dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 285 z 376
Pokaż wyniki od 5.681 do 5.700 z 7511

Temat: PODŁOGÓWKA samemu - jak uniknąć błędów?

  1. #5681

    Domyślnie

    Tak tylko informacyjnie mam 100% podłogówki i sterowanie pogodowe oraz siłowniki na rozdzielaczach wraz z termostatami pokojowymi. Gdybym drugi raz robił to zrobiłbym tak samo. Jest to moja trzecia zima. Pozdrawiam.

  2. #5682
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar asolt
    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Dąbrowa Tarnowska
    Kod pocztowy
    33-200
    Posty
    11.525
    SOLVENT Hurtownia wentylacyjna. OZC, świadectwa i char. energetyczne. Projekty instalacji sanitarnych. Montaż instalacji wentylacji mechanicznej/rekuperacji, klimatyzacji i pomp ciepła www.solvent.sklep.pl cała polska

    Domyślnie

    Cytat Napisał AndrzejH Zobacz post
    Tak tylko informacyjnie mam 100% podłogówki i sterowanie pogodowe oraz siłowniki na rozdzielaczach wraz z termostatami pokojowymi. Gdybym drugi raz robił to zrobiłbym tak samo. Jest to moja trzecia zima. Pozdrawiam.
    A niektórzy na forum twierdzą ze termostaty i siłowniki to tylko niepotrzebny wydatek.

  3. #5683
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar Liwko
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Posty
    22.512

    Domyślnie

    Cytat Napisał asolt Zobacz post
    A niektórzy na forum twierdzą ze termostaty i siłowniki to tylko niepotrzebny wydatek.
    Dokładnie to twierdzę. Nie mam i mieć nie będę.

  4. #5684

    Domyślnie

    Dobrze, ze każdy może mieć jak chce. Ja sobie chwale stabilność temperatury : 0,5 stopnia i łatwość jej zmiany (oczywiście to trochę trwa). Nie wyobrażam sobie aby w celu zmiany temperatury zona musiała kręcić rotametrami przy rozdzielaczu.

  5. #5685
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar asolt
    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Dąbrowa Tarnowska
    Kod pocztowy
    33-200
    Posty
    11.525
    SOLVENT Hurtownia wentylacyjna. OZC, świadectwa i char. energetyczne. Projekty instalacji sanitarnych. Montaż instalacji wentylacji mechanicznej/rekuperacji, klimatyzacji i pomp ciepła www.solvent.sklep.pl cała polska

    Domyślnie

    Cytat Napisał AndrzejH Zobacz post
    Dobrze, ze każdy może mieć jak chce. Ja sobie chwale stabilność temperatury : 0,5 stopnia i łatwość jej zmiany (oczywiście to trochę trwa). Nie wyobrażam sobie aby w celu zmiany temperatury zona musiała kręcić rotametrami przy rozdzielaczu.
    Ci którzy tej mozliwosci nie mają lub byłoby to kłopotliwe twierdzą ze nie ma koniecznosci zmiany temperatury niezaleznie w róznych pomieszczeniach, dlatego tez po co regulatory i siłowniki. Ale na szczescie kazdy moze miec jak chce i nie ma zakazu stosowania regulacji temp. strefowej.

  6. #5686
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar Liwko
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Posty
    22.512

    Domyślnie

    Czyli wracamy do punktu wyjścia. Najpierw budujemy mułowaty i mało sterowalny system, a później próbujemy nim sterować. Głupota na kółkach.
    A może wy wiecie że jutro będziecie potrzebowali w pomieszczeniu wyższej czy niższej temperatury? A może wy też wiecie czy jutro będzie słonko czy go nie będzie?
    Zadaliście sobie pytanie, dlaczego ci co mają pociągnięte tylko kabelki, po pomieszkaniu w swoim domu nie widzą sensu pchania się w te siłowniki?

  7. #5687
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) ENCYKLOPEDIA LINKÓW Avatar cieszynianka
    Zarejestrowany
    Mar 2008
    Posty
    13.035

    Domyślnie

    Cytat Napisał asolt Zobacz post
    A niektórzy na forum twierdzą ze termostaty i siłowniki to tylko niepotrzebny wydatek.
    Mnie się przydają

  8. #5688
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Tomaszs131
    Zarejestrowany
    Oct 2012
    Skąd
    lubelskie
    Posty
    5.458
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    85

    Domyślnie

    Jestem zdania im mniej mechanicznych rzeczy w domu, ktore kiedys w koncu moga sie zepsuc tym lepiej. No i oczywiscie lzej dla kieszeni.
    Kabelek mam podciagniety tylko do jednego rozdzielacza na parterze
    Pow. grzanych podłóg 278m2 w tym piwnica 63m2 OZC 30kwh/m2/rok, 5.9 KW, n50=0,66. Pci GW 10KW on/off, DZ 2×100m, 100% OP, ciepłomierz, reku, OC, GGWC. Kominek bez rozprowadzenia. Chybiony zakup. Zużycie prądu na rzecz CO, CWU i chłodzenie:
    2017r. - 3265 kwh,2018r.-2898 kwh, 2019-2745kwh, 2020r-2540 kwh.Temp. w domu 230​C.
    Piwnicy nie ogrzewam.

  9. #5689
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar Liwko
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Posty
    22.512

    Domyślnie

    Cytat Napisał cieszynianka Zobacz post
    Mnie się przydają
    A mieszkałaś bez nich?

  10. #5690
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) ENCYKLOPEDIA LINKÓW Avatar cieszynianka
    Zarejestrowany
    Mar 2008
    Posty
    13.035

    Domyślnie

    Cytat Napisał Liwko Zobacz post
    A mieszkałaś bez nich?
    A jakie to ma znaczenie?

  11. #5691

    Domyślnie

    [QUOTE=Liwko;6755931]Czyli wracamy do punktu wyjścia. Najpierw budujemy mułowaty i mało sterowalny system, a później próbujemy nim sterować. Głupota na kółkach.
    A może wy wiecie że jutro będziecie potrzebowali w pomieszczeniu wyższej czy niższej temperatury? A może wy też wiecie czy jutro będzie słonko czy go nie będzie?
    QUOTE]
    Szczerze to nie rozumiem takiego stanowiska.
    Podłogówkę zrobiłem ponieważ nie chciałem kaloryferów. Nie chciałem dylatacji do zrobiłem wylewkę anhydrytowa. Warstwa 5 cm anhydrytu, który ma lepsza przewodność cieplna niż beton, nie jest taka mułowata. Bardziej mułowate są ściany i lany strop betonowy. Zmiana temperatury nie trwa dni, tylko kilka godzin, a regulatory dają stabilność. I naprawdę skutecznie reagują na słońce czy okazjonalne palenie w kominku. Ogrzewanie jest skutecznie ograniczane tam gdzie nie jest potrzebne, w pozostałych pomieszczeniach działa skutecznie.
    Nikt mnie nie namawiał na takie rozwiązanie, sam chciałem.
    Pozdrawiam.

  12. #5692
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar Liwko
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Posty
    22.512

    Domyślnie

    [QUOTE=AndrzejH;6755991]
    Cytat Napisał Liwko Zobacz post
    Czyli wracamy do punktu wyjścia. Najpierw budujemy mułowaty i mało sterowalny system, a później próbujemy nim sterować. Głupota na kółkach.
    A może wy wiecie że jutro będziecie potrzebowali w pomieszczeniu wyższej czy niższej temperatury? A może wy też wiecie czy jutro będzie słonko czy go nie będzie?
    QUOTE]
    Szczerze to nie rozumiem takiego stanowiska.
    Podłogówkę zrobiłem ponieważ nie chciałem kaloryferów. Nie chciałem dylatacji do zrobiłem wylewkę anhydrytowa. Warstwa 5 cm anhydrytu, który ma lepsza przewodność cieplna niż beton, nie jest taka mułowata. Bardziej mułowate są ściany i lany strop betonowy. Zmiana temperatury nie trwa dni, tylko kilka godzin, a regulatory dają stabilność. I naprawdę skutecznie reagują na słońce czy okazjonalne palenie w kominku. Ogrzewanie jest skutecznie ograniczane tam gdzie nie jest potrzebne, w pozostałych pomieszczeniach działa skutecznie.
    Nikt mnie nie namawiał na takie rozwiązanie, sam chciałem.
    Pozdrawiam.
    Ok, to podyskutujmy.
    Rozpalasz w kominku w salonie. Temperatura wzrasta dość szybko, po jakim czasie podłoga na tyle ostygnie, że zacznie odbierać to ciepło? Po 3 czy 4 godzinach? A co by było jakbys nie miał tych siłowników? Ile energii odda podłogówka w salonie gdzie temperatura zbliża się do temperatury podłogi?

    A co ze słońcem? Jak zaświeci do salonu i zrobi się w nim cieplej to czasami podłogówka bez siłowników nie zacznie oddawać mniej energii albo wcale?

  13. #5693
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar plusfoto
    Zarejestrowany
    Sep 2011
    Skąd
    Obecnie Łódź a potem Łódzkie
    Posty
    6.127
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    5

    Domyślnie

    [QUOTE=AndrzejH;6755991][QUOTE=Liwko;6755931]Czyli wracamy do punktu wyjścia. Najpierw budujemy mułowaty i mało sterowalny system, a później próbujemy nim sterować. Głupota na kółkach.
    A może wy wiecie że jutro będziecie potrzebowali w pomieszczeniu wyższej czy niższej temperatury? A może wy też wiecie czy jutro będzie słonko czy go nie będzie?
    Szczerze to nie rozumiem takiego stanowiska.
    Podłogówkę zrobiłem ponieważ nie chciałem kaloryferów. Nie chciałem dylatacji do zrobiłem wylewkę anhydrytowa. Warstwa 5 cm anhydrytu, który ma lepsza przewodność cieplna niż beton, nie jest taka mułowata. Bardziej mułowate są ściany i lany strop betonowy. Zmiana temperatury nie trwa dni, tylko kilka godzin, a regulatory dają stabilność. I naprawdę skutecznie reagują na słońce czy okazjonalne palenie w kominku. Ogrzewanie jest skutecznie ograniczane tam gdzie nie jest potrzebne, w pozostałych pomieszczeniach działa skutecznie.
    Nikt mnie nie namawiał na takie rozwiązanie, sam chciałem.
    Pozdrawiam.
    Czyli celowo i świadomie pozbyłeś się akumulacji kładąc izolację pod wylewkę. OK każdy robi jak uważa. Ale wytłumacz mi jak:

    I naprawdę skutecznie reagują na słońce czy okazjonalne palenie w kominku.

    Bo w/g mnie to jest mało realne. W dzień świeci słoneczko, regulator odcina Ci grzanie w pomieszczeniu, podłoga w tym czasie stygnie ale temperatura w pomieszczeniu się utrzymuje. Po południu słońce zachodzi, podłoga jest już chłodna więc i temp błyskawicznie spada. Wtedy regulator załącza grzanie ale za nim podłoga zacznie grzać to ze dwie godzinki miną. Chyba że dowalisz na zasilaniu z 45 stopni.
    NIE DLA WĘGLA W NOWYCH DOMACH
    Nigdy nie byłem ani nie jestem związany z jakąkolwiek firmą budowlaną, instalacyjną czy sprzedającą cokolwiek co jest związane z powstawaniem domu.

    Dziennik budowy - komentarze i uwagi mile widziane Dane budynku TUTAJ

  14. #5694

    Domyślnie

    Nie robiłem badan ani specjalnych pomiarów. Słońce zaczyna świecić, podnosi się temperatura w pomieszczeniu - termostat zamyka ogrzewanie. Ile wystygnie podłoga ? - to jest pytanie. Raczej nie poniżej temperatury pomieszczenia, leży na 20 cm styropianu. Słońce zachodzi temperatura w pomieszczeniu po pewnym czasie spada i termostat uruchamia ogrzewanie. Podłoga mając temperaturę otoczenia zaraz zaczyna dogrzewać z uwagi na dostarczane do niej ciepło. Temperatura nie spada poniżej wymaganej. Nie jestem naukowcem teoretykiem, pisze tylko własne obserwacje. Anhydryt nagrzewa się szybko. Co innego jak w pomieszczeniu chce podnieść temperaturę o jeden stopień - to już trwa, ale z powodu ścian i stropu oraz względnie malej mocy ogrzewania podłogowego i jego niskiej temperatury - parzące kaloryfery szybciej ogrzeją powietrze. Dodam ze mam na podłodze także panele.

  15. #5695

    Domyślnie

    "Czyli celowo i świadomie pozbyłeś się akumulacji kładąc izolację pod wylewkę."

    Wylewka bez izolacji ? !!!!!!!! dodatkowo przy ogrzewaniu podłogowym.

  16. #5696
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar plusfoto
    Zarejestrowany
    Sep 2011
    Skąd
    Obecnie Łódź a potem Łódzkie
    Posty
    6.127
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    5

    Domyślnie

    Cytat Napisał AndrzejH Zobacz post
    "Czyli celowo i świadomie pozbyłeś się akumulacji kładąc izolację pod wylewkę."

    Wylewka bez izolacji ? !!!!!!!! dodatkowo przy ogrzewaniu podłogowym.
    A co w tym dziwnego? Izolację można zrobić n.p pod płytą fundamentową lub pod chudziakiem a wtedy cała warstwa betonu robi za bufor.
    NIE DLA WĘGLA W NOWYCH DOMACH
    Nigdy nie byłem ani nie jestem związany z jakąkolwiek firmą budowlaną, instalacyjną czy sprzedającą cokolwiek co jest związane z powstawaniem domu.

    Dziennik budowy - komentarze i uwagi mile widziane Dane budynku TUTAJ

  17. #5697

    Domyślnie

    Racja, o tym nie pomyślałem
    Ale tak się robi aby mieć duża akumulacje, np. przy ogrzewaniu kablami w taniej taryfie.

  18. #5698
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    cruz

    Zarejestrowany
    Jun 2011
    Skąd
    Piekary Śl.
    Kod pocztowy
    41-948
    Posty
    567

    Domyślnie

    [QUOTE=Liwko;6756012]
    Cytat Napisał AndrzejH Zobacz post

    Ok, to podyskutujmy.
    Rozpalasz w kominku w salonie. Temperatura wzrasta dość szybko, po jakim czasie podłoga na tyle ostygnie, że zacznie odbierać to ciepło? Po 3 czy 4 godzinach? A co by było jakbys nie miał tych siłowników? Ile energii odda podłogówka w salonie gdzie temperatura zbliża się do temperatury podłogi?
    Podstawowe pytanie to kto daje podłogówkę w kotłowni. Trzeba było nie robić grzejnika o dużej bezwładności (podłogówki) w pomieszczeniu (kotłowni) w którym dochodzi do takich gwałtownych zmian temperatury. W kotłowni w zupełności wystarcza kaloryfer lub też sam kocioł.

  19. #5699
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    emmer

    Zarejestrowany
    Feb 2013
    Skąd
    Białobrzegi
    Kod pocztowy
    26-800
    Posty
    81

    Domyślnie

    czyli według niektórych po co kupować ferrari jak zwykłym punto też pojedziemy 50, 90, 100, 120 i 140 km/h.

    mam siłowniki, sterowniki, kable itp. tak chciałem i mam. czy można się bez tego obyć? oczywiście. z tym, że np. chce obniżyc w nocy temperaturę do spania bo przyjeżdża dzadek i on w 22 stopniach nie uśnie, chcę przewietrzyć pokój jak pójdę do pracy i jak wrócę wieczorem to niech już będzie ciepło, chcę wyłączyć wogóle jedno pomieszczenie bo żona ugotowała 20 kg bigosu i nie może się popsuć, wstawiłem samochód do garażu i chcę żeby się rozmroził. ja to robię jednym guzikiem a ty kręcisz przepływami. po to robiłem słabo sterowalny system ponieważ lubię ciepłą podłogę i komfort który daje, a nie pod względem założenia mnóstwa komputerów i pozornego oszczędzania sterowaniem.

    podkreślam, można się bez tego obyć, napewno wyjdzie taniej i wcale nie gorzej, ale nie można kogos karcić za to, że chce tak zrobić lub tak zrobił.

  20. #5700
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar Liwko
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Posty
    22.512

    Domyślnie

    [QUOTE=cruz;6756532]
    Cytat Napisał ;6756012

    Podstawowe pytanie to kto daje podłogówkę w kotłowni. Trzeba było nie robić grzejnika o dużej bezwładności (podłogówki) w pomieszczeniu (kotłowni) w którym dochodzi do takich gwałtownych zmian temperatury. W kotłowni w zupełności wystarcza kaloryfer lub też sam kocioł.
    No i całkowicie się z tobą zgadzam. Nie raz pisałem, że jak palenie w kominku w pomieszczeniu z podłogówką to najlepiej w okresach przejściowych, podczas mrozów trzeba okna otwierać.
    Dlatego nie wierze w to co AndrzejH pisze.

Strona 285 z 376

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony