dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 156 z 163
Pokaż wyniki od 3.101 do 3.120 z 3256

Temat: Dom w Lesie

  1. #3101
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Jarek.P
    Zarejestrowany
    Aug 2004
    Skąd
    pod Warszawą
    Posty
    7.502
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    442

    Domyślnie

    Sterowanie światłami w sypialni sprawdza się bardzo. Zwłaszcza możliwość zgaszenia nocnej lampki po drugiej stronie małżeńskiego łóżka się przdaje, bez potrzeby uprawiania jakichś ekwilibrystycznych sztuczek czy wychodzenia z łóżka

    A jeśli o pokojach dziecinnych mówimy, to można też przewidzieć zdalne wyłączanie zasilania okolic biurka, tam, gdzie będzie włączony komputer. Bardzo by to usprawniło reagowanie dzieci na hasła typu "obiad na stole, schodźcie już". Obecnie "zaaaraaaaz" może się ciągnąć bez końca, z takim zdalnym wyłącznikiem zaś byłoby szybko i skutecznie
    Dom w Lesie - Dziennik Budowy
    Nie tylko Dom w Lesie - moja strona

    Zasadzić dom, spłodzić drzewo i wybudować syna... czy jakoś tak...

  2. #3102

    Domyślnie

    Mi po głowie chodzi coś takiego: tablet + http://allegro.pl/zdalne-sterowanie-...344251063.html tylko ubolewam że nie ma jakichś wejść które w synoptyce mogłyby zmieniać np kolor ikony w zależności od stanu wyjścia niekoniecznie wyzwolonego tym sterownikiem. Chciałbym aby zadziałanie np. klawiszem na ścianie również podświetlało ikonę tego przycisku na tablecie.

  3. #3103
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar DrKubus
    Zarejestrowany
    Apr 2010
    Skąd
    Łódź, teraz Nekla
    Kod pocztowy
    62-330
    Posty
    968

    Domyślnie

    Cytat Napisał Jarek.P Zobacz post
    A jeśli o pokojach dziecinnych mówimy, to można też przewidzieć zdalne wyłączanie zasilania okolic biurka, tam, gdzie będzie włączony komputer. Bardzo by to usprawniło reagowanie dzieci na hasła typu "obiad na stole, schodźcie już". Obecnie "zaaaraaaaz" może się ciągnąć bez końca, z takim zdalnym wyłącznikiem zaś byłoby szybko i skutecznie
    Myślałem o tym, ale komputery stacjonarne odchodzą do lamusa, a laptopy trzymają już po 9h baterii. Obecnie szybszym sposobem jest wyłączenie routera
    Dom na bagnach... własnoręcznie budowany (dziennik i komentarze)
    P.u. 160 m2, kub. 440 m3, płyta fund. (10cm XPS, 25 cm Żelbet, 10 cm EPS), ściany zew. 24 cm YTONG Energo + 20cm grafit, strop SMART 15 cm, WM+Reku, podł. 100%, OZC (by asolt) EAH = 47 kWh/m²rok, Projektowane obciążenie cieplne ΦHL = 4335W, Zapotrzebowanie na ciepło 7595 kWh/rok
    Planowany start: 05/2014, Oficjalne rozpoczęcie budowy: 6.06.14, Stan "0": 10.09.14, I bloczek: 9.04.15, SSO: 4.12.15, SSZ: 11.03.16

  4. #3104
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Jarek.P
    Zarejestrowany
    Aug 2004
    Skąd
    pod Warszawą
    Posty
    7.502
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    442

    Domyślnie

    To kwestia rozbudowania softu, ten sterownik po prostu działa jedynie on/off i takie tez informacje przekazuje, z najprostszą wizualizacją.

    BTW - touch-sensory już zamówione (póki co te najprostsze do testów, ale namierzyłem już nawet ośmiokanałowe, od razu z szeregowym interfejsem SPI jako wyjściem ), do wizualizacji zaś - LEDy RGB, jeśli to wyjdzie, to będzie szaleństwo, wszystkie kolory tęczy dostępne jako podświetlenie klawiszy, toć ja będę mógł wizualizować nie tylko aktualny stan sterowanego urządzenia, jak obecnie, ale nawet na różne dni tygodnia różne kolory ustawiać

    A obecny sterownik - działa sobie od tygodnia, przez ten tydzień dokadnie 0% (zero) błędów transmisji. Być może, jak mi urządzeń na szynie RS485 przybędzie, to i z błędami może być różnie (choćby kolizje mogą się zacząć pojawiać), ale jeśli to by tak działało, to nawet żadna detekcja błędów nie byłaby potrzebna

    @DrKubus - ale to z kolei niesie za sobą zbyt globalne skutki Myślałem co prawda nad prostym skryptem, który zablokuje konkretne MACadresy, ale póki co jeszcze wystarcza ojcowski autorytet (znaczy najdalej zza piątym "zaaaaraaaaaz" schodzą), więc szkoda mi zachodu
    Dom w Lesie - Dziennik Budowy
    Nie tylko Dom w Lesie - moja strona

    Zasadzić dom, spłodzić drzewo i wybudować syna... czy jakoś tak...

  5. #3105
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Jarek.P
    Zarejestrowany
    Aug 2004
    Skąd
    pod Warszawą
    Posty
    7.502
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    442

    Domyślnie

    Dla odmiany po sterownikach i elektronikach ciekawostka przyrodnicza będzie: wspominałem już nieraz o kocie dochodzącym. Kot dochodzący jest to organizm zjawiający się na posesji samoistnie (podobnie jak myszy lęgnące się z suchych liści), aby stworzyć takie coś wystarczy zacząć wystawiać gdzieś na zewnątrz michę z żarciem. Kot znajdzie się sam bardzo szybko, bywa, że niejeden

    Aktualnie miskę dla kota mamy o taką:



    Kupiliśmy ją w nadziei, że wyjmowane metalowe wkłady będzie łatwiej utrzymać w czystości. I tu się sprawdza, ale głupia sprawa, z miseczkami tymi (one są wyjmowane) zaczęły dziać się cuda. Śledztwo wdrożone przy użyciu kamer monitoringu wykazało, że za cuda odpowiedzialne są... sroki. Tak, sroki. Skubańce kradną te miski regularnie
    W zasadzie nie byłoby to dziwne, błyszczy się, to sroka ciekawa, każde dziecko w dodatku wie, że sroki to złodziejki i jak coś się błyszczy, to kradną. Czemu więc się dziwię? Ano temu, że nasze sroki pustą miskę oddają spowrotem na taras
    Ostatnio edytowane przez Jarek.P ; 24-05-2015 o 14:26
    Dom w Lesie - Dziennik Budowy
    Nie tylko Dom w Lesie - moja strona

    Zasadzić dom, spłodzić drzewo i wybudować syna... czy jakoś tak...

  6. #3106
    ELITA FORUM (min. 1000)
    GraMar

    Zarejestrowany
    Jul 2011
    Skąd
    Marki
    Kod pocztowy
    05-270
    Posty
    1.299

    Domyślnie

    Cytat Napisał Jarek.P Zobacz post
    Śledztwo wdrożone przy użyciu kamer monitoringu wykazało, że za cuda odpowiedzialne są... sroki. Tak, sroki. Skubańce kradną te miski regularnie
    W zasadzie nie byłoby to dziwne, błyszczy się, to sroka ciekawa, każde dziecko w dodatku wie, że sroki to złodziejki i jak coś się błyszczy, to kradną. Czemu więc się dziwię? Ano temu, że nasze sroki pustą miskę oddają spowrotem na taras
    Witam, możesz ten filmik gdzieś umieścić? Ja też mam zawzięte sroki, regularnie stadami tłuką sójki, które wokoło zbierają żołędzie, ale tego u siebie chyba prędko nie zobaczę.
    Pozdrawiam

  7. #3107
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Jarek.P
    Zarejestrowany
    Aug 2004
    Skąd
    pod Warszawą
    Posty
    7.502
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    442

    Domyślnie

    No właśnie nie bardzo mam co pokazywać, monitoring nie nagrywa non-stop, tylko uruchamia się od detekcji ruchu, która niestety sroki "łapie" jedynie jak kotłują się naprawdę blisko kamery. Momentu, kiedy miska niknie nie udało mi się odnaleźć w ogóle, znalazłem nagranie, na którym miska się pojawia (oddały w takim miejscu, że wyraźnie ją widać), niestety nie ma samego momentu przyniesienia miski, na nagraniu widać sroki kłębiące się po tarasie, czterominutowa luka w nagraniu, a po niej sroka odlatuje, a miska już jest.
    Dodatkowo wczoraj rano naocznie widzieliśmy przez okno tarasowe jak sroka miskę wyciąga dziobem z tej plastikowej podstawki (nie zabrała, porzuciła na środku tarasu), więc wina srok-złodziejek jest ewidentna
    Dom w Lesie - Dziennik Budowy
    Nie tylko Dom w Lesie - moja strona

    Zasadzić dom, spłodzić drzewo i wybudować syna... czy jakoś tak...

  8. #3108
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar rewo66
    Zarejestrowany
    Nov 2010
    Posty
    2.124
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    52

    Domyślnie

    Bo to są sroki ninja Więc nie ma szans żeby kamera je nagrała
    Dziennik budowy i komentarze
    Start 17.10.2011r.
    Parterówka 150m2(w tym garaż15m2) Ściany cer.25cm+styro20cm(0,32),poddasze nieużytkowe, Strop drewn ociepl wełną w warstwach 38cm (0,39) i 15cm(0,35), podłoga styro 9cm(0,32),100% podłogówka, okna 3-szyb VEKA 6-kom 0,8 całego okna, drzwi zewn Weissner 8,8cm grubości, WM Zehnder ComfoAir 350 Lux, PC P-W Nibe ze zbiorn. cwu 270L, Kominek Blanka 8kW. OZC 31,1kWh/m2rok. POŚ dren.
    Mieszkamy od 22.03.2014r. ale to nie koniec

  9. #3109

    Domyślnie

    Ja bym na Twoim miejscu umieścił tabliczkę dla gości, że za rzeczy pozostawione na tarasie nie ponosisz odpowiedzialności, hehee.
    I już mieszkamy !

  10. #3110
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Jarek.P
    Zarejestrowany
    Aug 2004
    Skąd
    pod Warszawą
    Posty
    7.502
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    442

    Domyślnie

    Taaaa... najpierw kuna sąsiadkom buty kradła, teraz sroki... zaczynam powątpiewać, czy ktokolwiek jeszcze do nas się wybrać odważy. Ewentualnie, potencjalni goście będą się do nas wybierać już sami zostawiając przezornie wszystko co cenniejsze w domu
    Dom w Lesie - Dziennik Budowy
    Nie tylko Dom w Lesie - moja strona

    Zasadzić dom, spłodzić drzewo i wybudować syna... czy jakoś tak...

  11. #3111
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar rewo66
    Zarejestrowany
    Nov 2010
    Posty
    2.124
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    52

    Domyślnie

    Ale za to możesz organizować obozy przetrwania
    Dziennik budowy i komentarze
    Start 17.10.2011r.
    Parterówka 150m2(w tym garaż15m2) Ściany cer.25cm+styro20cm(0,32),poddasze nieużytkowe, Strop drewn ociepl wełną w warstwach 38cm (0,39) i 15cm(0,35), podłoga styro 9cm(0,32),100% podłogówka, okna 3-szyb VEKA 6-kom 0,8 całego okna, drzwi zewn Weissner 8,8cm grubości, WM Zehnder ComfoAir 350 Lux, PC P-W Nibe ze zbiorn. cwu 270L, Kominek Blanka 8kW. OZC 31,1kWh/m2rok. POŚ dren.
    Mieszkamy od 22.03.2014r. ale to nie koniec

  12. #3112
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Jarek.P
    Zarejestrowany
    Aug 2004
    Skąd
    pod Warszawą
    Posty
    7.502
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    442

    Domyślnie

    Tak na boku Dziennika Budowy (który juz i tak od dawien dawna nie ma kompletnie nic wspólnego z budową):
    Szykowałem z okazji wyborów, ale ponieważ czasowo się nie wyrobiłem, to dałem dziecku do zabawy, Dzień Dziecka akurat, Wyjątek w dodatku przeżywa właśnie sporą fascynację miltariami... ucieszył się chłopak





    A żeby choć na moment do spraw budowlanych wrócić - tu, na tym zdjęciu poniżej widać babola jakiego sobie odwaliłem 5 lat temu mniej więcej:



    Styropian na podłodze w garażu. Tak właściwie, to nie wiem, po co on tam został w ogóle dany, skoro garaż jest i tak odizolowany cieplnie od reszty budynku, ale niech będzie, dodatkowa izolacja, mostki przy ścianach, eciepecie... ok. Jest. nic się z nim złego nie dzieje, niech sobie będzie. Ale próóóóóg, na litośc boską, próg! Odcięty od reszty płyty posadzki przez korpus odwodnienia liniowego, 30cm pasek wylewki na samym wjeździe do garażu, a więc tam, gdzie siłą rzeczy największe obciążenia przenosi i to wszystko postawione na stryropianie??? No luuuudzie!

    Oczywistym było, że ta bezmyślność się zemściła natychmiast po rozpoczęciu normalnego korzystania z garażu, cały próg od brzegu aż po odwodnienie sobie popekał, w końcowym stadium nawet zaczęły tam odłazić płytki. Co było robić? pokląłem sobie pod nosem, dwa tygodnie temu wziąłem największego młotka, jaki mam w domu (i bez skojarzeń proszę!) i rozmieniłem ten próg na pełną taczkę takich malutkich progów, niektórych nawet wciąż wyłożonych gresem Następnie wyjąłem z felernego miejsca styropian, a po opróżnieniu taczki (nie pytajcie. Tyle napiszę, że nie wywiozłem do lasu) wykorzystałem ją w charakterze betoniarki z ręcznym napędem i wykonałem nowy próg. Z litego betonu (w mieszaninie 1:3), dodatkowo zazbrojonego wzdłużnie rurą 1,5" (stary słupek ogrodzeniowy, jeszcze z tymczasowego ogrodzenia budowlanego się poniewierał "bo to się może przydać"). Tydzień temu na ten nowy próg poszedł nowy gres. a w ten weekend go zafugowałem. Starą wylewkę od nowej skutecznie dylatuje odwodnienie liniowe, jakieś problemy mogą się pojawić jedynie po bokach, dlatego zadbałem, żeby granica była na styku płytek gresowych, jeśli zacznie się tam wykruszać fuga, to ją zastąpie silikonem.
    Zdjęć nie robiłem, bo i w sumie nic ciekawego, niemniej odnotowuję ad-acta
    Howgh!
    Ostatnio edytowane przez Jarek.P ; 18-09-2015 o 13:50
    Dom w Lesie - Dziennik Budowy
    Nie tylko Dom w Lesie - moja strona

    Zasadzić dom, spłodzić drzewo i wybudować syna... czy jakoś tak...

  13. #3113
    ELITA FORUM (min. 1000)
    GraMar

    Zarejestrowany
    Jul 2011
    Skąd
    Marki
    Kod pocztowy
    05-270
    Posty
    1.299

    Domyślnie

    Witam. Nie mogę już znaleźć ciekawej dyskusji, jak zabezpieczyć ocieplenie styrodurem ściany fundamentowej (na granicy koniec wylewki a początek kostki) przed demolką podczas jeżdżenia autem.
    Może masz sprawdzony patent?

  14. #3114
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Jarek.P
    Zarejestrowany
    Aug 2004
    Skąd
    pod Warszawą
    Posty
    7.502
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    442

    Domyślnie

    U mnie problem był co prawda z poziomym styropianem i leżącą na niej wylewką, ale to się w zasadzie sprowadza do tego samego: jeżdżenie po styrodurze do niczego dobrego nie doprowadzi, proponowałbym go obciąć tak, żeby się kończył niżej i albo zaufać warstwie nośnej kostki albo wręcz wykonać tam dodatkową betonową belkę jak u mnie, to już do oceny "na miejscu".
    Dom w Lesie - Dziennik Budowy
    Nie tylko Dom w Lesie - moja strona

    Zasadzić dom, spłodzić drzewo i wybudować syna... czy jakoś tak...

  15. #3115
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar witu102
    Zarejestrowany
    Aug 2008
    Posty
    997
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    5

    Domyślnie

    Cytat Napisał Jarek.P Zobacz post
    @Rewo - dzięki!

    @Myjk - cóż, to jest właśnie podstawowa wada samorobnych rozwiązań, że nawet nie umywają się wyglądem w stosunku do takich fabrycznych. Ten mój monitorek na tle takiego panelu, jak pokazujesz wygląda niestety, jak wyciosany siekierą. Na szczęście jednak prócz wady jest i zaleta. Pomijając satysfakcję twórczą towarzyszącą zadaniu, wielką zaletą jest też i koszt. Urządzenie, które pokazujesz, w podstawowej wersji, bez ikonek, tylko podświetlane przyciski kosztuje ponad trzy stówki, czyli tyle, ile mnie kosztowałyby elementy na oba wyżej pokazane urządzenia ("kosztowałyby" bo jak każdy szanujący się majsterklepka większość z takich elementów po prostu mam pod ręką). Jeśli nawet uwzględnimy koszt robocizny, wycenimy czas poświęcony na wykonanie i oprogramowanie, to i tak będzie to znacznie taniej, niż cena podobnego funkcjonalnie systemu z gotowych komponentów, bo nawet z szybkiej kalkulacji wychodzi mi tutaj coś koło 1500zł i to bez uwzględnienia funkcji rozwojowych, które u mnie pojawią się już lada chwila.


    Komentarz na temat tych produktów... nie podejmę się, ponieważ właściwie w ogóle nie znam rozwiązań innych, niż swoje, więc ciężko mi porównać. Tu na forum jest potężny wątek poświęcony domowej automatyce, co prawda bywa tam nerwowa atmosfera, jednak na jakieś konkrety można liczyć, może spróbuj zapytać tamże.
    Hej, postowane przyciski powstały na podstawie moich projektów, które zamawiałem do siebie do domu.
    Jakbyś był zainteresowany, to zdjęcia mogę podesłać.
    Za łącznie 10 paneli w tym 3 szt ze zintegrowanymi kontaktami (łóżka+kuchnia) największy 12 polowy do sterowania oświetleniem ogrodem, reszta nie mniejsza niż 5 przycisków zapłaciłem coś koło 2400zł więc cena jest atrakcyjna nawet w porównaniu gdybym wszystkie to funkcje chciał zrealizować na eleganckich przyciskach np Ospela w szklanych ramkach (różnica 600zł) niby nie mało ale to 25% więcej za wygląd i wygodę.

  16. #3116
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Jarek.P
    Zarejestrowany
    Aug 2004
    Skąd
    pod Warszawą
    Posty
    7.502
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    442

    Domyślnie

    Ok, dzieki za szczegóły.
    Tak czy tak, będę jednak wierny rozwiązaniom samorobnym, jak wcześniej pisałem, rozgryzłem już technologię samodzielnej produkcji takich szklanych płytek-włączników, co prawda obecnie domowa elektronika leży odłogiem, bo inne tematy wysunęły mi się na prowadzenie, ale przyjdzie czas i na nią, jak coś zrobię, to na pewno pokażę.
    Dom w Lesie - Dziennik Budowy
    Nie tylko Dom w Lesie - moja strona

    Zasadzić dom, spłodzić drzewo i wybudować syna... czy jakoś tak...

  17. #3117
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar PeZet
    Zarejestrowany
    Dec 2004
    Kod pocztowy
    96-321
    Posty
    803

    Domyślnie

    Mam niezmiennie w pamięci Twoje, Jarku.P, boje z poddachówkowymi szkodnikami, nazwy ich nie wymieniam , by nie rozdrzaźniać i tak trudnej sytuacji. Dowiedziałem się ostatnio, że ponoć skutecznym sposobem pozbycia się niepożądanych gości jest rozlokowanie... lwich kup. Lwie kupy są dostępne w warszawskim zoo. Lwie kupy są odstępowane przez obsługę za darmo. trudność jedyna polega na tym, że po te kupy jest podobno kolejka.

    Pozdrowienia
    PeZeT
    Wszystko wymaga swego. Buduję dom... 4-5-6 litrowy... a może 6-5-4 litrowy...

    Dziennik PeZeta: http://forum.budujemydom.pl/Dziennik-PeZeta-t11215.html

  18. #3118
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Jarek.P
    Zarejestrowany
    Aug 2004
    Skąd
    pod Warszawą
    Posty
    7.502
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    442

    Domyślnie

    Tak, znam sposób, były tu chyba nawet dyskusje na ten temat
    Lwie, tygrysie... podobno wszystko się nadaje, ja tylko mam pewne obawy co do tego, czy aby kuna jednak nie lepsza
    Tak czy tak, odkąd uszczelniłem dach, kuna szkód nie robi, od czasu do czasu co prawda sobie biega coś po dachu, ale z rzadka i bez następstw. Tylko ostatnio, robiąc porządki w deskach pobudowlanych znalazłem w ich stercie wciągnięty tam drugi z zaginionych dawno temu butów Łajzy oraz o dziwo nową rękawicę spawalniczą. Czyżby tamta kuna była jakąś wielbicielką skór i tych klimatów?

    PS: właśnie dociągnęli mi do domu światłowód
    Dom w Lesie - Dziennik Budowy
    Nie tylko Dom w Lesie - moja strona

    Zasadzić dom, spłodzić drzewo i wybudować syna... czy jakoś tak...

  19. #3119
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Jarek.P
    Zarejestrowany
    Aug 2004
    Skąd
    pod Warszawą
    Posty
    7.502
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    442

    Domyślnie

    No i od wczoraj światłowód (GPON) już działa. Taki internet, to ja rozumiem!
    Dom w Lesie - Dziennik Budowy
    Nie tylko Dom w Lesie - moja strona

    Zasadzić dom, spłodzić drzewo i wybudować syna... czy jakoś tak...

  20. #3120

    Domyślnie

    Teraz sam będziesz hostował treści domwleśne wproste ze swojej szafy rackowej?

Strona 156 z 163

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony