dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 329 z 376
Pokaż wyniki od 6.561 do 6.580 z 7511

Temat: PODŁOGÓWKA samemu - jak uniknąć błędów?

  1. #6561
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar asolt
    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Dąbrowa Tarnowska
    Kod pocztowy
    33-200
    Posty
    11.526
    SOLVENT Hurtownia wentylacyjna. OZC, świadectwa i char. energetyczne. Projekty instalacji sanitarnych. Montaż instalacji wentylacji mechanicznej/rekuperacji, klimatyzacji i pomp ciepła www.solvent.sklep.pl cała polska

    Domyślnie

    Cytat Napisał PaRa Zobacz post
    A jak w projekcie jest coś takiego :

    0,5 Sypialnia_b 8,07 m² b 0.10 / 0.15

    To jaki rozstaw wybrać ? Co 10 czy co 15 cm ?
    Moze jakis rysunek, zdjecie, nie wiem co autor miał na mysli

  2. #6562
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.653
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Być może strefy brzegowe są zaprojektowane
    parterówka, płyta fundamentowa, 10cm XPS pod i 10cm EPS na płycie, silikat 18cm, 20 cm grafitowego EPS na ścianach, 5cm wełny i 30 cm celulozy na stropie. Rekuperator Kinetic 250, kocioł kondensacyjny Immergas Victrix 12kW, PV 4,27kWp na SolarEdge

  3. #6563

    Domyślnie

    Cytat Napisał asolt Zobacz post
    Jezeli Purmo to zrobi dokładnie to tak.
    Hehe, normalnemu zwykłemu zjadaczowi chleba jak to ocenić?
    Robiła to firma:
    Rettig Heating Sp z.o.o
    ul. Ciszewskiego 15 w Warszawie
    Może ktoś zna?

    To chyba oficjalny przedstawiciel PURMO bo stronę www przywołują www.PURMO.pl
    jedyne co mnie niepokoi to, że temp wody zasilającej dali zbyt dużą - 40C.
    NIe wiem jak to się będzie zachowywało przy temp np 37C.
    Jaki buduję dom???? nie wiem, Asolt liczy Pewnie wyjdzie coś pomiędzy 4 i 5L

  4. #6564
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar asolt
    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Dąbrowa Tarnowska
    Kod pocztowy
    33-200
    Posty
    11.526
    SOLVENT Hurtownia wentylacyjna. OZC, świadectwa i char. energetyczne. Projekty instalacji sanitarnych. Montaż instalacji wentylacji mechanicznej/rekuperacji, klimatyzacji i pomp ciepła www.solvent.sklep.pl cała polska

    Domyślnie

    Cytat Napisał MWM Zobacz post
    Hehe, normalnemu zwykłemu zjadaczowi chleba jak to ocenić?
    Robiła to firma:
    Rettig Heating Sp z.o.o
    ul. Ciszewskiego 15 w Warszawie
    Może ktoś zna?

    To chyba oficjalny przedstawiciel PURMO bo stronę www przywołują www.PURMO.pl
    jedyne co mnie niepokoi to, że temp wody zasilającej dali zbyt dużą - 40C.
    NIe wiem jak to się będzie zachowywało przy temp np 37C.
    Oczywiscie ze zwykły zjadacz chleba nie jest w stanie tego ocenic, ale zalecana jest co najmniej ostroznosc oraz ograniczone zaufanie do do projektów wykonywanych przez dystrybutorów materiałów do podłogówek. Znam wiele przykładów gdy takie prjekty były wykonywane na tzw. sztukę bo skoro sie reklamuje ze projekt w cenie materiału to trzeba sie jakos wywiązac z oferty.
    Dlaczego Tz=40 oC ? odpowiedzi moze udzielic jedynie projektant.

  5. #6565
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar PaRa
    Zarejestrowany
    Apr 2014
    Skąd
    Góra Kalwaria
    Kod pocztowy
    05-530
    Posty
    1.775
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    6

    Domyślnie

    Cytat Napisał asolt Zobacz post
    Moze jakis rysunek, zdjecie, nie wiem co autor miał na mysli
    Mój dziennik budowy

    http://forum.muratordom.pl/showthread.php?244304-Zx100

    Parterówka 175m2, ogrzewanie 135m2 podłogówka + drabinka w łazience, garaż 40m2 nie ogrzewany.
    OZE - 7696 kWh/rok, 57,3 kWh/(m2·rok), Projektowe obciążenie cieplne budynku 4563 W
    Pompa Panasonic Aquarea SDC 7KW + CWU Hewalex HP250, rekuperator AirPack 300
    Płyta fundamentowa - 0,12, ściany - 0, 14 , dach - 0,12

  6. #6566
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.653
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Tak, jak sądziłem - strefy brzegowe ze zmniejszonym rozstawem.
    Te zakreskowane obszary na planie.
    parterówka, płyta fundamentowa, 10cm XPS pod i 10cm EPS na płycie, silikat 18cm, 20 cm grafitowego EPS na ścianach, 5cm wełny i 30 cm celulozy na stropie. Rekuperator Kinetic 250, kocioł kondensacyjny Immergas Victrix 12kW, PV 4,27kWp na SolarEdge

  7. #6567
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar asolt
    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Dąbrowa Tarnowska
    Kod pocztowy
    33-200
    Posty
    11.526
    SOLVENT Hurtownia wentylacyjna. OZC, świadectwa i char. energetyczne. Projekty instalacji sanitarnych. Montaż instalacji wentylacji mechanicznej/rekuperacji, klimatyzacji i pomp ciepła www.solvent.sklep.pl cała polska

    Domyślnie

    Cytat Napisał PaRa Zobacz post
    Tak przypuszczałem, wklepano dane, program wyliczył i wyrysował. Projektant czy tez obsługujący program nie zastanawiali sie nad wynikami. kto dzisiaj daje strefy brzegowe? to relikt danych czasów gdy ocieplenia i parametry okien były słabe. Te kilkanascie lub kilkadziesiat W nic nie zmieni, a zastosowanie róznych rozstawów utrudnia układanie pętli, jak dla mnie to projekt na sztukę.
    Ostatnio edytowane przez asolt ; 01-07-2016 o 12:02

  8. #6568
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar PaRa
    Zarejestrowany
    Apr 2014
    Skąd
    Góra Kalwaria
    Kod pocztowy
    05-530
    Posty
    1.775
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    6

    Domyślnie

    Cytat Napisał fotohobby Zobacz post
    Tak, jak sądziłem - strefy brzegowe ze zmniejszonym rozstawem.
    Te zakreskowane obszary na planie.
    Dziękuję za podpowiedz
    Mój dziennik budowy

    http://forum.muratordom.pl/showthread.php?244304-Zx100

    Parterówka 175m2, ogrzewanie 135m2 podłogówka + drabinka w łazience, garaż 40m2 nie ogrzewany.
    OZE - 7696 kWh/rok, 57,3 kWh/(m2·rok), Projektowe obciążenie cieplne budynku 4563 W
    Pompa Panasonic Aquarea SDC 7KW + CWU Hewalex HP250, rekuperator AirPack 300
    Płyta fundamentowa - 0,12, ściany - 0, 14 , dach - 0,12

  9. #6569
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar Liwko
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Posty
    22.512

    Domyślnie

    Cytat Napisał asolt Zobacz post
    ... jak dla mnie to projekt na sztukę.
    Taki wystarczy, i nie trzeba tobie dodatkowo za niego płacić. Choć ze strefami brzegowymi przyznaję rację, nie ma co sobie nimi zaprzątać głowy.

  10. #6570
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar asolt
    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Dąbrowa Tarnowska
    Kod pocztowy
    33-200
    Posty
    11.526
    SOLVENT Hurtownia wentylacyjna. OZC, świadectwa i char. energetyczne. Projekty instalacji sanitarnych. Montaż instalacji wentylacji mechanicznej/rekuperacji, klimatyzacji i pomp ciepła www.solvent.sklep.pl cała polska

    Domyślnie

    Cytat Napisał Liwko Zobacz post
    Taki wystarczy, i nie trzeba tobie dodatkowo za niego płacić. Choć ze strefami brzegowymi przyznaję rację, nie ma co sobie nimi zaprzątać głowy.
    To po co taki projekt?, przecież mozna wszedzie dac co 10 cm i purmo przy okazji wiecej zarobi na materiale. A projekt nie jest wbrew pozorom darmowy, cena materiału go juz obejmuje, trzeba byc wyjątkowo naiwnym aby wierzyc ze cos jest darmowe, Purmo i jej przedstawiciele nie są organizacjami charytatywnymi.
    Ostatnio edytowane przez asolt ; 01-07-2016 o 16:19

  11. #6571
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar Liwko
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Posty
    22.512

    Domyślnie

    Cytat Napisał asolt Zobacz post
    To po co taki projekt?, przecież mozna wszedzie dac co 10 cm i purmo przy okazji wiecej zarobi na materiale. A projekt nie jest wbrew pozorom darmowy, cena materiału go juz obejmuje, trzeba byc wyjątkowo naiwnym aby wierzyc ze cos jest darmowe, Purmo i jej przedstawiciele nie są organizacjami charytatywnymi.
    To bez tego projektu sprzedali by mu taniej?

  12. #6572
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar asolt
    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Dąbrowa Tarnowska
    Kod pocztowy
    33-200
    Posty
    11.526
    SOLVENT Hurtownia wentylacyjna. OZC, świadectwa i char. energetyczne. Projekty instalacji sanitarnych. Montaż instalacji wentylacji mechanicznej/rekuperacji, klimatyzacji i pomp ciepła www.solvent.sklep.pl cała polska

    Domyślnie

    Cytat Napisał Liwko Zobacz post
    To bez tego projektu sprzedali by mu taniej?
    Zadzwon i zapytaj, moze przedstawią kalkulację z której wynika charytatywne czyli darmowe wykonywanie projektów. Dla mnie dobroczynnosc firmy raczej przejawia sie w inny sposób.

  13. #6573

    Domyślnie

    Firma KAN wykonuje projekty dla swoich klientów nieodpłatnie - oczywiście można powiedzieć że projekt jest wkalkulowany w cenę materiału.
    Nie mniej jednak zależny nam także na bezproblemowej i poprawnej pracy całego systemu grzewczego - tak aby klient był w 100% zadowolony z wyboru marki oraz konkretnego produktu.
    http://pl.kan-therm.com/

  14. #6574
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar asolt
    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Dąbrowa Tarnowska
    Kod pocztowy
    33-200
    Posty
    11.526
    SOLVENT Hurtownia wentylacyjna. OZC, świadectwa i char. energetyczne. Projekty instalacji sanitarnych. Montaż instalacji wentylacji mechanicznej/rekuperacji, klimatyzacji i pomp ciepła www.solvent.sklep.pl cała polska

    Domyślnie

    Cytat Napisał KAN-therm Zobacz post
    Firma KAN wykonuje projekty dla swoich klientów nieodpłatnie - oczywiście można powiedzieć że projekt jest wkalkulowany w cenę materiału.
    Nie mniej jednak zależny nam także na bezproblemowej i poprawnej pracy całego systemu grzewczego - tak aby klient był w 100% zadowolony z wyboru marki oraz konkretnego produktu.
    Jak mniemam wykonujecie równiez bezpłatne ozc które jest podstawą projektu ogrzewania nie tylko podłogowego. 100% zadowolenie klienta zobowiązuje.

  15. #6575
    Arturo72
    Guest
    Arturo72

    Domyślnie

    Cytat Napisał asolt Zobacz post
    Jak mniemam wykonujecie równiez bezpłatne ozc które jest podstawą projektu ogrzewania nie tylko podłogowego. 100% zadowolenie klienta zobowiązuje.
    asolt,jak pisałeś bez przegięć nie odpowiadałem ale teraz muszę bo przegiąłeś.
    OZC zrobi najbliższy miejscu zamieszkania każdy audytor energetyczny czyli taki jak ty za ok.200zł czyli za mniej niż Ty to robisz a jak ktoś kumaty to OZC zrobi albo za gratis albo za ok.50zł.
    KAN-therm,sądząc po stronce zrobi gratis to za co Ty bierzesz kase....

  16. #6576
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar PaRa
    Zarejestrowany
    Apr 2014
    Skąd
    Góra Kalwaria
    Kod pocztowy
    05-530
    Posty
    1.775
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    6

    Domyślnie

    Projekt wykonałem, bo chciałem zweryfikować informacje od instalatora, który wykona mi instalacje PC wraz z podłogówką. Produkty KAN i tak chciałem kupić, bo wiem że produkują je w regionie skąd pochodzę. U asolt koszt projektu to 450 zł, wolę wydać te pieniądze na materiał. Reakcja asolt mnie nie dziwi, bo każdy chce zarobić i będzie bronił swojego portfela.
    Mój dziennik budowy

    http://forum.muratordom.pl/showthread.php?244304-Zx100

    Parterówka 175m2, ogrzewanie 135m2 podłogówka + drabinka w łazience, garaż 40m2 nie ogrzewany.
    OZE - 7696 kWh/rok, 57,3 kWh/(m2·rok), Projektowe obciążenie cieplne budynku 4563 W
    Pompa Panasonic Aquarea SDC 7KW + CWU Hewalex HP250, rekuperator AirPack 300
    Płyta fundamentowa - 0,12, ściany - 0, 14 , dach - 0,12

  17. #6577
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar asolt
    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Dąbrowa Tarnowska
    Kod pocztowy
    33-200
    Posty
    11.526
    SOLVENT Hurtownia wentylacyjna. OZC, świadectwa i char. energetyczne. Projekty instalacji sanitarnych. Montaż instalacji wentylacji mechanicznej/rekuperacji, klimatyzacji i pomp ciepła www.solvent.sklep.pl cała polska

    Domyślnie

    Cytat Napisał Arturo72 Zobacz post
    asolt,jak pisałeś bez przegięć nie odpowiadałem ale teraz muszę bo przegiąłeś.
    OZC zrobi najbliższy miejscu zamieszkania każdy audytor energetyczny czyli taki jak ty za ok.200zł czyli za mniej niż Ty to robisz a jak ktoś kumaty to OZC zrobi albo za gratis albo za ok.50zł.
    KAN-therm,sądząc po stronce zrobi gratis to za co Ty bierzesz kase....
    Zaczynasz podsyłac mi klientów którzy chca zrobic ozc za 200 zł, teraz jak widze chcesz aby koszt ozc był za 50 zł lub za darmo. Jak to to taki biznes zacznij ty wykonywac te obliczenia, nie podsyłaj do mnie klientów. Zaproponowałem zresztą zainteresowanemu aby sie do Ciebie zwrócił po ozc za 200 zł lub mniej po utargowaniu. Nie chciał miec tanszych ozc od Ciebie. Nie pytałem dlaczego, moze ty odpowiesz. Wystepujesz w roli regulatora cen na takie usługi, czyzby komuna sie marzyła, w której były urzedowe ceny?.
    A tak przy okazji gdzie są audytorzy którzy wykonują ozc gratis?, dlaczego ich tu nie reklamujesz. Działalnosc charytatywna jest zawsze godna pochwały i nie ma powodu aby jej nie naglasniac. Dzieki twojej reklamie ci audytorzy spełnią swoją szlachetną misje i czas będą mieli wypełniony 24h na dobę.
    Ostatnio edytowane przez asolt ; 02-07-2016 o 07:51

  18. #6578
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar Liwko
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Posty
    22.512

    Domyślnie

    Cytat Napisał KAN-therm Zobacz post
    Firma KAN wykonuje projekty dla swoich klientów nieodpłatnie - oczywiście można powiedzieć że projekt jest wkalkulowany w cenę materiału.
    Nie mniej jednak zależny nam także na bezproblemowej i poprawnej pracy całego systemu grzewczego - tak aby klient był w 100% zadowolony z wyboru marki oraz konkretnego produktu.
    Brawo wy.

  19. #6579

    Domyślnie

    Cytat Napisał asolt Zobacz post
    Jak mniemam wykonujecie równiez bezpłatne ozc które jest podstawą projektu ogrzewania nie tylko podłogowego. 100% zadowolenie klienta zobowiązuje.
    Wykonanie obliczeń OZC, jak sam Pan wie, jest podstawą do poprawnie wykonanego projektu instalacji grzewczej.
    Tak wykonujemy także obliczenia OZC.

    Bywają sytuację gdzie klienci dysponują już wykonanymi obliczeniami OZC, ale bywają także sytuacje w których te obliczenia czasami wymagają weryfikacji a nawet poprawy.
    http://pl.kan-therm.com/

  20. #6580
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar jarekpolak
    Zarejestrowany
    Sep 2014
    Skąd
    Podkarpacie
    Posty
    554
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    8

    Domyślnie

    Witam. Proszę o pomoc, gdyż sam chcę zrobić ogrzewanie podłogowe. Kocioł na drewno, bufor z wężownicą CWU i teraz zaczynają się problemy. Na parterze 5 obwodów a na poddaszu 8. Myślałem, żeby dać te oryginalne listwy z pompką oraz zaworem trójdrożnym, jednak pewien hydraulik zasugerował, żeby zrezygnować z mieszaczy przy pompkach a założyć jeden zawór trójdrożny na wyjściu z bufora. Jakie rozwiązanie wybrać? Jestem na etapie zamawiania części. Warto kupować rotametry i głowice termostatyczne czy na zwykłych zaworach Z-O też da się wyregulować?

Strona 329 z 376

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony