dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 355 z 376
Pokaż wyniki od 7.081 do 7.100 z 7511

Temat: PODŁOGÓWKA samemu - jak uniknąć błędów?

  1. #7081
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    teres

    Zarejestrowany
    Jul 2012
    Skąd
    Kęty
    Kod pocztowy
    32-650
    Posty
    855

    Domyślnie

    Śmiało na jednym, możesz ew. dać z nierdzewki (mają trochę większą średnicę w środku) zamiast mosiężnego.
    EDIT: możesz dokręcić jeden rozdzielacz do drugiego np. 12 + 2 i w ten sposób będziesz miał rozdzielacz 14 obwodowy.
    Ostatnio edytowane przez teres ; 21-05-2017 o 13:15
    Coś tam wiem i coś się znam. Jak mogę, to pomogę

  2. #7082

    Domyślnie

    Nie wiem czy ta duże rozdzielacze są dostępne na rynku jako gotowy wyrób.
    W naszej ofercie największy rozmiar rozdzielacza do OP, w wykonaniu z nierdzewki, to 12 obwodów.
    Dlatego polecam zainstalowanie 2 rozdzielaczy po 7 obwodów - seria N75A lub N75E

    http://pl.kan-therm.com/kan/upload/o...n-therm-pl.pdf
    http://pl.kan-therm.com/

  3. #7083
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    axel83

    Zarejestrowany
    Oct 2016
    Skąd
    Świecie
    Kod pocztowy
    86-100
    Posty
    239

    Domyślnie

    Witam,
    Czy w łazienkach 4,5m2 i 7 m2 (rozstaw 10cm) wystarczy po 1 pętli do podłogówki i grzejnika drabinki??
    Czy do drabinki potrzeba robić dodatkowy obwód??

  4. #7084
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Tomaszs131
    Zarejestrowany
    Oct 2012
    Skąd
    lubelskie
    Posty
    5.458
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    85

    Domyślnie

    Lepiej drabinki zrobić na osobnym obwodzie. W okresach przejściowych będziesz mogła załączyć ogrzewanie w grzejniku bez jednoczesnego, zbędnego odpalania" podłogówki.
    P.S.
    Pomyśl o zamontowaniu grzałki w grzejniku, wtedy żadna pętla nie będzie potrzebna. W takiej sytuacji konieczne byłoby gniazdo elektryczne w pobliżu drabinki.
    Ostatnio edytowane przez Tomaszs131 ; 31-05-2017 o 16:45 Powód: P.S.
    Pow. grzanych podłóg 278m2 w tym piwnica 63m2 OZC 30kwh/m2/rok, 5.9 KW, n50=0,66. Pci GW 10KW on/off, DZ 2×100m, 100% OP, ciepłomierz, reku, OC, GGWC. Kominek bez rozprowadzenia. Chybiony zakup. Zużycie prądu na rzecz CO, CWU i chłodzenie:
    2017r. - 3265 kwh,2018r.-2898 kwh, 2019-2745kwh, 2020r-2540 kwh.Temp. w domu 230​C.
    Piwnicy nie ogrzewam.

  5. #7085

    Domyślnie

    pętla się przyda tak czy siak IMHO
    a problem właśnie z tym gniazdkiem jest...jak mi się o tym przypomniało, to już było za późno....
    NIE DLA WĘGLA W NOWYCH DOMACH!
    Jeśli nie rozumiesz pojęć typu: ironia, sarkazm, przenośnia, porównanie, wnioskowanie przez analogię (lub podobnych) - to możesz poczuć się urażony/obrażony tym postem. Z góry przepraszam.
    Ucz się ucz, bo nauka to potęgi klucz.

  6. #7086
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    axel83

    Zarejestrowany
    Oct 2016
    Skąd
    Świecie
    Kod pocztowy
    86-100
    Posty
    239

    Domyślnie

    Cytat Napisał Tomaszs131 Zobacz post
    Lepiej drabinki zrobić na osobnym obwodzie. W okresach przejściowych będziesz mogła załączyć ogrzewanie w grzejniku bez jednoczesnego, zbędnego odpalania" podłogówki.
    P.S.
    Pomyśl o zamontowaniu grzałki w grzejniku, wtedy żadna pętla nie będzie potrzebna. W takiej sytuacji konieczne byłoby gniazdo elektryczne w pobliżu drabinki.
    Nie licząc okresów przejściowych czy taka instalacja na 1 obiegu będzie działać? w okresach przejściowych zawsze można się dogrzać małą farelką.

  7. #7087
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Tomaszs131
    Zarejestrowany
    Oct 2012
    Skąd
    lubelskie
    Posty
    5.458
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    85

    Domyślnie

    Cytat Napisał axel83 Zobacz post
    Nie licząc okresów przejściowych czy taka instalacja na 1 obiegu będzie działać? w okresach przejściowych zawsze można się dogrzać małą farelką.
    Będzie.
    Pow. grzanych podłóg 278m2 w tym piwnica 63m2 OZC 30kwh/m2/rok, 5.9 KW, n50=0,66. Pci GW 10KW on/off, DZ 2×100m, 100% OP, ciepłomierz, reku, OC, GGWC. Kominek bez rozprowadzenia. Chybiony zakup. Zużycie prądu na rzecz CO, CWU i chłodzenie:
    2017r. - 3265 kwh,2018r.-2898 kwh, 2019-2745kwh, 2020r-2540 kwh.Temp. w domu 230​C.
    Piwnicy nie ogrzewam.

  8. #7088
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Konsultant Viessmann
    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Wrocław
    Kod pocztowy
    53-015
    Posty
    4.026
    Kompletna oferta systemów grzewczych i chłodniczych Twój dostawca systemów grzewczych dla wszystkich obszarów zastosowań: Pompy ciepła | Kotły kondensacyjne | Systemy solarne | Fotowoltaika | Kogeneracja | Rekuperacja | Technika chłodnicza www.viessmann.pl

    Domyślnie

    Cytat Napisał axel83 Zobacz post
    Witam,
    Czy w łazienkach 4,5m2 i 7 m2 (rozstaw 10cm) wystarczy po 1 pętli do podłogówki i grzejnika drabinki??
    Czy do drabinki potrzeba robić dodatkowy obwód??
    Skoro odpowiedź już otrzymałeś to może ja zaproponuje grzejniki? Zapraszam do zapoznania się z ofertą firmy Viessmann - mamy w ofercie m. in grzejniki łazienkowe. Grzejniki łazienkowe o konstrukcji drabinkowej nie tylko zapewniają przyjemne ciepło, ale również stanowią miły dla oka element wyposażenia wnętrz. Ich prosta, filigranowa konstrukcja ze smukłymi elementami rurowymi nadaje im elegancki i lekki wygląd doskonale harmonizujący z wnętrzami łazienek. Już od dawna łazienka nie jest traktowana tylko jako pomieszczenie użytkowe, indywidualny jej wystrój stał się częścią jakości życia. Grzejnik łazienkowy jest nieodzownym elementem tego wystroju służąc do ogrzewania i do suszenia ręczników. Prosty grzejnik drabinkowy Komfort i łukowy grzejnik drabinkowy idealnie sprawdzają się w obu tych zastosowaniach.

    Interesującym rozwiązaniem jest zastosowanie grzejnika łazienkowego jako ścianki działowej. Daje to nowe możliwości aranżacji wnętrz, możliwe do zastosowania w łazienkach, garderobach czy przedpokojach. Oba typy grzejników mogą być zabudowane w ten sposób za pomocą specjalnego zestawu montażowego.
    Szczegóły - [moderowano]

    Pozdrawiam!
    Ostatnio edytowane przez Tomaszs131 ; 06-06-2017 o 21:50 Powód: Link reklamowy niezgodny z regulaminem
    Twój dostawca systemów grzewczych dla wszystkich obszarów zastosowań:
    Pompy ciepła | Kotły kondensacyjne | Systemy solarne | Fotowoltaika | Kogeneracja | Rekuperacja | Technika chłodnicza

  9. #7089
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    DKMMW

    Zarejestrowany
    Nov 2016
    Kod pocztowy
    43-410
    Posty
    283

    Domyślnie

    Witam,

    Czy każdy obieg grzewczy (pętla) musi znajdować się na osobnej płycie grzewczej - być oddzielony od innego obiegu dylatacją - czy też może znajdować się kilka obiegów na jednej płycie spełniającej wymogi dotyczące dylatacji?

  10. #7090
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar mac_612
    Zarejestrowany
    Sep 2013
    Skąd
    Wysoka
    Kod pocztowy
    89-320
    Posty
    1.458

    Domyślnie

    Cytat Napisał JTKirk Zobacz post
    pętla się przyda tak czy siak IMHO
    a problem właśnie z tym gniazdkiem jest...jak mi się o tym przypomniało, to już było za późno....
    jeśli posiadasz zasobnik CWU możesz podłączyć jego wężownice pod obieg grzejnika.
    Jak nie masz jeszcze podługówki, to imho na gniazdko w łazience raczej nie jest za późno.

  11. #7091
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    teres

    Zarejestrowany
    Jul 2012
    Skąd
    Kęty
    Kod pocztowy
    32-650
    Posty
    855

    Domyślnie

    Cytat Napisał DKMMW Zobacz post
    Witam,

    Czy każdy obieg grzewczy (pętla) musi znajdować się na osobnej płycie grzewczej - być oddzielony od innego obiegu dylatacją - czy też może znajdować się kilka obiegów na jednej płycie spełniającej wymogi dotyczące dylatacji?
    Może być kilka na jednej płycie, tylko żeby grzały w miarę równomiernie.
    Coś tam wiem i coś się znam. Jak mogę, to pomogę

  12. #7092
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    DKMMW

    Zarejestrowany
    Nov 2016
    Kod pocztowy
    43-410
    Posty
    283

    Domyślnie

    Cytat Napisał teres Zobacz post
    Może być kilka na jednej płycie, tylko żeby grzały w miarę równomiernie.
    Aha, czyli jeśli chciałbym mieć możliwość zakręcić którąś pętlę to lepiej zrobić dylatację między nimi?
    A co w przypadku pasa pod meblami np. w kuchni - oddziela się taki pas dylatacją czy nie?

    Pozdrawiam

  13. #7093
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    teres

    Zarejestrowany
    Jul 2012
    Skąd
    Kęty
    Kod pocztowy
    32-650
    Posty
    855

    Domyślnie

    A będziesz zakręcał? Pomyśl logicznie, przecież nie zakręcisz ogrzewania pod jedną częścią podłogi np. w salonie. Ale jak planujesz takie coś, to ja bym zrobił dylatację.
    Nie oddziela się takiego pasa.
    Coś tam wiem i coś się znam. Jak mogę, to pomogę

  14. #7094

    Domyślnie

    Cytat Napisał DKMMW Zobacz post
    A co w przypadku pasa pod meblami np. w kuchni - oddziela się taki pas dylatacją czy nie?

    Pozdrawiam
    Poczytaj posty sebcio55? Praktyk. Napisał ze teraz nie zrobilby tej pomyłki i pociągnął ogrzewanie wszedzie rownomiernie, nawet pod tymi nieszczesnymi szafkami. Dom to calosc.

  15. #7095
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    nass

    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Kod pocztowy
    62-400
    Posty
    288

    Domyślnie

    Cześć,
    są jakieś wytyczne jaka powinna być odległość pierwszej rurki od ściany? Jest jakaś minimalna dopuszczalna odległość?

  16. #7096
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    DKMMW

    Zarejestrowany
    Nov 2016
    Kod pocztowy
    43-410
    Posty
    283

    Domyślnie

    Cytat Napisał nass Zobacz post
    Cześć,
    są jakieś wytyczne jaka powinna być odległość pierwszej rurki od ściany? Jest jakaś minimalna dopuszczalna odległość?
    W poradnikach różni producenci podają, że 15 cm.

  17. #7097
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar jankes789
    Zarejestrowany
    Jun 2015
    Skąd
    Okolice Warszawy
    Posty
    238

    Domyślnie

    Jestem na etapie zostawiania wypustów na grzejniki i planowania podłogówki we większości domu...Czy rozstaw rur co 15 cm pod gresem/płytkami a dla paneli laminowanych co 10 cm wystarczy i jest uzasadniony ekonomicznie w przypadku zasilania co/cwu kotłem gazowym kondensacyjnym jednofunkcyjnym?

  18. #7098
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar Liwko
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Posty
    22.512

    Domyślnie

    Ekonomicznie dla kotła kondesacyjnego będzie jak zrobisz podłogówkę wszędzie.

  19. #7099

    Domyślnie

    Witam,
    Planuję podłogówkę w całym domku. Mam projekt, który przewidywał zasilanie jej z pompy P-W. Ale nie wiem czy będzie mnie na nią stać więc alternatywnie może skończyć się jakimś peletowcem. Hydraulik robi mi wodę oraz podejście do rozdzielaczy (jeden na parter i drugi na poddasze). Zakupiłem rozdzielacze tece bez pomp i mieszaczy. Hydraulik proponuje dołożenie grupy pompowo-mieszającej na każdym rozdzielaczu (ogrzewanie peletem). Czy to ma sens? Czy nie można zrobić tego na jednym mieszaczu w kotłowni. Chyba zamówię większe skrzynki i zostawię miejsce na ewentualne pompy.
    I drugie pytanie, na poddaszu mam dwa poziomy - różnica około 60cm. Rozdzielacz będzie na wyższym poziomie, na ścianie oddzielającej od poziomu niższego. Jak przejść na ten niższy poziom pex'em? Rozdzielacz będzie około 16cm nad stropem, czy da radę przewiercić ścianę pod kątem i tak wygiąć tego pex'a ? Wolałbym nie dawać kolanek.
    Ostatnio edytowane przez idaredy2017 ; 23-07-2017 o 23:03

  20. #7100
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    teres

    Zarejestrowany
    Jul 2012
    Skąd
    Kęty
    Kod pocztowy
    32-650
    Posty
    855

    Domyślnie

    Widać hydraulik starej daty. Daj grubsze rury (pex lub miedź, byle nie PP) do rozdzielaczy i spuść to do kotłowni. Później w kotłowni wstawisz 3 lub 4 drogowy zawór (mieszacz) jak będzie pelleciak i ładnie wysterujesz temperaturę na obiegi.
    Przewierć albo skuj tą ścianę i po bólu. Szkoda dawać kolanka (choć to też żaden błąd).
    Coś tam wiem i coś się znam. Jak mogę, to pomogę

Strona 355 z 376

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony