dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 6
Pokaż wyniki od 21 do 40 z 104
  1. #21

    Domyślnie

    Cytat Napisał Gogdi
    ...Mój projektant kuchni uparcie trzymał się wzorca: "Osoba praworęczna ma zmywarkę po prawej stronie zlewu"......
    Hmm - oboje z żona jesteśmy praworęczni, ale jakoś nam nie wadzi, że zmywarka jest po lewej. Ale oczywiście blisko zlewu - inaczej trudno sobie wyobrazić...

  2. #22

    Domyślnie

    czestotliwosc jest pewnie wzgledna tylko ze piekarnik jest mnijeszy i lzejszy troche z pewnoscia. poza tym zmywarka podobnie do pralki wibruje troche w zwiazku z tym potrebue wiecej stabilnosci i nie wiem czy byloby ok gdyby wisiala

  3. #23

    Domyślnie Re: zmywarka na innej wysokości?

    ,co sądzicie o takim umiejscowieniu zmywarki ,bo wydaje mi się że do zmywarki schylamy się częściej niż do piekarnika???
    [/quote]

    jeśli jesteś " koszykarskiego" wzrostu, to może i zdałoby to egzamin...
    zmywarki otwierają się najczęściej uchylnie z góry ... górna półka wysuwana.... i wyjmowanie, czy wkładanie tam naczyń....prawdę mówiąc nie wyobrażam sobie zmywarki na poziomie np. blatu kuchennego (wolę się schylać )

  4. #24

    Domyślnie

    przedmówca ma rację. Jeżeli chciałbym podnieść zmywarkę podmurował bym pod nią jakiś postument np. z ytonga lub zrobił jakiś inny stabilny podest. Pozdrawiam

  5. #25

    Domyślnie

    Cytat Napisał Gogdi
    A gdzie o tej Pani na zdjęciu jest zlew ciekawe?
    hehe, nie pomyslalam o tym Ja planuje zmywarke wyzej, ale obok niej z pol metra blatu i zlew.
    Tylko jaka zmywarke da sie tak zamontowac? Ciagle licze na to ze ktos tak juz ma! W Polsce!

  6. #26

    Domyślnie

    Ja montuję zmywarkę ok 45 cm nad podłogą, testować zacznę za ok 2 miesiące. Widziałam takie rozwiązanie na ekspozycji firmy produkującej meble kuchenne i jak dla mnie to super wygoda. Zmywarka oprócz górnego ma też dolny kosz i schylanie się do niego jest malo wygodne a robi się to znacznie częściej niż do piekarnika, przynajmniej w moim domu
    Nie bardzo chce mi się wierzyć że zmywarka wibruje podobnie jak pralka, tam nie ma żadnego obracającego sie bębna.

  7. #27

    Domyślnie

    Nie bardzo chce mi się wierzyć że zmywarka wibruje podobnie jak pralka, tam nie ma żadnego obracającego sie bębna.
    [/quote]

    bo rzeczywiscie nie wibruje (przynajmniej u mnie nie ma funkcji odwirowywania ) a 45 cm - to jest tylko wygoda (wyobrażałam sobie tę zmywarkę na poziomie blatu - "normalnie" też jest na jakimś poziomie od podłogi tzn u mnie- w zabudowie - z 15 20 cm? - nie mierzyłam)
    zmierzyłam: 16 cm
    a i trzeba pomyśleć o doprowadzeniu na odpowiednią wysokość przyłączy

  8. #28

    Domyślnie

    nie mowie ze wibruje podobnie do pralki, ale ze wibruje, bo podczas zmywania pracuja ruchome elemnty i z pewnoscia w jakims stopniu wytwarza to wibracje

  9. #29

    Domyślnie Zmywarka w słupku

    orientuje się ktoś czy każdą zmywarkę do zabudowy mozna umieścic wyżej? Chcę zabudować tak, żeby sie nie garbić na jakiejś rozsądnej wysokości, ale zapewne niżej niz przeciętny wysoko umieszczony piekarnik

  10. #30
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar zuz@nka
    Zarejestrowany
    Jul 2008
    Posty
    9.937
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    228

    Domyślnie

    nie spotkałam sie żeby ktos chciał zmywarke wyżej ( a zjmuje sie kuchniami juz ponad 10 lat) i nigdy w ten sposób nie montowaliśmy ale mozna sobie np postwaic wyżej taką;

    http://www.electrolux.pl/node38.aspx?productId=10083

  11. #31
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... ŻĄDŁO FORUM Avatar JoShi
    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Skąd
    mazowieckie
    Posty
    9.894
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    184

    Domyślnie

    Cytat Napisał zuz@nka
    nie spotkałam sie żeby ktos chciał zmywarke wyżej
    To kiepski masz wywiad. W wątku o zmywarkach parę osób deklarowało, że by chciało a o ile się nie mylę byli tez tacy co pisali, że już maja nieco podwyższoną. Osobiście uważam, że każda zmywarka do zabudowy może być zamontowana wyżej. Bo niby dlaczego nie?
    Na świecie nie ma innych zjawisk, poza zjawiskami fizycznymi...
    Dziennik na forum :: Dziennik ze zdjęciami :: blog

  12. #32
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar zuz@nka
    Zarejestrowany
    Jul 2008
    Posty
    9.937
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    228

    Domyślnie

    Cytat Napisał JoShi
    Cytat Napisał zuz@nka
    nie spotkałam sie żeby ktos chciał zmywarke wyżej
    To kiepski masz wywiad. W wątku o zmywarkach parę osób deklarowało, że by chciało a o ile się nie mylę byli tez tacy co pisali, że już maja nieco podwyższoną. Osobiście uważam, że każda zmywarka do zabudowy może być zamontowana wyżej. Bo niby dlaczego nie?
    Ja tego nie neguję ale zaznaczam iz osobiście żaden klient do tej pory nie sugerowała żeby mu w kuchni umieścić zmywarkę wyżej, a że człowiek uczy się od innych to muszę to spraktykować u siebie i "posyłać" metodę dalej, ale najpierw zasiegne info o technicznych aspektach takiego rozwiązania, czy sprzęt jest przystosowany pod względem bezpieczeństwa itp itd

  13. #33
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... ŻĄDŁO FORUM Avatar JoShi
    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Skąd
    mazowieckie
    Posty
    9.894
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    184

    Domyślnie

    Cytat Napisał zuz@nka
    ...ale najpierw zasiegne info o technicznych aspektach takiego rozwiązania, czy sprzęt jest przystosowany pod względem bezpieczeństwa itp itd
    No bez przesady. Nawet pralki, które wszak z biegiem lat mogą zacząć "chodzić" montuje się na podwyższeniu dla wygody, a co dopiero zmywarki.
    Na świecie nie ma innych zjawisk, poza zjawiskami fizycznymi...
    Dziennik na forum :: Dziennik ze zdjęciami :: blog

  14. #34
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar zuz@nka
    Zarejestrowany
    Jul 2008
    Posty
    9.937
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    228

    Domyślnie

    Cytat Napisał JoShi
    Cytat Napisał zuz@nka
    ...ale najpierw zasiegne info o technicznych aspektach takiego rozwiązania, czy sprzęt jest przystosowany pod względem bezpieczeństwa itp itd
    No bez przesady. Nawet pralki, które wszak z biegiem lat mogą zacząć "chodzić" montuje się na podwyższeniu dla wygody, a co dopiero zmywarki.
    specem od warunków technicznych nie jestem - głosu nie zabieram

  15. #35

    Domyślnie

    Ja myślę, że fakt iż ktoś sobie już tak zmywarkę zamontował nie świadczy jednoznacznie że to dobry sposób. Zgadzam się z zuz@nką, lepiej sprawdzić dokładnie czy takie rozwiązanie jest ok. Tak działają odpowiedzialni profesjonaliści, a inni realizują każdy pomysł klienta, nawet jeśli wiedzą że ta zmywarka po roku pracy rozwali szafkę.
    Pozdrawam
    Tu była reklama

  16. #36
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar zuz@nka
    Zarejestrowany
    Jul 2008
    Posty
    9.937
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    228

    Domyślnie

    Cytat Napisał Wanderlei
    Ja myślę, że fakt iż ktoś sobie już tak zmywarkę zamontował nie świadczy jednoznacznie że to dobry sposób. Zgadzam się z zuz@nką, lepiej sprawdzić dokładnie czy takie rozwiązanie jest ok. Tak działają odpowiedzialni profesjonaliści, a inni realizują każdy pomysł klienta, nawet jeśli wiedzą że ta zmywarka po roku pracy rozwali szafkę.
    Pozdrawam
    DZIĘKI !!!

    Trzeba szanować pieniądze klientów i naszą pracę i koszty związane z późniejszą reklamacja i pretensjami, bo to nas wykonawców spoczywa obowiązek sprawdzenia prawidłowości zamawianej/wykonanej usługi.

  17. #37

    Domyślnie

    Dlatego pytam własnie

    Wydaje mi się, że jedynym problemem byłaby waga ustrojstwa, ale z drugiej strony przecież piekarniki są też cięzkie, a potrafią byc bardzo wysoko montowane. A w zmywarkach nie ma takiego telepania jak w pralkach, więc problem niestabilności chyba nie istnieje.

    A może sie mylę.

    Co do częstotliwości - rzecz rzadka, a jakże, ale spotkałam się z planami takich rozwiązań na forum gazety i znalazłam jedno zdjęcie - wygląda genialnie. ine mam niestety do niego linka:/

  18. #38
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... ŻĄDŁO FORUM Avatar JoShi
    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Skąd
    mazowieckie
    Posty
    9.894
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    184

    Domyślnie

    Cytat Napisał majalu
    Wydaje mi się, że jedynym problemem byłaby waga ustrojstwa, ale z drugiej strony przecież piekarniki są też cięzkie, a potrafią byc bardzo wysoko montowane. A w zmywarkach nie ma takiego telepania jak w pralkach, więc problem niestabilności chyba nie istnieje.

    A może sie mylę.
    Ja tam w życiu lubię się po prostu kierować rozsądkiem i własną wygodą. Dlatego będę montować zmywarkę do zabudowy (podobnie jak pralkę) na podwyższeniu. Już moja w tym głowa, żeby opierała się na czymś co się nie zarwie I zrobię to na własną odpowiedzialność
    Na świecie nie ma innych zjawisk, poza zjawiskami fizycznymi...
    Dziennik na forum :: Dziennik ze zdjęciami :: blog

  19. #39
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar monikaa13
    Zarejestrowany
    Mar 2007
    Posty
    2.898
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    58

    Domyślnie

    Oj też jestem chętna na takie cudo i udogodnienie


  20. #40

    Domyślnie

    o, właśnie to zdjęcie!

    mam do wyboru albo piekarnik albo zmywarkę wyżej, ze względu na układ kuchni, wygrała zmywarka - częstotliwość jakby większa

    ile razy widze to zdjęcie tyle razy doświadczam dzikiej ekscytacji Jak tak nie będę miała, to będę ciężko zawiedziona. Musi się dac zrobić

Strona 2 z 6

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony