dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 5
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 96
  1. #1
    ELITA FORUM (min. 1000) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    gaga2

    Zarejestrowany
    Sep 2002
    Posty
    1.377
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    24

    Domyślnie PRALKA, ZMYWARKA z opcją podłaczenia ciepłej wody

    Witam,
    założyliśmy sobie, że skoro ciepła woda będzie grzana za pomocą kolektorow słonecznych, to oszczędniej bedzie podłączyć ciepłą wodę do zmywarki, niż grzać tę wodę grzałką w zmywarce. No i teraz okazało się, że np. zmywarki Boscha (to wstępnie nasz typ) nie mają takiej funkcji. Czy ktoś z Was wie, jakie zmywarki mają opcję podłączenia do ciepłej wody. I bardziej ogólnie: czy warto czegoś takiego szukać czy sobie odpuścić?
    Pozdrawiam,
    gaga2

  2. #2

    Domyślnie

    W jednej z firm w instrukcji napisali bardzo wyraznie - istnieje mozliwosc podlaczenia cieplej wody zamiast zimnej, jednak jakosc zmywania nieznacznie sie obniza - do tej pory nie wiem skad taki zapis, ale moze ma to jakies logiczne wytlumaczenie.

    Chyba lepiej jest kupic zmywarke z opoznionym startem, jak sie ma taryfe G12 i po prostu zmywac w nocy - z reszta kolektory przez caly rok ci niezagwarantuja wystarczajacej ilosci cieplej wody a zmywac trzeba.

  3. #3

    Domyślnie

    U siebie mam podlaczona zmywarke firmy Amica do cieplej wody. Dzieki temu znacznie skrocil sie czas zmywania (ogrzania wody). Pogorszenia jakosci zmywania nie zauwazylem (wczesniej podlaczona byla do wody zimnej).

  4. #4
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Jarek.P
    Zarejestrowany
    Aug 2004
    Skąd
    pod Warszawą
    Posty
    7.502
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    442

    Domyślnie

    Cytat Napisał neptunek
    W jednej z firm w instrukcji napisali bardzo wyraznie - istnieje mozliwosc podlaczenia cieplej wody zamiast zimnej, jednak jakosc zmywania nieznacznie sie obniza - do tej pory nie wiem skad taki zapis, ale moze ma to jakies logiczne wytlumaczenie.
    Wynika to stąd, że niektóre cykle pracy są wykonywane w czasie grzania wody. Dostarczenie zmywarce od razu wody ciepłej te cykle po prostu skraca.

    J.

  5. #5

    Domyślnie

    Poprostu w zmywarce jest termostat sterujacy grzalka. Jesli ustawiona jest temperatura mycia 55st. C a woda na wejsciu ma 20st. C to grzanie trwa x minut. Jezeli woda na wejsciu ma 40st.C to grzanie trwa krocej.

  6. #6

    Domyślnie

    Cytat Napisał Jarek.P
    Wynika to stąd, że niektóre cykle pracy są wykonywane w czasie grzania wody. Dostarczenie zmywarce od razu wody ciepłej te cykle po prostu skraca.

    J.
    Ale NIE napisali ze zmywanie trwa mniej, tylko ze JAKOSC zmywania jest gorsza - wynika z tego fakt, ze jezeli podlaczymy zimna wode, to:
    1. naczynia wymyte sa bardzo dobrze
    2. zmywanie kosztuje nas drozej o ksozt grzania wody,
    a jezeli podlaczmy ciepla wode, to:
    1. naczynia wymyte sa .... niewiadomo jak
    2. mniej albo w ogole nie ma podgrzewania wody.

  7. #7

    Domyślnie

    najlepiej porównać. podłącz najpier do zimnej a później do ciepłej. porównaj koszty, czas mycia i jakość mycia. ale sprawdź czy aby nie stracisz gwarancji jak podłączysz ciepłą wodę.

  8. #8

    Domyślnie Re: podłączenie ciepłej wody do zmywarki?

    Cytat Napisał gaga2
    Witam,
    założyliśmy sobie, że skoro ciepła woda będzie grzana za pomocą kolektorow słonecznych, to oszczędniej bedzie podłączyć ciepłą wodę do zmywarki, niż grzać tę wodę grzałką w zmywarce. No i teraz okazało się, że np. zmywarki Boscha (to wstępnie nasz typ) nie mają takiej funkcji. Czy ktoś z Was wie, jakie zmywarki mają opcję podłączenia do ciepłej wody. I bardziej ogólnie: czy warto czegoś takiego szukać czy sobie odpuścić?
    Ja sobie odpuściłem. W bloku ciepła woda jest ZAWSZE gorszej jakosci niż zimna (jeżeli jest to PEC)
    W domu doprowadzenie kilkunastu litrów (1x - 2x) ciepłej wody do zmywarki powoduje, jeżeli nie mamy cyrkulacji, że ciepła woda bedzie tylko w rurach a w zmywarce już ta wychłodzona. Chyba że ktoś ma cyrkulację lub korzysta z ciepłej wody w kuchni non-stop
    Tomasz
    <NOTO>

    "Górnicy, funkcjonariusze UOP, ABW i CBA. Przechodzą na emerytury po 25-30 latach pracy i dostają dwa razy więcej niż inni.
    Jak wynika z raportu ZUS górnik dostaje prawie 3 tysiące. Mundurowi po ok. 2,9 tysiąca. Oni pracują średnio po 25 lat.
    Wynika z tego wszystkiego, że im kto krócej w Polsce pracuje – tym więcej dostaje. "

    http://forum.muratordom.pl/viewtopic.php?t=54419

  9. #9

    Domyślnie Zmywarka - podłaczenie do zimnej/ciepłej wody???

    cześć wszystkim!
    Poradźcie kochani w takiej sprawie,
    Interesuje mnie zmywarka pod zabudowę: Electrolux ESL4131vi albo AMica ZIS2450.
    Chodzi mi o podłączenie do wody obu zmywarek. Obie mają przepływowy ogrzewacz wody, z tym że Electroluz ma podłączenie zimnej i ciepłej, a Amica zimnej. Co to oznacza? Czy jesłi wybiorę Electrolux to muszę podłączyć ją do z i c.wody czy wystarczy tylko do zimniej skoro ma ten ogrzewacz? Co daje podłączenie do ciepłej wody?
    C a r p e D i e m !

  10. #10

    Domyślnie Zmywarka - podłaczenie zimnej/ciepłej wody

    Poradźcie dobrzy ludzie w takiej sprawie,
    Interesuje mnie zmywarka pod zabudowę: Electrolux ESL4131vi albo AMica ZIS2450.
    Chodzi mi o podłączenie do wody obu zmywarek. Obie mają przepływowy ogrzewacz wody, z tym że Electroluz ma podłączenie zimnej i ciepłej, a Amica zimnej. Co to oznacza? Czy jesłi wybiorę Electrolux to muszę podłączyć ją do z i c.wody czy wystarczy tylko do zimniej skoro ma ten ogrzewacz? Co daje podłączenie do ciepłej wody?
    C a r p e D i e m !

  11. #11
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    Imielok

    Zarejestrowany
    Oct 2002
    Posty
    7

    Domyślnie Re: Zmywarka - podłaczenie do zimnej/ciepłej wody???

    Cytat Napisał gregyoda
    Chodzi mi o podłączenie do wody zmywarek. Co daje podłączenie do ciepłej wody?
    To zależy czym grzejesz ciepłą wodę i ile Cię będzie kosztować podgrzanie litra wody przez zmywarkę a ile podgrzanie tego samego litra przez źródło ciepłaej wody użytkowej. U mnie cwu grzeje kolektor słoneczny, więc - dopóki jest dość słoneczka - ewidentnie taniej jest skorzystać z kolektora słonecznego niż z grzałki w zmywarce. Zimą gdy będe grzał prądem wychodzi na to samo.
    Pozdrawiam
    Imielok - mąż Gagi2
    Imielok = mieszkaniec miejscowości Imielin (woj. śląskie)

  12. #12
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    Imielok

    Zarejestrowany
    Oct 2002
    Posty
    7

    Domyślnie Re: podłączenie ciepłej wody do zmywarki?

    Cytat Napisał NOTO
    W domu doprowadzenie kilkunastu litrów (1x - 2x) ciepłej wody do zmywarki powoduje, jeżeli nie mamy cyrkulacji, że ciepła woda bedzie tylko w rurach a w zmywarce już ta wychłodzona. Chyba że ktoś ma cyrkulację lub korzysta z ciepłej wody w kuchni non-stop
    Jest jeszcze trzecia możliwość, żeby woda doprowadzona do zmywarki była ciepła. Nie mamy cyrkulacji ani nie będziemy korzystać non stop z ciepłaej wody w kuchni, ale mamy wzdłuż rurek z ciepłą wodą elektryczne ogrzewanie kompensacyjne firmy LUXBUD, które powstrzyma wodę przed wychłodzeniem.

    DO UŻYTKOWNIKA ZMYWARKI AMICA
    Proszę o informację o ile krócej trwa zmywanie po podłączeniu ciepłej wody ?
    Pozdrawiam
    Imielok - mąż Gagi2
    Imielok = mieszkaniec miejscowości Imielin (woj. śląskie)

  13. #13

    Domyślnie

    Ja mieszkam w nowym bloku.
    Nie bardzo wiem czy podłączyć ją także do ciepłej wody, czy tylko do zimnej? Będzie dla mnie jakaś różńica?
    C a r p e D i e m !

  14. #14

    Domyślnie

    Podłączenie do ciepłej owdy daje oszczędności energetyczne (nie trzeba podgrzewać wodę prądem w zmywarce, ale np. gazem, co jest tańsze).

    A gdzie Elektrolux ma swoją stronę internetową, bo chciałem się tej zmywarce przyjżeć?
    GG 5410889

  15. #15

    Domyślnie

    A chyba electrolux.pl/....com.pl.
    Jak to gazem??
    C a r p e D i e m !

  16. #16
    Guest

    Domyślnie

    Cytat Napisał Szaruś
    Podłączenie do ciepłej owdy daje oszczędności energetyczne (nie trzeba podgrzewać wodę prądem w zmywarce, ale np. gazem, co jest tańsze).
    Oszczędność w tym wypadku jest moim zdaniem złudna, ponieważ zmywarka nie tylko zmywa ale również płucze ok. 6-krotnie. Jeśli podłączymy ją do ciepłej wody to trochę dołożymy do interesu. Chyba, że mamy ciepłą wodę ze źródeł geotermalnych lub z kolektora słonecznego. W krajach gdzie dostęp do tanich źródeł ciepła jest ułatwiony takie rozwiązanie jest uzasadnione. Z jakiś względów w Amice nie zastosowano zamienników, myślę, że właśnie z tego względu.Pozdrawiam

  17. #17

    Domyślnie

    Niektóre pralki, również mają połączenie na z i c wodę,ale do płukania nabiera tylko zimną wodę i zmywarka chyba też działa na tej zasadzie. Może się mylę ? Nie wiem.....proszę mnie oświecić...

  18. #18

    Domyślnie

    Niektóre pralki, również mają połączenie na z i c wodę,ale do płukania nabiera tylko zimną wodę i zmywarka chyba też działa na tej zasadzie. Może się mylę ? Nie wiem.....proszę mnie oświecić...

  19. #19

    Domyślnie

    Ale czy to podłączenie do ciepłej wody coś daje konkretnie?
    Lepiej się domyje?
    A jak podłączę tylko do zimnej to wtedy zmywarka pogrzeje sobie wodę co wiąze się ze zuzyciem energii czyli jakis tam koszt, prawda?
    C a r p e D i e m !

  20. #20
    Guest

    Domyślnie

    Cytat Napisał KURA
    Niektóre pralki, również mają połączenie na z i c wodę,ale do płukania nabiera tylko zimną wodę i zmywarka chyba też działa na tej zasadzie. Może się mylę ? Nie wiem.....proszę mnie oświecić...
    Być może są zmywarki i pralki, które mają osobne przyłącze do pobierania wody tylko do mycia, nie do płukania. W takim przypadku może być uzasadnione podłączenie ciepłej wody, np. z zasobnika podgrzewanego gazem. Ja mam zmywarkę Whirpool i niestety mam tylko jeden kranik do poboru wody, albo zimnej albo ciepłej. Może mam zacofany sprzęt (4-letni). Pozdrawiam

Strona 1 z 5

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony