dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 9 z 9

Temat: Mur oporowy

  1. #1
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    adis375

    Zarejestrowany
    Apr 2016
    Skąd
    Gdańsk
    Kod pocztowy
    80-830
    Posty
    3

    Domyślnie Mur oporowy

    Witam wszystkich pisze do was bo mam problem z murkiem oporowym który popękał i puki co trochę się przechylił .
    Po moich oględzinach został on od samego początku żle wykonany gdyż nie ma on ani wykonanego fundamentu oraz nie został on w żaden sposób fachowo połączony z budynkiem .
    Czy jest ktoś z was mi doradzić czy mogę sam to w jakiś sposób naprawić i jak powinno to być wykonane z góry dziękuję za jakąkolwiek pomoc.
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	1.jpg
Wyświetleń:	142
Rozmiar:	98,1 KB
ID:	353197  
    Ostatnio edytowane przez adis375 ; 17-04-2016 o 16:09

  2. #2

    Domyślnie

    Z tym murem jak z rdzą na samochodzie, co byś nie robił, rdza lub w Twoim przypadku rysa/pęknięcie i tak wyjdzie. Jak nie ma fundamentu, jest za płytki, albo dostawka do muru to normalka co sie dzieje, i nic z tym nie zrobisz. U sąsiada drutowali jakos z chałpą ganek a i tak pęka, znam też przypadek co na rogi domu spawali specjalnie wzmosnienia, ale to ttylko może wzmocnic, nie zapobiegnie.

  3. #3

    Domyślnie

    Cytat Napisał adis375 Zobacz post
    Witam wszystkich pisze do was bo mam problem z murkiem oporowym który popękał i puki co trochę się przechylił .
    Po moich oględzinach został on od samego początku żle wykonany gdyż nie ma on ani wykonanego fundamentu oraz nie został on w żaden sposób fachowo połączony z budynkiem .
    Patrząc na to zdjęcie to nawet dobrze że nie został połączony.
    Czy jest ktoś z was mi doradzić czy mogę sam to w jakiś sposób naprawić i jak powinno to być wykonane z góry dziękuję za jakąkolwiek pomoc.
    Rozebrać i zrobić od nowa tym razem porządnie.

  4. #4

    Domyślnie

    Można zamiast tradycyjnego muru, zamówić gotowy w postaci literki L.
    Bardzo drogie takie rozwiązanie, jednak ma pewne plusy.
    CO:Kocioł elektryczny 6kW + tania PC PW 8kW
    PV 9kWp na gruncie na starych zasadach.
    Ściany: protherma z perlitem+silikat drążony 24cm + 20cm eps 033 Piwnica bloczki betonowe+styrodur 10cm pod ziemią i 10cm eps 033 nad. Podłoga parter: 20cm eps 035+anhydrytowe wylewki parter z poddaszem 125m2.
    Poddasze skosy 35cm 037, jętki 15cm 039.

  5. #5

    Domyślnie

    Drogie a i dźwig do tego jeszcze droższy

  6. #6
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    adis375

    Zarejestrowany
    Apr 2016
    Skąd
    Gdańsk
    Kod pocztowy
    80-830
    Posty
    3

    Domyślnie

    Witam czemu ? Patrząc na to zdjęcie to nawet dobrze że nie został połączony.
    Słyszałem że robiąc taki murek oporowy to powinno się ponawiercać otwory w budynku i pustakach dać między tym zbrojenie aby połączyć to trwale czy to nie takie proste jak się myśli .

  7. #7

    Domyślnie

    Ale w jakim celu kotwić to do ściany? Jak ktoś nie umie zrobić murku oporowego, który się nie połamie to łączenie z domem może narobić jedynie więcej szkody w przyszłości.

  8. #8
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    adis375

    Zarejestrowany
    Apr 2016
    Skąd
    Gdańsk
    Kod pocztowy
    80-830
    Posty
    3

    Domyślnie

    Dobra to inaczej ten murek też robiła firma z 5 lat temu czyli słabo się znali teraz bym poszukał innej firmy która to wykona na nowo proszę tylko o propozycje jak by to mieli wykonać dobrze bo za bardzo nie chciałbym wydać kasy na marne.

  9. #9

    Domyślnie

    Może nie tyle że słabo się znali co polecieli po kosztach Ale tego nie wiemy. A jak zrobić nowy murek? Na podstawie zdjęcia (zwłaszcza tego) ciężko stwierdzić jakie tam są warunki terenowe itd... Można zrobić pancerny mur, który będzie "niezniszczalny" ale będzie drożej. Może w tym przypadku było za płytko albo zbrojenie nie po tej stronie co powinno i taki jest efekt, można gdybać ale bez odkopania/odkucia nie da się tego jednoznacznie określić.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony