dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 89 z 89
Pokaż wyniki od 1.761 do 1.779 z 1779
  1. #1761
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar TAR
    Zarejestrowany
    May 2009
    Posty
    22.210

    Domyślnie

    Cytat Napisał Amelia 2 Zobacz post
    nie miał styczności z koniem

    Postanowiłam sprzedać dorosłego koguta bo rozdarty cholernik od świtu do nocy darł dzioba, potrafił na mnie się zamierzyć gdy kury siedziały na jajach a ja za blisko podeszłam no i białą kurkę prześladował, dałam więc ogłoszenie na OLX a dziś o świcie ktoś mi go UKRADŁ ok.5 rano słyszałam jak piał a gdy poszłam o 7-ej wypuścić je na podwórko to zastałam kury i młodego kogutka ściśnięte w kącie woliery pod rozłożystym krzakiem wierzby, przestraszone nie chciały wyjść a zawsze stały przy furtce i biegiem wypadały na ogród gdy otwierałam.... woliera jest z solidnej metalowej siatki na której jest drobniutka siatka przeciw kretom, od gory siatka z oczkami 4x4, dookoła wkopane kawałki blachy żeby lis się nie podkopał - nie ma opcji żeby sam wyszedł ( zresztą kur by nie zostawił) ani żeby coś go porwało na szczęście kurka sebrytka znów kwoczy i siedzi rozpłaszczona w gnieździe tak że wogóle jej nie widać bo na pewno podzieliła by los koguta...
    Podejrzewam faceta z Sulejówka który jesienią wziął ode mnie 2 młode koguty woliery nie widać z drogi a ktoś ze wsi raczej połaszczyłby się na kury.

    Kogut-kogutem chociaż szkoda ale najbardziej mnie trzasnęło że ktoś łaził mi po podwórku jak u siebie
    a to niefajnie, nie masz kamer?
    u nas kawalek dalej jest duzy sad i w ubieglym tygodniu byli tam "goscie" na zbiorach, a sasiadce ktos kota z wiatrowki postrzelil. niestety kot nie przezyl . ludzie mieszkaja wokol spokojni i kazdy pilnuje swego. polowanie prawdopodobnie urzadzili sobie przyjezdni zza wschodniej granicy oni maja takie ciagoty do glupich zachowan, to samo bylo kiedy wynajmowalismy w bloku na czas budowy, przyjechala grupka na wakacje i strzelali z balkonu do kotow. jak zwroilam uwage to sie potem balam, ze mnie i bialaski tez postrzela. oni sa nienormalni. psychole ktorych w 3-miescie jest mnostwo.
    ten glupi rzad we wszystko sie wpier...la, wszystkiego zabrania, wszystko chce kontrolowac a nie zakaze wiatrowek.

  2. #1762
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Amelia 2
    Zarejestrowany
    Jun 2008
    Posty
    3.692
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    245

    Domyślnie

    Cytat Napisał pestka56 Zobacz post
    No, żesz szlag żeby koguta ukraść ???
    za bardzo go wychwaliłam w ogłoszeniu

    https://www.olx.pl/oferta/kogut-sebr...tml#54e733155d

    ale żeby kraść za 50 zł ( do negocjacji) ???

    TAR
    cia, nie mam kamer bo i nie mam czego tak bardzo chronić

  3. #1763
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar TAR
    Zarejestrowany
    May 2009
    Posty
    22.210

    Domyślnie

    ale moze jakbys miala choc atrapy to gnoj by sie bal wejsc na teren

  4. #1764
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Amelia 2
    Zarejestrowany
    Jun 2008
    Posty
    3.692
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    245

    Domyślnie

    widziałam w Lidlu: https://www.pepper.pl/promocje/atrap...99z-lidl-15831, nawet się zastanawiałam nad zakupem ale szkoda mi dziurawić ścian i stwierdziłam że"obserwtorzy" wiedzą że ja nie taka majętna skoro wszystko robię sama

  5. #1765
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar TAR
    Zarejestrowany
    May 2009
    Posty
    22.210

    Domyślnie

    a jednak kogutka zajumali, zeby im w gardle stanal

  6. #1766
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Amelia 2
    Zarejestrowany
    Jun 2008
    Posty
    3.692
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    245

    Domyślnie

    no nie sądzę że on do konsumcji poszedł to kurdupelek niecałe pół kilograma wagi, na rosół prędzej by zabrali dużą zielononóżkę na rozpłodnika zapewne wzięty więc mam nadzieję że mu dobrze będzie

  7. #1767
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar pestka56
    Zarejestrowany
    Sep 2007
    Kod pocztowy
    05-530
    Posty
    27.839

    Domyślnie

    Ludzie są dziwni delikatnie mówiąc. Moja Spinoza nosi na lewym zadku otorbieloną śrócinę.

    Amelia, możesz przykleić atrapki pod okapem dachu, albo nawet na drzewie, czy słupie. Oczywiście tak, żeby były widoczne. Teraz taka elektronika jest też bezprzewodowa i na akumulatroki, więc nikt nie pomyśli, że skoro kabli nie widać, to ściema.
    Poza tym jakbyś się w necie rozejrzała, to nawet nie atrapki można tanio kupić. Mój J maniak jest jeśli chodzi o „tanio kupię elektronikę” i mówi, że spokojnie jest z cenami.
    INSPIRACJE KOMINKOWE

    Uważam, że telewizja jest bardzo pouczająca. Za każdym razem,
    kiedy ktoś włącza telewizor, wychodzę do innego pokoju i czytam dobrą książkę

    (Groucho Marx)

  8. #1768
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Gosiek33
    Zarejestrowany
    Aug 2007
    Posty
    16.690
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    326

    Domyślnie

    Faktycznie tak piękne zdjęcia dałaś, kogutek jak z obrazka. Koszmarne przeżycie, że ktoś wlazł na teren wyciągnął ptaka i zamknął wolierę. Nikt przypadkowy tego nie zrobił

  9. #1769
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Amelia 2
    Zarejestrowany
    Jun 2008
    Posty
    3.692
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    245

    Domyślnie

    wczoraj jak wróciłam z pracy to cisza na podwórku aż dzwoniła w uszach młody kogucik tylko czasem pieje i dość cicho w porównaniu z rozdartym poprzednikiem ale też jeszcze nie ma świadomości że teraz on tu jest przywódcą
    a dlaczego wybrałam jego? jest wyjątkowo milusi, chodzi za mną jak piesek, je mi z ręki i daje się wziąc na ręce i z psicą się lubią Pewnie pamięta że zawdzięcza mi życie...
    Kurka wysiadywała jaja w kwietniu, zimno było jak diabli, w nocy mróz do -5stopni więc prawie nie schodziała z jajek. Sypałam jej jedzenie do gniazda pod sam dziób ale tak skupiona była na jajach że nie jadła o czym nie wiedziałam tydzień przed wylęgiem zeszła z jaj i rano zastałam ją jak siedziała w kącie kurnika przemarznięta, chudziutka, chyba już chciała zdechnąć porzucone jaja były lodowate bo mróz był i tej nocy, na szczęście w nieszczęściu zdarzyło się to w niedzielę. Zabrałam kurkę do domu, w klatce dostała jedzenie i picie a jajka podłożyłam pod lampę grzewczą. Trochę za duża temperatura podskoczyła aż do 32stopni ale i tak jaja spisałam na straty... Po południu kurka już biegała po klatce i głośno skrzeczała więc zaniosłam ją z jajami do kurnika ale powiesiłam nad nią lampę grzewczą. 2 razy dziennie na siłę wyganiałam ją na dwór a w tym czasie jaja przykrywałam termoforem. W terminie 30 kwietnia z zielonego jaja araukany wykluł się duży piękny żółty kurczak. Następnego dnia rano słyszałam cichutkie słabe kwilenie z jajeczka sebrytki, nadtłukłam skorupkę a kura do wieczora rozdziobała do reszty. W środku był maciupeńki słabiutki kurczaczek z niewchłoniętym do końca żółtkiem... dawałam mu 10% szansy na przeżycie Następnego dnia rano już był suchutki ale wciąż słaby tak że nie miał siły stanąć na nogach. Dzielnie podciągał się jak pingwin na brzuchu, nawet wypełzł za kurą i dużym kurczakiem na zimną mokrą ziemię. Moja mama stwierdziła że jest na etapie raczkowania. Kilka razy dziennie poiłam go przegotowaną wodą z witaminami dla niemowląt a do dzióbka pensetką wsypywałam drobniutką kaszkę manną i kukurydzianą. Po 4 dniach już biegał i sam jadł. Z pozostałych jajek 2 były nie zalężone a w jednym zamarł duży kogut sebrytki. Na 99% obstawiałam że to maleństwo to kurka aż do 3 miesięcy gdy zaczął piać mam nadzieję że chociaż biała araukana to kurka

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	DSC06807.jpg
Wyświetleń:	26
Rozmiar:	85,0 KB
ID:	395284 Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	DSC06820.jpg
Wyświetleń:	27
Rozmiar:	94,1 KB
ID:	395285 Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	DSC06864.jpg
Wyświetleń:	26
Rozmiar:	100,4 KB
ID:	395286 Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	DSC06958.jpg
Wyświetleń:	27
Rozmiar:	100,0 KB
ID:	395287
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	DSC06961.jpg
Wyświetleń:	25
Rozmiar:	101,0 KB
ID:	395288  

  10. #1770
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Gosiek33
    Zarejestrowany
    Aug 2007
    Posty
    16.690
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    326

    Domyślnie

    Zapracował na to by z Tobą zostać, bardzo dzielny maluch To w zasadzie rodzeństwo

  11. #1771
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar pestka56
    Zarejestrowany
    Sep 2007
    Kod pocztowy
    05-530
    Posty
    27.839

    Domyślnie

    Przyrodnie rodzeństwo

    Fajne masz te kurki I jakie super opowieści
    INSPIRACJE KOMINKOWE

    Uważam, że telewizja jest bardzo pouczająca. Za każdym razem,
    kiedy ktoś włącza telewizor, wychodzę do innego pokoju i czytam dobrą książkę

    (Groucho Marx)

  12. #1772
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar TAR
    Zarejestrowany
    May 2009
    Posty
    22.210

    Domyślnie

    tylko zeby i jego ktos nie ukradl, moze zamykaj klatke na klodke na noc, szkoda by bylo.

  13. #1773
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Amelia 2
    Zarejestrowany
    Jun 2008
    Posty
    3.692
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    245

    Domyślnie

    teraz zamykam wszystko! bardzo nieswojo mi było na podwórku wczoraj wieczorem, miałam wrażenie jakby zza krzaków ktoś mnie obserwował było zbyt mokro żeby czujny pies ze mną chodził, ale myślę że to przejdzie z czasem

  14. #1774
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar TAR
    Zarejestrowany
    May 2009
    Posty
    22.210

    Domyślnie

    i tego ci kochana zycze, zebys sie nie bala po wlasnych wlosciach spacerowac a zaden luj wiecej nie wlazl. ale wiem jak sie czujesz, w poprzednim domu tez mi sie probowali wlamac w nocy. cale szczescie czujny Kastos dal sygnal. skonczylo sie na uszkodzonej furtce. ale faza jest kiedy masz swiadomosc, ze ktos lazi i w okna zaglada. brrr az mna telepło

  15. #1775
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar piotrek0m
    Zarejestrowany
    Oct 2012
    Skąd
    Wrocław
    Posty
    2.222
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    148

    Domyślnie

    No zaraz, a nie macie wokół domu lamp włączanych na fotokomórkę?
    PLANETA 2 - dziennik budowy
    Projekt Planeta 2 / użytkowa 170 m2 + garaż 40 m2 / porotherm 24 P+W / ściany wełna 20 / podłoga styropian 14 / poddasze wełna 20 / kocioł Vitodens-222F / 100% ogrzewanie podłogowe

  16. #1776
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar TAR
    Zarejestrowany
    May 2009
    Posty
    22.210

    Domyślnie

    ja poza halogenem nad brama nie mam, dla mnie fotokomorki na calym ogrodzie = niepraktyczne w uzytkowaniu, co to da ze sie swiatlo wlaczy? zlodziejowi tylko ulatwi, nikt po nocy jak spi w oknie nie siedzi a swiatlo nie obudzi

  17. #1777
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Amelia 2
    Zarejestrowany
    Jun 2008
    Posty
    3.692
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    245

    Domyślnie

    Cytat Napisał piotrek0m Zobacz post
    No zaraz, a nie macie wokół domu lamp włączanych na fotokomórkę?
    mam i od frontu i od ogrodu ale jak TARcia napisała lampa nie obudzi w nocy włóczą się okoliczne koty i co chwila się świeci więc nie zwraca się już uwagi a poza tym - kradzież miała miejsce ok. 5 rano bo - jak pisałam - słyszałam jedno pianie kogutka o świcie a potem cisza..... kury już były na zewnątrz kurnika a one nie wychodzą gdy jest ciemno czyli lampa z czujnikiem ruchu nic nie dała

  18. #1778
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar piotrek0m
    Zarejestrowany
    Oct 2012
    Skąd
    Wrocław
    Posty
    2.222
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    148

    Domyślnie

    Najbardziej nieprzyjemnym uczuciem jest świadomość że ktoś obcy naruszył naszą prywatność wchodząc na nasz teren. Fajnie byłoby mieć kamery, ale to droga inwestycja, no i czy dla jednego koguta warto ją ponieść ?! Najpewniej okazałoby się, że to sąsiad, przecież nikt obcy nie przyjechał z daleka o 5 rano żeby ukraść koguta. Wstyd ...
    PLANETA 2 - dziennik budowy
    Projekt Planeta 2 / użytkowa 170 m2 + garaż 40 m2 / porotherm 24 P+W / ściany wełna 20 / podłoga styropian 14 / poddasze wełna 20 / kocioł Vitodens-222F / 100% ogrzewanie podłogowe

  19. #1779
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar TAR
    Zarejestrowany
    May 2009
    Posty
    22.210

    Domyślnie

    Amelio wszystkiego dobrego , spokojnych swiat

Strona 89 z 89

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony