dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 12 z 13
Pokaż wyniki od 221 do 240 z 260
  1. #221

    Domyślnie

    Tak jak kolega mówił wcześniej. Gdy balkon/taras nie jest przemyślany na etapie projektu to potem można tylko szyć do niego technologię a nie na odwrót.
    Termo i hydroizolacja, to jakich użyjemy i który system zastosujemy zależy w głównej mierze od tego co już mamy czyli wysokości (ile mamy cm np. do progu okna) oraz tego co chcemy mieć na wierzchu docelowo. Mając te informacje już można coś doradzać.

  2. #222

    Domyślnie

    Od płyty balkonowej do progu okna mamy do dyspozycji ok. 8 cm.
    Chciałbym płytę ocieplić i wykonać hydroizolację. Warstwą wykończeniową miałyby być płytki ceramiczne.

  3. #223
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Moniia i P

    Zarejestrowany
    Feb 2013
    Skąd
    Halinów
    Kod pocztowy
    05-074
    Posty
    106

    Domyślnie

    Witam,trafiłam tutaj, poczytałam ....mało zrozumiałam pewnie ale szukamy pomocy....balkon nad wykuszem mamy do poprawy, zew płyta jest raczej do skucia ,pekła juz na 3 cz, raczej nie ma zbrojenia. Oczywiscie gdzies przecieka, bo na wew tynkach widac małe plamki zacieków. Nie wiemy jaki i jak ułozono pod nia styropian i to samo z izoalcja, raczej wszystko do zerwania do płyty dolnej zbrojonej. Kier bud zalecił skuć, zrobic oobróbke blachrska i wszystko od nowa. Szukamy kogos kto to solidnie wykona. Kogos polecacie, siebie?
    M

  4. #224

    Domyślnie

    To naprawdę nie są kosmiczne rzeczy, masz ekipę, kierownika. Wystarczy chwilkę pomyśleć i się zastanowić. Rozwiązania się dość intuicyjne. Potem to już kwestia starannego wykonania (woda znajdzie każdą niedoróbkę). Wyobraź sobie, że bierzesz konewkę i lejesz wodę i już widzisz co może się zdarzyć i gdzie i jak powinna być izolacja itp. Do tego mamy Internet
    SMAKOR
    Nie myślałem, że budowa domu to takie wyzwanie...

  5. #225
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Moniia i P

    Zarejestrowany
    Feb 2013
    Skąd
    Halinów
    Kod pocztowy
    05-074
    Posty
    106

    Domyślnie

    Ekipy nie mamy, dom powstał 2 lata temu, własnie chodzi o staranne wykonanie. Pewnie gdyby majstry nie robili tego na chybcika i z myśleniem to byłoby ok a nie jest. Rozwiązanie mąż/rodzina odpada. Kier bud "zalecił" i tyle go było, nie my go wybieraliśmy .niestety.

  6. #226

    Domyślnie

    No to gorzej, myślałem, że wyszło to jeszcze w trakcie prac. To faktycznie potrzeba znaleźć ekipę co się podejmie naprawy. łatwiej to zrobić dobrze niż naprawić generalnie ;/ Z Twojego posta wynika, że popękała wierzchnia warstwa balkonu, czyli wylewka finalna jak rozumiem? Ona generalnie nie pełni żadnej funkcji izolacyjnej i poza dociskiem izolacji pod nią i uzupełnieniem wysokości do wejścia na balkon jej funkcja jest żadna (jej zbrojenie też nie ma większego znaczenia, jest raczej przeciwskurczowe). Czyli błędy popełniono wcześniej. Może zrób jakieś fotki będzie można coś doradzić coby potem kolejna ekipa nie spaprała )
    SMAKOR
    Nie myślałem, że budowa domu to takie wyzwanie...

  7. #227
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Moniia i P

    Zarejestrowany
    Feb 2013
    Skąd
    Halinów
    Kod pocztowy
    05-074
    Posty
    106

    Domyślnie

    No własnie dziś moze sie uda zrobić fotki to zamieszczę ale ok g23, Tak pękła wierzchnia warstwa, nie ma jej w projekcie bud i myślę ,że majstry dorobili ją , żeby juz było, tylko mało starannie. Dom juz za bardzo nie pracuje, bo to jednak 2 lata, fundamenty sa b solidne, zbrojenie też,nawet za bardzo z tego co wiem, ale..... to teren baaaardzo gliniasty i baaaaardzo podmokły....Postaram sie o zdjęcia.

  8. #228

    Domyślnie

    No ta wierzchnia płyta pęka z uwagi na pogodę raczej o ile nie jest zabezpieczona np. kaflami. Jeśli chodzi o osiadanie budynku itp., raczej zaczęły by pękać ściany najpierw. No chyba, że jakoś mega dziwnie zrobili ten wykusz, ale nie sądzę. A zbrojenia może być dużo ale może nic nie dawać. To nie kwestia ilości a raczej jakości. Mój kiero zawsze powtarzał lepiej cieńsze a więcej niż grube i mniej Czekam na fotki.
    SMAKOR
    Nie myślałem, że budowa domu to takie wyzwanie...

  9. #229
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Moniia i P

    Zarejestrowany
    Feb 2013
    Skąd
    Halinów
    Kod pocztowy
    05-074
    Posty
    106

    Domyślnie

    [img] http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/...9d258bbc0.html [/img]

    [img] http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/...cecde77cd.html [/img]
    [img] http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/...48d9b3524.html [/img]

    [img] http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/...48d9b3524.html [/img]
    [img] http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/...4a610062e.html [/img]

    [img] http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/...0afc5ef0f.html [/img]
    [img] http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/...89ab8b31f.html [/img]

    [img] http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/...c72dc4bdf.html [/img]
    [img] http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/...d61055e8f.html [/img]



    Dopiero dziś zamieszczam zdjęcia. Widać głownie pierwsze pękniecie, od okna az do krawedzi balkonu. Posostałe dwie szczliny sa że tak powiem drobniejsze, pewnie na razie.. Widac jak przecieka od wew, najwieksza plama własnie pod ta najwieksza szczelina.

    Co radzicie?
    Ostatnio edytowane przez Moniia i P ; 21-08-2014 o 08:10

  10. #230

    Domyślnie

    Trochę jest to dziwnie zrobione. Z czego wynika to zagłębienie na suficie, gdzie przecieka? Powinien w wykuszu sufit być równy. Sama płyta strasznie gruba ta górna. Zwykle ta wylewka ma ok 7 cm (nie wiem ile ta ma ale wydaje się gruba). Widać jakaś izolacja pod nią jest bo coś tam wystaje. Same pęknięcie tragiczne nie są - płyta raczej nie spadnie Co powiedział Kiero, wg niego z czego wynikają pęknięcia? Wyglądają na skurczowe po prostu Czyli pękło i tak już zostanie. Pomiędzy płytami generalnie powinna być co najmniej 2x papa i wzdłuż krawędzi balkonu obróbka z blachy + ew rynna jak ktoś lubi a jak nie to nie.
    U mnie to wyglądało przed wylaniem wylewki tak jak na zdjęciu. Papa, obróbka, papa - wywinięta aż na ścianę powyżej docelowego poziomu posadzki. Na ścianie też były obróbki i pod drzwiami tarasowymi, przykręcone do profilu i uszczelnione szczeliwem.
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	balkon1.jpg
Wyświetleń:	189
Rozmiar:	66,4 KB
ID:	275978  
    SMAKOR
    Nie myślałem, że budowa domu to takie wyzwanie...

  11. #231
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Moniia i P

    Zarejestrowany
    Feb 2013
    Skąd
    Halinów
    Kod pocztowy
    05-074
    Posty
    106

    Domyślnie

    Nie wiem z czego wynika zagłębienie,może nie zeszły im sie poziomy, kombinowali i tak wyszło. Budynek ma ściany trójwarstwowe, może stąd był problem. Warstwa zew jest z 10 lekko, gruba jest pewnie dlatego ,że chcieli podnieść poziom balkonu, bo i tak jest próg duzy a bez warstwy zew byłby jeszcze wiekszy....może. Kiero powiedział, że pękło, bo w tej warstwie pewnie nie dali zbrojenia albo bo styropian jest za miekki, albo jakoś wybrzusza się. Jakaś folia tam jest, wystaje pod zew krawędziami i przy jednym oknie z boku, między oknami juz nie i z drugiej strony tez nie.Jak pisałam kiero zalecił skuć (spaść nie spadnie ale pewnie bedą co sezon nowe pęknięcia) , kazał zrobić obróbkę blacharską i od nowa izolacje. Raczej to skucie będzie konieczne, bo wtedy dokładnie zobaczymy co zostało spier pod spodem.....Nas nie było przy pracach i stąd nic nie wiemy....

  12. #232

    Domyślnie

    No to trzeba skuć jak najszybciej bo przymrozki idą, zobaczyć jaki jest stan pod spodem i na podstawie wizji podjąć dalsze działania. Na pewno porządna izolacja z papy, obróbka dookoła i na to ew. styropian (co najmniej EPS100 lub styrodur) i wylewka z siatką przeciwskurczową.
    SMAKOR
    Nie myślałem, że budowa domu to takie wyzwanie...

  13. #233
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    Grzegorzek

    Zarejestrowany
    Mar 2008
    Posty
    6
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Witam
    Mam problem jak w temacie. Projektant sp. projekt bo mi zaprojektował półokrągłe balkony, a budowlańcy dołożyli swoje dwa grosze bo spadek wyszedł im do wnętrza domu, duży/nieduży ale ok. 0,5% w niewłaściwą stronę. O mostki termiczne sie nie boję bo balkony są z prefabrykatów Schorka i mają styrodur 8cm od ściany, ale wody to już na pewno. Balkony są duże - mają ponad 6m i 3 okna panoramiczne, dlatego na jesieni styrodur balkonowy, który licuje mi się z izolacją pionową (styro) zabezpieczyłem blachą nierdzewną wywijając ją aż pod frez w ramie okien. Na półokrągłą część po drugiej stronie płyty balkonowej dałem tytancynk - blacha nacinana i zlutowana tak żeby uzyskać łukowy profil i z kapinosem ok. 3cm. Wcześniej na żelbet balkonu przykleiłem pape sbs 5,2mm, na to poszedł tytankcynki z jednej strony i nierdzewka przy ścianie z drugiej strony i całość sklejona drugą warstwą papy wierzchniej 5,2mm. No i co dalej? Na gotowo mogę jeszcze zmieścić ok. 12-13cm warstw.
    Dopowiem że na bokach balkonów mam rynienki (jest to po ok. 80cm). Nawer nie wiem jaki profil powinien mieć balkon. Czy te pierwsze 80cm zrobić ze spadkiem do rynienek a na pozostałej części w kierunku do łuku? Czy może w połowie tj 80cm rownolegle do ściany zrobić odpływ liniowy ze spadkiem do niego z obydwu stron i odprowadzeniem wody do rynienek?
    Jakie warstwy tego balkonu? Zrobić jeszcze 5-6 cm wylewkę żeby poprawić profil balkonu?
    Pozdrawiam
    Grzegorz
    Domek z dachem mansardowym wg proj. indywidualnego o pow. użytkowej 390m2 + garaż 55m2.
    Na gruncie 15cm EPS + 16cm pod podłogówką, piętro: podłogówka i grzejniki niskotemp.
    Ściany gazobeton 30cm 400g + 15cm styro grafit 0,031, okna: PlusTopThermo w systemie MOWO, drzwi Delta+bramy Hormann.

  14. #234

    Domyślnie

    Ja bym pozostałe miejsce wykorzystał do wylania warstwy dociskowej, i ją wykonał ze spadkiem w kierunku od ściany. raczej bym nie kombinował z kilkoma płaszczyznami bo to potem przy kładzeniu płytek czy innej okładziny będzie problematyczne. Ważne aby woda oddalała się od ściany i tyle. Możesz zamieścić jakieś zdjęcia tego balkonu, lub na priv. Sam mam podobny balkon (półokrągły) i zastanawiam się nad kwestią rynienek...
    SMAKOR
    Nie myślałem, że budowa domu to takie wyzwanie...

  15. #235
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Balto
    Zarejestrowany
    Jul 2011
    Skąd
    Nawojowa Góra
    Kod pocztowy
    32-065
    Posty
    3.011

    Domyślnie

    Ile macie luzu by wykonać właściwe spadki? Liczony w mm czy cm? Nie lepiej wziąć dobre rozwiązanie i zrobić tak by nie ciekło? Są takowe...

  16. #236

    Domyślnie

    Ponawiam swoje zapytanie dotyczące termo i hydro - izolacji płyty balkonowej

    Cytat Napisał ekmir Zobacz post
    Możecie coś podpowiedzieć w zakresie obróbki balkonu (termo i hydro - izolacji)
    Od płyty balkonowej do progu okna mamy do dyspozycji ok. 8 cm.
    Chciałbym płytę ocieplić i wykonać hydroizolację. Warstwą wykończeniową miałyby być płytki ceramiczne.
    Ostatecznie jesli chodzi o warstwę wykończeniowa to rozważam płytki granitowe.

  17. #237
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Adam1982

    Zarejestrowany
    Feb 2014
    Skąd
    Poznań
    Posty
    163

    Domyślnie

    ja mam podobny dylemat z balkonem, płyta balkonowa ma wysokość 14cm
    Czy istnieje jakiś sposób wykonania termo- i hydroizolacji bez wylewania posadzki ? np z zastosowaniem XPSa ?
    Chcę uniknąć sytuacji w której balkon po wykonaniu posadzki i ocieplenia będzie miał wysokość ponad 30cm...

    pozdrawiam
    Adam

  18. #238

    Domyślnie

    Czemu wszystkie wasze balkony wymagają ocieplenia? Nie prościej było oddzielić je od budynku? Rozumiem wykusz itp. ale balkon?
    SMAKOR
    Nie myślałem, że budowa domu to takie wyzwanie...

  19. #239

    Domyślnie

    Cytat Napisał Smakor Zobacz post
    Czemu wszystkie wasze balkony wymagają ocieplenia? Nie prościej było oddzielić je od budynku?
    Zapewne byłoby prościej i być może dzisiaj bym tak to zrobił ale jest tak jak jest i trzeba wykonać ocieplenie i hydroizolacje.

  20. #240

    Domyślnie

    Mając 8 cm do dyspozycji to słabo to widzę:
    - płytka 1 cm (granit 1,5-3 cm)
    - klej 0,5 cm
    Zostaje realnie 6 cm. W tym chcesz zmieścić wylewkę i ocieplenie, niby jak? Warstwa dociskowa musiałby miec ok 3-4 cm to zostaje 2 cm na ocieplenie, jest sens sobie nim zawracać głowę? Dałbym pas ocieplenia wzdłuż ściany na szerokość ok 50-80 cm więcej nie ma sensu. I tak jest szansa że posadzka będzie się tam łamać... Niestety w budowlance trzeba na samym poczatku wszystkoe sobie dobrze przemyśleć w detalach. Ja tak zrobiłem, wstawiłem łącznik Halfen i po sprawie.
    SMAKOR
    Nie myślałem, że budowa domu to takie wyzwanie...

Strona 12 z 13

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony