dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 3 z 6
Pokaż wyniki od 41 do 60 z 104
  1. #41
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar monikaa13
    Zarejestrowany
    Mar 2007
    Posty
    2.898
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    58

    Domyślnie

    Ja też chciałabym tak ale nie mam miejsca Co do zrobienia to chyba musi się dać. Teraz wszystko można

  2. #42
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar zuz@nka
    Zarejestrowany
    Jul 2008
    Posty
    9.937
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    228

    Domyślnie

    Rozwiązanie bardzo ładne lecz czy oby praktyczne????
    Wszak zazwyczaj pozostają różne nieskonsumowane resztki w kubkach, szklankach, na talerzach które zgarniamy i opłukujemy w zlewozmywakach a następnie chowamy do zmywarki i droga od zlewu do zmywarki może spowodować spłynięcie np. wody na podłogę z przenoszonych naczyń, chyba że te oba ważne w wyposażeniu kuchni sprzęty znajdą się w pobliżu.....

  3. #43

    Domyślnie

    To zdjęcie ma zobrazowac WYSOKOŚĆ zmywarki, nie jej odległość od zlewu, bo to jest - zgodze się - do niczego, bo wygląda jakby zlew był in a galaxy far, far away

    Normalnie zmywarkę daje się w pobliżu zlewu, prawda?
    WIęc nie ma różnicy w kwestii chalapania czy ta zmywarka będzie nisko czy podniesiona - bo będzie w takiej samej odległości od zlewu w każdym przypadku. Różnica jest dla kręgosłupa - jak często się korzytsa ze zmywarki - minimum raz dziennie, więc kilka zgarbień dziennie mniej.

  4. #44
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar zuz@nka
    Zarejestrowany
    Jul 2008
    Posty
    9.937
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    228

    Domyślnie

    Cytat Napisał majalu
    To zdjęcie ma zobrazowac WYSOKOŚĆ zmywarki, nie jej odległość od zlewu, bo to jest - zgodze się - do niczego, bo wygląda jakby zlew był in a galaxy far, far away

    Normalnie zmywarkę daje się w pobliżu zlewu, prawda?
    WIęc nie ma różnicy w kwestii chalapania czy ta zmywarka będzie nisko czy podniesiona - bo będzie w takiej samej odległości od zlewu w każdym przypadku. Różnica jest dla kręgosłupa - jak często się korzytsa ze zmywarki - minimum raz dziennie, więc kilka zgarbień dziennie mniej.
    Jasne że tak, lecz nie wszyscy myślą o względach praktyczno-użytkowych tylko efektownych jak na tym zdjęciu.
    Co do wygody i zdrowia to oczywiście zgadzam sie że powinna być wyżej, spraktykowałam to na podstawie korzystania z pralki Ariston która ma wysokość ponad 100 i naprawdę jest wygodniej wyciagać pranie z takiej wysokości więc NAPEWNO było by to równie komfortowe w przypadku zmywarki.
    Sposób matowania jej na tej wysokości ( zdjęcie o którym mowa wczesniej) nie tak popularny ponieważ w 90% zmywarka jest w pobliżu zlewu który najczęściej montowany jest tak że nie umożliwa sąsiedztwa zmywarki na innej wysokości.


  5. #45

    Domyślnie

    Cytat Napisał monikaa13
    Oj też jestem chętna na takie cudo i udogodnienie

    Nie widzę zlewu w pobliżu...
    myślę, że szybko zaczęłabym przeklinać takie udogodnienie. Do tego jasna podłoga i obowiązkowe mopowanie po każdym załadowaniu do zmywarki... brrrr
    Z każdym dniem coraz mniej kurzu...

    http://picasaweb.google.pl/kasiaura7

  6. #46
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar zuz@nka
    Zarejestrowany
    Jul 2008
    Posty
    9.937
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    228

    Domyślnie

    Cytat Napisał kaura
    Cytat Napisał monikaa13
    Oj też jestem chętna na takie cudo i udogodnienie

    Nie widzę zlewu w pobliżu...
    myślę, że szybko zaczęłabym przeklinać takie udogodnienie. Do tego jasna podłoga i obowiązkowe mopowanie po każdym załadowaniu do zmywarki... brrrr
    Słusznie !!!!!!!!!!!!!!!!!!

    No właśnie o tym pisałam we wczesniejszych postach - jak miło że ktoś też tak to widzi....

  7. #47

    Domyślnie

    zuz@nka, a spotkałaś się z płytą gazową montowaną na niższej szafce ?
    Ja takie rozwiązania pamiętam ze starszych katalogów, ale nie miałam okazji
    projektować.
    Może Ty ?
    Zajrzyj, moje pytanie na tej samej stronie.

  8. #48
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar monikaa13
    Zarejestrowany
    Mar 2007
    Posty
    2.898
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    58

    Domyślnie

    Cytat Napisał zuz@nka
    Cytat Napisał kaura
    Cytat Napisał monikaa13
    Oj też jestem chętna na takie cudo i udogodnienie

    Nie widzę zlewu w pobliżu...
    myślę, że szybko zaczęłabym przeklinać takie udogodnienie. Do tego jasna podłoga i obowiązkowe mopowanie po każdym załadowaniu do zmywarki... brrrr
    Słusznie !!!!!!!!!!!!!!!!!!

    No właśnie o tym pisałam we wczesniejszych postach - jak miło że ktoś też tak to widzi....
    hihi ale to jest zdjęcie katalogowe, tak żeby było ładnie. Nikt nie twierdzi, że zlew ma być daleko, czy ma być jasna podłoga w kuchni Choć ja akurat jasną na pewno będę mieć.
    Jak ktoś wyżej napisał zdjęcie ma pokazywać, że da się zamnotować zmywarkę wyżej i już. Nic więcej!

  9. #49
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar zuz@nka
    Zarejestrowany
    Jul 2008
    Posty
    9.937
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    228

    Domyślnie

    Cytat Napisał tula
    zuz@nka, a spotkałaś się z płytą gazową montowaną na niższej szafce ?
    Ja takie rozwiązania pamiętam ze starszych katalogów, ale nie miałam okazji
    projektować.
    Może Ty ?
    Zajrzyj, moje pytanie na tej samej stronie.
    Projektowałam i wyżej i niżej ale różnice w wysokości między blatem roboczym a blatem gdzie wpuszczona była płyta (lecz nie gazowa a ceramiczna) była ok 10-15 cm.

    Sama osobiście miałam kilka lat temu podniesioną część blatu z płytą ale nie uznaję tego za super pomysł - musiałam się sama przekonać,
    Za to lubię w kuchniach klasycznych/angielskich jak blat z kuchnią jest wysunięty do przodu.

  10. #50

    Domyślnie

    Monika, ament, ament, włąśnie o to chodzi, że można bo reszta rozwiązań, łącznie z wysokim połyskiem dla mnie akurat skrajnie niepraktyczna. Chociaż ta dzika czerwień energetyzująca.

    Ewdentnie zdjęcie nie-z-realu bo babka chuda, a wiadomo ze w czerwonych wnętrzach jeść się chce. Jakby było prawdziwe babka ważyłaby z 100 kilo

  11. #51
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar zuz@nka
    Zarejestrowany
    Jul 2008
    Posty
    9.937
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    228

    Domyślnie

    Cytat Napisał monikaa13
    Cytat Napisał zuz@nka
    Cytat Napisał kaura
    Cytat Napisał monikaa13
    Oj też jestem chętna na takie cudo i udogodnienie

    Nie widzę zlewu w pobliżu...
    myślę, że szybko zaczęłabym przeklinać takie udogodnienie. Do tego jasna podłoga i obowiązkowe mopowanie po każdym załadowaniu do zmywarki... brrrr
    Słusznie !!!!!!!!!!!!!!!!!!

    No właśnie o tym pisałam we wczesniejszych postach - jak miło że ktoś też tak to widzi....
    hihi ale to jest zdjęcie katalogowe, tak żeby było ładnie. Nikt nie twierdzi, że zlew ma być daleko, czy ma być jasna podłoga w kuchni Choć ja akurat jasną na pewno będę mieć.
    Jak ktoś wyżej napisał zdjęcie ma pokazywać, że da się zamnotować zmywarkę wyżej i już. Nic więcej!
    Jasne - zdjęcia pokazują, ludzie oglądają potem chcą żeby tak było jak na zdjęciu a w efekcie końcowym (użytkując) klną że im się nie odradziło - ale podobno klient nasz pan....
    Efekt nie zawsze równa się efektywność/praktyczność

  12. #52

    Domyślnie

    Do takiego zamontowania zmywarki potrzebna jest odpowiednia zmywarka. Typowa stojąca (przeznaczona do postawienia na podłodze nie bardzo się nadaje.
    Typowa szerokość zmywarki to 60cm czyli wstawia się ją w miejsce szafki 60-tki, nie tak jak piekarnik, który wchodzi do takiej szafki do środka czyli jest węższy co najmniej o grubość dwóch ścianek. Druga sprawa to, że zmywarki nie mają na dole zasłonki bo tą rolę pełni cokół szafek.

  13. #53

    Domyślnie

    Zuz@nka, dzięki, moja wątpliwość dotyczy właśnie tego, że to płyta gazowa.

  14. #54
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar zuz@nka
    Zarejestrowany
    Jul 2008
    Posty
    9.937
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    228

    Domyślnie

    Cytat Napisał krzysztofh
    Do takiego zamontowania zmywarki potrzebna jest odpowiednia zmywarka. Typowa stojąca (przeznaczona do postawienia na podłodze nie bardzo się nadaje.
    Typowa szerokość zmywarki to 60cm czyli wstawia się ją w miejsce szafki 60-tki, nie tak jak piekarnik, który wchodzi do takiej szafki do środka czyli jest węższy co najmniej o grubość dwóch ścianek. Druga sprawa to, że zmywarki nie mają na dole zasłonki bo tą rolę pełni cokół szafek.
    A pisałam że trzeba to sprawdzić od strony czysto technicznej - masz całkowitą rację, a ja muszę to zweryfikować na stronach producentów sprzętu do zabudowy - co oni na to....

  15. #55

    Domyślnie

    Monika, ament, ament, włąśnie o to chodzi, że można bo reszta rozwiązań, łącznie z wysokim połyskiem dla mnie akurat skrajnie niepraktyczna. Chociaż ta dzika czerwień energetyzująca.

    Ewdentnie zdjęcie nie-z-realu bo babka chuda, a wiadomo ze w czerwonych wnętrzach jeść się chce. Jakby było prawdziwe babka ważyłaby z 100 kilo

  16. #56

    Domyślnie

    Czyli jaka to powinna być zmywarka?

    - węższa niż 60cm? nie da rady szerszej szafki zrobić o 5cm, na przykłąd? Jak to się przekłada na fronty itd?

    - jak powinien wyglądać dół zmywarki? - jest ktoś w stanie podac przykład zmywary pasującej?

    - kto bardziej będzie wiedział czy tak się da i jaką zmywarkę wybrać - majster od mebli czy facet w sklepie agd? Bo już nie wiem komu truć

  17. #57
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar zuz@nka
    Zarejestrowany
    Jul 2008
    Posty
    9.937
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    228

    Domyślnie

    Cytat Napisał majalu
    Czyli jaka to powinna być zmywarka?

    - węższa niż 60cm? nie da rady szerszej szafki zrobić o 5cm, na przykłąd? Jak to się przekłada na fronty itd?

    - jak powinien wyglądać dół zmywarki? - jest ktoś w stanie podac przykład zmywary pasującej?

    - kto bardziej będzie wiedział czy tak się da i jaką zmywarkę wybrać - majster od mebli czy facet w sklepie agd? Bo już nie wiem komu truć
    fronty do zmywarki jeśli meble są zamawiane do indywidualnego projektu zrobić można o różnych gabarytach jak i korpus, lecz nie wiem od strony specyfikacji produktu czy można daną zmywarkę umieścić wyżej, tego się dowiem i opszę.

  18. #58

    Domyślnie

    Zuzanko, jeśli dasz radę - będę ogromnie wdzięczna.

    Ja też staram się robić "prasówkę" na ten temat, ale mam w tym momencie li i jedynie sieć do dyspozycji. Grzebałam na stronach producentów i nijak nie umiałam znaleźć informacji.

  19. #59
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar zuz@nka
    Zarejestrowany
    Jul 2008
    Posty
    9.937
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    228

    Domyślnie

    Cytat Napisał majalu
    Zuzanko, jeśli dasz radę - będę ogromnie wdzięczna.

    Ja też staram się robić "prasówkę" na ten temat, ale mam w tym momencie li i jedynie sieć do dyspozycji. Grzebałam na stronach producentów i nijak nie umiałam znaleźć informacji.
    Jutro z rańca ścignę handlowców - ale z tak przyzwoitego rańca.

    Zafrapował mnie ten temat bo chyba też bym chciała w kolejnej mojej kuchni zrobić wyżej zmywarkę - ale trzeba sprawdzić czy oby to w 100% dobry pomysł....

  20. #60
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar zuz@nka
    Zarejestrowany
    Jul 2008
    Posty
    9.937
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    228

    Domyślnie

    Po obejrzeniu wnikliwym mojej zmywarki w domu stwierdzam że istnieje mozliwość fizycznego zamątowania zmywarek do zabudowy ogólnie dostępnych.
    Jutro muszę te info potwierdzic u producentów sprzętu AGD.

Strona 3 z 6

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony