dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 96 z 163
Pokaż wyniki od 1.901 do 1.920 z 3256

Temat: Dom w Lesie

  1. #1901
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar rewo66
    Zarejestrowany
    Nov 2010
    Posty
    2.124
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    52

    Domyślnie

    Spoko juz tam coś wymyslisz
    Czekamy zatem na pierwsza degustację i wrażenia smakowe.
    Dziennik budowy i komentarze
    Start 17.10.2011r.
    Parterówka 150m2(w tym garaż15m2) Ściany cer.25cm+styro20cm(0,32),poddasze nieużytkowe, Strop drewn ociepl wełną w warstwach 38cm (0,39) i 15cm(0,35), podłoga styro 9cm(0,32),100% podłogówka, okna 3-szyb VEKA 6-kom 0,8 całego okna, drzwi zewn Weissner 8,8cm grubości, WM Zehnder ComfoAir 350 Lux, PC P-W Nibe ze zbiorn. cwu 270L, Kominek Blanka 8kW. OZC 31,1kWh/m2rok. POŚ dren.
    Mieszkamy od 22.03.2014r. ale to nie koniec

  2. #1902

    Domyślnie

    Cytat Napisał Jarek.P Zobacz post

    Myślę albo o zamku kodowym z klawiaturką albo o takim z czytnikiem linii papilarnych. To drugie mi się strasznie podoba, tylko drogawe trochę, niestety. No i nie jestem pewien, jak taki zamek reaguje na palce brudne, skaleczone - no takie, jak to zwykle u aktywnego użytkownika warsztatu, który, jak to w warsztacie, czasem sobie w palucha młotkiem walnie, czasem się piła omsknie, a czasem farba z pędzla złośliwie spłynie (a taka bejca dajmy na to jest właściwie nie do zmycia). Czy wtedy nici z dostępu do warsztatu?

    J.
    Wydaje mi się, że w czytniku można zarejestrować więcej niż jeden palec
    Wtedy wystarczy że jeden jest wystarczająco czysty/cały ...

  3. #1903

    Domyślnie

    Cytat Napisał Aasia_ Zobacz post
    Wydaje mi się, że w czytniku można zarejestrować więcej niż jeden palec
    Wtedy wystarczy że jeden jest wystarczająco czysty/cały ...
    Dokładnie. Wymontowany ze starych drzwi hotelowych. Przyjmuje 6 różnych palców.
    Serdecznie Pozdrawiam

    Krzysztof5426

  4. #1904

    Domyślnie

    Cichooo... Nie piszcie tak głośno... Czy Łajza wchodzi już na forum Muratora?

  5. #1905
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Jarek.P
    Zarejestrowany
    Aug 2004
    Skąd
    pod Warszawą
    Posty
    7.502
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    442

    Domyślnie

    Zamek - się poszuka w takim razie. Na alledrogo znalazłem póki co klamki z takim zamkiem po 300zł sztuka i sam skaner linii papilarnych, jakiś powystawowy za 150zł. Muszę jeszcze pogrzebać...

    A wokół domu - aproksymacja półkola, faza II:



    Co mmożna było aproksymować młotowiertarką, aproksymowałem już poprzednio, teraz trwa faza druga: nakładanie kolejnych warstw zaprawy wyrównującej. Widać też zaczątek podnoszenia gruntu wokół schodów i przy cokole. Jutro już powinienem zacząć kleić płytki...

    No i ogrodzenie. Wykonane wespół wzespół wraz z sąsiadem:



    Jak widać, proszę wycieczki, z jednej strony ogrodzenia mamy strzyżony do linijki, pięknie utrzymany trawniczek, z drugiej - supermodny, trędi i zgodny z najnowszymi kanonami ogrodnictwa światowego, ogród biodynamiczny. Spocznij! I oczywiście, nikt nie ma wątpliwości, która strona jest czyja, prawda?

    (a tak nawiasem mówiąc - ogrodzenia z paneli zgrzewanych się super montuje i bardzo fajnie wychodzą, gdyby ktoś szukał pomysłu na niedrogie ogrodzenie, to polecam)

    J.
    Dom w Lesie - Dziennik Budowy
    Nie tylko Dom w Lesie - moja strona

    Zasadzić dom, spłodzić drzewo i wybudować syna... czy jakoś tak...

  6. #1906
    ELITA FORUM (min. 1000) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEMODERATOR FORUM Avatar netbet
    Zarejestrowany
    May 2009
    Posty
    2.302

    Domyślnie

    Cytat Napisał Jarek.P Zobacz post




    (a tak nawiasem mówiąc - ogrodzenia z paneli zgrzewanych się super montuje i bardzo fajnie wychodzą, gdyby ktoś szukał pomysłu na niedrogie ogrodzenie, to polecam)

    J.
    systemowe nie drogie? Jarek... weź no.. sie ogarnij....
    strzelam :
    2,5mb ogrodzenia systemem wychodzi jakieś .... sto ... ile?
    może i jest szybkie...ale...

    ja postawiłem na beton: słupki bet, dolna płyta bet, siata 150cm ( coby "córcia" - zwana ostatnio kłakiem - nie przeskoczyła )
    całość .. nie przekracza stówy za 2,5 mb

    liczę z robocizną - zleciłem - skaza na honorze - nie samorobnie - nie chce mi się - nie umiem - nie znam się - starzeję się - .... ale na prawdę nie chciało mi się...

    NETbet'siatka
    Ostatnio edytowane przez netbet ; 13-06-2013 o 20:45

  7. #1907
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Jarek.P
    Zarejestrowany
    Aug 2004
    Skąd
    pod Warszawą
    Posty
    7.502
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    442

    Domyślnie

    32m ogrodzenia wraz ze słupkami, podmurówką, zaprawą do klejenia, wszelakimi akcesoriami do montażu i jeszcze niezbędnymi przy pracy dodatkami nam się równo w 2000zł zamknęła, co daje ok. 60zł za mb. Tylko tego wszystkiego trzeba poszukać z tanich źródeł, a nie "systemowe" z hipermarketu

    Pewnie, że można taniej. Ale jak liczyłem ogrodzenie z siatki "na porządnie", wraz z drutem napinającym i siatką z tych porządniejszych (ocynk+PVC, do tego drut uczciwej średnicy), wychodziły mi niewiele mniejsze kwoty, a obawiałem się, że z siatką mi tak łatwo samemu nie pójdzie (nie miałem nic do naciągania siatki). A montaż tych paneli to sama przyjemność jest.

    J.

    PS: Ku pamięci - Łajza, korzystając z dwudniowego braku jakiegokolwiek ogrodzenia między nami a sąsiadami, rozszerzył swój rewir na kolejny dom. A dzisiaj, kiedy ogrodzenie już stało, siedział wedle płota i nawoływał tęsknym głosem sąsiadkę lat 4 z kawałkiem, jadąc od razu z grubej rury: "Nie idź do domu! Zostań tu! Kocham Cię!!!"
    Ostatnio edytowane przez Jarek.P ; 13-06-2013 o 21:00
    Dom w Lesie - Dziennik Budowy
    Nie tylko Dom w Lesie - moja strona

    Zasadzić dom, spłodzić drzewo i wybudować syna... czy jakoś tak...

  8. #1908

    Domyślnie

    Cytat Napisał Jarek.P Zobacz post

    PS: Ku pamięci - Łajza, korzystając z dwudniowego braku jakiegokolwiek ogrodzenia między nami a sąsiadami, rozszerzył swój rewir na kolejny dom. A dzisiaj, kiedy ogrodzenie już stało, siedział wedle płota i nawoływał tęsknym głosem sąsiadkę lat 4 z kawałkiem, jadąc od razu z grubej rury: "Nie idź do domu! Zostań tu! Kocham Cię!!!"
    Rozumiem, ze dzieci pewne cechy dziedziczą po rodzicach !
    Jarku, to po kim on to ma ???
    Serdecznie Pozdrawiam

    Krzysztof5426

  9. #1909
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Jarek.P
    Zarejestrowany
    Aug 2004
    Skąd
    pod Warszawą
    Posty
    7.502
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    442

    Domyślnie

    Nie mam zielonego pojęcia, ja zawsze byłem z tych nieśmiałych

    J.
    Dom w Lesie - Dziennik Budowy
    Nie tylko Dom w Lesie - moja strona

    Zasadzić dom, spłodzić drzewo i wybudować syna... czy jakoś tak...

  10. #1910
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar rewo66
    Zarejestrowany
    Nov 2010
    Posty
    2.124
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    52

    Domyślnie


    A płotek wyszedł bardzo fajny. My też taki planujemy z 2 stron. Czekam na fotorelację z płytkowania aproksymowanych (tfu kto wymyslił taki termin) schodów wejściowych
    Dziennik budowy i komentarze
    Start 17.10.2011r.
    Parterówka 150m2(w tym garaż15m2) Ściany cer.25cm+styro20cm(0,32),poddasze nieużytkowe, Strop drewn ociepl wełną w warstwach 38cm (0,39) i 15cm(0,35), podłoga styro 9cm(0,32),100% podłogówka, okna 3-szyb VEKA 6-kom 0,8 całego okna, drzwi zewn Weissner 8,8cm grubości, WM Zehnder ComfoAir 350 Lux, PC P-W Nibe ze zbiorn. cwu 270L, Kominek Blanka 8kW. OZC 31,1kWh/m2rok. POŚ dren.
    Mieszkamy od 22.03.2014r. ale to nie koniec

  11. #1911
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Jarek.P
    Zarejestrowany
    Aug 2004
    Skąd
    pod Warszawą
    Posty
    7.502
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    442

    Domyślnie

    Dobra, porady będą!

    UWAGA UWAGA!

    Ci z P.T. czytających, którzy dopiero przymierzają się do budowy domu proszeni są o wzięcie kajecików, ołówków i pilne notowanie, ci zaś, którzy już budują, proszeni są przynajmniej o potakiwanie głową.

    A Więc... (dobra, tak, wiem!) Tym z Was, którzy dopiero zastanawiają się nad projektem domu, bądź niuansami wykończeniowymi, zwłaszcza w temacie jaki kształt tarasu, jaki kształt schodów wejściowych, czy jaki kształt balkonu, ja z całego serca i z całej duszy, dobrze radzę: trzy razy się zastanówcie!
    Ci z Was zaś, którzy podobnie do niżej podpisanego mają ograniczony jedynie wpływ na planowany wygląd domu czy jego detali, radzę jeszcze lepiej: bądźcie twardzi, po prostu się zaprzyjcie i nie pozwólcie! Jak trzeba, to Rejtana strzelcie, nie wiem, śpijcie ten tydzień na kozetce, czy róbcie sobie jakiś czas sami kolację, to minie i będzie OK, ale na swoim postawicie. Warto!

    Żadnych łuków !!!!!!!


    J.

    PS.: O co chodzi? Ano o to:



    O ten jeden schodek, którego zrobienie mi zajęło dzionek cały. Zostały się jeszcze dwa.. A potem jeszcze oba balkony (cały czas nieskończone), a na koniec taras. Grrrrrrr!!!!!

    PS2: płytki świeżo po klejeniu, bez fug i nieczyszczone z nalotu po przecinarce, dlatego takie siwe. Poziom dołu będzie wyrównany chodnikiem.
    Ostatnio edytowane przez Jarek.P ; 15-06-2013 o 21:20
    Dom w Lesie - Dziennik Budowy
    Nie tylko Dom w Lesie - moja strona

    Zasadzić dom, spłodzić drzewo i wybudować syna... czy jakoś tak...

  12. #1912
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar rewo66
    Zarejestrowany
    Nov 2010
    Posty
    2.124
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    52

    Domyślnie

    No na szczęscie u nas nie ma łuków bo moja zona ich nie preferuje.
    Ale czeka mnie taka robótka przy schodach wejściowych u teściów brrrrr
    Widzę że dla ułatwienia masz płytki we wzorek
    Dobrze że teście kupili płytki bez wzorka nie będzie dziubaniny przy wycinaniu na lico schodka
    Dałeś listwę maskującą aluminiową czy PCV. Bo nie za bardzo dowidzę ?
    Jarek trzym się dasz radę zostały ci ino dwa schodki a o reszcie na razie nie myśl.
    Acha zapomniałem potaknąć więc idzie ci bardzo dobrze
    Dziennik budowy i komentarze
    Start 17.10.2011r.
    Parterówka 150m2(w tym garaż15m2) Ściany cer.25cm+styro20cm(0,32),poddasze nieużytkowe, Strop drewn ociepl wełną w warstwach 38cm (0,39) i 15cm(0,35), podłoga styro 9cm(0,32),100% podłogówka, okna 3-szyb VEKA 6-kom 0,8 całego okna, drzwi zewn Weissner 8,8cm grubości, WM Zehnder ComfoAir 350 Lux, PC P-W Nibe ze zbiorn. cwu 270L, Kominek Blanka 8kW. OZC 31,1kWh/m2rok. POŚ dren.
    Mieszkamy od 22.03.2014r. ale to nie koniec

  13. #1913
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar nita83
    Zarejestrowany
    May 2012
    Posty
    3.073

    Domyślnie


  14. #1914
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Jarek.P
    Zarejestrowany
    Aug 2004
    Skąd
    pod Warszawą
    Posty
    7.502
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    442

    Domyślnie

    Listwa maskująca oczywiście aluminiowa, PVC przy schodach by chyba krótki żywot miała. Za potaknięcia dzięki

    J.
    Dom w Lesie - Dziennik Budowy
    Nie tylko Dom w Lesie - moja strona

    Zasadzić dom, spłodzić drzewo i wybudować syna... czy jakoś tak...

  15. #1915
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    hesperius

    Zarejestrowany
    Mar 2013
    Skąd
    Kraków
    Kod pocztowy
    31-160
    Dzielnica
    Krowodrza
    Posty
    320

    Domyślnie

    Hej

    Cudowny opis urlopu A mlodsza latorosl wyrasta chyba na okolicznego Amanta nr 1?
    U nas lukow nie bedzie, bo w okolicy brakuje zdolnych samorobow!

    Dobrego wypoczywania!

  16. #1916
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Jarek.P
    Zarejestrowany
    Aug 2004
    Skąd
    pod Warszawą
    Posty
    7.502
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    442

    Domyślnie

    No wiesz... w końcu w Markach teraz będzie mieszkał, nie?
    Dres tylko mu trzeba kupić i takie blaszane BMW na pedały i wszystkie laski z okolicy jego

    J.

    (schody nieskończone, bo wczorajszy rozejm zawarty z komarami okazał się za krótki i po upływie czasu zostałem spacyfikowany na tyle skutecznie, że trzeba było przerwać. Piwo - zabutelkowane. Garderoba - skończona. Pokażę. Kiedyś.)
    Dom w Lesie - Dziennik Budowy
    Nie tylko Dom w Lesie - moja strona

    Zasadzić dom, spłodzić drzewo i wybudować syna... czy jakoś tak...

  17. #1917
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    hesperius

    Zarejestrowany
    Mar 2013
    Skąd
    Kraków
    Kod pocztowy
    31-160
    Dzielnica
    Krowodrza
    Posty
    320

    Domyślnie

    i nie zapomnij o zlotych lancuchach!

    (Piwa: zazroszcze. Gratulacje! Moja dzialalnosc przetwornicza ogranicza sie do musow, przecierow i kompotow...).

  18. #1918
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Jarek.P
    Zarejestrowany
    Aug 2004
    Skąd
    pod Warszawą
    Posty
    7.502
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    442

    Domyślnie

    Dzięki


    Zaległe zdjęcia: schody, powiedzmy, że na półmetku:



    Z jednej strony, jak już wspominałem, słowo "łuk" wywołuje u mnie mordercze skojarzenia. Z drugiej jednak - wprawa czyni cuda, obecnie takie wycinanki po łuku robię szlifierką "z ręki" właściwie bez strat, na to, co widać zrobione, pękłem tylko jedną płytkę. Strasznie jestem ciekaw swoją drogą, ile za wyłożenie płytkami takich schodków policzyłby profesjonalista...

    I piwo domowe, jak wspominałem, już zabutelkowane, oklejone etykietami, refermentuje sobie...



    Łącznie 42 butelki
    Zdjęcie robione w moim warsztacie, stąd kablowo-bezładna otoczka. Również podłoga jest "patyną", ale w końcu warsztat nie jest miejscem, w którym się trzy razy w tygodniu jeździ na mopie (bo inne pomieszczenia w naszym domu są rzecz jasna trzy razy w tygodniu mopowane, a odkurzane to dwa do pięciu razy dziennie )
    Aha, ten napis na skrzynkach kłamie! Uprasza się o niebranie go pod uwagę, skrzynki zostały zakupione te a nie inne, tylko i wyłącznie z powodu, że były jedynymi skrzynkami w stanie bardzo dobrym, jakie znalazłem na sklepie, wszystkie inne były obdrapanym i oklejonym rozlanym piwskiem, mocno przechodzonym złomem.

    J.
    Dom w Lesie - Dziennik Budowy
    Nie tylko Dom w Lesie - moja strona

    Zasadzić dom, spłodzić drzewo i wybudować syna... czy jakoś tak...

  19. #1919
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    adamKolwaski

    Zarejestrowany
    Jun 2013
    Skąd
    Krakowiany
    Posty
    2

    Domyślnie

    Dom w lesie to super sprawa, tylko co z komarami i innymi owadami, które są wszędzie? Umiecie z tym wytrzymać? Bo w lesie jest tego zatrzęsienie...
    Zapraszam na mojego bloga http://zasilek-dla-bezrobotnych.blogspot.com o zasiłkach dla bezrobotnych. Prowadzę również swój dziennik http://dieta-optymalna.blogspot.com gdyby kogoś interesowało odchudzanie

  20. #1920
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Jarek.P
    Zarejestrowany
    Aug 2004
    Skąd
    pod Warszawą
    Posty
    7.502
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    442

    Domyślnie

    komarów... yyyy.... taaaak.... no jest

    Tyle napiszę, że po pierwsze, do tego idzie przywyknąć. W każdym razie na tyle, żeby nie dostawać wielkich bąbli od każdego ukąszenia. Po drugie - komary tez mają swoje przyzwyczajenia i rzeczy, których nie lubią. W naszym przypadku sprawdza się stojąca na tarasie skrzynka balkonowa obsadzona krzaczkami komarnicy - to taka niepozorna roślinka, której zapachu komary nie lubią. Kiedy chcemy posiedzieć na tarasie, odpalam jeszcze gdzieś sprężynę Brosa (takie antykomarowe kadzidełko w formie zielonej spirali), jedno z drugim powoduje, że zamiast kłębiącego się stada komarów podlatują najwyżej pojedyncze sztuki.

    A w domu - zawsze pod ręką leży elektryczna rakieta przeciwkomarowa:



    Ganianie z tym komarów to nawet fajna zabawa jest, a dość głośny strzał wyładowania, jakim są niszczone zdobycze daje duuużo satysfakcji

    Reszta owadów nie wadzi. Były szerszenie, ale ukiliłem, były osy, zostały wybite bronią biologiczną, z rzeczy potencjalnie drażliwych jest masa pająków, ale te nikomu nie wadzą, niektórzy (ja i Łajza) je nawet lubią.

    J.
    Ostatnio edytowane przez Jarek.P ; 18-06-2013 o 15:22
    Dom w Lesie - Dziennik Budowy
    Nie tylko Dom w Lesie - moja strona

    Zasadzić dom, spłodzić drzewo i wybudować syna... czy jakoś tak...

Strona 96 z 163

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony