dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 2
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 21

Temat: Piec: tilgner KTM 25

Domyślnie Piec: tilgner KTM 25

Szukam informacji o piecu tilgner KTM 25 z podajnikiem tłokowym.

Domyślnie

Ja mam Tilgnera ale EKR 25 ( podajnik ślimakowy z retortą Brucera ) . Jak chcesz info na temat pieca to masz stronę producenta ...

3. Ogrzewanie gazowe. Jak załatwić gaz płynny krok po kroku Jak wybrać grzejniki do domu? Co jest istotne przy wyborze grzejników? Gdy centralne ogrzewanie nie działa jak należy Zbiornik oleju na zewnątrz domu - standardy montażu

Domyślnie

Chodzi nam bardziej o to, jak ten piec się sprawuje. Pozdrawiam

SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar Aaaniaaa
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    6

Domyślnie

Moi rodzice użytkują taki piec drugi sezon. Wszystko chodzi jak w zegarku, żadnych problemów. Chcemy zamówić taki sam do naszego domu. Mam nadzieję, ze również się sprawdzi
    alfa36 a masz jakąś konkretną ofertę na taki piec?

Domyślnie

Ania, napisz proszę, jak duża powierzchni ogrzewają Twoi rodzice, ile piec spala na rok i jaki ma typ sterowania. Jeżeli chodzi o ofertę, to jeszcze takiej nie mamy, chcemy zorientować się poki co w temacie.

6

Domyślnie

Cytat Napisał alfa36
    Ania, napisz proszę, jak duża powierzchni ogrzewają Twoi rodzice, ile piec spala na rok i jaki ma typ sterowania.
    Jutro będę u rodziców, wypytam dokładnie co i jak i wieczorem wszystko tu opiszę.

6

Domyślnie

Do alfa36 :

1. tak jak mówiłam, rodzice mają piec 25 KW,
    2. ogrzewają dom o pow. 150 mkw oraz bojler z ciepłą wodą o pojemności 100 l.
    3. sterownik - mikroprocesowy regulator temperatury kotła podajnikowego TANGO (z firmy PAPA ELECTRONICS)
    4. rodzaj paliwa - miał. Średnie zużycie w okresie grzewczym - 1,2 t.
    Tyle się dowiedziałam

REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar malka
    81

Domyślnie

A może ktoś więcej powie na temat tego kotła ?
    Oglądałam go dziś na targach i mocno się nad nim zastanawiam.
    pomożecie ?

Domyślnie

Cytat Napisał malka
    pomożecie ?
    A co chcesz więcej wiedzieć - piec jak piec wykonany porządnie - wytwórca renomowany na rynku ( może kiepsko się reklamuje). Jeden z pierwszych , który zaczął stosować palnik Brucera - ogólnie dobry piec w dobrej cenie niestety z przestarzałym już sterownikiem ( Tango Negro - przynajmniej mój ma taki ) ...

Domyślnie

pawelo_pl, no i jak Ci się sprawuje ten kociołek?
    Ostatnio jak pisałeś, to spalał Ci spore ilości groszku.

Domyślnie

Ja równeiż zakupiłem piec Tilgner tyle że EKR 25. Instaluję go jutro w kotłowni także będę mógł coś o nim powiedzieć za około 2 miesiące
    pozdrawiam Damian

REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar malka
    81

Domyślnie

Cytat Napisał pawelo_pl
    Cytat Napisał malka
    pomożecie ?
    A co chcesz więcej wiedzieć - piec jak piec wykonany porządnie - wytwórca renomowany na rynku ( może kiepsko się reklamuje). Jeden z pierwszych , który zaczął stosować palnik Brucera - ogólnie dobry piec w dobrej cenie niestety z przestarzałym już sterownikiem ( Tango Negro - przynajmniej mój ma taki ) ...
    bardzo dziękuję za informacje
    Jeśli możesz napisaćcoś o spalaniu, ile czego itd

pozdrawiam

Domyślnie

Zeszłej zimy przy stanie surowym zamkniętym z ociepleniem ( stryropian 12 cm) - podajnik starczał na 5 dni ( choć z początku starczał i na 2 ) . Jak to zawsze z tymi piecami trzeba się ich trochę nauczyć i dużo zależy od węgla. Bardzo dobrze spala się w nim drzewo na ruszcie awaryjnym - piec bardzo szybko się nagrzewa i później dość długo trzyma ciepło - dopalając drzewo ( ale to nie oto chodzi w tym piecu). Zamontowany mam teraz dodatkowo sterownik pokojowy - jestem ciekawy jakie teraz piec będzie miał "osiągi" - choć sterownik Tango Negro kiepsko współpracuje ze sterownikiem pokojowym ( można oddać do producenta - wgrywają specjalny soft) gdyż piec potrafi w podtrzymaniu się wygasić.

Domyślnie

Cytat Napisał pawelo_pl
    Zeszłej zimy przy stanie surowym zamkniętym z ociepleniem ( stryropian 12 cm) - podajnik starczał na 5 dni ( choć z początku starczał i na 2 ) . Jak to zawsze z tymi piecami trzeba się ich trochę nauczyć i dużo zależy od węgla. Bardzo dobrze spala się w nim drzewo na ruszcie awaryjnym - piec bardzo szybko się nagrzewa i później dość długo trzyma ciepło - dopalając drzewo ( ale to nie oto chodzi w tym piecu). Zamontowany mam teraz dodatkowo sterownik pokojowy - jestem ciekawy jakie teraz piec będzie miał "osiągi" - choć sterownik Tango Negro kiepsko współpracuje ze sterownikiem pokojowym ( można oddać do producenta - wgrywają specjalny soft) gdyż piec potrafi w podtrzymaniu się wygasić.
    pawelo_pl a powiedz mi jak było u Ciebie z doborem mocy ??/ Bo sam w tym roku stane przed decyzją zakupu i sma nie wiem jak podejsc do tego doboru, dom z użytkowym poddaszem i po podłogach ma ok 200m2, własnei ojest ocieplany styropianem 12 cm . jedni twierdza,ze 25kW,a inni ze i 18kW wystarczy

81

Domyślnie

a teraz jedno z moich gupich pytań

Czy da się sterownik PID podłączyć do tego pieca?

Domyślnie

Cytat Napisał maroco11

pawelo_pl a powiedz mi jak było u Ciebie z doborem mocy ??/ Bo sam w tym roku stane przed decyzją zakupu i sma nie wiem jak podejsc do tego doboru, dom z użytkowym poddaszem i po podłogach ma ok 200m2, własnei ojest ocieplany styropianem 12 cm . jedni twierdza,ze 25kW,a inni ze i 18kW wystarczy
    Dom 240 m2 piec 25 kW do tego kominek ZUZIA 19KW - co do mocy - to Tilgner oficjalnie przy palniku Brucera nie miał pieca mniejszego niż 25 KW a ja chciałem mieć Brucera z stąd 25kW . Rzeczywiście przy tej powierzchni domu pewnie starczyłby piec 19kW - plus z większej mocy jest taki, że jest większy podajnik - który na dłużej wystarcza ....

Domyślnie

Cytat Napisał malka

Podobno się da nawet gdzieś czytałem że Tilgner robił jakieś testy z PID - ale gdzie to widziałem - nie pamiętam. Niestety Tango Negro to przestarzały sterownik ( choć bardzo chwalony ) i kiepsko( wręcz wcale ) współpracuje ze sterownikiem pokojowym ...

81

Domyślnie

Cytat Napisał pawelo_pl
    Cytat Napisał malka

Podobno się da nawet gdzieś czytałem że Tilgner robił jakieś testy z PID - ale gdzie to widziałem - nie pamiętam. Niestety Tango Negro to przestarzały sterownik ( choć bardzo chwalony ) i kiepsko( wręcz wcale ) współpracuje ze sterownikiem pokojowym ...
    myśłałam o PID +pogodówka,to głównie ja będę piec obsługiwać, i nie mam ochoty spędzać przy nim nocy jak przy niemowlaku

Muszę zadzwonić do pana Woźniaka i wyciągnąć z niego wszystkie potrzebne informacje

Domyślnie

Cytat Napisał pawelo_pl
    Dom 240 m2 piec 25 kW do tego kominek ZUZIA 19KW - co do mocy - to Tilgner oficjalnie przy palniku Brucera nie miał pieca mniejszego niż 25 KW a ja chciałem mieć Brucera z stąd 25kW . Rzeczywiście przy tej powierzchni domu pewnie starczyłby piec 19kW - plus z większej mocy jest taki, że jest większy podajnik - który na dłużej wystarcza ....
    a kominek czesto używasz??? Wieksza moc to jak slysze to czestsze przestoje kotła

Domyślnie

Witam,
    Posiadam piec Tilgner KTM20 (tłokowy) z dokupionym sterownikiem PiD z firmy Elster. Będzie to mój tak na prawdę pierwszy zeson ponieważ w poprzednim piec pracował ale jeszcze nie mieszkaliśmy w domku. Ja najczęsciej pale groszkiem (orzech). w zeszłym roku używałem też miału oraz ko-groszku. jeśli chodzi o miał to są problemy z jego zsypywanie ale to wynikało chyba z faktu że był mokry. przez cąły zeszły sezon spaliłem około 2 ton (od listopada do końca marca). W chwili obecnej piec uruchamiam tylko na ciepła wodę spalanie jest na poziomie około 5-7 kg na dobę. Generalnie wadą tego pieca jest w moim odczuciu zbyrt mały kosz (80kg) i problemy z sypywaniem się paliwa zarówno groszku i ekogroszku. Co jakiś czas muszę pogrzebać haczykiem w zasobniku ponieważ paliwo się zawiesza. Po zatym to piec chodzi bardzo dobrze szybko się nagrzewa i niema znim problemów.

Strona 1 z 2

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia