dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 356 z 376
Pokaż wyniki od 7.101 do 7.120 z 7511

Temat: PODŁOGÓWKA samemu - jak uniknąć błędów?

  1. #7101
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    Slyder

    Zarejestrowany
    Jul 2014
    Skąd
    Skierniewice
    Kod pocztowy
    96-100
    Posty
    398

    Domyślnie

    a czemu nie rury pp ?

  2. #7102
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    teres

    Zarejestrowany
    Jul 2012
    Skąd
    Kęty
    Kod pocztowy
    32-650
    Posty
    855

    Domyślnie

    Bo się nie nadają do zamkniętych instalacji CO.
    Coś tam wiem i coś się znam. Jak mogę, to pomogę

  3. #7103

    Domyślnie

    Nawet te PP-R STABI z wewnętrzną osłoną z folii aluminiowej o konstrukcji takiej samej co rury PEX/AL/PEX?

  4. #7104
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    teres

    Zarejestrowany
    Jul 2012
    Skąd
    Kęty
    Kod pocztowy
    32-650
    Posty
    855

    Domyślnie

    W grę by wchodziło jedynie PP z wkładką aluminiową NIEPERFOROWANĄ, ale takie rury trudno kupić i trzeba je przygotowywać do zgrzewania. Są lepsze alternatywy.
    Coś tam wiem i coś się znam. Jak mogę, to pomogę

  5. #7105

    Domyślnie

    no, o takich piszę. Trudno kupić? do wyboru do koloru w bricomanie. Trzeba szukać rur stabi do zgrzewania bez zdzieraka.
    A niby jak przygotować do zgrzewania? że trzeba wybrac troche alu aby nie miało kontaktu z wodą po zgrzaniu?


  6. #7106

    Domyślnie

    Cytat Napisał teres Zobacz post
    Bo się nie nadają do zamkniętych instalacji CO.
    A dlaczego nie? Ze względu na temperaturę? Przecież do rozdzielacza nie dochodzi 100st.

  7. #7107

    Domyślnie

    Przeklejam tutaj posta z innego tematu. Tu bardziej pasuje.
    Dom, ściany porotherm 24, styropian 22 cm szary. Podłoga na gruncie 30 cm styropian. Okna 3 szybowe i rekuperacja. Poddasze ocieplone 40cm wełny.
    Według nazwy dom NF40.
    W takim domu wszędzie podlogowka.
    Pisze w temacie paneli na ogrzewaniu, a właściwie o odstępach rurek. Dom raczej niskoenergetyczny i pytanie czy założony (bez projektu - proszę nie wyzywać) odstęp 15 cm w przypadku paneli quickstepa 8mm na poddaszu wystarczy? Proszę o opinię użytkowników takiej mniej\wiecej konfiguracji, tj. paneli (chodzi o grubość) i z takim rozstawem rurek ogrzewania podłogowego.
    Z góry dziękuję.

  8. #7108
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Tomaszs131
    Zarejestrowany
    Oct 2012
    Skąd
    lubelskie
    Posty
    5.458
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    85

    Domyślnie

    Na podłodzę mam deskę warstwową klejoną bezpośrednio do posadzki, rozstaw rurek OP co 15 cm.
    Pierwszym sezonie grzewczy od wprowadzenia się do domu za nami, ogrzewanie funkcjonuje bez zarzutów.
    Pow. grzanych podłóg 278m2 w tym piwnica 63m2 OZC 30kwh/m2/rok, 5.9 KW, n50=0,66. Pci GW 10KW on/off, DZ 2×100m, 100% OP, ciepłomierz, reku, OC, GGWC. Kominek bez rozprowadzenia. Chybiony zakup. Zużycie prądu na rzecz CO, CWU i chłodzenie:
    2017r. - 3265 kwh,2018r.-2898 kwh, 2019-2745kwh, 2020r-2540 kwh.Temp. w domu 230​C.
    Piwnicy nie ogrzewam.

  9. #7109
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar Michalgosc
    Zarejestrowany
    Jul 2015
    Skąd
    lubelszczyzna
    Posty
    108

    Domyślnie

    Cytat Napisał teres Zobacz post
    W grę by wchodziło jedynie PP z wkładką aluminiową NIEPERFOROWANĄ, ale takie rury trudno kupić i trzeba je przygotowywać do zgrzewania. Są lepsze alternatywy.
    To ja poproszę info o tych lepszych alternatywach, bo w planach miałem podłączenie rozdzielaczy oraz cwu rurami PP GLASS kan-therm.
    W budowie. Bilbo z małymi zmianami, pow 218m2; 160m2 użytkowej +33m2 garaż w bryle nie ogrzewany; 558m3, okna ms evolution większość fixy.W planach podłoga 18cm styro sciana suporek + 20cm grafit, skosy od 30 do 40cm wełny, 100 % podłogówki + drabinki w łazienkach, WM airpack 400, ozc by Asolt 6,1KW, panasonic t-cap 9kw 3f.

  10. #7110
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    teres

    Zarejestrowany
    Jul 2012
    Skąd
    Kęty
    Kod pocztowy
    32-650
    Posty
    855

    Domyślnie

    Cytat Napisał Slawko123 Zobacz post
    no, o takich piszę. Trudno kupić? do wyboru do koloru w bricomanie. Trzeba szukać rur stabi do zgrzewania bez zdzieraka.
    A niby jak przygotować do zgrzewania? że trzeba wybrac troche alu aby nie miało kontaktu z wodą po zgrzaniu?
    Jeśli faktycznie mają wkładkę nieperforowaną, to się nadają. Tak chodziło mi o zdzieranie alu.

    Cytat Napisał marcin_5 Zobacz post
    A dlaczego nie? Ze względu na temperaturę? Przecież do rozdzielacza nie dochodzi 100st.
    Tu nie chodzi o temperaturę, a o fakt, że wpuszczają tlen do instalacji (z wyjątkiem rur z wkładką nieperforowaną).

    Cytat Napisał Michalgosc Zobacz post
    To ja poproszę info o tych lepszych alternatywach, bo w planach miałem podłączenie rozdzielaczy oraz cwu rurami PP GLASS kan-therm.
    Rury wielowarstwowe typu pex, pert i inne + złączki zaciskane, rury miedziane lutowane, rury miedziane i stal w systemie zaciskowym.
    Coś tam wiem i coś się znam. Jak mogę, to pomogę

  11. #7111

    Domyślnie

    No i miał dać (hydraulik) pex 32 do pierwszego rozdzielacza i 26 do drugiego na górze. Przychodzę i widzę 26 jako magistrala i odejścia na trójnikach do rozdzielaczy na pex 20. Załmka :/ Wymieniać, chyba nie ma wyjścia ?

  12. #7112

    Domyślnie

    Panowie po co się tak męczyć...
    Jeśli ogrzewanie podłogowe to proponuję folię grzewczą na podczerwień. Lekka, wysoka wydajność, bezawaryjna i prosty montaż
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	folia grzewcza na podczerwień.jpg
Wyświetleń:	193
Rozmiar:	94,0 KB
ID:	394134 Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	sufitowe ogrzewanie podczerwienią.jpg
Wyświetleń:	128
Rozmiar:	89,7 KB
ID:	394135
    Na drugiej fotce przykład zastosowania jako ogrzewanie sufitowe.
    Więcej informacji i przykładów zastosowania na stronie [spam]
    Ostatnio edytowane przez Greengaz ; 02-08-2017 o 13:11

  13. #7113
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    cyganskiniedzwiadek

    Zarejestrowany
    Feb 2016
    Skąd
    Mińsk Mazowiecki
    Kod pocztowy
    05-300
    Posty
    3

    Domyślnie

    Super temat Na razie jednak przeczytałam dopiero 60 stron, a czas nagli, więc pozwolę sobie zadać pytanie, a może kilka pytań...
    W domu, wg OZC energooszczędnym, lekko ponad 200 m2, z poddaszem do późniejszej adaptacji, będzie bufor 2000 l, piec na drewno Vienybe 20+ i podłogówka + 2 drabinki w łazienkach. Same rury od podłogówki, rozdzielacze mamy już jakoś zaplanowane jednak jesteśmy zieleni w temacie sterowania.
    Myśleliśmy o sterowniku Euroster UNI3, 3 rozdzielacze, dół, góra i obie łazienki (podłogówka + drabinka) na trzecim. Mamy peszle na regulatory pokojowe i czujnik temperatury zewnętrznej. Chcielibyśmy, aby było w miarę wygodnie, ale bez przesady, prosto i nie za drogo. Jakieś pomysły???

  14. #7114

    Domyślnie

    Witam, nie wiem, czy to odpowiedni temat, ale nie będę zakładał specjalnie nowego.
    Przymierzam się do podłogówki, natomiast sam robić jej nie będę. Nie mam warunków, ani czasu.
    Jeszcze trochę jest do jej położenia, także na pewno zagłębie się w m.in ten temat w najbliższym czasie, żeby wiedzieć, na co zwrócić uwagę.

    Potrzebowałbym projektu podłogówki i wyliczenia zapotrzebowania. Hydraulik polecił mi skontaktować się z pewną wrocławska firmą w tej sprawie, mówi, że dodatkowo wystawią certyfikat mogący przydać się przy odbiorze.
    Powiedział, że nie jest to konieczne, może zrobić to opierając się na własnym doświadczeniu.

    I tutaj mam pytanie do forumowiczów, na pewno macie namiary na firmy lub osoby, które zrobią to taniej. Bo jak ktoś ma wprawę, to kwestia podejrzewam jeden, góra 2 wieczory i chyba nie jest to warte aż póltora klocka.

  15. #7115
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Tomaszs131
    Zarejestrowany
    Oct 2012
    Skąd
    lubelskie
    Posty
    5.458
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    85

    Domyślnie

    Sporo kasy, OZC i projekt podłogówki można wykonać za o wiele mniejsze pieniądze. Wczytaj się w post 7082.
    Pow. grzanych podłóg 278m2 w tym piwnica 63m2 OZC 30kwh/m2/rok, 5.9 KW, n50=0,66. Pci GW 10KW on/off, DZ 2×100m, 100% OP, ciepłomierz, reku, OC, GGWC. Kominek bez rozprowadzenia. Chybiony zakup. Zużycie prądu na rzecz CO, CWU i chłodzenie:
    2017r. - 3265 kwh,2018r.-2898 kwh, 2019-2745kwh, 2020r-2540 kwh.Temp. w domu 230​C.
    Piwnicy nie ogrzewam.

  16. #7116

    Domyślnie

    Z tego tematu?
    To post asolta z poprzeniej strony, który jest na inny temat.
    Chyba, że cos źle patrzę?

  17. #7117
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Tomaszs131
    Zarejestrowany
    Oct 2012
    Skąd
    lubelskie
    Posty
    5.458
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    85

    Domyślnie

    asolt zawodowo zajmuje się sprawami, które Cię intetesują.
    Pow. grzanych podłóg 278m2 w tym piwnica 63m2 OZC 30kwh/m2/rok, 5.9 KW, n50=0,66. Pci GW 10KW on/off, DZ 2×100m, 100% OP, ciepłomierz, reku, OC, GGWC. Kominek bez rozprowadzenia. Chybiony zakup. Zużycie prądu na rzecz CO, CWU i chłodzenie:
    2017r. - 3265 kwh,2018r.-2898 kwh, 2019-2745kwh, 2020r-2540 kwh.Temp. w domu 230​C.
    Piwnicy nie ogrzewam.

  18. #7118
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar rodii
    Zarejestrowany
    Jan 2013
    Skąd
    Sokolany
    Posty
    97
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    13

    Domyślnie

    Witam,
    potrzebuje porady w sprawie dylatacji podlogowki. Salon z kuchnia ma 50m2 i planowalem dac 3 petle, ale po zastanowieniu pewnie beda 4 petle i wtedy mozna podzielic dylatacja na pol. Po 25 m2 o wymiarach 4,8x5,5m
    Co zrobic z reszta pomieszczen, w zalaczniku plan domku z opisem pomieszczen

    Z gory dziekuje za pomoc
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	rzut pomieszczen 2.jpg
Wyświetleń:	96
Rozmiar:	12,9 KB
ID:	395341

  19. #7119

    Domyślnie

    Doprowadzenie do 2 rozdzielaczy po 8 obwodów rurką pex 20 jest właściwe? Czy lepiej dać większą?
    Kocioł elektryczny jeszcze nie został zakupiony.
    CO:Kocioł elektryczny 6kW + tania PC PW 8kW
    PV 9kWp na gruncie na starych zasadach.
    Ściany: protherma z perlitem+silikat drążony 24cm + 20cm eps 033 Piwnica bloczki betonowe+styrodur 10cm pod ziemią i 10cm eps 033 nad. Podłoga parter: 20cm eps 035+anhydrytowe wylewki parter z poddaszem 125m2.
    Poddasze skosy 35cm 037, jętki 15cm 039.

  20. #7120

    Domyślnie

    daj większą
    NIE DLA WĘGLA W NOWYCH DOMACH!
    Jeśli nie rozumiesz pojęć typu: ironia, sarkazm, przenośnia, porównanie, wnioskowanie przez analogię (lub podobnych) - to możesz poczuć się urażony/obrażony tym postem. Z góry przepraszam.
    Ucz się ucz, bo nauka to potęgi klucz.

Strona 356 z 376

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony