dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 6
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 104
  1. #1
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar m&k
    Zarejestrowany
    Nov 2006
    Posty
    494
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    97

    Domyślnie Zmywarka wyżej - problem z otwieraniem

    Zdecydowałam się na zabudowanie zmywarki wyżej, pod nią będzie szuflada 50 cm wysokości. Nie wiem natomiast jak rozwiązać problem otwierania drzwi zmywarki, jej front przy otwieraniu będzie haczył o front szuflady poniżej..
    czy ktoś z was ma takie rozwiązanie u siebie, jak poradziliście sobie z tym problemem?? PILNE
    tu narazie jest ściernisko..

    EMANUELA II

    komentarze do dziennika

  2. #2

    Domyślnie

    Najmniej drastycznym sposobem jest postawienie zmywarki na dystansie pomiędzy(wieńcem) czołem szuflady a zmywarka





    Tylko ten dystans nie może być na równo z gł,szafki szufladowej przynajmniej 5 cm płytszy a wysokosc dystansu nie mniej niz 1,4 cm ale ja bym zastosował gr formatki np.1.6 lub 1.8

    Drugi sposób jest juz bardziej precyzyjny i pracochłonny trzeba byłoby przyciac czoło szuflady o gr. dystansu (1.6) a także wyfrezowac górny wieniec wraz z bokami szafki Najprosciej bedzie jak dasz ten dystans i bedzie po problemie.

  3. #3
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Trociu

    Zarejestrowany
    Oct 2007
    Posty
    7.907

    Domyślnie

    Możesz ewentualnie jeszcze cofnąć te kilka cm szufladę na dole, coby się zmywarka spokojnie otwierała.

  4. #4
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar m&k
    Zarejestrowany
    Nov 2006
    Posty
    494
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    97

    Domyślnie

    tak właśnie myślałam, że konieczny będzie dystans, dzięki za odpowiedzi!
    tu narazie jest ściernisko..

    EMANUELA II

    komentarze do dziennika

  5. #5
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar witu102
    Zarejestrowany
    Aug 2008
    Posty
    997
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    5

    Domyślnie

    a jaka masz zmywarke (albo na jakiej wysokosci blat), ze udalo ci sie pod nia wcisnac jeszcze 50cm szuflady...ja mam blat standardowy 82cm (chyba) i mam przestrzen ok 5 cm ponizej..akurat na otwarcie...

  6. #6
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar m&k
    Zarejestrowany
    Nov 2006
    Posty
    494
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    97

    Domyślnie

    blat mam na 91 cm, ale w tym miejscu jest wyżej - jakby półka
    po lewej jest cargo, później zmywarka {60 cm szeroka, 86 cm wysoka - powiększona wersja} (zmiana w stosunku do wizualizacji - szuflada pod zmywarką ma 50 cm, a nad zmywarką nie ma już szuflady)




    tu narazie jest ściernisko..

    EMANUELA II

    komentarze do dziennika

  7. #7

    Domyślnie

    Mam zmywarkę na podwyższeniu i jestem b. zadowolona. Nie mam żadnego dystansu i nic nie zawadza. Przestrzeń pomiędzy frontem od zmywarki a frontem od szuflady pod zmywarką nie jest większa niż przy zabudowanym piekarniku na podwyższeniu. Wszystko wygląda bardzo ładnie i jest funkcjonalne. Szuflada pod zmywarką po otwarciu jest płytsza niż wynikałoby to z wielkości frontu szuflady bo zawiera jeszcze dół zmywarki.

  8. #8
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar m&k
    Zarejestrowany
    Nov 2006
    Posty
    494
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    97

    Domyślnie

    właśnie chodzi o taki dystans jak przy podwyższeniu piekarnika
    u mnie fronty były spasowane idealnie i dlatego haczyły ..

    Szuflada pod zmywarką po otwarciu jest płytsza niż wynikałoby to z wielkości frontu szuflady bo zawiera jeszcze dół zmywarki.
    dokładnie tak samo mam
    tu narazie jest ściernisko..

    EMANUELA II

    komentarze do dziennika

  9. #9

    Domyślnie Zmywarka i pralka podniesiona - opinie

    Co myślicie o podniesieniu zmywarki i pralki (ładowanej od frontu) ?
    -poniżej jakieś szuflady czy postumenty ok. 40cm wysokości

    Czy komfort użytkowania rekompensuje kłopoty z montażem?
    Może ktoś już użytkuje taką kombinację? Warto?

  10. #10
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    DorciaIQ

    Zarejestrowany
    May 2008
    Skąd
    Warszawka
    Posty
    5.596
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    198

    Domyślnie

    Ja bym wolała pralkę ładowaną od góry zamiast tego, ale to ja.
    Co do zmywarki to były już takie dyskusje - mi się wydaje że to byłoby dziwne taką wielką klapę otwierać na wysokości iluśtam cm zamiast tuż nad podłoga, ale znowu - to ja

  11. #11
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... ŻĄDŁO FORUM Avatar JoShi
    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Skąd
    mazowieckie
    Posty
    9.894
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    184

    Domyślnie Re: Zmywarka i pralka podniesiona - opinie

    Cytat Napisał gabba
    Co myślicie o podniesieniu zmywarki i pralki (ładowanej od frontu) ?
    -poniżej jakieś szuflady czy postumenty ok. 40cm wysokości

    Czy komfort użytkowania rekompensuje kłopoty z montażem?
    Może ktoś już użytkuje taką kombinację? Warto?
    Wiele osób wypowiadało się już na forum pozytywnie o takim rozwiązaniu przynajmniej jeśli chodzi o zmywarkę. Moja na razie stoi na podłodze, ale z cała pewnością ją podniosę o ile tylko się da. Z różnych powodów. W pralni również przymierzam się do podniesienia pralki. Chcę mieć trochę wygodniej przy jej obsłudze, będę mogła schować np miskę pod nią a w dodatku jak mi się zatka filtr, a to się czasem zdarza, to nie będę potrzebowała kratki w podłodze, żeby w jakiś cywilizowany sposób opróżnić pralkę (w sytuacji gdy stoi ona na podłodze grozi to zbieraniem całej wody szmatą.). Z podobnych powodów podniosę zmywarkę.

    Cytat Napisał DorciaIQ
    Ja bym wolała pralkę ładowaną od góry zamiast tego
    1. Nie tego dotyczy pytanie
    2. Nie ma zmywarek ładowanych od góry
    Na świecie nie ma innych zjawisk, poza zjawiskami fizycznymi...
    Dziennik na forum :: Dziennik ze zdjęciami :: blog

  12. #12

    Domyślnie

    witam, ja mam pralke podniesiona -sprawdza sie znakomicie-nie trzba sie schylac, zeby wyciagnac pranie, pod nia trzymamy z reguly kosz z bielizna ( co do wygodny to jednak wydaje mi sie, ze jest to kwestia przyzwyczajenia)

    PS
    zwroc tylko uwage aby pralka nie byla za wysoko, tzn tak abys mogla wygodnie wsypywac proszek ( nasza pralka stoi dosc wysoko, my z mezem nie mamy problemow ale ktos kto ma 1,5 m musial by stawac na palcach, zeby trafic do odpowiedniej przegrodki )

  13. #13
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    DorciaIQ

    Zarejestrowany
    May 2008
    Skąd
    Warszawka
    Posty
    5.596
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    198

    Domyślnie Re: Zmywarka i pralka podniesiona - opinie

    Cytat Napisał JoShi
    Cytat Napisał DorciaIQ
    Ja bym wolała pralkę ładowaną od góry zamiast tego
    1. Nie tego dotyczy pytanie
    2. Nie ma zmywarek ładowanych od góry
    Słuchaj, ja wiem że Ty się lubisz czepiać a ja niestety nie umiem się powstrzymywać przed odbijaniem piłeczki
    ad 1. Tego, bo pytanie było czy warto dla wygody - wg mnie nie warto, bo większa wygoda i jest z ładowanej od góry - takie jest MOJA opinia i już.
    ad 2. A czy ja mówiłam o zmywarce w tym zdaniu?

  14. #14
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    DorciaIQ

    Zarejestrowany
    May 2008
    Skąd
    Warszawka
    Posty
    5.596
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    198

    Domyślnie

    No i rypła się sprawa pralki ładowanej od góry - nie ma ładowanych od góry suszarek
    W związku z tym będę podnosić
    JoShi, kaloosa możecie napisać jak to macie rozwiązane? Na czym stoi/będzie stała pralka? O podwieszeniu chyba nie może być mowy, bo za ciężkie?

  15. #15

    Domyślnie

    Cytat Napisał kaloosa
    witam, ja mam pralke podniesiona -sprawdza sie znakomicie-nie trzba sie schylac, zeby wyciagnac pranie, pod nia trzymamy z reguly kosz z bielizna ( co do wygodny to jednak wydaje mi sie, ze jest to kwestia przyzwyczajenia)

    PS
    zwroc tylko uwage aby pralka nie byla za wysoko, tzn tak abys mogla wygodnie wsypywac proszek ( nasza pralka stoi dosc wysoko, my z mezem nie mamy problemow ale ktos kto ma 1,5 m musial by stawac na palcach, zeby trafic do odpowiedniej przegrodki )
    super pomysł, ale skąd wziąć takie nóżki?

  16. #16
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    DorciaIQ

    Zarejestrowany
    May 2008
    Skąd
    Warszawka
    Posty
    5.596
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    198

    Domyślnie

    chyba przestały tu zaglądać

  17. #17
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar m&k
    Zarejestrowany
    Nov 2006
    Posty
    494
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    97

    Domyślnie

    Cytat Napisał smutna lidka
    super pomysł, ale skąd wziąć takie nóżki?

    zmywarkę stawia się na innej szafce (tak jak popularnie robi się to z piekarnikiem)

    mam u siebie takie rozwiązanie i bardzo polecam
    natomiast pralkę mam ładowaną od góry - też bardzo praktyczne rozwiązanie, szczególnie jak ma się skosy w suszarni..
    tu narazie jest ściernisko..

    EMANUELA II

    komentarze do dziennika

  18. #18

    Domyślnie Zmywarka zabudowana w slupku - wyzej - ma ktos? Fotki

    Witam Was,
    ktos zabudowal sobie zmywarke wyzej, np tak:


    Jakiej marki macie zmywarke? JAki model? Bo nie wszystkie sie da zabudowac?Bo musi byc bez cokolu, zeby drzwi sie dalo otworzyc, ewentualnie jak wykonczyc ten pas pod zmywarka, po pod nia chcialabym jeszcze szafke?

    Podzielcie sie rozwiazaniami, dzieki!

  19. #19

    Domyślnie

    A gdzie o tej Pani na zdjęciu jest zlew ciekawe? Czy ona wkłada do zmywarki naczynia prosto ze stołu? Nie wyrzuca resztek do kosza? Nie spłukuje grubszych kawałków? Nie kapie jej na piękną podłogę kiedy przenosi talerze do zmywarki? Mój projektant kuchni uparcie trzymał się wzorca: "Osoba praworęczna ma zmywarkę po prawej stronie zlewu"... pewnie dlatego tak mi sie od razu kojarzy:)
    A poza tym to ustawianie zmywarki trochę wyżej uważam za całkiem rozsądne. O ile da się tak zrobić przyłącze wody - wyżej. Przynajmniej schylać sie nie trzeba.

  20. #20

    Domyślnie zmywarka na innej wysokości?

    jak w temacie czy spotkaliście zmywarkę zamontowaną wyżej niż standardowo?Skoro piekarniki umieszcza się na pewnej wysokości dla wygody aby nie trzeba było się schylać ,co sądzicie o takim umiejscowieniu zmywarki ,bo wydaje mi się że do zmywarki schylamy się częściej niż do piekarnika???
    anjas

Strona 1 z 6

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony