC. Kominek bez rozprowadzenia. Chybiony zakup. Zużycie prądu na rzecz CO, CWU i chłodzenie:
    2017r. - 3265 kwh,2018r.-2898 kwh, 2019-2745kwh, 2020r-2540 kwh.Temp. w domu 230​C.
    Piwnicy nie ogrzewam.

  16. #5556

    Domyślnie

    POdłogówka jest podłączona wprost do kotła a kocioł minimalnie można ustawić na 30C. Jak żyć jeśli się okaże że przy 30C na kotle będe miał za ciepło w domu?

  17. #5557

    Domyślnie

    Wlaczysz klime

  18. #5558

    Domyślnie

    jest to jakieś rozwiązanie)

  19. #5559
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar mac_612
    Zarejestrowany
    Sep 2013
    Skąd
    Wysoka
    Kod pocztowy
    89-320
    Posty
    1.458

    Domyślnie

    Cytat Napisał Adam626 Zobacz post
    POdłogówka jest podłączona wprost do kotła a kocioł minimalnie można ustawić na 30C. Jak żyć jeśli się okaże że przy 30C na kotle będe miał za ciepło w domu?
    Praca on/off?

  20. #5560

    Domyślnie

    Cytat Napisał MWM Zobacz post
    Jożisz!! Ludzie pomóżcie.
    Właśnie jestem w połowie wątku o ocieplaniu podłogi perlitem. Czytam od 3 dni a tam jest "tylko" 91 stron .
    Choć w tym wątku z pewnością jest duuuuuuużo przydatnej wiedzy, to czy ktoś zaznajomiony z wątkiem mógłby wskazać, w którym miejscu można poczytać szczególnie aby złapać pryncypia zamoróbkowego zrobienia podłogówki??
    Nie mam czasu czytać całego.... czytać da się tylko późnym wieczorem jak dzieciaki wreszcie polegną, pewnie nie jeden zna ten problem....
    Albo gdzieś ktoś streścił główne zasady prawidłowej budowy własnej podłogówki?
    Z góry dziekuję za powstrzymanie się od standardowych złośliwości, choć może i to jakoś zniosę byleby na czas temat rozkminić.
    No dobra, może być nawet złośliwie . Byle by ktoś pomógł ogarnąć temat szybciej niż miesiąc czytania tego wątku.
    Jaki buduję dom???? nie wiem, Asolt liczy Pewnie wyjdzie coś pomiędzy 4 i 5L

Strona 278 z 376

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony