dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 52 z 376
Pokaż wyniki od 1.021 do 1.040 z 7511

Temat: PODŁOGÓWKA samemu - jak uniknąć błędów?

  1. #1021

    Domyślnie

    tylko, ze ta płyta powoduje jeszcze wiekszą powierzchnię przylegania do termoizolacji a kolega kemot_73 dąży do ograniczenia tego

    a jaka jest cena takiej płyty?

  2. #1022
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA OD ENERGOOSZCZĘDZANIA Avatar Piczman
    Zarejestrowany
    Feb 2008
    Skąd
    Leżajsk
    Kod pocztowy
    37-300
    Posty
    4.875
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    224

    Domyślnie

    Taka jak 10 cm styropianu

  3. #1023

    Domyślnie

    Chyba ten wąte kjest najlepszy a nie chciałem zakąłdac nowego - poszukuje katalogu KAN-THERM z aktualnymi CENAMI mam konkretne upusty w % i chciał bym policzyć ile mnie dokłądnie wyniesie sprzet i osprzęt by kan-therm - jesli ktośby był tak miły i przesłał na e-mailę był bym dzwięczny.

    [email protected] - dziękuje z góry
    Nigdy nie jest tak źle żeby nie mogło być gorzej i tak dobrze by nie mogło być lepiej.

  4. #1024

    Domyślnie

    mam takie oto obliczenia podłogówki, ma ktoś może wiedzę i ochotę, żeby rzucić okiem i ocenić (nie)poprawność tego?


  5. #1025
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) ENCYKLOPEDIA LINKÓW Avatar cieszynianka
    Zarejestrowany
    Mar 2008
    Posty
    13.035

    Domyślnie

    Cytat Napisał kemot_73
    Chyba ten wąte kjest najlepszy a nie chciałem zakąłdac nowego - poszukuje katalogu KAN-THERM z aktualnymi CENAMI mam konkretne upusty w % i chciał bym policzyć ile mnie dokłądnie wyniesie sprzet i osprzęt by kan-therm - jesli ktośby był tak miły i przesłał na e-mailę był bym dzwięczny.

    [email protected] - dziękuje z góry

    Katalog aktualny jest, gorzej z cennikiem (chyba ściśle tajne )

    http://www.kan.com.pl/images/kan/dow...PL_mailing.pdf


  6. #1026

    Domyślnie

    zróżnicowanie czy zapotrzebowanie to obliczyłem sobie sam w OZC, raczej porządnie wiec tu jestem raczej pewien ze ok, natomiast nie za bardzo orientuję się w poprawności obliczeń długości, przepływów czy oporu poszczególnych pętlach, ma ktoś zielone pojęcie może?

  7. #1027

    Domyślnie

    Witam. Panowie, może ktoś się podzieli swoją uwagą i powie mi jakie srednice rur zasilających rozdzielacze macie u siebie? Dodam że zabieram się za podłogówkę u siebie dom 200m2 w całości podłogówka 2 rozdzielacze po 12 obiegów. Przymierzam się na rurę alupexa 25mm jako zasilająca oddzielnie dolny rozdzielacz i oddzielnie góra, ale chodzi mi również po głowie czy może by dać 32mm?????

  8. #1028

    Domyślnie

    Cytat Napisał Mr_Mabram
    Witam. Panowie, może ktoś się podzieli swoją uwagą i powie mi jakie srednice rur zasilających rozdzielacze macie u siebie? Dodam że zabieram się za podłogówkę u siebie dom 200m2 w całości podłogówka 2 rozdzielacze po 12 obiegów. Przymierzam się na rurę alupexa 25mm jako zasilająca oddzielnie dolny rozdzielacz i oddzielnie góra, ale chodzi mi również po głowie czy może by dać 32mm?????
    Liczylem swoja podlogowke bardzo dokladnie wedlug Audytora CO - mam szczegolowy projekt i wszystkie obliczenia i rury zasilajace wyszly mi:

    - piwnica - PP20 (dla ok 5 obiegow po 50m kazdy)
    - parter - PP32 (dla 12 obiegow po 60-90m kazdy)
    - poddasze - PP25 (dla 7 obiegow po 70-90m kazdy)

    Takze bezpiecznie byloby dac chyba jednak 32 dla 12 obiegow.
    pozdr.

  9. #1029

    Domyślnie

    Dzieki wielkie, powiem szczerze że też tak myślałem i jednak założę 32. Czytałem parę wątków i co niektórzy mają 20mm i trochę narzekają że tak powiem. Przy tej średnicy to raczej bym nie ryzykował

  10. #1030

    Domyślnie

    Ja mam miedź 22mm do każdego z dwóch rozdzielaczy po 8 obwodów. Jest OK.

  11. #1031

    Domyślnie

    Cytat Napisał RadziejS
    Ja mam miedź 22mm do każdego z dwóch rozdzielaczy po 8 obwodów. Jest OK.
    Miedz to inna bajka - nie wiem jaka ma srednice scianka ale przypuszczam ze ok 1mm, czyli srednica wew. takiej rurki 22 to 20mm. Dla PP to odpowiednik wlasnie PP32 (PP25 ma srednice wew ok 18mm).

    No i miedz sie znacznie mniej rozszerza pod wplywem temperatury ale szybciej oddaje cieplo na zewnatrz (co tu akurat nie jest plusem).

    Ja poszedlem na kompromis i do glownego rozdzielacza dalem PP32 STABI (PP z perforowana wkladka aluminiowa) -> cholernie droga rura (400 pln / 20mb) i trzeba jeszcze zdzierak dokupic ale rure ukryta w podlodze wolalem zrobic do porzadku, ona mi przechodzi pod posadzka przez trzy najwazniejsze pomieszczenia (kuchnia, salon i sypialnia)
    pozdr.

  12. #1032

    Domyślnie

    Daga&Adam: a w czym ta rura jest lepsza od PEX/AL/PEX 32?
    Ja wlasnie takiego PEXa bede chcial dac do rozdzielacza i tez pojdzie w podloge
    kotlet.tv - sprzawdzone przepisy kulinarne z filmikami instruktażowymi

  13. #1033

    Domyślnie

    Cytat Napisał Deamos
    Daga&Adam: a w czym ta rura jest lepsza od PEX/AL/PEX 32?
    Ja wlasnie takiego PEXa bede chcial dac do rozdzielacza i tez pojdzie w podloge
    IMHO w niczym - pexalpex 32 nawet lepszy bo ma ciensza scianke No ale pod katem 90st juz tego nie wygniesz (a przynajmniej nie w zadowalajacym promieniu), wiec musisz stosowac zlaczki. Skrecanych bym sie bal pod posadzke dac, a do zaciskanych nie wiem, czy tak latwo znajdziesz zaciskarke (ja mam do 16 / 20), czy chocby kalibrator. Jak masz dostep do narzedzi i zlaczek zaciskanych to bym sie nie wahal tylko uzyl pexa 32 Ja sie nawet nad tym nie zastanawialem bo takiego pexa musialbym kupowac gdzies w sieci, a rure PP w kazdej lokalnej hurtowni kupisz.
    pozdr.

  14. #1034
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar monika.KIELCE
    Zarejestrowany
    Jan 2007
    Posty
    1.188
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    91

    Domyślnie

    A mi wczoraj hydraulik nagadał, że daje zawsze albo pp, albo miedź. Pex/Al/Pex choć ścianki ma cienkie, to złączki bardzo zawężają średnicę. Ile w tym prawdy? Nie wiem, nawet nie miałam jeszcze w ręce takich złączek.
    dziennik budowy domu i ogrodu
    komentarze wszelakie
    filmiki o różach

    Projekt Alter Ego, 133m2 pow. uż., 145 po podłodze + garaż i kotłownia 48m2 nieogrzewane. Podłogówka 100%, DeDietrich MCA15 + 150l zasobnik DeDietrich. WM + JanGaz 350+GWC Ceramiczne. Ściana 18cm styro (miejscami 12cm szarego - wzgl.estetyczne), skosy 15+10cm, sufit 3x15cm wełna 0,032. Podłoga 20cm styro. Okna Thermo90 3 szyby, 3 uszczelki. Kominek wolnostojący dla rekreacji.

  15. #1035

    Domyślnie

    Cytat Napisał Daga&Adam
    IMHO w niczym - pexalpex 32 nawet lepszy bo ma ciensza scianke No ale pod katem 90st juz tego nie wygniesz (a przynajmniej nie w zadowalajacym promieniu), wiec musisz stosowac zlaczki. Skrecanych bym sie bal pod posadzke dac, a do zaciskanych nie wiem, czy tak latwo znajdziesz zaciskarke (ja mam do 16 / 20), czy chocby kalibrator. Jak masz dostep do narzedzi i zlaczek zaciskanych to bym sie nie wahal tylko uzyl pexa 32 Ja sie nawet nad tym nie zastanawialem bo takiego pexa musialbym kupowac gdzies w sieci, a rure PP w kazdej lokalnej hurtowni kupisz.
    pozdr.
    Nie planuje zadnych zlaczek miedzy miedzia a rozdzielaczem, jeden kawalek w podloge i z podlogi przy rozdzeilaczu. Zdaje sobie sprawe z tego, ze im grubsza rura, tym wiekszy promien giecia, ale na pewno da sie rozsadnie ja zgiac przy wyjsciu z podlogi do rozdzielacza gdzie bedzie najmniej miejsca
    kotlet.tv - sprzawdzone przepisy kulinarne z filmikami instruktażowymi

  16. #1036

    Domyślnie

    Cytat Napisał Deamos
    Nie planuje zadnych zlaczek miedzy miedzia a rozdzielaczem, jeden kawalek w podloge i z podlogi przy rozdzeilaczu. Zdaje sobie sprawe z tego, ze im grubsza rura, tym wiekszy promien giecia, ale na pewno da sie rozsadnie ja zgiac przy wyjsciu z podlogi do rozdzielacza gdzie bedzie najmniej miejsca
    Powiadam Ci - wez w rece najpierw takiego pexa 32 to zmienisz zdanie i zrobisz na PP albo w miedzi To jest RURSKO ktorego promien giecia przeraza
    pozdr.

  17. #1037
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar monika.KIELCE
    Zarejestrowany
    Jan 2007
    Posty
    1.188
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    91

    Domyślnie

    Dziś kolejny hydraulik na castingu. Ten z kolei twierdzi, że pp są do cwu, a nie do co. Zwykł stosować pex lub miedź. Przy najbliższej okazji zapytam jak z gięciem takiego pexa 32, sprawia wrażenie, że miał go w rękach.

    Za to nie podobało mi się podejście do rozkładania rurek: "na szkoleniach nas uczą, że max. rozstaw to 20 cm, można gęściej". - A jak mi potrzeba co 30 - 35cm, bo mam takie małe zapotrzebowanie to co? - "To kłaść co 20cm."

    To kładź Pan rurki do wody, a podłogówkę to mąż sam położy. - to już tylko pomyślałam, nie powiedziałam.
    dziennik budowy domu i ogrodu
    komentarze wszelakie
    filmiki o różach

    Projekt Alter Ego, 133m2 pow. uż., 145 po podłodze + garaż i kotłownia 48m2 nieogrzewane. Podłogówka 100%, DeDietrich MCA15 + 150l zasobnik DeDietrich. WM + JanGaz 350+GWC Ceramiczne. Ściana 18cm styro (miejscami 12cm szarego - wzgl.estetyczne), skosy 15+10cm, sufit 3x15cm wełna 0,032. Podłoga 20cm styro. Okna Thermo90 3 szyby, 3 uszczelki. Kominek wolnostojący dla rekreacji.

  18. #1038

    Domyślnie

    Cytat Napisał monika.KIELCE
    Dziś kolejny hydraulik na castingu. Ten z kolei twierdzi, że pp są do cwu, a nie co. Zwykł stosować pex lub miedź. Przy najbliższej okazji zapytam jak z gięciem takiego pexa 32, sprawia wrażenie, że miał go w rękach.
    daj znać co powie

  19. #1039
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA OD ENERGOOSZCZĘDZANIA Avatar Piczman
    Zarejestrowany
    Feb 2008
    Skąd
    Leżajsk
    Kod pocztowy
    37-300
    Posty
    4.875
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    224

    Domyślnie

    Cytat Napisał monika.KIELCE
    Za to nie podobało mi się podejście do rozkładania rurek: "na szkoleniach nas uczą, że max. rozstaw to 20 cm, można gęściej". - A jak mi potrzeba co 30 - 35cm, bo mam takie małe zapotrzebowanie to co? - "To kłaść co 20cm."
    I tak nieźle
    Przy projektowaniu i rozkładaniu podłogówki w sytuacji kiedy mamy obliczenia OZC warto kierować się dodatkowo wielkością pomieszczeń.
    Dla przykładu u siebie przewymiarowałem wszędzie o 5 cm ( rozstaw rurek).
    W pokojach jest na styk, w salonie z kolei duży zapas.
    Tam jest co 30 cm !!!
    Myślę że nawet 40 cm było by OK.
    A więc w dużych przestrzeniach nie trzeba się bać, za to im mniejszy pokój tym większe ryzyko spaprania.
    Czasem lepiej dać gęściej, ale bez przesady .

  20. #1040
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar monika.KIELCE
    Zarejestrowany
    Jan 2007
    Posty
    1.188
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    91

    Domyślnie

    Ja (w zasadzie mąż ale przecież to NASZ domek ) też zagęszczam o 5cm względem wyliczeń. Dodatkowo planuje strefy podokienne co 15cm, na 75cm szerokie.

    W kuchni wychodzi mi na styk co 10cm, choć temperaturę zakładam jak w pokojach, 20*C. Ale kuchnia mała, do tego odliczam powierzchnię pod szafki. Na grzanie zostaje niewielka przestrzeń.

    Cenna uwaga z tą wielkością pomieszczeń, szczególnie,że u mnie na parterze prawie 60m2 otwartej przestrzeni.

    Piczman: może już gdzieś o tym pisałeś ale powiedz proszę, czy przy 30 cm nie czuć na posadzce, którędy biegnie rurka?
    dziennik budowy domu i ogrodu
    komentarze wszelakie
    filmiki o różach

    Projekt Alter Ego, 133m2 pow. uż., 145 po podłodze + garaż i kotłownia 48m2 nieogrzewane. Podłogówka 100%, DeDietrich MCA15 + 150l zasobnik DeDietrich. WM + JanGaz 350+GWC Ceramiczne. Ściana 18cm styro (miejscami 12cm szarego - wzgl.estetyczne), skosy 15+10cm, sufit 3x15cm wełna 0,032. Podłoga 20cm styro. Okna Thermo90 3 szyby, 3 uszczelki. Kominek wolnostojący dla rekreacji.

Strona 52 z 376

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony