dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 338 z 376
Pokaż wyniki od 6.741 do 6.760 z 7511

Temat: PODŁOGÓWKA samemu - jak uniknąć błędów?

  1. #6741
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar stefek1980
    Zarejestrowany
    Feb 2013
    Skąd
    100-dzieniec
    Posty
    122

    Domyślnie

    [QUOTE=stefek1980;7309022]Też mam 2 rozdzielacze i pcha to wszystko pompka z pieca immergas na 1 biegu. Rury w sumie jest ponad kilometr w 16 obiegach. W domu grzane od 9 dni, wszędzie ciepło 23 pokazuje na sterowniku od pieca. Woda na podłogę idzie od 25-28stopni. Gazu poszło 24metry /9dni czyli 2,66 na dobę minus ciepła woda 0,87 ( tyle miałem średnio na dobę z sierpnia i września). Czyli samo grzanie 1, 79.[/QUOTECzyli samo grzanie 1, 79.

  2. #6742
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar piotrek0m
    Zarejestrowany
    Oct 2012
    Skąd
    Wrocław
    Posty
    2.222
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    148

    Domyślnie

    Cytat Napisał stefek1980 Zobacz post
    Też mam 2 rozdzielacze i pcha to wszystko pompka z pieca immergas na 1 biegu. Rury w sumie jest ponad kilometr w 16 obiegach. W domu grzane od 9 dni, wszędzie ciepło 23 pokazuje na sterowniku od pieca. Woda na podłogę idzie od 25-28stopni. Gazu poszło 24metry /9dni czyli 2,66 na dobę minus ciepła woda 0,87 ( tyle miałem średnio na dobę z sierpnia i września).
    Jaka powierzchnia ogrzewana ?
    PLANETA 2 - dziennik budowy
    Projekt Planeta 2 / użytkowa 170 m2 + garaż 40 m2 / porotherm 24 P+W / ściany wełna 20 / podłoga styropian 14 / poddasze wełna 20 / kocioł Vitodens-222F / 100% ogrzewanie podłogowe

  3. #6743

    Domyślnie

    Cytat Napisał Liwko Zobacz post
    NIE PISZ GŁUPOT!, ŻE PRZY ROZDZIELACZACH DODATKOWE POMPKI TO OCZYWISTOŚĆ, BO TAK NIE JEST!
    Owszem, czasami są potrzebne, ALE NIE ZAWSZE!
    Liwko ma rację.
    I nie ma tu o czym dyskutować.

    Cytat Napisał wg39070 Zobacz post
    .... Ja włączam kocioł i w mgnieniu oka woda dociera w najdalsze zakątki a wy na pompach z kotła ile czekacie i na jakich obrotach zapyla ta kotlowa. ...
    W idealnej, sterowanej jakościowo (pogodowo) instalacji kocioł włącza się raz w roku - na początku sezonu grzewczego. Chyba, że masz instalację starego typu, czyli masz sterowanie ilościowe (stałotemperaturowe/mieszane).
    Ostatnio edytowane przez mistalova ; 19-10-2016 o 09:54
    NIE dla średniowiecznych systemów grzewczych (czyt. wungiel/drewno)

  4. #6744
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar stefek1980
    Zarejestrowany
    Feb 2013
    Skąd
    100-dzieniec
    Posty
    122

    Domyślnie

    Cytat Napisał piotrek0m Zobacz post
    Jaka powierzchnia ogrzewana ?
    120m2 parterówka na płycie 10XPS pod 12 styropian grafit na, ściany 22-25 cm 0,031, strop gęstożebrowy na stropie 45cm styropian 0,037, wentylacja mechaniczna z rekuperacją.

  5. #6745

    Domyślnie

    Cytat Napisał mistalova Zobacz post
    Liwko ma rację.
    I nie ma tu o czym dyskutować.



    W idealnej, sterowanej jakościowo (pogodowo) instalacji kocioł włącza się raz w roku - na początku sezonu grzewczego. Chyba, że masz instalację starego typu, czyli masz sterowanie ilościowe (stałotemperaturowe/mieszane).
    A co myślisz, że ja za każdym razem aby dogrzać włączam kocioł? Napisałem obrazowo ale na tym forum łapanie za słowa to norma. Kotłem steruje regulator. A jak u Ciebie włącza się raz na początku sezonu i dyma nawet na minimalnej mocy cały czas to zarąbiście. A pompy przy rozdzielaczach mam i co jest gorzej? Nie. Jest dogrzany każdy centymetr podłogi. A idealne instalacje nie istnieją.

  6. #6746

    Domyślnie

    Cytat Napisał stefek1980 Zobacz post
    Też mam 2 rozdzielacze i pcha to wszystko pompka z pieca immergas na 1 biegu. Rury w sumie jest ponad kilometr w 16 obiegach. W domu grzane od 9 dni, wszędzie ciepło 23 pokazuje na sterowniku od pieca. Woda na podłogę idzie od 25-28stopni. Gazu poszło 24metry /9dni czyli 2,66 na dobę minus ciepła woda 0,87 ( tyle miałem średnio na dobę z sierpnia i września).
    Z tą subtelną różnicą, że u mnie jest metrów podłogi grzanej 210 a rurek 1750.

  7. #6747
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar Liwko
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Posty
    22.512

    Domyślnie

    Cytat Napisał wg39070 Zobacz post
    ...łapanie za słowa to norma.
    Łapanie za słowa? buahaha
    Radzę w takim razie na przyszłość być bardziej precyzyjnym

  8. #6748
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar Liwko
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Posty
    22.512

    Domyślnie

    Cytat Napisał wg39070 Zobacz post
    Z tą subtelną różnicą, że u mnie jest metrów podłogi grzanej 210 a rurek 1750.
    No widzisz, a wystarczyło napisać, że dla takiej ilości rurek potrzebowałeś dodatkowej pompy i nie byłoby kilku stron przepychanek. Można było?

  9. #6749

    Domyślnie

    Cytat Napisał Liwko Zobacz post
    No widzisz, a wystarczyło napisać, że dla takiej ilości rurek potrzebowałeś dodatkowej pompy i nie byłoby kilku stron przepychanek. Można było?
    wydaje mi się ze nawet gdyby miał połowę tego to i tak by dodatkową pompkę zamontował coby woda błyskawicznie ogarnęła wszystkie zakamarki pexa
    Projekt Nugat4, p.u. 150m2, Podłoga-14cm EPS100, ściany-20cm 0.031, strop-36cm EPS80, Okna: U=0,7-1,2, skosy betonowe - 22cm EPS, 100% podłogówki + 2 drabinki, WM Kinetic 250, GZ50-Immergas Victrix 12 TT

  10. #6750
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar asolt
    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Dąbrowa Tarnowska
    Kod pocztowy
    33-200
    Posty
    11.527
    SOLVENT Hurtownia wentylacyjna. OZC, świadectwa i char. energetyczne. Projekty instalacji sanitarnych. Montaż instalacji wentylacji mechanicznej/rekuperacji, klimatyzacji i pomp ciepła www.solvent.sklep.pl cała polska

    Domyślnie

    Cytat Napisał Liwko Zobacz post
    No widzisz, a wystarczyło napisać, że dla takiej ilości rurek potrzebowałeś dodatkowej pompy i nie byłoby kilku stron przepychanek. Można było?
    A po co miał pisac?, jako specjalista od podłogówek powinienes wiedziec ze dla takich długosci rur są konieczne albo dwie pompy 25/4 albo jedna 25/6.

  11. #6751
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar asolt
    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Dąbrowa Tarnowska
    Kod pocztowy
    33-200
    Posty
    11.527
    SOLVENT Hurtownia wentylacyjna. OZC, świadectwa i char. energetyczne. Projekty instalacji sanitarnych. Montaż instalacji wentylacji mechanicznej/rekuperacji, klimatyzacji i pomp ciepła www.solvent.sklep.pl cała polska

    Domyślnie

    Cytat Napisał Liwko Zobacz post
    A gdzie, forumowa pijawko, on o tym w tym poście napisał?
    Napisał w innych postach o swojej powierzchni grzanej wystarczy przeliczyc szacunkowo przyjmując srednio rozstaw 15 cm i wychodzi przyblizona długosc rury, ale jak sie obliczenia traktuje jako zło (nie) konieczne to cóz sie dziwic.

  12. #6752

    Domyślnie

    Panowie, proszę nie zaczynajcie....

  13. #6753
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar asolt
    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Dąbrowa Tarnowska
    Kod pocztowy
    33-200
    Posty
    11.527
    SOLVENT Hurtownia wentylacyjna. OZC, świadectwa i char. energetyczne. Projekty instalacji sanitarnych. Montaż instalacji wentylacji mechanicznej/rekuperacji, klimatyzacji i pomp ciepła www.solvent.sklep.pl cała polska

    Domyślnie

    Cytat Napisał Liwko Zobacz post
    Jakbyś był w temacie, to nie pieprzył byś teraz głupot. Ale nie zamierzam się teraz z tobą kopać, szkoda mi czasu na kogoś tak niesłownego jak ty.
    Dokładnie czytam ten temat, to ze ty masz tylko jedno pompę obiegową nie oznacza ze we wszystkich instalacjach ma byc tylko jedna pompa, ale na tym trzeba sie znac, a nie pokazywac swojej niewiedzy.

  14. #6754
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar asolt
    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Dąbrowa Tarnowska
    Kod pocztowy
    33-200
    Posty
    11.527
    SOLVENT Hurtownia wentylacyjna. OZC, świadectwa i char. energetyczne. Projekty instalacji sanitarnych. Montaż instalacji wentylacji mechanicznej/rekuperacji, klimatyzacji i pomp ciepła www.solvent.sklep.pl cała polska

    Domyślnie

    Cytat Napisał Liwko Zobacz post
    Durniu!
    To chyba on napisał, że pompa przy rozdzielaczu jest oczywista, więc powinieneś chyba skierować pretensje do niego, że tak wcale nie jest, bo zależy od instalacji!

    Masz jeszcze jakiś problem to dawaj na priva, nie mam zamiaru kopać się z koniem na otwartym forum.
    I co z braku wiedzy zaczynasz z powrotem wyzwiskami i epitami, w jego przypadku wiecej niz jedna pompa była oczywista. A co do problemu to problemem tego forum ze za dorady biorą sie laicy i to laicy z niespełnionym ego, efektem są przepychanki, kłotnie i wyzwiska oponentów. A o privie zapomnij. nie mam zamiaru poswiecic ani minuty na dyskusje z tobą bo to jest pozbawione jakiegokolwiek sensu.

  15. #6755

    Domyślnie

    Asolt, ale faktycznie nie bylo mowy wczesniej o powierzchni jaka grzeje, a biorac pod uwage, ze wiekszosc ma domy relatywnie male, to w domysle poszlo, ze jedna wystarczy.
    NIE dla średniowiecznych systemów grzewczych (czyt. wungiel/drewno)

  16. #6756

    Domyślnie

    Cytat Napisał Liwko Zobacz post
    No widzisz, a wystarczyło napisać, że dla takiej ilości rurek potrzebowałeś dodatkowej pompy i nie byłoby kilku stron przepychanek. Można było?
    Nie napisałem tego, gdyż kilka razy już komuś na forum o tym mówiłem. Zadziałem tak jakby wszyscy wiedzieli ile mam rurek w posadzce. MOJA WINA. Następnym razem postaram się być bardziej precyzyiny. Pozdrawiam wszystkich i przepraszam za niepotrzebny bałagan.

  17. #6757
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar asolt
    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Dąbrowa Tarnowska
    Kod pocztowy
    33-200
    Posty
    11.527
    SOLVENT Hurtownia wentylacyjna. OZC, świadectwa i char. energetyczne. Projekty instalacji sanitarnych. Montaż instalacji wentylacji mechanicznej/rekuperacji, klimatyzacji i pomp ciepła www.solvent.sklep.pl cała polska

    Domyślnie

    Cytat Napisał mistalova Zobacz post
    Asolt, ale faktycznie nie bylo mowy wczesniej o powierzchni jaka grzeje, a biorac pod uwage, ze wiekszosc ma domy relatywnie male, to w domysle poszlo, ze jedna wystarczy.
    W stopce którą wg39070 miał wczesniej podane było :
    "Projekt E-143; Porotherm 25 P+W, podłogówka 100%, kocioł Immergas Victrix X TT 12 2 ERP, podłoga 20cm EPS-100, elewacja 16cm grafit 0,033, dach 15cm styro + 10 cm wełny, okna Oknoplast Winergetic Premium, dachowe Velux MK10 Standard Plus."

    Sprawdziłem powierzchnie wg projektu jest ok 201 m2 powierzchni po podłogach, teraz wg39070 podał ze jest 210 m2 widocznie były zmiany, ale róznica jest niewielka. Skoro Liwko kontestuje wszystko co jest mozliwe to powinien przed bezzasadna krytyka ilosci pomp zapoznac sie z powierzchnią tego domu.
    Zeby jednak nie było tak ze ja pochwalam mieszacze i pompy w rozdzielaczach, otóz nie. Jezeli ma byc kilka pomp to powinny one byc w kotłowni za sprzegłem i wspołnym mieszaczem dla wszystkich obiegów. Łatwiej wtedy sterowac i mamy mniejsze szafki na rozdzielacze i brak koniecznosci zasilania przy kazdym rozdzielaczu.

  18. #6758

    Domyślnie

    Cytat Napisał asolt Zobacz post
    W stopce którą wg3700 miał wczesniej podane było :
    "Projekt E-143; Porotherm 25 P+W, podłogówka 100%, kocioł Immergas Victrix X TT 12 2 ERP, podłoga
    20cm EPS-100, elewacja 16cm grafit 0,033, dach 15cm styro + 10 cm wełny, okna Oknoplast Winergetic Premium, dachowe Velux MK10 Standard Plus."

    Sprawdziłem powierzchnie wg projektu jest ok 201 m2 powierzchni po podłogach, teraz wg3700 podał ze jest 210 m2 widocznie były zmiany, ale róznica jest niewielka. Skoro Liwko kontestuje wszystko co jest mozliwe to powinien przed bezzasadna krytyka ilosci pomp zapoznac sie z powierzchnią tego domu.
    Zeby jednak nie było tak ze ja pochwalam mieszacze i pompy w rozdzielaczach, otóz nie. Jezeli ma byc kilka pomp to powinny one byc w kotłowni za sprzegłem i wspołnym mieszaczem dla wszystkich obiegów. Łatwie wtedy sterowac i mamy mniejsze szafki na rozdzielacze i brak koniecznosci zasilania przy kazdym rozdzielaczu.
    Gwoli ścisłości, robiłem dokładne pomiary powierzchni podłogi ogrzewanej, jest dokładnie 213 m2. W projekcie jest mniej a użytkowej to już w ogóle. Ja nie robiłem dodatkowej ścianki kolankowej na poddaszu tak, że skosy mam do samego końca a przez to sporo przybyło. Tak więc pisząc o 210 metrach skłamałem. Jest dokładnie 213 plus nieogrzewany garaż 27,5 m2. Czyli cała chałupa po podłogach ma 240,5 m2. Pozdrawiam.

  19. #6759
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar asolt
    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Dąbrowa Tarnowska
    Kod pocztowy
    33-200
    Posty
    11.527
    SOLVENT Hurtownia wentylacyjna. OZC, świadectwa i char. energetyczne. Projekty instalacji sanitarnych. Montaż instalacji wentylacji mechanicznej/rekuperacji, klimatyzacji i pomp ciepła www.solvent.sklep.pl cała polska

    Domyślnie

    Cytat Napisał wg39070 Zobacz post
    Gwoli ścisłości, robiłem dokładne pomiary powierzchni podłogi ogrzewanej, jest dokładnie 213 m2. W projekcie jest mniej a użytkowej to już w ogóle. Ja nie robiłem dodatkowej ścianki kolankowej na poddaszu tak, że skosy mam do samego końca a przez to sporo przybyło. Tak więc pisząc o 210 metrach skłamałem. Jest dokładnie 213 plus nieogrzewany garaż 27,5 m2. Czyli cała chałupa po podłogach ma 240,5 m2. Pozdrawiam.
    NIe chodzi o 2-3 metry tylko o fakt podania wczesniej typu projektu a z niego mozna orientaycjnie okreslic powierzchnie domu, to ze nie podałes tego w tym wątku i w tej dyskusji nie oznacza nie podałes tego nigdy, miałes wczesniej stopkę której teraz nie ma ale slad we wczesniejszych postach pozostał, wystarczyło je przejrzec, ale niektórzy są na tyle leniwi ze im sie nie chce a to tylko 2-3 minuty. Wracając do meritum to instalator poszedł na skróty ale niestety drozsze. Mozna było dla kotła gazowego zastosowac sprzegło i jedną mocną pompę 25-6 i by wystarczyła, wiadomym jest (szkoda ze nie dla wszystkich) ze pompy obiegowe immergasa są ogolnie mówiac słabe tzn mają za mała wysokosc podnoszenia przy duzym przepływie i są dostosowane do systemu grzejnikowego a nie do duzych powierzchni podłogówki.
    Ostatnio edytowane przez asolt ; 19-10-2016 o 18:20

  20. #6760

    Domyślnie

    Cytat Napisał asolt Zobacz post
    NIe chodzi o 2-3 metry tylko o fakt podania wczesniej typu projektu a z nieg
    o mozna orientaycjnie okreslic powierzchnie domu, to ze nie podałes tego w tym wątku i w tej dyskusji nie oznacza nie podałes tego nigdy, miałes wczesniej stopkę której teraz nie ma ale slad we wczesniejszych postach pozostał, wystarczyło je przejrzec, ale niektórzy są na tyle leniwi ze im sie nie chce a to tylko 2-3 minuty. Wracając do meritum to instalator poszedł na skróty ale niestety drozsze. Mozna było dla kotła gazowego zastosowac sprzegło i jedną mocną pompę 25-6 i by wystarczyła, wiadomym jest pompy obiegowe immergasa są ogolnie mówiac słabe tzn mają za mała wysokosc podnoszenia przy duzym przepływie i są dostosowane do systemu grzejnikowego a nie do duzych powierzchni podłogówki.
    No właśnie a gdzie się podziała moja stopka?

Strona 338 z 376

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony