dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 2
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 27
  1. #1

    Domyślnie Piec: tilgner KTM 25

    Szukam informacji o piecu tilgner KTM 25 z podajnikiem tłokowym.

  2. #2

    Domyślnie

    Ja mam Tilgnera ale EKR 25 ( podajnik ślimakowy z retortą Brucera ) . Jak chcesz info na temat pieca to masz stronę producenta ...

  3. #3

    Domyślnie

    Chodzi nam bardziej o to, jak ten piec się sprawuje. Pozdrawiam

  4. #4
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar Aaaniaaa
    Zarejestrowany
    Nov 2008
    Posty
    86
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    6

    Domyślnie

    Moi rodzice użytkują taki piec drugi sezon. Wszystko chodzi jak w zegarku, żadnych problemów. Chcemy zamówić taki sam do naszego domu. Mam nadzieję, ze również się sprawdzi
    alfa36 a masz jakąś konkretną ofertę na taki piec?

  5. #5

    Domyślnie

    Ania, napisz proszę, jak duża powierzchni ogrzewają Twoi rodzice, ile piec spala na rok i jaki ma typ sterowania. Jeżeli chodzi o ofertę, to jeszcze takiej nie mamy, chcemy zorientować się poki co w temacie.

  6. #6
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar Aaaniaaa
    Zarejestrowany
    Nov 2008
    Posty
    86
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    6

    Domyślnie

    Cytat Napisał alfa36
    Ania, napisz proszę, jak duża powierzchni ogrzewają Twoi rodzice, ile piec spala na rok i jaki ma typ sterowania.
    Jutro będę u rodziców, wypytam dokładnie co i jak i wieczorem wszystko tu opiszę.

  7. #7
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar Aaaniaaa
    Zarejestrowany
    Nov 2008
    Posty
    86
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    6

    Domyślnie

    Do alfa36 :

    1. tak jak mówiłam, rodzice mają piec 25 KW,
    2. ogrzewają dom o pow. 150 mkw oraz bojler z ciepłą wodą o pojemności 100 l.
    3. sterownik - mikroprocesowy regulator temperatury kotła podajnikowego TANGO (z firmy PAPA ELECTRONICS)
    4. rodzaj paliwa - miał. Średnie zużycie w okresie grzewczym - 1,2 t.
    Tyle się dowiedziałam

  8. #8
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar malka
    Zarejestrowany
    Jul 2008
    Posty
    23.610
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    81

    Domyślnie

    A może ktoś więcej powie na temat tego kotła ?
    Oglądałam go dziś na targach i mocno się nad nim zastanawiam.
    pomożecie ?

  9. #9

    Domyślnie

    Cytat Napisał malka
    A może ktoś więcej powie na temat tego kotła ?
    Oglądałam go dziś na targach i mocno się nad nim zastanawiam.
    pomożecie ?
    A co chcesz więcej wiedzieć - piec jak piec wykonany porządnie - wytwórca renomowany na rynku ( może kiepsko się reklamuje). Jeden z pierwszych , który zaczął stosować palnik Brucera - ogólnie dobry piec w dobrej cenie niestety z przestarzałym już sterownikiem ( Tango Negro - przynajmniej mój ma taki ) ...

  10. #10

    Domyślnie

    pawelo_pl, no i jak Ci się sprawuje ten kociołek?
    Ostatnio jak pisałeś, to spalał Ci spore ilości groszku.

  11. #11

    Domyślnie

    Ja równeiż zakupiłem piec Tilgner tyle że EKR 25. Instaluję go jutro w kotłowni także będę mógł coś o nim powiedzieć za około 2 miesiące
    pozdrawiam Damian

  12. #12
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar malka
    Zarejestrowany
    Jul 2008
    Posty
    23.610
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    81

    Domyślnie

    Cytat Napisał pawelo_pl
    Cytat Napisał malka
    A może ktoś więcej powie na temat tego kotła ?
    Oglądałam go dziś na targach i mocno się nad nim zastanawiam.
    pomożecie ?
    A co chcesz więcej wiedzieć - piec jak piec wykonany porządnie - wytwórca renomowany na rynku ( może kiepsko się reklamuje). Jeden z pierwszych , który zaczął stosować palnik Brucera - ogólnie dobry piec w dobrej cenie niestety z przestarzałym już sterownikiem ( Tango Negro - przynajmniej mój ma taki ) ...
    bardzo dziękuję za informacje
    Jeśli możesz napisaćcoś o spalaniu, ile czego itd

    pozdrawiam

  13. #13

    Domyślnie

    Zeszłej zimy przy stanie surowym zamkniętym z ociepleniem ( stryropian 12 cm) - podajnik starczał na 5 dni ( choć z początku starczał i na 2 ) . Jak to zawsze z tymi piecami trzeba się ich trochę nauczyć i dużo zależy od węgla. Bardzo dobrze spala się w nim drzewo na ruszcie awaryjnym - piec bardzo szybko się nagrzewa i później dość długo trzyma ciepło - dopalając drzewo ( ale to nie oto chodzi w tym piecu). Zamontowany mam teraz dodatkowo sterownik pokojowy - jestem ciekawy jakie teraz piec będzie miał "osiągi" - choć sterownik Tango Negro kiepsko współpracuje ze sterownikiem pokojowym ( można oddać do producenta - wgrywają specjalny soft) gdyż piec potrafi w podtrzymaniu się wygasić.

  14. #14

    Domyślnie

    Cytat Napisał pawelo_pl
    Zeszłej zimy przy stanie surowym zamkniętym z ociepleniem ( stryropian 12 cm) - podajnik starczał na 5 dni ( choć z początku starczał i na 2 ) . Jak to zawsze z tymi piecami trzeba się ich trochę nauczyć i dużo zależy od węgla. Bardzo dobrze spala się w nim drzewo na ruszcie awaryjnym - piec bardzo szybko się nagrzewa i później dość długo trzyma ciepło - dopalając drzewo ( ale to nie oto chodzi w tym piecu). Zamontowany mam teraz dodatkowo sterownik pokojowy - jestem ciekawy jakie teraz piec będzie miał "osiągi" - choć sterownik Tango Negro kiepsko współpracuje ze sterownikiem pokojowym ( można oddać do producenta - wgrywają specjalny soft) gdyż piec potrafi w podtrzymaniu się wygasić.
    pawelo_pl a powiedz mi jak było u Ciebie z doborem mocy ??/ Bo sam w tym roku stane przed decyzją zakupu i sma nie wiem jak podejsc do tego doboru, dom z użytkowym poddaszem i po podłogach ma ok 200m2, własnei ojest ocieplany styropianem 12 cm . jedni twierdza,ze 25kW,a inni ze i 18kW wystarczy

  15. #15
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar malka
    Zarejestrowany
    Jul 2008
    Posty
    23.610
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    81

    Domyślnie

    a teraz jedno z moich gupich pytań

    Czy da się sterownik PID podłączyć do tego pieca?

  16. #16

    Domyślnie

    Cytat Napisał maroco11

    pawelo_pl a powiedz mi jak było u Ciebie z doborem mocy ??/ Bo sam w tym roku stane przed decyzją zakupu i sma nie wiem jak podejsc do tego doboru, dom z użytkowym poddaszem i po podłogach ma ok 200m2, własnei ojest ocieplany styropianem 12 cm . jedni twierdza,ze 25kW,a inni ze i 18kW wystarczy
    Dom 240 m2 piec 25 kW do tego kominek ZUZIA 19KW - co do mocy - to Tilgner oficjalnie przy palniku Brucera nie miał pieca mniejszego niż 25 KW a ja chciałem mieć Brucera z stąd 25kW . Rzeczywiście przy tej powierzchni domu pewnie starczyłby piec 19kW - plus z większej mocy jest taki, że jest większy podajnik - który na dłużej wystarcza ....

  17. #17

    Domyślnie

    Cytat Napisał malka
    a teraz jedno z moich gupich pytań

    Czy da się sterownik PID podłączyć do tego pieca?
    Podobno się da nawet gdzieś czytałem że Tilgner robił jakieś testy z PID - ale gdzie to widziałem - nie pamiętam. Niestety Tango Negro to przestarzały sterownik ( choć bardzo chwalony ) i kiepsko( wręcz wcale ) współpracuje ze sterownikiem pokojowym ...

  18. #18
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar malka
    Zarejestrowany
    Jul 2008
    Posty
    23.610
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    81

    Domyślnie

    Cytat Napisał pawelo_pl
    Cytat Napisał malka
    a teraz jedno z moich gupich pytań

    Czy da się sterownik PID podłączyć do tego pieca?
    Podobno się da nawet gdzieś czytałem że Tilgner robił jakieś testy z PID - ale gdzie to widziałem - nie pamiętam. Niestety Tango Negro to przestarzały sterownik ( choć bardzo chwalony ) i kiepsko( wręcz wcale ) współpracuje ze sterownikiem pokojowym ...
    myśłałam o PID +pogodówka,to głównie ja będę piec obsługiwać, i nie mam ochoty spędzać przy nim nocy jak przy niemowlaku

    Muszę zadzwonić do pana Woźniaka i wyciągnąć z niego wszystkie potrzebne informacje

  19. #19

    Domyślnie

    Cytat Napisał pawelo_pl
    Dom 240 m2 piec 25 kW do tego kominek ZUZIA 19KW - co do mocy - to Tilgner oficjalnie przy palniku Brucera nie miał pieca mniejszego niż 25 KW a ja chciałem mieć Brucera z stąd 25kW . Rzeczywiście przy tej powierzchni domu pewnie starczyłby piec 19kW - plus z większej mocy jest taki, że jest większy podajnik - który na dłużej wystarcza ....
    a kominek czesto używasz??? Wieksza moc to jak slysze to czestsze przestoje kotła

  20. #20

    Domyślnie

    Witam,
    Posiadam piec Tilgner KTM20 (tłokowy) z dokupionym sterownikiem PiD z firmy Elster. Będzie to mój tak na prawdę pierwszy zeson ponieważ w poprzednim piec pracował ale jeszcze nie mieszkaliśmy w domku. Ja najczęsciej pale groszkiem (orzech). w zeszłym roku używałem też miału oraz ko-groszku. jeśli chodzi o miał to są problemy z jego zsypywanie ale to wynikało chyba z faktu że był mokry. przez cąły zeszły sezon spaliłem około 2 ton (od listopada do końca marca). W chwili obecnej piec uruchamiam tylko na ciepła wodę spalanie jest na poziomie około 5-7 kg na dobę. Generalnie wadą tego pieca jest w moim odczuciu zbyrt mały kosz (80kg) i problemy z sypywaniem się paliwa zarówno groszku i ekogroszku. Co jakiś czas muszę pogrzebać haczykiem w zasobniku ponieważ paliwo się zawiesza. Po zatym to piec chodzi bardzo dobrze szybko się nagrzewa i niema znim problemów.

Strona 1 z 2

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony