dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 3 z 40
Pokaż wyniki od 41 do 60 z 793
  1. #41
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Amelia 2
    Zarejestrowany
    Jun 2008
    Posty
    3.692
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    245

    Domyślnie

    Nic się nie dzieje, to może trochę o finansach:
    papierologia
    - projekt 2070,00 zł
    - notariusz 5700,00
    - rejon energetyczny 146,40 + 1551= 1697,40
    - geodeta mapka 650,00
    - architekt 1100,00
    - pozwolenie na zjazd z drogi 10,00
    - geodeta wytyczenie 350,00
    ---------------------------------------------------------------
    razem 11577,40 zł

    usługi
    - koparka - zdjęcie humusu 200,00zł
    - " - wykop pod fundamenty 320,00zł
    - murarze 7000,00zł
    -----------------------------------------------------------------
    razem 7520,00

  2. #42
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Amelia 2
    Zarejestrowany
    Jun 2008
    Posty
    3.692
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    245

    Domyślnie

    materiały
    - stal fi 12 38szt, drut wiązałkowy 5 kg - 1100,00zł
    - stal fi 6 100kg - 0 zł /zasoby rodzinne/
    - cement 1,5t po 470zł - 705,00zł
    - wapno 570 kg - 275,50zł
    - cemplast 3szt - 87,00zł
    - bloczki betonowe 1940szt po 3zł - 5820,00zł
    - dysperbit 6szt po 56zł - 336,00zł
    - folia izolacyjna 9 szt po 30zł - 270,00zł
    - klej do styropianu 6szt po 16zł - 96,00zł
    - folia kubełkowa 3szt wys. 1,5m - 372,00zł
    - styropian 1100,00zł
    - piach do murowania 350,00zł
    - beton gotowy + pompa 5017,00zł
    - piach na zasypanie fundamentów + koparka + 2 ludzie - 6200,00zł
    -------------------------------------------------------------------------------------
    razem 21728,50zł

  3. #43
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Amelia 2
    Zarejestrowany
    Jun 2008
    Posty
    3.692
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    245

    Domyślnie

    inne:
    - gwoździe, zawiasy, śruby, świder, kłodki itp. 350zł
    - beczki 200l 3szt 120zł
    - tablica informacyjna 20zł
    - barak 200zł
    - wypożyczenie lawety 80zł
    - wąż do wody 70zł
    - pędzle do dysperbitu 5szt 20zł
    - wypożyczenie niwelatora 10zł
    - prąd od sąsiada 120zł
    - kółko do taczki 39zł
    - ziemia 260zł
    -------------------------------------------------------------------------------------
    razem 1289,00zł
    -----------------------------------------------------------------------

    razem wydatki: 30537,50 + dokumentacja 11577,40 = 42114,90zł
    skąd ja na to wszystko wzięłam?

  4. #44
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Amelia 2
    Zarejestrowany
    Jun 2008
    Posty
    3.692
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    245

    Domyślnie

    Wydawało mi się że mój wstecznik, jak nazwała go Gosia już stał się dziennikiem, ale nie, jeszcze nie Przypomniały mi się moje starania o kredyt na budowę, jedyne co mi zaoferowano to ratę 3,5 tys. miesięcznie Postanowiłam sprzedać mieszkanie. Najlepiej jakby ew.kupiec dał zadatek a resztę sfinalizował na wiosnę coby jeszcze czynsz comiesięczny leciał Mieszkanko chociaż w centrum, nie za małe - 2 pokoje 48m2, nie za wysoko ale stare budownictwo i z wielkiej płyty, wszystkie okna od południa - sauna za darmo z widokiem na rondo gdzie wieczorami małolaty trenują zakręty na 2 kołach Rok wcześniej to z pocałowaniem w rączkę ale teraz nagle namnożyło się tego towaru, deweloperzy ceny na nowe obniżają, kupcy grymaszą, czarno to widzę

  5. #45
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Amelia 2
    Zarejestrowany
    Jun 2008
    Posty
    3.692
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    245

    Domyślnie

    Przewinęło się paru oglądaczy ale bez euforii przecież sama widzę jak jest - tynki pokomunistyczne z grubsza przeze mnie odmalowane 6 lat temu, klepka "pałacowa" ! do cyklinowania, balkon szumnie zwany loggią z posadzką betonową okna wymienione ale parapety lastrikowe, w przedpokoju wiekowa zabudowa z boazerii glazura w łazience nawet ładna, wymieniona 6 lat temu ale terakota stara i trochę obciachowa, za dobrze się trzymała i nie chciało się skuwać
    Jednym nawet się spodobał rozkład i mniejszy pokój jako że nie klitka jak w większości mieszkań, ale stwierdzili ze odezwą się po nowym roku jak ceny jeszcze spadną Przecież wiem że spadną dlatego chcę sprzedać już!

  6. #46
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Amelia 2
    Zarejestrowany
    Jun 2008
    Posty
    3.692
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    245

    Domyślnie

    Na początku października zadzwonila kobitka, umówiłyśmy się pod blokiem - myślała że to w nowym naprzeciwko ale skoro jest to zobaczy tylko na syna poczeka, niedobrze myślę, młodemu to na pewno się nie spodoba ale obleciał, w kąty pozaglądał i mówi - bierzemy moja lokatorka się wtrąca że chce tu być do wiosny, młody: czyje to mieszkanie? pani nie ma nic do gadania, lokatorka gromy ciska, chociaż od lipca wie o moich zamiarach ale liczyła że mi się nie uda albo że w totka wygram mówi że w takim razie jej córka kupi zgłupiałam, może przetarg ogłosić? 2 tygodnie mnie z tą córką zwodziła, wreszcie dogadałam się z tamtą kobitką bo swój domek sprzedała i musi się w grudniu wyprowadzić, za mocno się nie targowała więc ta albo żadna Histerie lokatorki pominę, bo jaki problem przez 1,5 miesiąca zmienić mieszkanie tym bardziej że wyposażenie moje? W listopadzie idziemy do notariuszki , podpisujemy akta, kaska przelana a przy odbiorze dokumentów pytanie, czy wiem że muszę zapłacić podatek od sprzedaży jak to, 5 lat od zakupu minęło a to 5 lat + do końca roku kalendarzowego teraz mi to mówi? chyba że złożę oświadczenie, że wydam na cele budowlane, no to składam i zbieram faktury

  7. #47
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Amelia 2
    Zarejestrowany
    Jun 2008
    Posty
    3.692
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    245

    Domyślnie

    W oczekiwaniu na wiosenne ciepełko szukam dobrej ziemi, żeby chociaż po kawałku, gdzie nikt nie będzie już jeździł i kopał zaczynać tworzenie ogrodu Niezbyt miło by się mieszkało na pustym polu Ogłosiłam się na stonie mojego miasta i właśnie zadzwonił ktoś, kto wozi czystą ziemię bez gruzu teraz trzeba wznieść prośby do Wyższej Instancji o pogodę, żeby plac jak najszybciej się osuszył bo czas najwyższy zwozić piach, budulec zakupiony jeszcze w lutym i conajmniej 10 wywrotek ziemi

  8. #48
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Amelia 2
    Zarejestrowany
    Jun 2008
    Posty
    3.692
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    245

    Domyślnie

    wydatki 2009r.:
    - BK H+H 24cm 1632szt x 8zł 13056,00zł
    - BK 12cm 864zst x 4zł 3456,00zł
    ----------------------------------------------------------------------
    razem: 16512,00zł

  9. #49
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Amelia 2
    Zarejestrowany
    Jun 2008
    Posty
    3.692
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    245

    Domyślnie

    Dobrze że nie budowałam jesienią! Kilka miesięcy rozmów z mądrzejszymi, dokształcania się na forum, uczenia się na błędach innych
    http://forum.muratordom.pl/komentarz...ze,t139325.htm zaowocowało Dziś rozstałam się z moją ekipą Fachowcy byli z polecenia wymurowali fundament z bloczków wyniesiony ponad metr nad poziom działki, aby zrównać z poziomem drogi i pod ostatnią warstwę bloczków dali jeszcze jedną izolację nie wiem po co, ale niech tam, zawsze lepiej za dużo niż za mało

  10. #50
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Amelia 2
    Zarejestrowany
    Jun 2008
    Posty
    3.692
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    245

    Domyślnie

    W projekcie wyczytałam, że wjazd do garażu w fundamencie to wielka zbrojona belka, pytam więc fachowców co mają zamiar zrobić - jeszcze podnieść wjazd czy zdjąć warstwę bloczków, a głównodowodzący zdziwiony o co mi chodzi, przecież zawsze robią tylko z bloczków i jest dobrze a projektanci przesadzają Na babską logikę to wjazd 4,5m szeroki, z potężną bramą powinien być solidny jakoś bardziej wierzę projektantom Sonduję dalej mądrzejsza po lekturze dziennika" marzenia o H-2" - w jakim czasie po zalaniu stropu będą stawiać ściany i słyszę , o zgrozo, że można już na drugi dzień Pytam więc o tę glinę zostawioną w fundamentach i też słyszę że oni tak zawsze robią a jak ja bardzo chcę to sobie mogę wynająć wielką obrotową koparkę i mi wyciągnie A kto za to zapłaci??? I jak wjedzie i jeszcze się obróci ta wielka kopara gdy do płota sąsiada 4m? To nie lepiej było od razu przy kopaniu wyrzucać na zewnątrz? Dlaczego nie byłam taka mądra 5 miesięcy wcześniej
    Miło było ale na tym zakończymy naszą współpracę i nawet o cenę za dalszy etap nie pytam

  11. #51
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Amelia 2
    Zarejestrowany
    Jun 2008
    Posty
    3.692
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    245

    Domyślnie

    Wczoraj były moje imieniny i wzbogaciłam się o następne roślinki

    2 hortensje -prezent od szefostwa

    od współpracowników kawałek żywopłotu

  12. #52
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Amelia 2
    Zarejestrowany
    Jun 2008
    Posty
    3.692
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    245

    Domyślnie

    Do tej pory tylko karczowałam i opryskiwałam to co rosło na polu budowlanym a rosło i nadal rośnie niestety tylko to co niepotrzebne ale wreszcie coś się zmieniło pojawiła się pierwsza chciana roślina


    leszczyna czerwona "Syrena"

  13. #53
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Amelia 2
    Zarejestrowany
    Jun 2008
    Posty
    3.692
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    245

    Domyślnie

    Wczoraj, przy Palmowej niedzieli wzięłam się za porządki w ROD - tam zjeżdżają się same miastowe i wszyscy pracują nie patrząc że to święto ale dopiero po mszy Opatentowałam spalarkę śmieci ogrodowych

    stara beczka z dziurą w dnie -rewelacja
    Przejrzałam drzewostan, oj będzie co przesadzać na nową działkę, mam nadzieję że po raz ostatni bo niektóre już 3 razy zmieniały miejsce pobytu
    tuja zebrina
    cyprysik Ivonne
    sosna limba
    jałowiec płożący nadbrzeżny

  14. #54
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Amelia 2
    Zarejestrowany
    Jun 2008
    Posty
    3.692
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    245

    Domyślnie

    Nie mam miejsca w ROD-zie na wsadzanie nowych nabytków, a jesienna wizyta złodziejaszka nauczyła mnie żeby nic nowego nie było na widoku więc zagęszczam balkon



    miejsca na pranie coraz mniej za to roślinki pod okiem dopilęgnowane


    z drugiej strony niewiele luźniej ale chyba jeszcze coś się zmieści, może migdałek na patyku

  15. #55

  16. #56
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Amelia 2
    Zarejestrowany
    Jun 2008
    Posty
    3.692
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    245

    Domyślnie

    Święta, święta - i po świętach
    Już widać że to co chciane na działce rośnie i nawet jest tym czym miało być - czerwoną leszczyną


  17. #57
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Amelia 2
    Zarejestrowany
    Jun 2008
    Posty
    3.692
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    245

    Domyślnie

    Lasek naprzeciwko moich okien kuchennych zabielił się zawilcami




  18. #58
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Amelia 2
    Zarejestrowany
    Jun 2008
    Posty
    3.692
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    245

    Domyślnie

    Kto tego nie doświadczył ten nie wie jakie to szczęście móc wreszcie wjechać na własne podwórko a nie stać na wąskiej, zakurzonej żwirówce



    woda jest to i nawet mogę sobie umyć pojazd na własnej schedzie do pełni szczęścia tylko prąda brakuje

  19. #59
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Amelia 2
    Zarejestrowany
    Jun 2008
    Posty
    3.692
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    245

    Domyślnie

    Jestem kobieta pracująca, żadnej pracy się nie boję i dorabiam na boku w firmie transportowej syna , zwiedzam nasz piękny kraj i oczywiście centra ogrodnicze W czwartek była traska Lublin-Rzeszów, po drodze Florexpol znany niegdyś z nowości a obecnie całkiem zeszedły na psy- mało, okrutnie drogo, z klientów ja jedna Wracając pędziłam do Kurowa, gdzie w ub. roku wypatrzyłam super sklep przy gospodarstwie szkółkarskim z ogromem odmian różnej wielkości w cenach hurtowych niemalże połowę niższych niż u nas a hurt to już 30sztuk Ludzisków mrowie


    Wszystko bym kupiła
    Na razie wezmę jednego buczka Purpurea Pendula, po resztę przyjadę gdy grunt przygotuję

  20. #60
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Amelia 2
    Zarejestrowany
    Jun 2008
    Posty
    3.692
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    245

    Domyślnie

    Chodzę sobie między roślinkami a tu telefon- murarze przyszli tak sami z siebie i bez uprzedzenia zagęszczać po zimie i piachu im potrzeba a ja 100km od domu wychwalam pod niebiosy wynalazcę komórek. Wieczorem oczywiście sprawdzam co się zmieniło na budowie i oczom nie wierzę - głazy wyciągnięte tylko ten największy ze środka garażu okazał się wielką bryłą betonu

Strona 3 z 40

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony